Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime - Descoperiri Personale, anime-uri mai rare


axi
post Dec 26 2008, 01:22 AM
Post #61


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



sunt multe anime mai putin cunoscute. tin minte insa, ca intr-o vreme era de ajuns sa il vada cineva si sa posteze despre el, acest lucru starnea curiozitatea altora, care il vizionau si asa un anime mai putin cunoscut ajungea repede cunoscut. un bun exemplu este si tenshi no tamago, care daca memoria nu ma inseala era o mare necunoscuta pe forumul asta acu vreo 2-3 ani, desi saracu avea vreo 20 de ani vechime si mii de vizionari si recunoasteri ale meritelor deosebite ale lui Mamoru Oshii. insa anime-ul in sine nu este tocmai usor de vazut si inteles ca lumea, mai ales la o varsta mai frageda, cand multa lume nu are "rabdarea" necesara si prefera povestile de dragoste romantice sau robotii care cuceresc universul. dupa ce a fost recomandat de cineva si s-a postat despre el, a fost vizionat de multa lume si acum daca il mentionezi poti starni reactii ca cea a lui sclipici-chan.
un alt bun exemplu este al anime-urilor din genul dementia, care pana sa se starneasca un curent de gen pe forum, erau iar un mare necunoscut. dupa ce cativa au starnit interesul, mai multa lume a vazut, aparand chiar si subforum ptr gen.
relativitatea acestei teme de discutie insa nu trebuie sa impiedic discutia in sine. nu va descurajati si postati anime-uri care vi se par rare si cine stie, daca din tot topicul asta, cativa vor fi curiosi sa incerce niste titluri de care nu au auzit, eu cred ca e un castig
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deftone
post Dec 30 2008, 12:36 PM
Post #62


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 25-December 08
Member No.: 8.090
Points: 7
Gender:



Pff..nu va mai certati. Ce unii considera rar altii considera cea mai de valoare opera. Ia sa vedem... "Hana no Lun Lun", sau "Lun Lun, the flower child". Apropo..cine are in posesie serialul asta, nu ezitati sa ma contactati. Numai bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 30 2008, 08:41 PM
Post #63


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Din greseala am dat peste Stop!! Hibari-kun! in timp ce cautam alte anime-uri in care apare voice-actorul lui Lum din Urusei Yatsura. Mi se pare foarte comic acel anime. Il gasiti pe Yotube, primul ep e subtitrat restul e raw.

Un alt anime vechi pe care am inceput sa-l revad este Ai Shite Night a.k.a. Rock'N'Roll Kids. Ma uitam la el cand eram pe clasa a 2-a, rula pe RTL 2. Primul episod a fost subtitrat de MinorJaNai.net , restul le gasiti in germana, italiana, franceza sau si raw-uri in japoneza cred.

Stop!! Hibari-kun




Ai Shite Night



Clipurile de mai sus sunt doar prima parte din 3 din primul episod al respectivelor serii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:45 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |