Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages « < 3 4 5 6 7 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii despre universul Dragon Ball


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #81


Unregistered









Felicitari, M_Vegita, pentru un post atat de lung!
Recunosc ca nu am citit integral caracterizarea facuta de tine, dar in mare este destul de buna.Iti dau totusi un sfat:fii mai atent cand scrii.Si eventual, mai invata ceva gramatica limbii engleze, pentru binele tau.Ceea ce vreau sa spun este sa-ti dai seama de ce e incorect sa spun :"...an used muscle...". :D No offense, man!
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #82


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ms pt urari!!am incercat sa fiu cat mai obiectiv{sper ca am reusit}. in ce priveste expresia:
''What foul?!?! Is your brain another an used muscle?!?!''am luato din versiunea americana a dbz-ului.asta ii zice lui buu vejita.am si subtitrari intrun clip...exact asa suna dublajul american!deci daca a gresit cineva nu sunt eu ala,ci cei ocupati de dublaj!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #83


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



Ba...sa stii ca apare destul cat sa-ti dai seama de raca dintre el si Goku.....
Si tot aceeasi personalitate adorabila de Print al Sayianilor o are.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #84


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



hehe..asa e!vejita nu apre prea des..dar si cand o face!!!!!am sa incecrc sa vad in weekendul urmator iar gt-ul si dupa aia bag o postare mare,mare despre vejita in gt..ok???
p.s.:scorpio????nimik , nimik???nici un comentariu vere???vreau critici acide de la tine!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #85


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



ce mi-a placut mie mult la Vegeta in GT e faza aia cand invie Nappa si distruge un oras intreg......si apare Vegeta sa-l omoare AGAIN.....mishto faza.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #86


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



lucifer-kun...nu mai posta ca raman fara subiecte !!!!!
:D
in weekendul asta vad gt si fac si caracterizarea lu gt vejita
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #87


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



S-o faci.....de-abia astept sa vad ce-o sa iasa..... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #88


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



M_Vegita..scuze pt. intarziere..dar am fost racit....si nu prea am avut acces la PC...am stat in pat 3 zile :cry: . Ma rog....vrei comentarii...pai l-ai facut exact cum m-am asteptat sa-l faci. Cu putine precizari despre partea negativa. Dar pt. timpul scurt alocat..merge. Promit ca in vacanta stau eu si fac unul asa...de vro 2-3 pag...cu completari.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #89


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



hehe....sper ca te simti mai bine akum...in ce priveste caaracterizarea..nu stiu ce sa spun...eu am incercat sa fiu obiectiv,si daca am pus akent mai mult pe ''his dark said'' e pt ca mie asta imi place....chiar vreau sa vad de ce esti in stare sa scrii intr-o ora..atat a durat la mine!si as vrea sa stiu ce inseamna la tine ''partea negativa''!!
p.s.:spor la munca la caracterizare!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #90


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



De ce M_Vegeta de ce intr-o ora lasal sa faca in cat timp crede ca o sa ii iasa mai bine caracterizarea ca sa vedem si noi si partea rea a lui Vegeta :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #91


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



Partea negativa..... :lol: ......are Vegeta vreo parte pozitiva?....
Vegeta este singurul "personaj rau" din "echipa buna" de care am pomenit vreodata.....un fel de "bad guy on the good side"......asta il face atat de unic si de asta atrage atat de multi fani.........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #92


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



M_VEgita....pai tu nu ai facut nici o analiza psihologica........tu mi-ai povestit viata lui si cam cea facut el. PAi intr-o analiza nu se pune asta..se pun conflictele interioare..se pune faptu lca unele din actiunile sale au avut un foarte mare impact asupra altor personaje.....ex :

Cell saga: mandria lui de prost...a dus la moartea lui Goku....si implicit la tot fiascoul din Buu saga.....ca sa numai vb ca aceeasi mandrie exagerata..duce la aparitia lui Buu.

CAm asa trebuie pusa problema......cam in felul asta trebuie privita sarcina...tu nu ai facut nici o mentionare impactul lui Vegeta asupra celorlalte personaje
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #93


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Da Scorpio are dreptate desi urasc sa recunosc asta el are dreptate bsi tocmai de asta eu zic sa il lasam pe el sa il critice si sa speram ca nu o sa il critice intr-un mod negativ :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zare
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #94


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 109
Points: 2



Nu sunt chiar fan Vegeta, dar ce sa spun "i like his style". M_Vegeta, faptul ca personajul tau are sentimente nu inseamna slabiciune. Eu zic ca e un gest nobil sa-ti sacrifici viata pentru cei dragi. De asemenea el recunosate "you're better then me kakarott! you are the best" (cel mai bun). Asta deoarece is da seama ca in timp ce mandria sa l-a orbit, dorind doar sa fie mai bun decat Goku, acesta si-a dedicat viata protejarii celor dragi, a tot ce inseamna viata si tot antrenamentul sau in aceasta directie s-aindreptat. Parerea mea este ca Goku este un "prostut" (kirllin ce e aia o sotie? e ceva de mancat?), dar cand vine vorba de lupta are un instinct aparte (este genial). Vegeta e "bad to the bones" dar odata cu meciul sau cu Goku - Battle of Fates - atitudinea sa incepe sa se schimbe,iar la sfarsitul lui dbz el este o persoana care are dificultati in a-si exprima sentimentele, dar le are din plin. In GT enormal sa vrea sa fie mai bun decat Goku, dar nu este ("ai rabdare kakarott, nu toata lumea are talentul tau de a se tranforma in ssj4 :lol: ). Daca nu credeti urmariti iar serialul si o sa observati ca de foarte putine ori Goku este surclasat de cineva, datorita faptului ca el lupta pentru a-i apra pe cei mai slabi. Vegeta lupta pentru el, Goku lupta pt. restul. Gohan ii spune lui Goten:
Goten: Gohan , cum e tatal nostru?
Gohan: Cand tata e in preajma te simti de parca te protejeaza un inger.
Goku este omul care da siguranta tuturor si ii incurajeaza. Bulma il trimite pe Trunks in trecut si ii spune ca Goku e un pic deosebit, in preajma lui te simti in siguranta indiferent de situatie. Trunks, cand se intoarce ii spune Bulmei inainte de a pleca sa-i zapaceasca pe androizi: "Don't worry mom, i've been hangin' out with Goku, remember?"
Din pacate, Vegetanu ofera acelasi sentiment de siguranta. El este un singuratic. Si chiar daca este elite si are sange regal, nu are acea gena a foamei pe care Goku si fii lui au mostenit-o :lol: . Si nu numai foamea ci si acea bunatate interioara. Goten este un mini Goku,pustiul e superb (merge pe nor) si la fel de nevinovatca Goku. Ok. Mai las si pe altii sa scrie :shock: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #95


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



tocmai faptul ca vejita nu isi lasa sentimentelea sal conduca mia placut cel mai mult{cu exceptia urei sala catre kakarotto}!e mareu rece,calm si nu se lasa calcat in picioare!lupta pana la sfarsit cu toate ca stie cu nua re sanse sa castig!conflicte in interioriul lui vejita?sentimente contradictorii???
''Cell saga: mandria lui de prost...a dus la moartea lui Goku....si implicit la tot fiascoul din Buu saga.....ca sa numai vb ca aceeasi mandrie exagerata..duce la aparitia lui Buu''
si sa inteleg ca iti p[are rau???si sa ai o mandrie e ceva rau??el represinta samuraiul japonez 100%!!!mai bine mort decat fara onoare!!!
moartea lui kakarotto????a fost decizia sa,nu a lui vejita.kakrotto a ales sa moara de unul singur,nu la amenintat nimeni cu un pistol !iar aparitia lui buu nu e ''vina'' lui vejita.buu ar fi iesit idata sio data din ''oul lui''.cred ca ce a facut vejita ar fi facut orice ins care stia ce 8nseamna onoarea!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #96


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



M_Vegita..tu crezi ceea ce spui? PAi din cauza ca l-a mancat pe Vegeta undeva...Goku a fost nevoit sa-si sacrifice viata...ca sa nu moara tot pamantul..iat Buu a iesit din cauza aceleasi mancarimi......el s-a nascut pt. ca a primit energie din lupta lui Goku cu Vegeta...ca altfel......nu prea cred ca vedea lumina zilei

Cat despre Vegeta reprezentand samuraiul...unde frate..ca asta nu s-ar sacrifica nici daca i s-ar impune...tu l-ai vazut pe el ca se arunca in faza vrunui glonte? Are o sclipire in Bu saga..la sfarsit...dar si aia...e motivata de altceva. Vegeta intruchipeaza ingamfarea 100%.......ca orice samurai care isi dadea seama ca a gresit.....se resemna...nu ca asta...ii trebuie vro 3 cataclisme...ca sa spuna si el : Goku este nr 1 :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #97


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ok,pe vejita la durut in cot de ce se intampla cu planeta!singurele persoane pe care sa zicem ca lea iubit au fost trunlks si bulma..dar pt vejita moartea lor era un pret destul de mic pt o victorie...buu a primit si energie de la kakarotto,asa ca vejita nu e singurul vinovat!ingamfare 100%???si vrei sa spui ca samuraii nu erau ingamfati??onoarea dusa la xtrem e ingamfare..pt un samurai era mai importatnta onoarea,apoi venea familia si restu..etc.si kakarotto a avut numai de castigat din moarttea sa{cxand moare se antreneaza cel mai bine}si de ce ar fi sarit vejita in fata unui clonte??toata viata lui a fist singur,sa bazat doar pe puterea sa si nu a depins de nimeni!si cand zice ''kaakrotto,your nr 1'' este doar temporar...la momentul ala era mai tare..dar lupta nu sa terminat.si in gt incearca si reuseste{dupa anumite siteuri} sal depaseasca pe kaakrotto{am citit pe un site ca vejitassj4 era mai tare ca kaakrotto ssj4}
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #98


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



M_vegita...sa ma repet? :? Vegeta nu-l depaseste niciodata pe Goku, air Buu primeste energie de la goku ca n-are saracau de ales..tre sa lupte cu Vegeta.....dar Vegeat o incepe....si el e cel mai inversunat..el consuma cel mai mult Ki......si faza aia cu NR 1....ha ica aici ai dovedit fanatism maxim.....temporar?!?!?! ce temporar ma? Ca vegeta nu-l ajunge niciodata pe Goku....iat pe site-urile alea or fira alti fanatici Vegeta....ca el nici macar nu se transforma natural...o face artificial...ca daca n uera Bulam...nu pupa el SSJ4..decat poate prin AF(daca ar fi existat si avea vro 200 de ep)..el e atat de slab incat nici de SSJ2 nu poate trece pe propiile forte...asa ca..pan nu vii cu ceva mai concis...las-o maorta..ca nu ai presiune
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #99


Unregistered









Lumineaza-ma si pe mine, M_Vegita, cand primeste Vegita energie de la Goku si pentru ce?
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #100


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



sethi-kun...mai citeste odata postarea..nai inteles din prima!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
scorpio...odata ce ajunge la ssj4{chiar si artificial,tot transormare e!!vejita nu sar fi umilit cu trasu cozii ca kakarotto}kaakrotto si vejita sunt cel putin la egalitate!si nu am negat ca vejita cedeaza energie pt ''nasterea '' lui buu...dar si kakarotto a contribuit destul de mult!si cand vejita e majin are acelasi power level ca si kakarotto{care se putea transforma in ssj3}deci daca kaakrotto putea,e normal ca si vejita sa poata!!!aveau acelasi power level!
ca vejita nu sa tyransformat asta nu dovedeste ca nu putea{poate nu stia cum,nu sa stresat prea tare,whatever..importatn e ca ar fi avut power levelul necesar}
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages « < 3 4 5 6 7 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:14 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |