Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sky Girls...


Sidonix
post Sep 17 2006, 06:38 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Sky Girls este un OAV ce mi-a atras atentia recent... desi nu stiu daca cei de la Konami il vor lasa doar in stadiul de proiect sau vor face ulterior si o serie eu cred ca ar avea potential... mi-a placut realizarea atat la nivel grafic cit si ideea desi in general nu prea ma atrage genul mecha... story-ul se petrece in viitorul apropiat cind Pamantul a fost invadat de Worms, entitati celulare extraterestre, ce distrug in razboiul ce incepe 90% din fortele combatante terestre... pentru a cistiga razboiul umanitatea lanseaza ca ultima solutie un baraj de arme de distrugere in masa ce distruge clusterul extraterestru care ameninta Pamintul insa in urma deflagratiei continentele se rup scufundandu-se in proportie de 50% odata cu disparitia Antarticei... trei ani mai tirziu entitatea celulara extraterestra reapare... umanitatea trimite un portavion in recunoaste ce ascunde ultima tehnologie pentru a lupta cu extraterestrii...The Aviation Exoskelton Sky Divers... pilotati de trei fete Otoha, Karen si Eika... durata relativ scurta a Oav-ului nu lasa loc dezvoltarii personajelor si a povestii insa arata citeva aspecte... pentru actiune merita aruncata o privire pe el...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 11 2008, 06:03 PM
Post #2


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Sky Girls Tv a fost terminat si in final am reusit sa-l vad... am anticipat corect in momentul lansarii OAV-ului realizarea seriei... yep... a meritat... e o placere sa vezi seria... nu prea mecha :lol:, nu prea dramatica, nu prea desteapta, nu prea plictisitoare, nu prea confuza, nu prea simpla :D... cred ca am atins toate punctele :lol: ... concluzia: este un feel de relaxare cu zimbet pe buze in toata seria and lots of cute gurlz :D ... caracterele se dezvolta fata de oav, cum mi se pare si corect :), iar la trio Otoha, Eika, Karen se adauga adorabila Elise >^.^<( ain't that cute :P) si spre final Aisha... seria are suficiente argumente incit sa te tina ancorat in story si sa nu respingi existenta caracterelor... hmm si daca tot sunt la capitolul caractere... mi-a placut Eika chiar daca in prim plan este Otoha... seria se terma in nota cu care incepe... smile and enjoy the ride called life :) ... it was good overall... next ->
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:50 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |