Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nijikon 2014, Fotografii si filmulete


Bavarezu
post Oct 20 2014, 10:57 AM
Post #1


Speed is of the essence
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 12-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.271
Points: 155
Gender:



Pe link-urile de mai jos aveti fotografii si filmulete facute in cele 2 zile de Nijikon 2014. Enjoy.
MEGA (necesita plugin pt. descarcare) - https://mega.co.nz/#!ZBVgCQwR!gKRcq...2GJnS-D-UI707fE
WETRANSFER - http://we.tl/nrnZrCWPXM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 20 2014, 04:13 PM
Post #2


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



De 7 ani tot ma gandesc sa vin si eu si nu reusesc.
La anul vin in cosplay Mardi Gragas. Barba rosie si burta le am, restul e usor de facut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Oct 20 2014, 09:27 PM
Post #3


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Pai anul acesta nu a fost reusit Nijikonul, mare parte nu au fost multumiti de locatie dar si de ce au avut ca divertizment, iar daca vrei sa mergi, mai bine mergi la Otaku, ca a fost mai reusit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Oct 22 2014, 09:32 PM
Post #4


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



Bine ca tine minte browserul parola, ca eu n-o mai stiam :D
Foarte foarte slab niji 2014, motiv pentru care va fi si ultimul pentru mine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Oct 23 2014, 09:47 AM
Post #5


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Yoyo @ Oct 22 2014, 10:32 PM)
Foarte foarte slab niji 2014, motiv pentru care va fi si ultimul pentru mine.
*



Suspectez ca asta e parerea multora care au fost la niji 2014. Daca nu schimba macar locatia in cativa ani o sa dispara.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Oct 23 2014, 10:00 AM
Post #6


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



De la anu, Nijikon nu o sa mai fie la Turbohalle.

Este adevarat ca anul acesta a iesit mai slab din diverse motive, dar o sa remediem aceasta problema
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bavarezu
post Oct 23 2014, 11:44 AM
Post #7


Speed is of the essence
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 12-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.271
Points: 155
Gender:



eu sunt mai mult genul lurker dar acum trebuie sa postez ca sa aduc la cunostinta anumite lucruri. in primul rand diferentele intre niji 2013 si 2014 intr-adevar au fost majore prin simplul fapt ca detinatorul turbohalle a fost de toata gloria (a se interpreta materie maronie). daca in 2013 s-a avut la dispozitie tot spatiul si foarte multa libertate de organizare in anul 2014 au fost intalnite restrictii de care nu s-a stiut pentru ca nu au fost comunicate de la bun inceput de catre detinatorul de spatiu. o sala care in 2013 a fost la niji, in 2014 era inchiriata nu stiu carui alt eveniment, sala care de altfel a stat degeaba pe toata durata la niji 2014. acolo nu s-a petrecut nimic. doi la mana scena, suprafata de proiectie. scena - nu s-a putut reorganiza si muta dupa cum s-a dorit pentru ca asa a dorit detinatorul de spatiu - scena nu se muta (a se retine ca in 2013 nu aveau nimic - nu tu scena nimic - sala mare era goala si a trebuit sa se vina cu toate chestiile de la organizatori - in 2014 si-au cumparat si ei o scena, un sistem audio si unul de lumini)! suprafata de proiectie a trebuit sa stea in spatele scenei dupa acele coloane de sustinere pentru ca alta solutie nu era. trei la mana - multa lume nu stie dar noi cei din staff am avut niste dificultati cauzate atat de detinatorul de spatiu dar si din cauza tuicarilor care era raspunzatori de turbohalle (niciodata in 3 zile pe ala negru la fata si pe mosul ala ochelarist nu i-am vazut treji - erau matrafoxati constant). duminica din cauza lui ala cu ochelari am piedut 45 de minute pretioase pentru ca era batut in cap si nu intelegea sa ne lase sa intram sa ne facem treaba. totodata poate voi cei care ati participat nu stiti dar inauntru in spatiul turbohalle, cand e afara e urat si ii da cu apa de sus, ploua! asta denota faptul ca detinatorul de spatiu pur si simplu a lasat locatia sa se degradeze. si cu toate greutatile astea de care nu se stia totusi nijikonul s-a desfasurat. eu o sa continui sa ii ajut pe organizatori pt ca este o conventie de suflet si nu vreau sa se perimeze. sunt total de acord cu mutarea locului de desfasurare a conventiei. am incheiat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Oct 29 2014, 09:07 PM
Post #8


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



Eu nu inteleg de ce s-a schimbat locatia de la Palatul Copiilor (Niji 2012 a fost cel mai reusit - parerea mea), unde exista:
-sala de spectacol ideala pentru proiectii si...spectacol, cu acustica, iluminare si scaune asezate pe plan inclinat
-spatii decente pentru merchandise la parter si etaj
-parcul unde te poti plimba in pauze
-N locatii in jur, unde poti manca + supermarketuri

Turbohale este o hala industrilala cosmetizata, care nu are nicio legatura cu genul asta de eveniment. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:42 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |