Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Old To New Drawings, art from 2004 to present (acuma 2015)


Immortality
post Sep 9 2004, 03:14 PM
Post #21


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Thira-chan,poate facem un anime impreuna.Ce zici?
apropo,imi place mult cum desenezi.Ai foarte mult talent.Eu nu am timp sa fac asa de multe desene,desi mi-ar place.
In rest,toate cele bune.
CYA!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Sep 9 2004, 03:46 PM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



:oops: ohh tnx... dar ce ar fi daca am incepe cu un manga si nu ne apucam direct de anime ... mai trebuie mult pana sa ajungi pana acolo...
p.s. desenele astea au fost facte din decembrie parca sau octombrie incoace ... imediat de un an ... adica nu sunt chiar multe daca te gandesti intr-un an cate faci :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 1 2004, 10:12 AM
Post #23


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Awwww, Thira-chan! Acuma am vazut ca si tu ai creat o Sailor Sun!!!!!!!! Wooooow, ce coincidenta!!! :P Super!

Stii, si eu ma gandeam ca ar mai trebui sa existe o Sailor Sun si o Sailor Earth. Stiu ca Endymion este guvernatorul pamantului dar am scris cand eram mica un fanfiction despre Sailor Earth care era sora vitrega mai mica a lui Mamoru, iar prietena ei cea mai buna era Sailor Sun... :P Wooooow!!!!!!!!!! Inca nu imi vine sa cred!!! Poate o sa postez si eu desenele cu cele 2 sailor dar mai intai cred ca ar trebui sa le refac, pentru ca sunt vechi, de cand eram mica si arata cam naiv... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Andreidbz
post Oct 1 2004, 10:37 AM
Post #24


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 411
Points: 2



Uau, Thira-chan, frumoase desenele. Ai facut si vreo manga cumva? Keep up the good work :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Oct 18 2004, 08:29 PM
Post #25


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



ok guys I'm back ... ^^ dupa ce ca am fost la spital si m-am plictisit am revenit la home sweet home ... am o multime de desene care nu sunt puse inca pe net... Ranma iti pun si tie desenul (cute dog) :twisted: doar sa aflu cum naiba trebuie sa-mi pun desenele la albumul meu grrr .... pai cam atat mersi pentru comentarii ...
p.s. sailor sun este foarte cunoscut adica multi isi inchipuie cum ar arata .... si eu am creat atatea sailor deja nici nu mai stiu pai am una sailor moon care e sora mica lui bunny and stuff like that cand o sa fac manga o sa vedeti (problema e cand incep un manga nu imi ies asa de bine desenele :( ) pai eu am creat vreo 50 de sailors si tot mai inventez sunt multe care nici nu au nume dar sunt si fanficuri cu ele . Acuma m-am hotarat sa fac siteul si acolo o sa vedeti ^^ .... lol

acuma nu demult am numarat intamplarile pe care le-am inventat sunt vreo 10 ...^^ o sa incerc sa fac "manga" cu ele ... /love
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 18 2004, 11:30 PM
Post #26


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Wooow!!! 50 de Sailor! Impresionant! :P Eu am creat doar vreo 4... :D

Pai sa te pui pe treaba cu manga-urile, eu una abia astept sa-ti citesc creatiile. Si succes cu site-ul... eu ma chinui de vreo 5 luni sa descifrez misterele programului Dreamweaver si tot nu inteleg nimica... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Dec 3 2004, 10:05 PM
Post #27


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



QUOTE(Tenshi)
Wooow!!! 50 de Sailor! Impresionant!  :P  Eu am creat doar vreo 4...  :D  

Pai sa te pui pe treaba cu manga-urile, eu una abia astept sa-ti citesc creatiile. Si succes cu site-ul... eu ma chinui de vreo 5 luni sa descifrez misterele programului Dreamweaver si tot nu inteleg nimica... :roll:

lol la mine nu profgramul e de vina ci lenea ... sunt prea lenesa sa ma apuc si sa o fac /sweat dar sa nu ziceti ca sunt rea aici mai e un desen am mai facut cateva care imi plac mult numai ca nu le-am scanat ^^

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Jan 2 2005, 02:52 AM
Post #28


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



Inu Girl ???? ce e aia inu girl stiam doar despre Inuyasha .... pai inu girl care ar veni fata caine este cel mai nou dojinshi al meu ...
Niste info : pai Inu Girl este fata mica a lui Kagome si Inuyasha incapatanata , cu inima pura si tinica. Mica Inu Girl a mostenit mult prea multe de la parintii ei care e si normal ... Cu haina primita de la tatal ei , un pic modificata bineinteles ea este in siguranta (cat de cat). :P E jumate demon jumate om ca si tatal ei desi Inuyasha e jumate demon jumate om si Kagome om ar veni 1/4 demon si 3/4 om /sweat ehh tot1 e povestea mea eu decid :twisted: Ea pazasta (inca nu am descifrat de sa fie o sabie sau o bijuterie magica o sa vedem) , pentru care multi ii incearca sa-i pune capcane etc.
Inu Girl : numele ei adevarat este Akiko primita de la parintii ei dar ei ii place mai mult Inu Girl ... are 16 ani ea are o sora mai mare (inca nu am decis numele ... haha ce bine de Inuyasha are doar fete saracu ce o sa faca daca le invita baietii in oras pe fete ... doar stiti fetelor cum sant tatici cand vine vorba la boyfriend /gg ) si cam atat pentru deocamdata ... nu mai am ce sa scriu acuma

Ahh da si aici e prima pagina ... Coverul inca nu e gata /sweat :
[img]http://img.photobucket.com/albums/v442/thira_chan/dojishi/1page.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 2 2005, 03:43 AM
Post #29


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



:gooood: Mie-mi place tare mult, si cum ai desenat, si mai ales ideea, oricum ar fi mult mai fain cu Inuyasha ca girl, arata si foarte cute Inu-Girl, cred ca totushi ar trebui sa pazeasca si ea shikonotama-ul, pentru ca alte secrete nu prea sunt in serial, daca o luam logic parintii ei ar trebui sa-i moshteneasca Shikon no Tama-ul reunificat, cam aceea ar trebui sa fie ceea ce ea pazeshte, dar cu sora ei mai mare va fi cam complicat, pentru ca normal ea ar fi obligata sa-l pazeasca, sau ea o fi fugit de acasa si s-o casatorit cu un tip handsome :niyari:
Oricum, wish you the best of luck pentru asta, iti recmand sa-l faci bilingv, si in romana si in engleza, pentru ca la noi nu prea sunt atatia fani, si mi se pare foarte promitzator dojinshi-ul /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Jan 2 2005, 01:27 PM
Post #30


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Imi place ideea.Bravo lil' sis.Tine-o tot asa. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jan 2 2005, 03:01 PM
Post #31


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



NICE!!! /^_^ :pekori:

... si totusi, nu ma pot abtine... Se spune "multi vor", si nu "multi vreau". :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Jan 2 2005, 04:12 PM
Post #32


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



tnx all ... deci m-am gandit azi dimineata cum nu am putut sa dorm pana la 8 dimineata ca Inu girl sa aiba o sora mica .... de vreo 3-4 ani ... care odata a ajuns in apropierea pietrei ... si piatra i-a dat puteri necunoscute ... bineinteles nimeni nu stia despre asta si cum trecea timpul Inu Girl trebuia sa aiba grija desora ei mica si cand era primejdie si lupta cu alti sora ei mica "facea" lucruri ciudate adica vraji and stuff ... din cauza puteri primite de la piatra .... lol m-am gandit sa apara si un personaj mic ca Shippo care i-a pus capcana cu tortul la inceput ... hahaha si bineinteles mai trebuie sa apara si un baiat in poveste ... /gg care la inceput cand o cunoaste pe Inu Girl sa creada ca sora ei mai mica sa fie fata ei ... and stuff like that ... dupa ce incepsa se cunoasca mai bine m-am gandit sa apara si Inuyasha ca un tata normal adica stitii fata mea e inca prea mica sa se intalneasca cu baieti and stuff ... si Kagome lasa Inu ca nu o sa se intample nimic ... and bla bla bla acuma cam atata va mai tin la curent daca mai iese ceva ^^ :wink:

pa pa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jan 3 2005, 12:44 PM
Post #33


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



acum am vazut si eu manga si am o singura obiectie: ordinea framesurilor, tabelelor, sau cum sor fi numind. stiu ca ultimul desen e mai jos dar e greu de observat...

shippo , tehnic, nu ar mai fi personaj mic, o fi crescut (apropo, el e baiat sau fata :? :? )

in rest e bine, imi place si astept coperta :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 3 2005, 12:52 PM
Post #34


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Shippo e baietzash, dar nu cred ca se refera la el, ci un personaj mic de genul lui ,oricum, mie-mi place ideea, ordinea frameseturilor cred ca e de sus in jos si de la dreapta spre stanga ca la orice manga, an I right /? . La coperta subscriu, si eu deabea o ashtept, dar normal copertele se deseneaza la urma, cand sti actiunea unui volum, si poti sa pui nishte imagini reprezentative pentru ea, in fine, nu conteaza :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Jan 3 2005, 07:16 PM
Post #35


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



da Ranma ai dreptate de la dreapta la stanga de sus in jos ... sorry ca e cam incurcator ... am facut deja primele 4 pagini si inca una care o sa vina mai in spate ... si nici nu stiu daca o sa apara shippo max. fiul lui o sa apara da tot una ^^ o sa vedem ce o sa iasa .. vreau sa fac cu comp scrisul si sa o scot la imprimanta si sa le fac ca un manga adica sa fie ca un caiet deja trebuie sa fac una pt Raplady ... haha
deci cam atata ... a da inca ceva ....

Inu girl numele ei adevarata e Inuko .... ^^; nu prea original da tot1 ...

pa pa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Jan 4 2005, 07:06 PM
Post #36


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



Edited info : deci am ceva nou ... si am schimbat niste lucruri... Inu girl , pai numele ei adevarat e Inuko ( fata lui inu , adica lui inuyasha ) ea are o sora mai mica de 5 ani .... . Inuko si familia ei pazesc Shikon no Tama-ul ... nu e prea mult de spus chiar acuma... am facut 14 pagini doar trebuie sa le mai scanez si sa pun scris pe ele ... /sweat


Inukos info:
nume : Inuko (dar si numita Inu Girl )
Rasa : jumate demon jumate om
Gender Female
Age 15 ani
Height 160 cm ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 4 2005, 08:45 PM
Post #37


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Wow.. ai facut deja 14 pagini, that's a lot, imediat termini un chapter intreg, lucrezi destul de rapid /^_^ , deabea ashtept sa vad cum arata, te-ai gandit la ce nume sa-i dai sorei ei mai mici /? . Ah si trebuie deja sa incepi sa inventezi ceva bad-guys care sa vina sa incerce sa fure Shikon no Tama-ul. Ar putea la un moment dat sa apara inca o piatra magica de gen shikon no toama, numai mai puternica si rea, ca si intr-o serie din Sailor Moon, oricum ar fi bine sa te inspiri ceva din Sailor Moon pentru ca de acolo si-a luat si Rumiko multe dintre ideiile pentru Inuyasha(Sailor Moon a reinceput pe rtl2 de luni pana vineri de la 2:40 )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Jan 4 2005, 10:08 PM
Post #38


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



way 2 go girl ;)
frumoasa initiativa thira. imi place prima pg, si de-abia ajtept sa vad si restul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Jan 4 2005, 10:13 PM
Post #39


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



haha Ranma ... buna idee ... chiar azi noapte ma gandeam la ideea cu Sailor Moon si eu cand faceam cateva desene ...
Ranma trebuie sa te angajez ca pe un asistent ar iti promit ca daca termin cu Inu girl macar primul chapter , daca il scot cu printerul (si nu mai face figuri ca azi ca mi-a scos-o in culoarea mov ) si il duc la "insirat" adica o sa fie ca un caiet spiral o sa-ti trimit un exemplar ok? /gg


tnx guys o sa incerc sa fac ca sa iasa ceva bun din el desi la fazele cu luptatul am cam gresit si si acuma nu se intelege bine trebuie sa fac rost de niste imagini cu Inuyasha luptand asa o sa fie mai usor /sweat sper....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jan 21 2005, 10:08 PM
Post #40


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



cool sig gif /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |