Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

18 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime noi!! (2005,2006)


Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #41


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



DNAngel a vazut careva? Ca sunt pe la ep 11 si sunt curios ce parerea aveti despre el...mi s-a parut destul de ok...chiar misto pe alocuri...acuma mai am de vazut Ikkitousen facute de studioul JC STAFF care a facut cel mai tare anime EVER (for me at least) Excel Saga...

Stiu k nu e nou dar intreb..Shamanic Princess? (mi-a placut enorm)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #42


Unregistered









Pot spune si eu, in sfarsit, ca am vazut ceva anime noi.Recetn am vazut DN Angel.Mi-a placut foarte mult(numai ca nu am putut vedea ultimul episod - prietenii stiu de ce :P ).De indata ce il vad pe tot, fac un post despre el.Iar acum ma uit la Ikkitousen.Nu am ajuns decat la episodul 3, dar da semne de 'a fi marfa'. :D
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #43


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



DNAngel mi s-a parut slab ... printre cele mai slabe vazute vreodata ..nu m-a pasionat actiunea, nici personajele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #44


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Dar Tsukihime?

Pe la episodul 8 incep sa se 'incalzeasca' lucrurile.

In mare... tot o povestioara cu vampiri buni si rai; dar cu un o coloana sonora buna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tzur
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #45


the researcher
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 97
Points: 82
Gender:



Mie mi-a placut tsukihime f mult.
Genericul pare sa aiba ceva magic care iti induce o stare de transa si te transpune. Intradevar muzica face minuni in Tsukihime; mi-am downloadat OST-ul shi de abia astept sa-l ard audio sa-l ascult in masina in drum spre facultate.

In ultima vreme mai urmaresc Avenger (pe care-l apreciez nu atat pentru poveste cat pentru feelingul de SF vechi shi de calitate ... a citit cineva Marte Rosu ?) si de asemenea Kimi Ga Nozomu Eien (facut dupa un joc hentai, insa animeul nu e hentai; imi place fiintca e bolnav).

Am mai luat sporadic Planet ES shi Galaxy Railroads dar nu pot sa zic ca ard de nerabdare sa vad cand mai apare urmatorul episod ... cel putin Planet ES o OK dar ii lipseste parca ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #46


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



eu ma uit la lain, de fapt mai am doar un ep. si o sa ma uit la noir
lain mi sa parut super misto, mai ales ca mam uitat un ep dupa altul. e misto
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #47


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Nu am complet nici Tsukihime, si nici Kimi Ga Nozomu Eien. Le-am luat de la z-kun, acum depind de el :D .
Din cate am vazut, merita amandoua. KGNE nu mi-a spus prea multe primele 20 de minute... dupa accident insa, si cei 3 ani... :shock: Nu stiam ca este facut dupa un hentai. Tzur, stii cumva si numele?

card> Lain trebuie vazut de mai multe ori.. dupa cum vei observa si tu, imediat. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tzur
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #48


the researcher
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 97
Points: 82
Gender:



Urfe> uite adresa forumului Kimi Ga Nozomu Eien pe animesuki:

http://forums.animesuki.com/forumdisplay.php?f=9

Cred ca vei gasi acolo mai multe decat te intereseaza; se pare ca exista mai multe versiuni ale jocului inclusiv unele care nu sunt hentai. Majoritatea celor care s-au jucat sunt foarte incantati.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #49


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



OK... l-am vazut. M-a ajutat mult.

Arigatou, Tzur!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #50


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



O mica interventie si de la mine: ce am observat la animele noi... sunt mai bine facute grafic, se vede tehnologia... dar lipseste detaliul... :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tzur
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #51


the researcher
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 97
Points: 82
Gender:



Urfe> A aparut pe mircx un torrent pt Kimi ga Nozomu Eien (jocul versiune CD) shi tocmai il trag acuma.

http://www.nandayo.net/archangel.php?x=statistics

Mai exista acolo shi o versiune DVD insa nu am cum s-o ard pe DVD. Ma gandesc ca totusi s-ar putea juca cumva cu un prog de tip virtual CD.

------------------------------------------------------------------------------

Cine a vazut Full Metal Alchemist ? (au iesit 12 ep din 52)

Eu am vazut 7 ep pana acum shi mi se pare ca promite foarte mult, poate chiar mai mult decat Naruto.

E facut de SquareEnix !!! Shi intradevar parca are ceva din feelingul Final Fantasy.

Povestea e ceva de genul: 2 copii incearca sa o aduca inapoi prin alchemie pe mama lor moarta. Insa alchemia umana este foarte periculoasa si de aceea este si interzisa. "Pentru a obtine ceva prin alchemie trebuie sacrificat altceva de o valoare egala; sau cel putin asa credeam noi" - cu o fraza de genul asta incepe fiecare episod. Elementele puse de copii impreuna cu niste picaturi din sangele lor nu sunt de ajuns si alchemia incearca sa-si "ia" ceea ce i se cuvine. Astfel corpul fratelui mai mic dispare iar celalalt ramane fara o mana si un picior. Din alchemie se naste o monstrozitate care numai a mama lor nu seamana. Cu ultimele puteri baiatul cel mare ii leaga sufletul fratelui mic ramas fara corp de o armura mare si veche de metal. Apoi, dupa ce se mai reface isi face implant de Auto-mail (membre metalice). .. . .

Daca vi se pare interesant (nu sunt io mare povestitor), faceti rost de el neaparat si vedeti-l. Pe mine m-a dat gata shi de abia astept sa-mi dea un prieten si celelalte eps care au mai aparut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #52


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



Am tsukihime tot in afara de ultimul episod care trebuie sa apara (12). Destul de interesant, cu mare potential de story, dar am impresia ca se termina prea repede. Am auzit ca este o versiune mai slaba a jocului (tot hentai)

Kimi ga Nozomu Eien am 12 episoade, mai trebuie sa apara 2. Acest anime trebuie vazut de oricine care vrea sa moara de suspans.

Full Metal Alchemist am 12 episoade (astept restul) - este un anime destul de comic, cu episoade care nu au neaparat legatura una cu cealalta, genul in care se urmareste un quest principal, timp in care se trece printr-o tona de aventuri. Inca e devreme sa ma pronunt, dar cred ca asa va continua. In afara de episodul 7, care este mult inafara feeling-ului general al animeului, este in anime destul de interesant. Ep 7 ar putea fi un sneak-peak la ce ar putea sa devina acest anime, cu hinturi si in ending imgs / song. Ep 7 te lasa asa wtf :shock: .... WTF ..... WTF :shock: :shock: :shock:

In rest mai urmaresc Naruto, binenteles, scot ep 64 acum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Jan 17 2004, 10:10 AM
Post #53


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



pentru cine se intreba de unde sunt preview-urile :arrow: http://www.jascii.net/newanime/newanime.html :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 18 2004, 12:09 AM
Post #54


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



I dont need Preview...i neep the ep...!!!
Mezzo Forte copiat...Thats a god oane...sincer...da e in acelasi stil cu Kite DAR NUMA LA FAZELE DE ACTION!!!!Ce draq..Kite e drama..asta are tendinte mari catre Funny!!!
Am luat primele 2 ep..super tare ..incepututl..ca la atat mi-am permis sa ma uit!!..Sa nu uitama regula....:D!

PS despre joc..o sa ma uit sa vad daca e!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jan 20 2004, 10:44 AM
Post #55


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Mersi mult Seby. Am gasit si eu un link de torrent pentru el. Daca nu-l scoti tu am sa rog pe cineva din prietenii mei care au o linie cit de cit sa-l scoata. Am vazut ca e destul de mare are cc 1.4Gb si din cite am inteles pe torrent cu cit fisierul e mai mare cu atit vine mai greu sau mai incet. Asa ca nu as vrea sa abuzez de posibilitatile liniei tale.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 21 2004, 03:26 AM
Post #56


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Jocul credca il pot lua..Acum..urmeaza partea a doua..sper ca esti din Bucuresti daca il vrei!!!! Ca altfel nu ma prea complic cu posta sa trimit 2 cduri!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Jan 21 2004, 08:33 AM
Post #57


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



Seby, ?ţi mai recomand să iei Popotan.
http://www.animenfo.com/animetitle,1231,yh...uv,popotan.html

E subtitrat tot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jan 21 2004, 09:36 AM
Post #58


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Imi pare rau Seby sunt din provincie.
Lasa ca pina la urma scot eu camasa cumva si-l iau de pe net.
Mersi mult oricum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tzur
post Jan 21 2004, 07:10 PM
Post #59


the researcher
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 97
Points: 82
Gender:



Provincie provincie da de unde stii tu japoneza sa te joci Kimi ga Nozomu Eien ?
Ca ce sa-ti zic, am luat shi io versiunea CD shi cand sa-l instalez mi-a zis ca ????? ... ma rog intelegi tu ce vreau sa zic. Deci daca nu stii japoneza tot degeaba. Shi bineinteles, daca nu ai Windowsu in japoneza ... (mie cu setu de caractere asiatice nu-mi merge)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jan 21 2004, 10:31 PM
Post #60


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Tzur ai dreptate in ce priveste chestia cu caracterele, si eu am patzito cu Onimusha versiunea de Pc. Dau sa sinstalez si hu vad nimic doar semne ciudate. Eu caut versiunea de Ps2 nu de PC. Pe Ps2 nu e nimic de instalat . Pentru Ps2 mai am ceva joucir care sunt doar in japoneza si vreau sa zic ca merge usor nu e mare lucru. Pe bijbaite dar merge. Cred ca la un joc hentai ca doar asta e kimi ga nozomu eien nu e cine stie ce mister de dezlegat. iar daca o fi chiar asa de greu mai apelam la unu la altu poate-poate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

18 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 12:02 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |