Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

12 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Personajul tau preferat


Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ma asta e parerea ta. Ai si tu dreptate cand spui ca Cell e parazit si n-are atacuri proprii, dar totusi e cu mai mult bun simt decat Buu. Adica nu se regenereaza la nesfarsit. Mi-ai zis sa-ti dau un bad guy pe care buu nu-l bate. Uite unu : Li Shenlong(ultimul dragon din GT). Nu-l bate buu nici daca ar vrea :D . Pai si-a luat-o de la Bebi Vegeta, care e mult mai slab decat Li.

Nu contest ca Buu e cel mai tare din Z, dar devine ofticant de cate ori se regenereaza. Si daca mai tii minte si Buu invata atacuri. Il invata pe a lui vegeta, dupa ce l-a vazut.
Pe mine ma enerveaza ca si dupa ce face Vegeta selfdistruct tot invie.

Parerea mea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Unregistered









Habar n-ai ce vb, asta-i concluzia mea. Pai Buu din GT e doar forma cea mai slaba care a ramas. Daca te gandesti ca Buu a devenit fat buu absorbindu-l pe grasu', dar ce, de parca l-ai vazut bine, nu cred sa fi fost atent tu la DBZ cand ai urmarit. Ce-i asa ofticant ma, ca se regenereaza? Apoi si Cell se poate regenera la nesfarsit, acuma ai ceva cu Cell? LiShenLong e tare din alte motive, dar trebuie sa te gandesti cat de slabit era cu adevarat Gokuu in GT, copil fiind, fata de atunci cand era mare, ca practic n-a fost in stare sa-l bata pe Vegeta: gandeste-te putin, Bebi nu prea a contribuit la puterea formei Bebi-Vegeta, doar l-a parazitat si a folosit puterea lui Vegeta. Asta inseamna ca, la un Power Level comparativ cu DBZ, aia din GT erau toti slabi, fata de DBZ. Ai vazut ca numai un Gogeta putea sa rada de Li Shen Long, la fel si Vegetta se distra cu Super Buu.......coincidente oare?
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



In primul rand subscriu la parerea lui Lother.

Buu este personajul care rezuma toate caracteristicile DB&Z.
In forma fat Buu este unul dintre cele mai comice personaje, iar in forma kid Buu cel mai puternic personaj (Vegetto sunt deja doi).
Cel mai suparator este faptul ca Goku nu reuseste sa il omoare decat folosind spirit bomb (atac ce din cate am vazut poate sa stranga energie la infinit daca ai destul timp la dispozitie). Astfel, excluzand fuziunile, Buu este cel mai puternic personaj din DBZ. Dabi in GT Goku poate sa castige impotriva reincarnarii lui (in persoana lui Ubuu) -actiunea are loc la 10 ani dupa incheierea lui DBZ, ce la randul ei are loc la catva ani dupa batalia cu Buu.
In GT nu numai ca sunt slabi dar au inceput sa isi piarda din abilitatea de a lupta (Gohan se transsforma in SSJ -pai el nu mai avea nevoie de aceasta transformare dupa ce fusese pe planeta Kai)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Lother : BRAVO!!! Esti singurul de pe forum care a reusit sa-mi puna mintea la contributie. Adica n-am mai avut o discutie asa de aprinsa de pe forumul vechi, cand m-am "rafuit" cu kakarot.

Bun... acuma sa trecem la treaba. As incepe prin a spune ca postul de care te-ai legat tu a fost scris la scoala in pauza si n-am putut sa fiu prea explicit. Stiu prea bine ca in GT este fat buu, cel mai slab, dar este Ubuu care este reincarnarea lui Kid Buu si care dupa gandirea mea, ar trebui sa aiba aceleasi puteri cu Kid Buu, deci sa fie la fel de puternic.

S-ar putea sa ai dreptate cand spui ca Goku ar fi mai slab ca-i mic, dar totusi la SSj4 nici el si nici Vegeta nu-s in stare de nimic in fata lui Li, fara sa faca fuziunea. Are dreptate bogdragon cand spune ca Gohan devine SSj cand el era mistic, dar sa nu uitam ca GT nu este facut de acelasi autor.

Eu recunosc ca Buu este cel mai puternic din Z , dar mie nu-mi plac personajele care le omori si tot revin. Asta nu-mi place la Buu. In rest e ok si cum ati spus-o si voi este si comic.

Faza cu fuziunile cred ca este doar o copie a fazei din Z, ca e aceeasi chestie ca se joaca cu el si cand vrea sa-l rupa re rupe fuziunea.

O sa mai revin cu alte comentarii.

P.S: Dur inceput de post Lother. M-ai stimulat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Sorry Guys dar voi sunteti orbiti de aparente :shock: ... Lother -san , Sorpio -san ...Mox si Nex sunteti o rusine..auzi cel mai simpatic e Buu...ha ha ..daca e asa Mox uitate la Pokemon ca acolo sunt toti simpatici..voi nu priviti in spatele personajelor ... voi nu aveti 12 ani cred .. dar vedeti totul din perspectiva asta ... cine e cel mai bad guy din Dbz...that's a laugh......Pai bine fratilor la asta se rezuma Dbz :!: :?: .. fanii si haters..de Dbz ... sunt putini care vad esenta dincolo de bouturi si plictisitoarele zeci de episoade in stil traditional pur japonez.... perfectiunea Dbz este atinsa doar in timpul Cell Games cind intensitatea caracterelor in special Gohan si poate Goku ... e mitica ...ceea ce a si dat statutul de cult al seriei ... chiar Toryama intr-un interviu a spus citez(sper ca am facut traducerea bine :) ) :" mi-am imaginat o durere intensa care elibereaza o energie coplesitoare,cind spiritul uman este descatusat ,el dezvaluindu-si imensitatea puterii unei entitatii adormita in ungiurile intunecate ale miracolului ce se numeste Om."....tot ce urmeaza e in descrestere sau doar pretext pt. cei infatuati de aceasta serie ... toate caracterele pozitive sau negative sunt fragmente ale ideii originale...care exceleaza mai mult sau mai putin in functie de caracter .... DACA doriti sa discutati despre personajele DBZ nu e atit de simplu pe cit pare ..sau se vede Domnilor Otaci.......Personal imi palce Dbz dar total diferit fata de cum il vedeti voi...... cea mai tare secventza votata de fanii Dbz allover the world si my favorite -a fost transformarea in Sayian 2 a lui Gohan poate datorita si amprentei emotionale data de piesa BGM(back-ground music) a lui Kageyama Hironobu-Spirit versus Spirit(varianta originala pt nu ma refer dublaj in alte limbi pt ca atunci nu mai e Dbz ci Doar Shit-Z), alta scena superba este despartirea si zimbetul de sfirsit a lui Vegeta din Filmul The Rebirth Of Fusion .....Gt nu vrea sa-l dicut pentru ca nu este opera lui Toryama ceea ce se vede..poate totusi a fost putin salvat de interpretarea reusita a caracterului Goku si chiar putin Vegeta care m-a impresionat prin neputintza lui... .Daca vreti fan-fiction va stau la dispozitie...cu tot ceea ce inseamna AKIRA TORYAMA..... :arrow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


Unregistered









Hai sa-ti zic ceva. Unii dintre noi nu citesc manga-uri si nu sunt 'fani' Akira Toryama. DBZ nu este EVA, nu e X, nu e NOIR. Nu are valoarea artistica pe care o au acele seriale. DBZ este cum a zis unu' ' a soap opera for boys with power streaks'. DBZ e tare datorita batailor, vai ce sa vezi, scena aia dramatica cand se transforma Gohan si bla bla bla

Pe multi poti sa intrebi, insa, pe o balanta daca pui: mishtocismul DBZ si valoarea artistica DBZ, mishtosicmul va castiga ass down. In DBZ poti sa vezi cum s-au gandit unii ca ar fi lupte epice daca am avea puteri incredibile.


In caz ca nu stiai DBZ manga-ul se numea numai DB si a continuat pana la sfarsitul Cell Games. Asta-i opera lui Toryama. Adaptarea TV e diferit, si sincer cred ca ma p*s pe manga-ul original ca m-ar plictisi enorm, o forma imperfecta a unei opere reusite.

"Zambetul de sfarsit al lui Vegeta"......pai tin sa te anunt ca filmele DBZ sunt cea mai mare greseala care s-au facut vreodata, cum poti sa le compari cu serialul? Nici macar nu poti sa le bagi intre episoade, atat de cr*tine au fost facute.

Iar ca sa-ti fac pe plac: tu ce ai simtit cand se plimba Satan prin lumea pustie fiindu-i dor de Buu? Dar episoadele cand se imprieteneste cu Buu?
Daca vrei sa 'privesti' in spatele personajelor, fa-o la EVA, X, nu aici, ca te faci de CACAO si rad toti de tine.......e ca si cum ai zice: uite ma la culturistul ala halterofil plin de muschi de nu poate manca cum canta la pian.........parca-l si vad pe Goku asa in bustul gol cu muschii incordati plangand in timp ce canta cu durere de inima la vioara.......vai ce sa zic, ba stiu:

DBZ se rezuma la: CINE E CEL MAI BAD GUY.
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



:evil: Lother tu crezi ca ei rid de mine.........pai atunci ce cauti tu pe forum sunt curios.....adica tre sa ai tupeu sau sa fii nesimtit ca sa te intorci intr-un loc unde ai fost mai mult urit decit iubit pentru ce ai facut in trecut...tu crezi daca ai 1000 de cd de anime iti da dreptul sa ma faci de CACAO.... Nu te chinui sa-mi faci pe plac...nu imi esti simpatic deloc.....Mie nu mi se Spune BA.......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Unregistered









Stai putin: Tu ai inceput sa te iei de noi care vb aici ca avem mentalitate de 12 ani. Dupa aia ai incercat sa apreciezi artistic DBZ-ul, cea ce nu se face, ca n-are. Eu am vorbit la subiect, adica DBZ, si tu te iei de mine?

Eu n-am zis nimic ce n-ar fi zis si amicul meu Scorpio, tot in genul lui am vb, si, in cazul acesta, chiar se potrivea sa-ti zic ce-am zis, tot la subiect, adica DBZ.

Nu am 1000 de cd de Anime, am 901. Unde pe toate forumurile vechi si noi am profitat eu si am zis: eu am 1000 de cd de Anime, faceti pe placul meu sau ma car, unde am zis asta?

Pai daca Scorpio isi permite sa zica ce zice la cate cd-uri de Anime are (pe scara ta Richter de Anime), atunci eu teoretic, dupa tine, trebuia sa-ti zic mult mai multe, dar sunt simtit, si m-am abtinunt, si am vb numai la subiect, adica DBZ.

Scrie pe topic cumva: Hai sa ne luam de Lother pt ce a facut in trecut?

Tupeu? Pai daca ma uraste lumea, de ce am primit atatea telefoane la care n-am raspuns cand treceam printr-o criza de viata care nici nu ti-o poti imagina? De ce m-am intors? M-am intors pt voi, care ma 'urati' atata pt ce am facut in trecut (adica sa sterg vechiul forum, care oricum trebuia luat de la capat, parerea mea).

Daca vroiai sa abordezi tema politicos, dimplomatic si democracatic, pai atunci faceai un poll: Cine il uraste pe Lother si vrea ca el sa se care de aici? Simplu, la obiect, si fara nume, ca oricum pe poll nu apare cine a votat.

Dar ca sa nu ne abatem de la subiect, adica DBZ, de ce nu raspunzi la cele zise de mine? De ce dintr-o data ai sarit cu reactia ta antipatica la ce vorbeam noi pe aici? Eu, in numele celor care i-ai insultat si n-au apucat inca sa se apere, ti-am raspuns la afront si atat, tu te-ai departat la lucruri personale.

Iar eu indraznesc sa zic tie Pha, cu ph si ca ai atractii 'yaoi'.

P.S. Si apropo, nu ti-am zis BA, am zis BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Ai drepatate Mr.Lother ....dar cind ma iau dracii...nu ma mai intereseaza sa fiu politicos,nici democratic,nici simpatic.......cind vroiam sa zic nesimtit ma refer ...fara sulfet ...si inca cred asta... ce afirmi tu sunt doar cuvinte reci si calculate......drama prin care ai trecut tu ... ce te face sa crezi ca numai tu suferi.....viatza mea e o drama si nu ma pling nimanui si nici nu-mi place sa admit.....tu poti sa spui ca ai suferit dar nu se vede pt ca durerea ... te schimba ori iti da putere de a continua sa traiesti ori te ucide......dar pe tine vad ca te-a lasat rece.......Eu nu ma iau de nimeni...pt ca ar trebui sa ma iau de toti.. inclusiv de mine.... si nu am dreptul sa judec pe nimeni.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



OPA!

NU va mai faceti 'de cacao' si daca nu aveti raspunsuri pe masura, atunci nu dati reply-uri atat de agresive!!

Sidonix, daca Lother a facut ceea ce stii in trecut nu inseamna ca si-a castigat 'ura' multora (ata ete). Pe cei care i-a privit direct i-a deranjat mult, dar acum le-a trecut (ti-am povestit istoria forumului, dar nu am tras concluzii si nici nu ti-am da chiar toate amanuntele astfel incat tu chiar nu ai putea sa le tragi si sa fii 100% corect).

Lother, sper ca nu vei mai face lumea 'de cacao'. E o jignire.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ma baieti, ma baieti ce-i cu cearta asta aici ma? I-a stati sa ma bag si eu ca vad ca mi s-a pomenit numele in contexte care nu ma privesc si care ma defaimeaza.

Lother&gt; Tu inca mai esti suparat pe mine pt. felul in care am vorbit cu Seby? :cry: Nu inteleg de ce trebuie sa ma scoti ca personaj negativ in toata pologhia asta. Tu mi-ai confundat mistoul cu stilul de a stimula unii oameni si in plus imi atribui o calitate pe care n-o am: sa-mi bat joc de credintele sau ideeile cuiva. Deci eu nu m-am luat de Seby atunci ca aveam cu el ceva si vroiam sa-mi bat joc, ci m-am luat ca sa-l stimulez sa numai greseasca, ceea ce a si mers daca ai vazut. Si inca ceva nu uita ca el nu mi-a zis nimic si chiar a luat-o ca o gluma nu ca tine care ai sarit de parca ma luasem de tine.
Dupa cum vezi si mie mi-a atras atentia Sidonix si nu o sa ma i-au de el, pt. ca din punctul lui de vedere am gresit.
In plus de asta eu am facut de CACAO un prieten, nu pe oricine de pe forum, cineva care a inteles gluma care daca te uiti bine a fost facuta tot in contextul unei greseli.
La faza cu cd-urile ai dreptate. Nu conteaza cate cd-uri ai, conteaza sa te porti civilizat si sa ai cunostinte.
Deci as vrea sa nu ma mai dai exemplu de stil de vorba cand in afara de tine nimeni nu mi-a atras atentia.

Sidonix&gt; imi place stilul tau acid de a pune problema dar vezi ca in ultima vreme ai sarit putin calul. Te rog fi mai calm cand scrii si daca vrei sa faci un misto sau sa te iei de cineva, fa-o mai cu subinteles. Nici mie nu-mi convine ca m-ai facut de 12 ani :cry: :? , de tine ma iau cand vorbim acasa :x

Deci dupa cum a spus si Urfe : Gata cu panarama. Daca mai aveti ceva de zis care ar fi prea acid faceti-o pe pm
P.S: Acest post a fost scris ca participant din greseala la aceasta cearta si ca admin(este prima data cand folosesc rangul).
P.S2 : Lother vezi ca pot fi si diplomat?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lion
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
Member No.: 17
Points: 2



Ma eu am postat cam tarziu asa ca nu stiu despre ce vorbiti eu doar postez sa va spun ca personajul neu preferat este Gohan m-a impresionat cel mai mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Trecand peste faza cu cearta vreau sa ma daug si eu cateva cuvinte.

Dupa ce a terminat DBZ, Akira Toryama a fost rugat de studiolul de productie sa faca o continuare. Ca sa nu ii lase balta, Toriama a schitat o poveste generala in care se intorcea la spiritul de aventura al seriei originale si a definit(schitat) personajele principale. Asa a aparut GT. Cu toate acestea, animeul nemai avand manga ca sursa de inspiratie (ce se termina dupa Buu saga) a fost o sursa de dezamagire. In fata atator critici, studioul (nu imi amintesc numele) a decis intreruperea seriei dupa Bebi Saga. Insa, datorita contractelor incheiate (serialul trebuia sa ruleze cand DB final bout aparea pe PSX), au mai fost introduse inca doua continuari (astfel se explica de ce multe faze au sentimentul de "deja vue"). -luat din diverse surse de pe net (daca stiti altfel, spuneti)
Desi apreciez stilul clasic DB, GT este pentru mine o dezamagire la anumite capitole: atacuri, actiune grabita.
Si mai slab facute sunt insa filmele DBZ. M-am uitat la credite la filmul 3 si am observart scenaristi americani (asa se explica tampeniile din film).
Cat priveste DB (pe ansamblu), pentru mine este comedie, apoi actiune. Drama din film este fortata (ce este dramatic in moartea lui Goku cand pentru el moartea este un prilej de antrenament). Mai dramatic mi sa parut intatnirea dintre Gogu si bunicul sau Gohan din DB.

Buu este un personaj bine realizat, iar faptul ca este aproape indistructibil ii adauga un plus de "carisma".
Daca isi aduce aminte cineva (ar trbui), in primul turneu DB apar pesonaje care castiga nu datorita fortei ci pur si simplu datorita faptului ca isi foloseu abilitatie la maxim. Acesta este si farmecul, forta bruta nereusind sa castige o lupta (desi ajuta). Fazele, precum DBZ pana la Cell saga, cand apareu scoutere si in functie de power level se decidea castigatorul mi se par stupide.

Cum am mai spus, disecat pana la cele mai mici amanunte, seria DB are o groaza de lipsuri. Cu toatea aceste lipsuri, el are insa acel ceva anume ce te face sa il urmaresi pe parcursul a 500 de episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pt. tine poate are Buu carisma ca pt. n-are. Desi DBZ este un anime despre evolutie, despre depasirea propriilor limite, Buu nu prea se simte sa se opreasca. Adica inteleg sa aiba vro 3 forme cum au avut toti bad guys: Frieza, Cell, androizi nu se pun, si chiar Goku, dar nu asta trebuie sa aibe vro 6. Asta nu se mai numeste carisma asta se numeste nesimtire. Cred ca daca nu se gandeau astia ca 291 de episoade sunt de ajuns erau in stare sa-l mai trasnforme in vro 2-3 forme.

Nu stiu ce nu ti-a placut tie la GT ca mie mi s-a parut mai bun. Mi se pare logic ca luptele sa fie mai scurte decat in Z ca doar nivelul de putere este mai ridicat si doar n-o sa se mai lalaie pe 30 de episoade cu bataia, ca devine plictisitor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Toata frunmusetea in DB erea sa vezi cum se descurca Goku impotriva a diversor personaje, unele dintre ele mai puternice decat el. (Junion in turneu pare mai puternic &lt;atacul ce aproape distruge insula&gt; dar pierde datorita tenacitati lui Goku).
Buu este singurul personaj care ar fi putut sa aiba 100 de forme si sa nu ma enerveze (este gaz, abur, plastelina -oricum ceva fara forma bine definita). Faza cand isi modeleaza fata mi se pare destul de elocventa. Toate absorbtiile se bazeaza pe acelasi principiu (mananci un tip mai puternic si ii ieri puterea), fata de transformarile SSJ unde efectiv apar doar ca sa le permita personajelor pozitive sa castige.
Cat privest nivelul de putere, este o chestie relativa. Dragonul are aproape aceiasi putere cu SSJ4 Goku, asa cum Tien avea aceiasi putere cu Goku la al doilea turneu (la care participa Goku).
Oricum nu luptele mi sau parut scurte ci dezvoltarea povesti (acele episoade de umplutura din DBZ care faceau deliciul seriei ex:Gohan o invata pe Videl sa zboare).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Personajul meu preferat este Piccolo, in primul rand pentru ca trece de la bad guy la good guy si nu are 10 mii de forme ca goku,vegeta,gohan sau altii.
M-a enervat faptul ca pe parcurs Krilin, Tien, Yamcha, Chauso chiar si Piccolo devin personaje de umplutura, toti fiind invinsi dintr-o lovitura si doar super sayanii se pot bate cu inamicii. De asemenea chestia cu levelurile tot mai mari de ssj mi se pare o prostie precum, la fel Gogeta si Gotenks. Mai da-i incolo da chiar sa se uneasca 2 intr-un corp!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Unregistered









Vegeta este personajul meu preferat, imi place faptul ca are un SUPER-EGO :o si da dovada de o incapatanare aroganta care-l face sa semene cu mine :lol: Desi nu este la fel de puternic ca Goku, este foarte ambitios si vrea sa ajunga cel mai puternic luptator din Univers si nu accepta niciodata ca Goku (a low-level) sa-l depaseasca, desi spre sfarsit recunoaste ca, Kakarot "este cu adevarat cel mai puternic luptator". I really like his attitude...mai ales cand este in preajma Bulmei si a micului Trunks. 00h y34h...remember the tournament ? Vegeta este controlat de Babidi dar refuza sa-i asculte ordinele, nu vroia decat sa-l invinga pe Goku si reuseste sa-l..."doboare" ;) That's my fav. part :twisted:
Go to the top of the page
+Quote Post

electro
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: --
Member No.: 70
Points: 2



personajul preferat...........sa ma gandesc.......cred ca Goku, Gohan, Picolo, toti trei pt ca imi plac mie :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


Unregistered









Mie imi place Goku(Son-Gokou).Mi-a placut, a fost idolul meu inca din primul episod Dragon Ball, si este in continuare.Imi place pt ca este hazliu, naiv, dar stie cand sa fie serios.Despre putere nu mai are rost sa spun.Pe un indepartat loc doi ar fi Gohan mic, din Saiyan/Frieza/Cell Sagas. :D
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #40


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



bah, nu stiu cum sa va spun, dar personajul meu favorit e goku. e cel mai tare. are niste faze in el, de iti pica fatza. super misto realizat. :lol:


si pe un loc 2 ar veni picolo, pt si el e tare, chiar daca ramane un pic in urma. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:58 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |