Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

12 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Desene animate


Lumpy
post Jun 15 2004, 05:20 PM
Post #41


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Seriile sunt cum sunt dar tot dupa parerea mea se rezume la comics. Dupa mine ele mai bestiale desene sut
-Beavis & Butthead
-Daria
-The Simpsons... si cam atat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 15 2004, 09:26 PM
Post #42


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Cyber..stiu ca il ma idadusera de revelion..da eram prea rup :D ca sa-l vad

Ma da voi se pare ca nu stii sa tratati o serie paralela corect :? X-men evo e o serie de sine statatoare....n-are nici o treaba cu cea veche......e acelasi fenomen ca toate seriile Scooby doo...nici una n-are treaba nu cealalta...sau ca seriile Digimon...de la a 3-a nu se mai face nici un fel de referire la precedentele. SAu nu stiu daca v-ati uitat dimineata pe la 9 pe TVR dadea acu 3 luni Spiderman Unlimites (sau ceva de genul asta) era ceva de genul evolution...adica Peter era un tanar care a ajunsi nalta dimensiune impreuna cu Venom si Carnege :?

Deci X-men Evo nu are legatura cu cel vechi e o serie care priveste probelma si altfel..intr-un stil care mi-e unuia imi place......sa nu-mi spuneti ca nu v-ati dorit macar o data in viata sa aveti puteri supranaturale atunci cand erati/sunteti in liceu. X-men Evo iti ofera o parte a povestii.....adica partea pe care multi n-o punem la socoteala : URA

O chestie total interesanta in X-men este exact aceasta URA a oamenilor......nu-i asa ca e straniu ca pe Spiderman , Superman , Thor , Captain America , Flash & co ii aclameaza.....iar pe X-men ii huiduie :? Adica...daca sta usa ma gandesc Spiderman e mutant.....Superman e extraterestru..and so on :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 15 2004, 10:13 PM
Post #43


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Despre Rain Children am citit in Picsou :mrgreen: si mi-a trezit curiozitatea dar nu l-am vazut (lipsa de spatiu...). Un film pe care as vrea mult sa-l vad dar nu l-am gasit este Destino Hmm, dupa review nu pare sa fie interesant dar sunt curioasa =) Si oricum, 7 minute nu-i mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 16 2004, 09:10 AM
Post #44


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



scorp,eu nu pot sa nu ma abtin si sa nu injur x-man evo can vad reclama la el sau cand dau dion greseala peste el.cei ce lau produs au modificat storyul,o faza care pe mine ma scoate din sarite!!mie unu mia placut la nebunie prima seria x-man.eram fan wolfverine!!dar cand am vazut x-man evo..miam pus mainile in cap!!!!lohan e singurul pers care a ramas la fel,care nu a fost schimbat radical.cea mai enervanta faza din x-man evo pt mine e ca mutabtii sunt la scoala!!!!come one!!!prea efilm pt adolescenti...e ameriacn pie 4 sau un catroon cu fighting and sf????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 16 2004, 01:39 PM
Post #45


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Antena 1 va difuza Gemelli nel segno del destino, de luni pana vineri, ora 9:00. Pt nostalgici :mrgreen:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jun 16 2004, 02:06 PM
Post #46


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



sunt nostalgica.. imi amintesc perfect actiunea ..dar la ora aia? ... astia n-au auzit de noapte ..cand tot omul este pe la casa lui :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 17 2004, 08:46 PM
Post #47


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mda......Copii Lunii.....desen pt tanci :? Mai bine ma uit la Evolution......e mai interesant.

Majin....asat e probelma ta..esti prea disperat.....te dispera aia......te dispera ailalta.......iau un calmant. Mie la unele faza chair imi place.......iar Rouge....preferata mea.....ara mistosi aici....numai ca din lipsa lui Gambit (care e la magneto in tabara) se uita dupa Cyclops. Oricum sunt multe dereglari faza de original...tocmai pt ca este paralela.....si faza cu liceul.....e chair misto....e exact faza pe care am zis-o eu....dorinta de a avea puteri cand esti in liceu.....sunt sigur ca ati avut dorinta de a scoate un fireball din mana si sa-l parliti pe un fraier cel putin o data :twisted:

Majin...daca faci as ala asta....pai sa fi vazut Spidey-ul ala.....spargeai tv-ul :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 17 2004, 10:23 PM
Post #48


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



Sunt FOARTE pretentioasa cand vine vorba de...aproape orice 8)

X-men imi placeau mult seriile, pana mam plictisit. E bine desenat evolution . Batman of the future... hmmm... personajele negative de acolo sunt hot, blight e singurul motiv pt care ma uit la serie. Sunt alergica la scooby doo din secunda in care lam vazut.UGH!!
Samurai Jack e cel mai superficial desen realizat de un studio faimos. Nu exprima nimic, lipsa detaliului atat in desene in ochii personajului cat si in scenariu . He man e aiurea, oameni cu muschi si femei in costume de baie, tipic american. E cam penibil ca in ambele exista un evil mastermind care e pur si simplu ... rau, fara nici o istorie, nici un close-up, analiza psihologica a motivelor etc. Chris colorado mi sa parut shi ala superficial, dar am observat ca s-au documentat bine (tanatos e zeul mortzii la greci) au detalii, dar nau norocul unor animatori buni.

Cat despre CN desenele mele preferate sunt Dexter (alea vechi) Tjhe Mask :lol: (super amuzant) Johnny Bravo (mama ceam ras la asta) si Billy si Mandy (desenatori buni, oameni desteptzi, povesti de groaza ascunse in spatele unor desene pt copii).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 18 2004, 09:31 AM
Post #49


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



scorp-sama,mie chiar nu ima placut x-amn evo.cred ca sa inteles asta de prima data.eu nu o sa mjai comentez asta niciodata.gomen pt folosirea excesiva a cuvantului "dispera" dar asta imi face seria aia.imi vine sa sar de pe bloc!!!
p.s.:am luat calmante,dar fara efect..oi fi imun la ele....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jun 18 2004, 02:43 PM
Post #50


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



scorp, LOL. good one!
majin, treci peste faza cu originalul oricum fanii comics-urilor erau "disperatzi" si de el. ce sa mai vorbim de filme... oricum Evo arata super. si, repet, Rogue rules in Evo. e super sa vedem ceva character development la ea, e un personaj f complex si IMO e underused in seria veche.

cat despre puteri in liceu... hmmm... tot Wolverine ma tenta cel mai tare :-)) mai bine sange si spintecari decat miros de carne arsa :barf:

blackinque, hubba hubba! :-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Darksama
post Jun 18 2004, 07:30 PM
Post #51


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 67
Points: 106
Gender:



a trecut ceva vreme de cand nu am mai postat pe forum; deci: cel mai bun desen de pe Cartoon m-i sa parut Droopy ; acum singurele la care ma mai uit din cand in gand sunt : Samuray Jack, X-Men: Evolution, Heman si Batman of the Future, adica Toonami. Dar sunt cam slabute asa ca ma uit la ele doar in pauzele de reclame de pe la filme. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 18 2004, 08:47 PM
Post #52


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Duck Doggers Rulzzzzz...mi se pare cel mai dur cartoon momentan :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 18 2004, 09:05 PM
Post #53


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Corect.......Duck Dogers e super...chair si asa tradus.

Blackinque.....Samurai Jack e o prostie la fle ca si powerpuff girls...Dexter...si restul desenelor de pe CN. singurele care inca mai merita sunt loony Toons si Tom si Jerry....da loony toon tradus ma omoara.....noroc ca pe postul nostru local da de la 20:00 Bugs Bunny SUBTITRAT :D :D

Toonami care-l prindem noi e o panarama. Cris e o tampenie....grafica jalnica..poveste si mai (aia cu tanatos o stiu mai toti)...He-man...mmm......merge si nu merge....grafic e klumea....tipele imi plac cum sunt facute...mai ales Demonica :D....Tila are la credite privirea aia care e sueprba.....imi place la nebunie poza aia. X-men grafic nu-i misto....e acceptabil, poate n-ati observat ca toti au o pata pe nas..ca ar parea sa fie o umbra..problema e ca nu exista corpul care sa dea umbra....o fi de la microfon :D :D. Batman ce se mai merita pt ca e facut in colaborare cu niste japonezi si asta se vede......iar Bruce Wayne e magiostral.....sunt vro 3-4 faze super cu el. Jsutice Legue era chiar misto.....desi era numai la 1/3 din capacitatea totala a JL original.....si in plus sunt unele abateri de la ceea ce stiam eu (Aquamen e mebru JL nu dusman.....si nici nu arata asa).......Flash si cu Batman(la finalul celei de-a treia parti din inceputul serie....are o replica superba :D ) sunt preferatii mei.....iar la fete....Hawkgirl......imi place felul ei de-a fi....e dura tare de tot

Majin.......vezi daca te arunci de pe bloc......sa ma nunti si pe mine..sa vi nsa filmez....fac si eu un ban de pe urma ta :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 19 2004, 09:03 AM
Post #54


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



No you don't Scorpio!Banii aia-s ai mei!Got that? :lol: :lol: :twisted:

Ok,sa revin la subiectul in discutie:
Trebuie sa fiu de acord cu cel ce a zis ca Samurai Jack e un desen animat foarte subred(ca sa nu folosesc acelasi cuvant:superficial).Nu numai ca nu are un storyline solid dar sta rau si la capitolul badguy.
Justice League pot zice ca am 26 de episoade acasa dar nu pastrez.Seria e draguta o vreme dar devine rapid plictisotoare.X-Men Evo,pana nu dau astia si continuarea dupa ce se trezeste Apokalipse,eu nu main urmaresc in continuare,desi imi place seria catusi de cat.Dar ca poveste si evolutie a ei sta mult sub seria originala.cat despre puteri in liceu...cat as fi vrut cateodata sa-l trimit pe cate u fraier in eternitate....mama,mama.
Looney Toons...daaa....suprbe desenele alea.si Duck Dogers aduce o suflare de aer proaspat asupra unuia dintre cele mai interesante personaje si dintre cele mai comice...Daffy Duck.Desi e doar o extensie a unora dintre episoadele Lonney toons,e super bine realizat si nu cade in capcana seriilor refacute.
despre He Man nu stiu cati cunosc dar seria de pe CN este doar un remake al seriei He Man vechi,realizata in anii 70 mi se pare.Oricum,un alt exemplu de remake gone REALLLLYY BAD!
Chris Colorado nu mi-amplacut de la prima reclama.Atat animatia cat si felul cum evolueaza povestea e infecta.Cum s-a mai zis,macar sunt documentati tipii care au realizat seria.
the Mask...oh da....ce mai serie.
[quote]green goes for everything you see![/quote]
Era super comica!Pacat ca nu mai dau astia!


Am vazut acum cateva seri filmul de animatie Dinosaur...animatie 3D.Nu pot spune ca mi-a placut prea mult dar filmul e foarte bine realizat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 19 2004, 10:35 AM
Post #55


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



ai observat ca hawkgirl zboara fara sa dea niciodata din aripi

eu ma uit din cand in cand la to :roll: onami pentru ca prostiile ma inspira
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Jun 19 2004, 07:00 PM
Post #56


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



jack da' pirate did it for me.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 19 2004, 08:10 PM
Post #57


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Cyber da0mi mie episoadele din JL.......chair le vreau :D

Inque.....simt o oarecare suparare in "glas" ? Te insipra??? La ce? pe mine ma plictises si ma fac sa ii rup in bataie pe aia care le-au facut si le difuzeaza :? The Mask era cei drept criminal : Sssmoking (parca asa era) :D si singurul care merita vazut din ce-ai enuntat tu. restul pe mine nu ma pasioneaza....mai ales Biily si Mandy..unde sunt martorul depravarii raului :? sa avem rezon..."omul" e the GRIM REAPER!!!! iii executa pe astia instant :? Inca un desen pt 1-4(clasele) :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 19 2004, 08:27 PM
Post #58


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



citez din johhny bravo

Well...On the scale of 1 to 10 Johnny...you're an idiot;
Mmmmmm...nachoyyyyy;
Carl, ya dweeb, lemme stay in your house, you can sleep in the garage!"


lolz, e evident k nuzi place billy si mandy, se pare k tu iei moartea in serios, bravo, si eu

de fiecare data cand ma uit la samurai jack ma tot gandesc, "faza aia ar trebui schimbata, personajul trebuie sa arate altfel..." si uite asha ajung sa creez o alta povesteeeee, in mintea mea

in lumea asta trebuie sa te adaptezi, mai ales la prostii
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 19 2004, 09:01 PM
Post #59


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Moartea o iau ca pe un lucru natural....poate chair eliberator......consider ca in moarte este adevarata cunoastere.....noi tot ne chinuim sa aflam ce-i dincolo de moarte...si alte secrete pe care n-o sa reusim sa le dezlusim.....dupa ce treci de linia asta fina...imi place sa cred ca o sa ai raspunsul la toate intrebarile..cle putin o sa-l ai la cel cu "ce-i dincolo de moarte? "

Eu cand ma uit la SJ ma gandesc : uite ce pierdere de bani isi timp.......uite ce infect e desenat....uite ce marfa e Heatchiff pe Fox Kids :twisted:

Si in lumea asta nu trebuie sa accepti prostiile atat timp cat ai posibilitatea alegerii........decat sa ma complac in ele mai bine le discreditez
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Jun 20 2004, 02:06 PM
Post #60


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



interesanta legatura intre ipotezele despre moarte si heatcliff :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:28 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |