Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Exista O Dragoste Ascunsa Intre Ichigo Si Rukia?


Julia Joanne Black
post Nov 3 2005, 08:12 PM
Post #1


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Ok...Acesta este primul meu topic pe acest forum. Imi place foarte mult Bleach, de la subiect pana la grafica, muzica, etc...Insa a inceput sa-mi placa mai mult in monentul cand mi-am dat seama k intre Rukia si Ichigo s-a nascut o dragoste ascunsa.Mi-am dat seama k Rukia cu timpul a inceput sa simta ceva foarte puternic pt Ichigo si el nu este mai prejos. Chiar el insasi a recunoscut ca Rukia i-a schimbat viata.
Eu cred k daca nu simtea ceva pt ea nu iti risca atat de mult viata pt ea, ducandu-se in Soul Society si luptandu-se cu toti pe acolo capatand rani grave si fiind la un pas de moarte. Daca nu o iubea ramanea pe Pamant si ducea o viata normala, uitand de Rukia si de tot ce s0a intamplat in tot timpul cat a stat ea pe Pamant.El a spus ca ea i-a salvat viata si ca acum vrea sa serevanseze, insa am vazut cum reactioneaza cand aude de ea.Poateca ma insel asupra acestui fapt, dat fiindca Bleacheste un anime doar deactiune si arte martiale insa eu sunt ferm convinsa ca sub toate acestea mai exista ceva.... Voi ce credeti? Astept parerile voastre.Pupici all :)

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Nov 4 2005, 01:08 AM
Post #2


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



dupa mine :-) persoanele care se urasc si se cearta cel mai mult snt indragostiti lulea unu de altu (aici se exclud scorp si trance ... me so evilllll :D)
deci in concluzie vom vedea in eps viitoare ce e intre cei doi amorezi :-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RTS-Bone
post Nov 4 2005, 01:32 AM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 59
Joined: --
From: Canada
Member No.: 1.535
Points: 108
Gender:



Yup, cred ca urmeaza ceva oricum ultimele episoade mai ales ala cand ichigo a luat-o de acolo au fost super misto ! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post Nov 4 2005, 02:01 AM
Post #4


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



Există un anumit nivel de atracţie īntre cei doi īncă de la īnceput, de la prima īntīlnire, de ce altfel i-ar fi dat Rukia lui puterile sale? Ce īncepe ca respect reciproc pentru modul īn care priveşte fiecare viaţa devine mai mult, de-a lungul timpului şi a aventurilor, dar şi datorită că fiecare află unele lucruri intime despre celălalt, ceea ce-i apropie inevitabil.

Şi acum c-am terminat de debitat prostii, mă duc să mă culc :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post Nov 4 2005, 09:10 PM
Post #5


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Obsev ca, cativa dintre voi mi-ati dat dreptate.
Methos imi place rasp tau si sa te auda Dumnezeu! Desi nu stiu ce planuri are mangakaul pt cei doi. Mi-ar place sa ramana impreuna si dupa ceea ce ravnesc este un sarut intre ei.Macar acest lucru dar n-o sa vrea sa-i faca un cuplu. <_< . Doar o singura persoana m-a contrazis insa cum am un al 6-lea simt era imposibil sa nu-mi dau seama de dragostea ce s-a nascut intre Ichigo si Rukia.So, mai astept pareri de ale voastre sa vad si eu cati dintre voi imi dau dreptate si cati nu. Poate ma inseala al 6-lea simt insa acest lucru este cam imposibil... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Nov 5 2005, 10:07 AM
Post #6


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



@Majin .. u dizapont me
@kagome ... vai o sa fie katerinka cand o sa fie sarutu ala :-)
cel mai amuznat lucru :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 6 2005, 12:21 AM
Post #7


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu sper sa nu.....ar deveni booooring seria. Subiectul este irelevant si plictisitor de evident.....nu e nimic ascuns....e o chestie clasica in anime-uri.....si deja e cliseu....este clar ca e ceva intre ei pt ca asa trebuia sa fie...sunt personaje principale for crying out loud...u don't need to be a rocket scientist to figure that out.

Oricum daca va fi sa se axeze putin pe legatura lor...o sa fie dupa capacelile din SS.....deja sunt 3 lupte......care trebuie acoperite.....si la un ep pe saptamana....ehhh......o sa fie cam frustant

ps: mentosano....sa vezi ce-ti dau eu tie :twisted: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phaze
post Nov 6 2005, 11:00 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: --
Member No.: 1.409
Points: 184
Gender:



Am mai discutat cu Kagome pe AHQ hub despre Ichigo si Rukia si am ajuns la concluzia generala ca DA, exista sentimente :D Acum...ce fel de sentimente ? Parerea mea este ca Ichigo vrea sa-si plateasca datoria fata de Rukia si momentan nu exista loc pentru un sarut sau altceva...cel mult a hug :) Cat despre Rukia, sa va uitati cu atentie cand este in bratele lui Renji, dupa ce este salvata de Ichigo...Il strange cam suspect in brate :D Dar, ca si in FMP, un sarut e fooooarte asteptat si binevenit heh.

*off topic* Ce-i cu explozia asta de testosteron din partea lui Majin ? Nu iti place subiectul, nu te baga. Si nu comenta despre preferintele oamenilor sau despre Inuyasha si alte serii cat timp tu ai un nick inspirat din DBZ , copile .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 7 2005, 02:10 PM
Post #9


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



"Mai Mai, si eu credeam ca cineva a deschis un topic frumos si ma miram ca s-a postat atat de mult la un topic de gen, si apoi surpriza.
Parca am mai avut discutii de genul asta in care am amenintat lumea sa nu se mai critice in acest mod lucrurile care le plac altora pentru ca la noi Otacii lucrurile ajung personale cand se vorbeshte despre anime-urile favorite.
Am moderat topicul si am scos toate posturile inutile.

- Kagome4inuyasha4ever, nu a fost vina ta, asha ca in nici un caz nu vei lua ban, de fapt chiar daca era vina ta nu luai ban, pentru ca inafara de cei care au incercat sa stearga site-ul nu a luat nimeni ban aici.(cu totul ca ar fi meritat multi)

- Majin, te rog sa te gandeshti inainte sa postezi, si sa incerci sa-ti exprimi parerea fara a supara pe cineva.

P.S. partea dintre ghilimele a postului va disparea in 3 zile :P
si ca sa revenim la dubiectul discutiei: "

Mie mi se pare foarte misterioasa relatia dintre Ichigo si Rukia, ba se urasc, ba sunt prieteni foarte buni, sau mentor si elev. In orice caz Ichigo are sentimente profunde pentru Rukia si invers, si ash fi mult mai sigur despre relatia dintre ei daca nu ar exista Inoue. Sunt foarte curios despre ce se va intampla mai departe, is curios cum evolueaza relatiile.

Ce sizceti sa facem un poll cu cele mai eventuale perechi, ceva de gen: Ichigo si Rukia sau Ichigo si Inoue, Rukia si Renji etc :D

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phaze
post Nov 7 2005, 02:18 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: --
Member No.: 1.409
Points: 184
Gender:



poll sounds good :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post Nov 7 2005, 06:05 PM
Post #11


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Un poll mi s-ar parea si mie foarte bun dat tot ceea ce sper este sa nu se faca de genl cum am mai vazut pe un site in bataie de joc. Unul adevarat...Good...
Topicul nu o sa-l fac eu fiindca nu mai vreau sa iasa discutii. Te las pe tine Phaze sa-l faci daca vrei sau pe Ranma-kun. Eu mi-am terminat jobul pe aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post Dec 5 2005, 05:45 PM
Post #12


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



Un poll ar fi bun... dar nu s-ar bate cap īn cap cu thredul ăsta sau ar fi cel puţin asemănător? Cīt despre discuţiile despre anime-urile favorite care se transformă īn chestiuni personale... aşa ceva n-ar trebui să se īntīmple.

Offtopic: Care-i faza dintre Kagome4[...] şi Majin? Păcat c-am pierdut-o :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jan 23 2006, 02:18 PM
Post #13


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Me too :D.

Cat despre chestia intre Ichigo si Rukia eu nu cred ca o sa grabeasca cineva ceva si sa strice personajele. Mie unul imi place oricum mai mult tensiunea de acuma. Plus ca lover-ul serialului e Kon :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cute anime girl
post Jun 30 2006, 07:23 PM
Post #14


.::dream::.
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 21-June 06
From: somewhere in Galati >.<
Member No.: 2.688
Points: 39
Gender:



QUOTE(Trickster @ Jan 23 2006, 03:18 PM)
Me too :D.

Cat despre chestia intre Ichigo si Rukia eu nu cred ca o sa grabeasca cineva ceva si sa strice personajele. Mie unul imi place oricum mai mult tensiunea de acuma. Plus ca lover-ul serialului e Kon :P
*




Hmm...Rukia has reached "that age" :P....dar nu cred ca o sa se grabeask prea mult...
Eu cred k exista intr-adevar o dragoste ascunsa between the two of them..dar nu a iesit ink la suprafata suficient de mult...
Lolzzzz :P Kon ^_______^ kon is teh lover..i totally agree.
Si daaa...tensiunea...uhu...me love that 2 ...astept cu sufletul la gura urmatorul episod...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 17 2006, 09:25 PM
Post #15


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



De fapt e triunghi amoros in manga-uri Rukia/Ichigo/Inoue, cu inclinatie pe Ichogo/Inoue si Rukia ca si amenintare pentru saracuta si fragila Inoue. Mdea, bring on the big swords already.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Randeemuss
post Jun 22 2007, 08:58 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 28-February 07
Member No.: 3.871
Points: 56
Gender:



Exista, si nu e ascunsa... in episodul 18*cred* este o discutie intre Urahara si Ichigo in care Urahara zice de power of love> power of steel , referinduse la determinarea lui Ichigo...din cate am vazut aceasta afirmatie nu il incomoditeaza pe Ichigo nici in cel mai mic fel
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anyaanimelover
post Feb 4 2008, 09:04 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 7-December 07
Member No.: 5.694
Points: 41
Gender:



Dap cred ca se iubesc...oricum cel putin de tinut unu la altu sunt sigura ca tzin.Mi-ar placea ffff mult sa ramana impreuna ptr ca inoue ma cam enerveaza :D


QUOTE(Randeemuss @ Jun 22 2007, 06:58 PM)
Exista, si nu e ascunsa... in episodul 18*cred* este o discutie intre Urahara si Ichigo in care Urahara zice de power of love> power of steel , referinduse la determinarea lui Ichigo...din cate am vazut aceasta afirmatie nu il incomoditeaza pe Ichigo nici in cel mai mic fel
*



pe langa ce a zis Randeemuss mai sunt si episoadele in care o salveaza de pasarea aia de foc cu care urma sa fie executata (sry nu mai stiu cum se numea) si se uita la ea asa de cute si episodu in care e ranita de aia din arrancar si o vindeca inoue se uita cu o asa o tristetze la ea k e ranita
ahhh :X : twisted :
IchigoXRukia 4ever
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

FreePC321
post Jul 16 2008, 11:43 AM
Post #18


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 9-July 08
From: Craiova
Member No.: 7.176
Points: 46
Gender:



Dragose ascunsa? Nu cred. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mikki chan
post Sep 3 2008, 04:35 PM
Post #19


ichiruki supporter :)
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 3-September 08
Member No.: 7.517
Points: 109
Gender:



Pana acum l-am vazut doar in Memories of nobodies, pe Ichigo indragostit, sau cel putin eu asa am avut impresia. Personalitatea aeriana a Sennei il surprinde pe Ichigo, insa, subiectul era despre el si Rukia.
Cearta amuzanta dintre Rukia si Ichigo ii face sa para un cuplu universal din anime-uri, chiar daca momentan sunt foarte buni prieteni si doar atat. Chiar nu-i inteleg pe cei care ii vad pe Ichigo si Orihime impreuna: Fratiiiiiiilor! Nu sunt caractere compatibile! :blink:
Dar cand vine vorba de Ichigo si Rukia putem remarca usor antiteza aceea romantica.... :rolleyes: ex: sabia neagra a lui Ichigo/sabia alba a Rukiei; par deschis la culoare/par inchis la culoare, iar de cele mai multe ori cand Rukia poarta galben, Ichigo poarta negru...etc. Relatia lor de love-hate (asa cum recunoaste si Ichigo) e cel mai amuzant lucru din Bleach iar o reatie Ichigo Orihime ar fi pur si simplu plicticoasa.
Cred ca toti fanii Ichiruki vor fi incantati cand vor vedea filmul Bleach 3 care se numeste Goodbye Rukia! Insa...sper ca Rukia n-o sa moara...adik nu cred pentru ca atunci cand moare un personaj principal inseamna ca e sfarsitul seriei. :huh: Uitati-va la trailer!!!



Ichiruki forever!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Sep 3 2008, 05:19 PM
Post #20


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Ichigo are mai mult de oferit decat dragoste pentru Rukia. Oricat de ciudat ar parea el isi va proteja mereu grupul de prieteni. Sunt plini de energie cand sunt cu el... la propriu! Este un sentiment mai mult decat de ajuns sa apara acele discutii aprinse si ironice intre cei doi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:29 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |