Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Historys Strongest Disciple Kenichi


Ranma-kun
post Aug 20 2009, 11:33 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am ajuns recent la zi cu ultimele capitole din acest manga. Dupa ce am vazut anime-ul am cam ramas cu un gust amar, pentru ca era pur si simplu prea scurt. Dupa multi am am decis in final sa ma apuc si de manga, si nu am fost dezamagit.
Anime-ul tine doar pana la capitolul 143 din manga, iar manga-ul in prezent are 349 de capitole scanlate, deci aveti destul de mult de citit.
Fata de anime, povestea este cu mult continuata in manga, apar inamici noi si mult mai puternici, iar in sfarsit putem sa-i vedem pe maestrii lui Kenichi in actiune, si inca foarte multa actiune.
Manga-ul se dezvolta asemenea unui film veritabil de arte martiale.

Daca va intereseaza acest manga, il puteti citi aici: http://www.onemanga.com/Historys_Strongest...e_Kenichi/1/01/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Aug 22 2009, 06:19 PM
Post #2


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Oh, interesant :D
Am vazut si eu anime-ul, mi-a placut foarte mult si am luat si manga-ul dar nu am avut timp sa il citesc, doar l-am "rasfoit" putin sa vad cum e grafica.
Mersi ca ai spus de unde se termina povestea din anime, ca sa stiu de unde sa il continui. Cu ocazia asta, daca tot spui ca esti la zi cu el, spune-ne si noua (si in special mie) daca se merita recitite si primele capitole. E cat de cat diferit de anime? Ca sincer, oricat de tare ar fi Kenichi ca manga, n-am chef sa citesc 143 de capitole a caror actiune o cunosc deja.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

radet92
post Aug 23 2009, 03:28 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 21-July 09
From: Constanta
Member No.: 8.884
Points: 184
Gender:



Nu se merita sa sa iti pierzi timpul uitandute prin primele 143 de capitole daca ai vazut animeul... dar in schimb ti-as recomanda sa incepi manga de la capitolul 139(inceputul luptei dintre Ryuto si Kenichi). ~ desu ^_^

Pareare mea este ca manga devine din ce in ce mai interesanta, mai ales ultimul capitol aparut(349)... 2 vs 1(although i doubt its going to be that way), can't wait to see 350!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 24 2009, 12:32 AM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Prima parte din manga se suprapune cu anime-ul, nu prea e nimica diferit, am citit si primele parti pentru ca anime-ul era prea slow, dar m-am lasat dupa aceea.
Uita-te la anime si apoi citeste restul manga-ului, merita pentru a retine mai bine vocile si personalitatile caracterelor, apoi le poti adauga tu in manga, u get a better experience that way :P . Appachai is way funnyer in the anime than the manga :lol: (IMG:http://i128.photobucket.com/albums/p169/Maphisto40/HSD%20Kenichi/Apachai-Dodge-BA.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kyuubi654
post Sep 22 2010, 07:52 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



De-acord cu Ranma-kun :D Si tare mult as vrea sa se faca o vesiune anime cu lupta lui Appachai, care este ink ongoing in manga :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Dec 28 2011, 08:14 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



Eu de abia acum m-am apucat de anime. Chiar daca ai spus ca esti dezamagit, sunt curioasa cum se termina. Dupa, cred ca ma apuc si de manga. Imi place foarte mult. Cred ca am de invatat din povestea asta, cam seman cu Kenichi...Prima mea impresie a fost foarte buna datorita situatiei in care se afla tipul asta. Imi place foarte mult ending-ul. Trebuie sa zic ceva: tipele funt foarte bune in anime-ul asta. Si imi place foarte mult Shigure dar nu si sprancele ei. Kinda creepy. Vad fiecare lupta a lui Kenichi cu sufletul la gura. Storyline-ul mi se pare foarte but dar nu-mi place modul exagerat in care sunt desenate personajele. Bine, tipele. S-a cam exagerat putin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:38 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |