Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Speed Grapher


cilu
post Jan 23 2008, 11:31 PM
Post #21


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Era sa renunt la a viziona seria, nu ca ar fi fost neinteresant animeul doar pentru ca nu a reusit sa ma captiveze. Stilul episodic care il incearca pana la un anumit punct plictiseste. Backgroundul e destul de credibil nu forteaza prea mult limitele bunului simt ci chiar poate fi un viitor alternativ valabil. Personal am simtit pe intreg parcursul seriei o atmosfera dark si sumbra generata de acest background politico financiar unde banii = power si saracii erau calcati in picioare de cei bogati. Toti acei Euophoria mi se parea patetici si tristi in viciile lor.
Unde mi s-a parut deficitar serialul, in tentativa de a ma face sa ma atasez de personajele principale (pozitive). Mai multa compasiune am avut in final pentru suitengu si complicii sai decat pentru kagura sau saito. Finalul poate ma asteptam la el intrucatva acea dulcegarie melodramatica poate cam nepotrivita pentru moodul general al seriei.
Oricum per total a fost un anime bun dar nu excelent, cu partile sale bune si rele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:01 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |