Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

12 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Desene animate


CyBeR
post Jun 5 2004, 10:08 AM
Post #1


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Pot spune ca prima animatie pe care mi-o amintesc s-o fi vazut a fost un anime...Macron 1.Dar si desenele animate mi-au captat muti ani atentia.Pentru mine e destul de greu sa uit desene animate precum swat Cats,Godzilla,Batman,ceva cu trei tpi in niste costume ca piesele de lego,etc.
personal,mie mi se pare ca domeniul animatiei a inceput sa se plafoneze,aparand chestii din in ce mai stupide ca vezi Draga Doamne asta le place sobolanilor(copii,kinderi,whatever).Vad la TV niste prostii precum Ed,Edd & Eddy,noi episoade din naiba stie ce serial vechi.Decat sa vad astea mai bine vad Scooby Doo WHere are You a mai oara.

Astept sa vad si alte pareri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jun 5 2004, 12:01 PM
Post #2


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



Hmmmm, mie mi se pare ca pe Cartoon Network sunt unele desene absolut bestiale, ca Dexter, Power Puff Girls sau Samurai Jack. Mie imi plac chestiile astea la nebunie. La Scooby Doo (si la celelalte din aceeasi categorie) nu m-as uita nici sa stiu ca nu mai exista alte desene pe lume, lol.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 5 2004, 05:43 PM
Post #3


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Bun,hai s-o luam cum zici tu.Alea-s dragute dar is aparute relativ recent.Pe langa asta,cu fiecare serie de episoade noi pe care o lanseaza Cartoon Network,orice substanta care le-ar fi avut personajele respective se pierde>Prefer sa vad episoadele de la inceput cu Dexter decat astea noi la care nu numai ca au modificat personajele dar au adus si schimbari la grafica care m,i se pare prea sterila acum.Asta merge si pentru celelalte exemple date de tine.Si ca asa mai dau un exemplu de desen animat care s-a schimbat prea mult pe parcursul timpului:Johny Bravo.

P.S>de cat Scooby Doo am vazut pana acum nici eu nu m-as mai uita nici impuscat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jun 5 2004, 08:08 PM
Post #4


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



ok, aici iti dau dreptate. recunosc ca nu m-am mai uitat de muuuuuult timp pe Cartoon Network, deci nu stiu noile serii din Dexter sau Johnny Bravo. vorbeam de cele de inceput, care intr-adevar sunt foarte haioase.

P.S: Tocmai am vazut Shrek 2, care m-a dezamagit foarte tare. EXTREM de slab....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 5 2004, 09:39 PM
Post #5


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Uh, diversitatea gusturilor :D
Eu, de exemplu, sunt inebunita dupa Samurai Jack dar Scooby Doo ma plictiseste (totusi, recunosc, unul din filmele animate mi-a placut mult pt. ca era diferit de rutina cu monstri falsi care incercau sa fure nu stiu ce :roll: )
Ed, Edd and Eddy nu e fabulos dar ce-mi place mult la acest desen e ca-mi regasesc copilaria in el. Am trecut prin multe din experientele lor ceea ce ma face sa am un anumit respect pt. scenariu.
In general imi plac animatiile lui Genndy Tartakovsky (Dexter, PowerPuff, Samurai Jack...etc)
Alte desene ce-mi plac f. mult sunt cele facute de Disney si Pixar (pacat ca au divortat :( )
Shrek 2 cred ca mi-a placut mai mult decat primul :D Faza in care zana canta si Shrek se indreapta spre castel e super..."I need a hero!!!" XD
Desenele care nu ma atrag sunt cele facute dupa Marvel (de la WB). M-am saturat de toti super-eroii astia.:roll:
Un desen animat pe care am invatat sa-l apreciez este South Park. La prima vedere ai zice ca e doar un desen cu animatie de calitate super proasta si cu injuraturi si "toilet humor" dar ideile prezentate in el sunt chiar interesante si reflecta aspectele negative din societatea americana.
Multam CyBeR pt. topic. Are ca tema unul din subiectele mele preferate :wink: [/b]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Jun 5 2004, 10:07 PM
Post #6


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Eu personal sunt un fanatic al desenelor de pe Cartoon Network si Fox Kids, dar trebuie sa recunosc ca animatiile in general au inceput sa-si atinga apogeul, de unde "It's all downhill". Apropo de desene animate si OST-urile lor... stie cineva de unde pot lua melodia Powerpuff girlz... cea de la sfarsit, e tare rau... am cautat pe DC++ dar nici un rezultat. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jun 5 2004, 10:35 PM
Post #7


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



hehe, Uje, thnx for reminding of South Park. Sunt printre favoritele mele de cand le-am vazut prima data. Cred ca South Park e serialul cu cel mai acid umor si chiar mi se pare cea mai buna satira animata de la Animal Farm incoace (care iar e un super desen animat, la fel ca si cartea dupa care a fost facut, si al naibii de actual).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 6 2004, 09:44 AM
Post #8


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Uje>you're welcome.Vroiam sa-l fac de mult dar uitam.

South Park nu prea am vazut la viata mea asa ca nu ma pot pronunta.
Cat despre celelalte,am urmarit pana am ramas fara timp sa le mai vad si am dat mai tarziu de anime-uri.Multe dintre desenele animate vechi ma fac sa cred in versurile Nightwish-Beauty of the beast
[quote]I wish I had one more life to live!"
[/quote]
Mi-e dor(a se citi FOARTE DOR) de seriile vechi,de cand intalneam prima oara animatiile.Nu vroiam atat umor cat personaje care sa-mi placa.De asta am fost si inca sunt indragostit de Swat Cats sau sa zicem Johny Quest.Mie nu-mi mai trebuie umor in animatie deoarece umorul nu-l mai pot simti asa cum l-as fi simtit cand aveam sufletul tanar si curat.De asta pentru mine noile desene animate sunt dezamagitoare...eu nu mai gasesc substanta celor vechi.
Personal,un desen animat de care tin cu dintii sa nu-l uit este Gargoyels,difuzat pe KRTL dimineata.Nu l-am inteles niciodata din cauza faptului ca era in germana dar simteam personajele.
Poate ca doar sunt eu un maniac al desenelor animate cu eroi dar asta e.Asta e felul in care privesc eu desenele animate si asta e parerea mea.

Punctul II(2 :lol: )al acestei postari e filmul Scooby Doo pe care l-a mentionat Uje.Sunt vreo trei la cre te-ai putea referi si anume:
-Scooby Doo and The Ghoul School
-Scooby Doo and The Reluctant Werewolf
-Scooby Doo on Zombie Island
Astea 3 filme ies din tiparul obisnuit Scooby Doo deoarece in toate este vorba despre monstrii realy.Oricum,tind sa cred ca Uje s-a referit la al 3-lea,acela fiind cel mai bun dintre ele,avand atat o poveste mai bine pusa la punct,grafica mai draguta si desigur un soundtrack grozav.Am alea doua emlodii principale in MP3 si le iubesc nu alta.Filmul l-am vazut de vreo 4 ori si l-as mai vedea odata chiar daca nu mi-ar place Scooby Doo.[/quote]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 6 2004, 12:34 PM
Post #9


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Hmmm, nu stiam ca South Park este facut dupa o carte. Poate o gasesc pe net >)
Da, la al treilea film ma refeream =^^= OST-ul nu-l tin minte din pacate dar filmul mi-a placut.
Nici eu nu mai rad copios la fazele din desene dar inca ma uit dintr-un anumit sentiment nostalgic. Plus, ma relaxeaza ^____^ Inafara de CN, nu mai am un canal la care sa ma uit iar calculatorul poate deveni obositor dupa un timp. Cand sunt bolnava sau ma doare ceva (fizic sau psihic) prefer sa ma asez comfortabil pe canapea si sa ma uit la ceva amuzant. E o terapie eficienta =^^=
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jun 6 2004, 01:57 PM
Post #10


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



Nu ma refeream la South Park cand am zis de carte, ci la Animal Farm, filmul de desene animate facut dupa cartea lui George Orwell.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 6 2004, 04:21 PM
Post #11


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Lol, era noapte si eram obosita XD Nu am citit bine. Da, stiu la ce carte te refereai acum ^^;;;;;;;;;;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 6 2004, 05:05 PM
Post #12


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Cartoo Cartoon a fost prima emisiune pe C N in care au aparut serii crimanale gen Cow & Chicken, Johny Bravo, Dexter, Pouder Puff :D si unele care au fost promo...cum era aia cu viermele,cu yukon din canada,s.a.m.d...insa acuma e jale pe CN. pl ... s-au apucat dobitocii si au dublat totul in romana...DEZGUSTATOR...pina si Buggs Bunny ma repugna...de la Watz up Doc...la Care-i treaba moshule(var in romana) imi vine sa ma dau cu capu de pereti cind aud dobitocu ala...asa ca CN a devenit un canal aproape derizoriu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 6 2004, 06:53 PM
Post #13


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Apropo de Cartoon Cartoon...episodul ala promo (de fapt primul episod) din Johny Bravo era criminal...radeam la el de fiecare data, cred ca l-am vazut de zeci de ori de ii invatasem si replicile pe dinafara.

Yeah...Johny Bravo - The One Man Army.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 6 2004, 07:08 PM
Post #14


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Gorilla... :lol:
Mi-a placut mai mult al doilea, cel cu amazoanele....Ma rog, cred ca l-am preferat celuilalt doar pt. faza de la sf. cand aterizeaza pe insula cu barbati ^.~ Yaoi anyone?
A da, si mai era episodul cu biscuitii, cand vb. in rime. Si ala a fost tare ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 7 2004, 09:04 AM
Post #15


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



hm..desene animate....nu pot spune ca imi pier timpul pe cartoon network,dar au ost acteva serii care miau placut.acestea ar fi:vechiul scoobie doo,the flinstones,si vechiul batman{not batman of the future,care mi se pare o tampenie..serii fiind salvata de aparitiA lui bruce wayne..sec omu,nam ce zice}
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jun 7 2004, 11:20 AM
Post #16


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



XMen Evolution.

MajinVejita, faza aia din kenshin kicks so much @ss!!! lol
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 7 2004, 11:23 AM
Post #17


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



x-man evolutin???bleah..taht suxxxxxxxxx.seria e salvata doar de logan din canbd in cand...x-man original era mai mistho
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jun 7 2004, 12:55 PM
Post #18


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



gusturile nu se discuta :-)

mi-a placut Rogue in Evo. mult mult mai mult decat in film. :-((( that sucked.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 7 2004, 10:18 PM
Post #19


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Tocmai ma gandeam zilele trecute, nu stiu cum de mi-a venit, la un desen animat frantuzesc - Clementine. Nu imi amintesc prea multe despre el dar stiu ca mi-a placut la vremea aia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 7 2004, 11:59 PM
Post #20


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Zeri, nu merge link-ul. Spune forbidden =( Dar mi-ai adus aminte de alt desen cand ai pomenit de frantuzesc: Gemelli nel segno del destino
Mai tine minte cineva? :D Eu nu mai stiu multe. Doar ca isi puteau folosi puterile numai daca se tineau de mana (sper ca nu confund cu Terry e Maggie XD ) si ca tot ii urmarea cineva.... :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 12:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |