Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii Generale


morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Apropo de chestiunea Faye + Spike ; nu cred ca s-a pus problema vreodata ca Faye si Spike sa fie "impreuna", caracterele celor doi , felul in care se comporta unul fata de altul ( singurul moment mai profund intre cei doi este inainte de plecarea lui Spike si presupusa lui moarte , si chiar atunci nu a fost vorba de nimic care sa aminteasca de ceva senzual , ceva scantei ;) ; s-a mentinut aceeasi distanta si in acelasi timp apropierea ca parteneri [ insa sub aspect pur prietenesc ;poate putin familial :?: ]) nu a scos in evidenta ,nici macar ca o idee , o atractiei intre cei doi.
Cat despre moartea lui Spike... serialul are un final deschis ; ranile ar fi putut sa-l omoare cu u surinta dar sa nu uitam ca a mai trecut prin asta de mai multe ori, adevarat ca s-a ru pt legatura cu trcutul si ,oarecum , Spike nu ar mai fi avut pentru ce sa tra iasca dar sa nu u itam de ce s-a dus el sa se inta lneasca cu Vicios " Ca sa aflu daca traiesc " ;) ... una peste alta Sidonix are dreptate cu o si ngura completare " si fanii" :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



faye + spike...io zic ...asa...ar fi trebuit sa fie macar ceva...dar creca regizorul...stia deja despre blondina de la sfarsit...si nu a vrut sa mai intortocheze povestea!!

In contunuare...chiar as vrea sa fie lovers cei 2...creca ar merge la minune!!! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



SebyTheDragon> cred ca trebuie sa te multumesti cu o continuare facuta de fani despre care sa discut la hentai. :lol:

Eu unul o vreu pe Ed sa reapara, poate intr-o continuare doar a ei. She(He) is funny.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



FAYE cu SPIKE sa fie iubiti???
nah! nu se potriveau la personalitate..... poate Vicious cu Faye :D , just kidinn!
io cred ca serialu e bine asa cum a fost realizat .... altfel nu las vedea mai bine!
...throat cleansing.... ihhhmm...ahem.....pai daca aveti COWBOY BEBOP hentai ....... VREEEEAAAAU! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Eu nu presupun relatia dintre Faye si Spike...este o certitudine pt mine.....din reactiile celor 2 caractere se observa o legatura sipituala undeva in adincurile lor..iar spre sfirsit este mai mult decit evidenta..indiferent..de cit isi neaga fiecare sentimentele...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Sidonix Unholy Santix>Inteleg ce spui, dar sigur ai nimerit personajele. Eu vad acesta relatie intre Ed si caine. Pana la urma cei doi raman impreuna, nu ca Spike ce pleaca sa vaneze stafi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Asta mi-a placut Bogdane!!! :lol: Cine stie ..poate am si io legatura cu cainele ala!!! 8)
Oricum...io am presupus tot timpul seriei ca cei doi vor fi impreuna...insa...am cam fost dezamagit!!! :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



... stiti vorba aia:'atzi da-to in SF-uri' >loool
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Tocmai am mai revazut unele episoade si am intalnit unele faze extra comice pe care le uitasem.
In "Heavy Metal Quen", dupa ce Spike bate la niste "mexicani" ce se luasera de o chelnerita blonda, pleaca la nava lui si o gasesca vandalizata.
Langa el aceasi tipa ce spune: "Fratii **** au facut asta."
S:"Cum, si tu te-ai uitat"
B:"Uhu!" -am amintit ca erea blonda :lol:
S:"Si de ce nu mi-ai spus?"
B:"Cum adica? tocmai ti-am spus."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



Am g?sit pe net ?i ep 27 :twisted:
O recapitulare a ?ntregului serial... nu spune dac? Spike e mort sau nu :roll:
Destul de dr?gu?, dar m-a enervat faptul c? n-au scos reclamele din rip
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Ep. 27 facut de autori sau un episod editat de fani. Daca spui ceva de reclame (TV, banuiesc) atunci ar trebui sa fie original. Oricum, daca este doar o recapitulare, atunci nu prea are valoare.

Toata faza cu moartea este prea "overrated". Mai m-am uitat peste ultimile episoade si am gasit mult mai trist episodul in care Ed se desparte de echipa. Modul in care se realizeaza despartirea mi s-a parut superb. Nu tu dialoguri lungi ci un simplu desen, lasat de Ed, desenat pe nava. Mai pui la socoteala si faptul ca Faye si-a gasit casa in paragina (nu s-ar mai fi putut intoarce acasa nici daca ar fi vrut) si modul in care Spike si Jet trateaza toata treaba, o indiferenta "apasatoare" (specifica celor doi).

In schimb faza cu "moartea" apare doar 30 de secunde, restul fiind doar actiune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



chestia cu moartea e .... la latitudinea privitorului......ultima imagine este imortalizarea lui Spike....doar schita in alb negru ....corect zic nu..??.parca asa tin minte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 12 2004, 09:09 PM
Post #33


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Am terminat si eu de vazut seria, si las comentariile pe alta data.

Eu zic ca inca nu a murit Spike, pt ca dupa ce se termina , scrie ce va de genul : " You will still carry the waith" nu sunt cuvintele exacte, dar oricum, ideea e ca acum tebuie sa traiasca iar cu ideea ca Julia a murit, de data asta nemai existand vreo indoiala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Mar 18 2004, 08:48 PM
Post #34


Unregistered









Daca la primele episoade parea doar un simplu "catch the bad wolf -get the reword ", clasicul gen adventure , pe parcurs mi-am schimbat total parerea ! Fiecare personaj este un amestec de nou shi vechi , asemanatori unor fragmente de oglinda , fiecare reflectand trecutul intr-un mod unic .....iar povestea fiecaruia dintre ei cred ca ma indreptateste sa afirm aceste lucruri .
Nu cred ca are vreo importanta daca Spike moare sau nu..iar la urma urmei el era deja impacat cu aceasta idee, shi cand zic lucrul asta nu ma refer doar la acea lupta in care era sa-si piarda viata ( shi unde a trebuit sa lase un ochi ) . Lucrul acesta se poate citi in ochii lui ( ma rog ala care i-a mai ramas :) ) shi nu numai ai lui ( vezi Vicious , Gren)
Cert e ca moartea Juliei e momentul in care isi incheie socotelile cu "prietenii" , iar felul cum o spune m-a impresionat profund :
[color=#0000FF][/color]
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jul 23 2004, 03:32 PM
Post #35


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



[quote=Aoi]Daca la primele episoade parea doar un simplu "catch the bad wolf -get the reword ", clasicul gen adventure , pe parcurs mi-am schimbat total parerea ! Fiecare personaj este un amestec de nou shi vechi , asemanatori unor fragmente de oglinda , fiecare reflectand trecutul intr-un mod unic .....iar povestea fiecaruia dintre ei cred ca ma indreptateste sa afirm aceste lucruri .
[color=#0000FF][/color]
Toata postarea exprima in totalitate ceea ce am simtit eu...inceputul adventure( gen Witch Hunter Robin pe care tocmai il vazusem...si care incepuse la fel>>>catch the bad witch).Apoi insa am realizat ca este ceva mai mult de atat...o poveste de viata si dragoste impachetata intr-un iz de vechi si monoton...am simtit o melancolie apasatoare, mai ales in ultimele episoade :cry: care a intarit veridicitatea intregului serial.
As avea si eu o intrebare:
Exista oare filme si oav-uri?
P.S.:ati avut rabdarea sa va uitati la sfarsitul fiecarui episod si sa vedeti prezentarea episodului urmator...super funny...(naspa ca nu aveau toate chestia asta..).Missa (ja ja biggs) like this anime...Sugoi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 2 2004, 02:44 PM
Post #36


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



yep thor, Knockin' on heaven's door e super...si din pacate singurul film cu mister Spike /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Nov 2 2004, 02:52 PM
Post #37


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



And we all know what happens with spike don't we ppl? :twisted:
De aia nu o sa mai avem nici o continuare......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 2 2004, 03:22 PM
Post #38


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Mr Spike lives foreva /^_^ ...o continuare ar fi inutila...CB are un inceput un mijloc si un sf, cei drept tragic insa f realist...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Nov 2 2004, 07:07 PM
Post #39


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Sid...Spike will be in our hearts...si ince ceva despre sid...si-a dat cineva seama ca avatarul lui Larson e spike pe fond albastru cu o tigara in gura? ca eu am stat ca orbetu de cand am intrat pe siteul asta si nu imi dadeam seama ce e acolo :o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 10 2004, 11:06 AM
Post #40


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hehe...larson e fan spike cred....eu am vazut ca s-a remasterizat CB in varianta .ogm atat seria cit si filmu /love .Merita detinuta in calitate dvd...nu!? /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:08 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |