Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Loveless


2Hot4J3w3L
post May 23 2005, 08:05 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.389
Points: 2
Gender:



ce frumos suna...
asta da e romantic zic yo adik in afara de vraji si de ce fac aia pe acoo dragostea asta e super
ma rog...
ala zice mereu i love u i love u si loveless nu crede dar se indragosteste :P
super misto totul!
cam ciudat cu urcehile si coada! :P
dragostea asta nu are limite :P
super romantic :)
ah ce romantic :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post May 24 2005, 05:22 PM
Post #2


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Sincer tot ce pot spune despre el e ca m-am uitat pe poze pe net. Personaje cu cozi shi urechi, yaoi thingy goin` on, da` parca vad ca Chim3ra o sa mi-l prezinte curand... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post May 25 2005, 11:13 AM
Post #3


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Oh yeah!Deja am luat episodu 7.12 in total,mai am de luat 5.Yupeeeeeeee!!!!!I'm a YAOI&Shounen-Ai fan guys!!!!!!!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2Hot4J3w3L
post May 25 2005, 02:56 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.389
Points: 2
Gender:



loveless rocks man...sper ca dupa ce apar toate 12 episoadele...sa se faca si seria urmatoare...
yeah si yo l-am luat pe 7 :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 25 2005, 07:52 PM
Post #5


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Ma bag si eu in vorba> Depsre ce vb? Care e titlul exact: "Loveless"?
Pare interesant. De unde pot face rost? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2Hot4J3w3L
post May 25 2005, 09:50 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.389
Points: 2
Gender:



de pe torrent de pe dc++ de la mine...:P
Loveless era numele de sacrificiu al personajului principal....un baiat din clasa a sasea...care se schimbase complet dupa ce a murit fratele lui :(
si in anime copiii au urechi si cozi si adultii nu au...nu stiu de ce dar cred ca atunci cand isi pierd virginitatea isi pierd urechile :) nice nu?:P
si gagicu lu fratele lui adik fighteru lui ca si fratele lui era sacrifice la un moment dat acum vrea sa fdie fighteru lu loveless dar nu avea voie chestii si se lupta cu mai multi fighter+sacrifice cu ajutorul vrajilor :)
e super
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 31 2005, 09:21 PM
Post #7


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Am luat (dupa lupte seculare care au durat 30 de ani :D) si eu episoadele 0 - 7 din Loveless.
E ABSOLUT SUPERB. /love /love /love /love
Coloana sonora imi da fiori pe sira spinarii si se potriveste, de fapt completeaza perfect scenele din anime. Scenele in care Soubi ii spune lui Ritsuka ca il iubeste si totusi lui Ritsuka ii este teama sa il creada, sunt atat de emotionante. Nu prea inteleg unde este tatal lui Loveless si comportamentul ciudat al mamei sale (dar inca nu am vazut cele 7 epis, doar primele 5... stiu rusine mie :oops: ).
Traasaturile personajelor mi se pare bine definite ca de altfel si desenul lor.
I love it all!
Mersi 2Hot4J3w3L pentru ca datorita tie am dat peste anime-ul asta.
Can`t wait for the next episodes!!! /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2Hot4J3w3L
post May 31 2005, 09:39 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.389
Points: 2
Gender:



tocmai am vazut episodul 8 si la sfarsit aproape am plans
de ce nu am plans ma intrebati
well...sunt baiat duuuh
boys don't cry!!!
asa...
super trist episodu
te intrebi cand iti dai seama ca cineva te iubeste....
ritsuka a inceput sa tzina la soubi dar se poarta ca si cum....nu l-ar interesa decat ceea ce a vrut seimei
melodia de la sfarsit ma innebuneste
am ascultat0o de peste 30 de ori azi si nu imi merge kk de movie maker sa o separ de episod
well..
hope u will like it all
it rocks!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post Jun 1 2005, 11:48 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



sincer, pe mine nu m-a incantat asa de mult romantismul din "loveless". nu ca as avea ceva cu yaoi, dar prea e tras de par... de unde si pana unde il iubeste soubi pe ritsuka?! pentru ca i-a ordonat seimei? si de cand iubirea apare la comanda? anyways... in rest, seria e ok. de asta am si pus-o in colectia mea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Jun 2 2005, 08:56 AM
Post #10


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Pai eu sunt de parere ca Soubi a fost indragostit de Seimei pentru ca era "his Sacrifice". Acum ca a devenit Fighter pentru Ritsuka s-a indragostit de el. Si cum spunea in primul episod (chiar inainte de sarut:" Da-mi puterea ta" "Noi trebuie sa avem o legatura mai stransa decat a oricaror doi oameni...") banuiesc ca printr-o astfel de legatura poate Soubi sa fie asa puternic.
Si parca la un moment dat Soubi zice ca Seimei intr-adevar ii spusese sa aiba grija de Ritsuka, dar nu se astepta sa se indragosteasca de el (nu mai tin minte episodul). Deci nu cred sa fie vorba de dragoste instantanee.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 11 2005, 11:33 AM
Post #11


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



2hot4jewel, daca inca mai cauti sa separi melodia fara erori(mmk sucks, ii strica calitatea), intra aici

pot sa intreb de ce, pentru ce lupta? e atat de neclara seria

ritsuka are o problema cu nervii aia, e atat de agitat. se comporta ca o femeie, vorbeste ca o femeie, arata ca o femeie, se pierde farmecul yaoi.

am vazut primele 4 episoade, apropo de ep 4 , soubi"are you angry? then use corporal punishment ---punish me!" iar ritsuka"i would never resort to violence" .eu cred ca ritsuka nu s-a prins :P [/url]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chim3ra
post Jun 12 2005, 04:59 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 142
Joined: --
Member No.: 241
Points: 69
Gender:



Asa intr-o pauza(momentan invatz pt examen) am cautat si eu topicu asta sa vad daca cunoastetzi...
Dap LOVELESS ruleaza..in afara de textele de limonada ale lu Soubi in fiecare caracter se ascunde ceva dureros...nuhst pe mine ma stange inima cand ma uit...si nu neaparat de relatzia yaoica dintre Ritsuka si Soubi...ce sa zic voi n-atzi vazut ce-i mai fain :D..incepand din episodul 8 incepe actziunea yuri(yoey i am a big yuri fan i wonder why 8) )...la un moment dat citeam pe forumuri si deja era Yaoi vs. Yuri lol...apar doua tipe pe nume Kouya si Yamato..prima serie de Zero creeata de Nagisa-sensei.Desi - daca o luam dupa poveste - ele sunt personaje negative,povestea lor sentimentala mi se pare mai dramatica decat cea a lui Soubi si Ritsuka...in ep 9 sunt niste secventze de te doare sufletu...daca stii sa traiesti momentele respective... :roll:
Stiu care va fi si soarta lor(way too spoiled with everything :D...)and it absolutely rullzzz...
Si da..tzin sa mentionez ca urechile si coada semnaleaza virginitatea...io nu prea cred ca Ritsuka sa si-l piarda pana la ep 12..i mean guys..stiu ca varsta nu conteaza dar 21 + 12 ...hmmm(excuse my overwhelming imagination but an a**-hole at 12 might be too tight for that)
Cat despre Kouya si Yamato am vazut o imagine destul de explicativa din manga raw :D...obviously amandoua fara urechi si coada /^_^
hai sa atasez si eu imagini in legatura cu asta :)
It's my duty for being a Kouya-Yamato fan :P

P.s.Sountracku e bestial muzica extraordinara(poate din cauza ca si-a bagat manutza in compozitzie si Yuki Kajiura /^_^)(Yuki Kajiura rulllzz8)) ...pana acum a aparut doar single-urile cu openingu si endingu : meaning Tsuki no Curse si Michiyuki inclusiv variantele instrumentale(vocalless)..cat despre OST o sa apara pe 24 Iunie si o sa-i vanez pe cei de la Nipponsei ca sa o am prima :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 12 2005, 05:15 PM
Post #13


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



:D cool, intotdeauna am vrut sa vad yuri, dar n-am gasit prea mult p net.

anyway, mai adaug ceva, referitor la ep 7, soubi is so mean :evil: nu-mi mai place de el, o insulta pe biata hitomi de n ori, apoi, cireasa de pe tort, ii ia pe tipii care vroiau sa o violeze la el acasa. :o ar trebui sa nu mai se poarte asa urat cu oamenii :evil:

gata, m-am descarcat :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jun 12 2005, 05:16 PM
Post #14


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Nu urmaresc serialu`, dar urmaresc pozele care apar in down-load veshnic shi comentariile lungi pe YM despre Loveless. With who? Wonder who? ;) Anywho, she made me curious and I will watch it... Urechi shi coada reprezinta virginitatea? What the... ?? Uhm... Whatever!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chim3ra
post Jun 12 2005, 05:23 PM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 142
Joined: --
Member No.: 241
Points: 69
Gender:



We'll see it toghther D...bineinteles daca nu ne gasim alta ocupatie [img]http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons6/5.gif[/img]
blackinque..vrei lista de Yuri anime?pm me, sau mai bine potzi incepe cu Kannaduki no Miko :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jun 12 2005, 05:30 PM
Post #16


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



The lord and master has spoken! ;) Da, daca nu ne gasim alte ocupatzii. Fine with me C! :twisted: :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jul 10 2005, 08:55 PM
Post #17


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Vizionat shi ultimu` episod din Loveless. Was damn twisted, in sensul ca nu mai intzelegeai ce anume se intampla. Ca sa iasa in the end la iveala ca (SPOILER) fratele lui Ritsuka is not deead! Dar mishto faza cand Ritsuka, "vede" sau "viseaza" all his friends... dead... profa inecata in rau, etc etc etc... See it for yourself... :D :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Jul 10 2005, 09:59 PM
Post #18


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Mie mi-a placut mai mult faza cand [quote]Ritsuka tipa spunand ca isi controleaza singur destinul si fratele sau a zis "Nice spell, really strong" (sau ceva de genul asta)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 30 2005, 02:10 PM
Post #19


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Seen it (si facut un topic aiurea pe la "General Anime" <_< ). Mi-a placut mai mult relatia Kouya-Yamato decat Ritsuka-Soubi. Adik mi s-a parut ca a fost explicata mai bine.
Ce nu am inteles eu de nici o culoare este cum de nu si-a dat seama Soubi ca Seimei traieste? Adik era o legatura f puternica intre ei si din cate mi-am dat eu seama din anime, Sacrifice simtea trairile Fighter-ului si viceversa.
Plus, ca m-a enervat ca anime-ul s-a terminat exact cand lucrurile deveneau mai interesante. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Aug 31 2005, 04:02 PM
Post #20


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Tell me about it? :rolleyes:
Toti (adik eu si ceilalti fani Loveless pe care i-am gasit) speram sa exista o a doua serie, mai ales cu o poveste asa interesnta si o animatie asa buna... de voci nici nu mai vorbesc. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:23 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |