Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Hoshizora Kiseki, longing for the starry sky and love ...


axi
post Aug 5 2006, 03:22 PM
Post #1


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



Hoshizura Kiseki, o poveste scurta dar frumoasa ... sub cerul instelat de vara, sub ploaia de stele cazatoare ... uneori ... intr-o noapte de miracole ... poti auzi o voce care te cheama ... si poti gasi raspunsul ... poti gasi iubirea ... tot ce trebuie sa faci e sa crezi ...

scurt, doar 27 de min, anime-ul este o poveste romantica de vara, in care Kozue, chasing the stars since childhood ... finds out the true meaning of that chase ... in persoana lui Ginga ... iar chemarea ei se dovedeste mai tare decat "misiunea" lui Ginga.

o poveste de vis, care ne invatza sa ne lasam cuprinsi de mirosul coplesitor al naturii pline de verdeatza, unduirea fina a unei pale de aer ce-ti atinge fatza, nemarginirea cerului instelat de vara ... miracolele adevarate sunt langa noi mereu, fericirea poate fi gasita langa noi ... in mica, dar miraculoasa clipa de viatza intr-un univers imens ... tot ce trebuie sa faci e sa-ti lasi inima sa se deschida si sa fie cuprinsa de aceasta chemare.

un anime care mi-a placut si pe care vi-l recomand cu placere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Aug 6 2006, 01:32 PM
Post #2


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Hmz.. indeed, super simpatic animeul. Probabil un alt exemplu ca dragostea invinge, love will make the day or smth like dat :P

Vocea chemand`o, "the piece of space" shining de fiecare data cand probabil Ginga se gandea la ea, comincarea dintre ei doi la sfarist. Mi`a placut cum a fost realizat momentul in care ea realizeaza motivul dragostei sale pentru stele.

Ce nu am inteles eu este care era misiunea lui Ginga exact... smth care probabil cerea sacrificarea vietii sale. Si sentimentele ei inving.. :P

Fainutz.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Jan 27 2009, 01:26 PM
Post #3


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Un OVa care la prima vedere seamana cu Hoshi no koe, dar nu e la fel de bun.
Cele 27 de minute petrecute in fata ecranului m-au ajutat sa ma relaxez si sa ma gandesc ce bine e sa mai vezi cate un romance din cand in cand, dar per ansamblu nu pot sa spun ca am fost prea impresionata. Oricum, asta nu inseamna ca nu mi-a palcut.

O idee pe care eu nu prea o agreez e cea a destinului. Eu personal nu cred in asa ceva. Intalnirea lor a fost oarecum cliseica. Ea a mers acolo stiind ca il va gasi. Iar el normal ca era acolo, fiind atras de ea fara sa isi dea seama de ce.

Coloana sonora si grafica sunt foarte bine realizate. Nu e ceva deosebit, dar nu le lipsesc detaliile.

Cute anime :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 09:50 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |