Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> To Heart


Ranma-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



To Heart este un anime destull de romantic la sfarshit, de fapt este ideea romantica tipic japoneza, cand un baiat cunoshte o fata de cand sunt mici, is prieteni toata viatza, se colizioneaza cate o data unul in altul. Un anime tipic shojo, hmm....dar diferit, si spisoadele 10-11 sunt o surprica totala, cred ca autorii au ramas fara idei in alea, si au introdus, intr-un anime documentar care arata viatza din liceele japoneze, si in general este un documentar foarte bun pentru a descrie viatza unui licean(a) japonez(a), ca sa revin, in ep 10-11 au introdus robotzi, animeul asta are mai tot ce itzi doreshti inafara de actziune, cu totul ca ep4 este o surpriza placuta, Aoi-chan is definetly my type of girl ;3 .La sfarshit este si un happy end si totul, acesta este un anime foarte linishtit, care il recomand a fi vizionat impreune cu prietenul(a), la caldurica undeva, si daca nu avetzi prieten(a), dupa acest anime s-ar putea sa va doritzi una(unul).
CE sa mai zic, actziunea se desfashoara in jurul unui baiat, care este destul de "nice" isi face multe prietene "just friends", totzi au hobby-uri personale, majoritatea actziunii se desfashoara in liceu, sau se leaga de liceu, hm.....e un anime foarte frumos, peacefull, fara multa actziune si fara un storyline anume, este un anime care descrie viatza de licean/a(oarecum), iafara de ep 10-11, ma indoiesc ca in liceul vostru avetzi o servitoare robot, care is very kawaii si ii place sa fie mangaiata pe cap :3.
[img]http://www.csusm.edu/anime/galleries/ToHeart/sm/toheart72.jpg[/img]

P.S. aici gasitzi o galerie de imagini din serial www.csusm.edu/anime/galleries/ToHeart/index.htm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Asta da anime romantic...defapt ...e singurul loc in care poate fi incadrat...ca altceva nu are....Vazutu-l-am in vacanta...si era ceva de genul...hai sa-l termin...daca tot l-am inceput...Nu prea e de mine!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Pai da.....cam de genul ala e, si eu m-am uitat la el ca n-am avut altceva la ce sa ma uit :P , da no, dupa cateva episoade a inceput sa ma intereseze, acuma imi pare rau ca l-am terminat :roll: ,I'm getting so.... bored :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



A fost simpaticutz. Am ras putin chiar la seria asta... Eroul principal este un cavaler desavarsit (nu stiu de ce dar intotdeauna imi place sa vad un anime cu un baiat amabil :D). Si ca orice cavaler atrage o gramada mare de fete care mai de care mai zapacite. Favorita mea a fost robatzica. Asta Ai simpatic si zapacit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claudia
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


clau-chan
***

Group: Members+
Posts: 104
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 36
Points: 11
Gender:



Am vazut seria mai demult..dar pentru ca nu m-a captivat prin ceva anume nici nu mai tin minte cam despre ce era vorba :P . O serie draguta, dar care mi s-a parut plictisitoare, la capitolul romantism...nu sunt de accord ca e
QUOTE
un anime destull de romantic la sfarshit
..de fapt nici nu stiu in ce categorie s-ar incadra bine..ma enerva ca nu avea un storyline iar legatura dintre episoade (care puteau fi un anime independent daca erau dezvoltate) era doar Hiroyuki si Akari..
Intradevar Multi(robotica) e foarte dragutza :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Mie mi-a placut, in general imi plac anime-urile cu un happy end, care au o aura pozitiva, in care nimeni nu moare, nu curge sange, nu vin robotzi uriasi etc ;)
Cel mai mult mie mi-a placut Aoi-chan, nu multi, geez, but Multi's cute, not like Serio, sora ei, care pare ca un block de gheatza, dar no.chestia cu robotzii cred ca au introdus-o pt ca era prea plictisitor serialul, ar fi fain sa faca un serialu be baza robot-maid-urilor, cred ca ar fi mai interesant decat asta :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Dabia am vazut 2 episoade si inca astept sa se dezvolte un pic povestea.
Am observat animatia...este cea veche, traditionala...desi e facut in 1999. Imi place.




(Ah e un singur user pe DC care are episodul 3 si merge cu 1k amarat...il iau la anu si la multi ani :) )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 17 2004, 12:22 AM
Post #8


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Dupa cum am zis, pana la urma am luat seria, nu dupa DC ci cu torrentul (long live StormTorrent :D ) si bineinteles am si vazut-o.

Desi nu exceleaza la partea romantica eu zic ca e un anime relaxant, putin plictisitor pe alocuri dar cu multe multe fetitze dragutze si cu fustitze scurte :P .

Daca tot se vorbea despre preferate, eu as zice ca preferata mea a fost Akari...oare unde gasesc si eu o fata cu parul roz (pagini aurii? :) )

To Heart este in principiu despre viata, pur si simplu. Life as it is.

[quote] il recomand a fi vizionat impreune cu prietenul(a), la caldurica undeva, si daca nu avetzi prieten(a), dupa acest anime s-ar putea sa va doritzi una(unul).[/quote]
you're damn right /cry /love /smile


Apropo...cica o sa iasa o continuare To Heart - Remember my Memories. Nu am gasit info pe nici un site cand si cum va aparea, numai in japoneza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Apr 2 2006, 02:35 AM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Himm nu a mai postat nimeni...
In final To heart cuprinde : to heart 13 episoade+to heart omake 6 episoade (despre episoadele astea eu nu am gasit pe net nimic :D dar exista pentru ca eu le am ;))+to heart remember my memories 13 episoade.
Mie seria asta mi s-a parut kawaii, s=desi lucrurile se desfasoara cu incetinatorul..si mi-a cam albit parul pana se hotaraste Hiroyuki s-o ia de mana si..oho pana ii spune ca dintre ea si Multi :unsure: prea multe amanunte nu? - ...
Fiecare episod mi-a last un warm feeling in stomac si mi-a placut sa le urmaresc povestea pana la sfarsit ...si cred ca- din cand in cand- un anime ca asta e numai bun ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rip
post Apr 2 2006, 10:32 AM
Post #10


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



hmmm...a fost cel mai plictisitor anime pe care l-am vazut pana acuma, tot asteptam sa se intample ceva interesant....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Sep 20 2006, 10:48 AM
Post #11


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Vin si eu sa completez lista destul de tarziu, ce-i drept.
Mi-a placut anime-ul.Nu pot spune ca e preferatul meu,dar merita vazut atunci cand vrei sa te relaxezi si sa stai la caldurica,dupa cum spunea Zeri.
Avand in vedere ca am vazut si To Heart-Remember my memories - Zeri,daca pana acum nu ai vazut seria asta,eu am gasit-o ca torrent,dand search pe google-, pot spune ca optez pentru ultima.Mi-a placut mai mult,cu toate ca Hiroyuki, personajul principal masculin arata putin altfel fata de To Heart, dar merge.
Mi se pare cam ciudata relatia lui cu Multi,care pana la urma e doar un robot.Nu iti pot petrece toata viata cu un robot...pana la urma!Bine ca in final isi da si el seama de asta.
Avand in vedere ca mie imi plac anime-urile care au si ceva romantism,il recomand si altor amatori ai genului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

edinaa
post Dec 9 2006, 11:38 AM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 26-September 06
Member No.: 3.043
Points: 106
Gender:



am vazut cateva secvente si cred ca este dragut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 11 2007, 02:22 PM
Post #13


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



eu as dori sal vad tot :P de unde pot sa fac rost de el?plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MindKiller
post Nov 5 2007, 06:42 PM
Post #14


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 8-November 05
From: Mother BaSarabia
Member No.: 1.939
Points: 14
Gender:



Ash fi shi eu recunuscator daca shtie cinve ceva link de unde pot sa-l downloadez shi eu ....:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Nov 5 2007, 07:32 PM
Post #15


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Mai adaug că există şi 7 specials (Heart Fighters) pentru Remember my memories; încă un serial de 13 episoade, To Heart 2, apărut în 2006; şi anul ăsta a apărut şi un OVA pentru To Heart 2, de 3 episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miroku
post Nov 10 2007, 05:05 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 9-March 07
Member No.: 3.920
Points: 173
Gender:



de unde il pot dl si eu??...plsss un link ceva. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:04 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |