Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> School Days, Drama,Romance


Noli
post Nov 13 2007, 02:05 PM
Post #41


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Draga mea Tenshi,vad ca te-a afectat foarte tare ce am scris eu,si chiar nu trebuia,parca ai luat-o personal... :huh: in fine...nu zic ca un copil nu se face in doi,dar atata timp cat femeia poarta copilul in pantece,si ea e mama,poate decide si singura daca vrea sau nu sa aiba acel copil...deci Sekai,pentru ea insasi,putea sa se protejeze,ca sa nu ramana insarcinata,ea e cea care are burta dupa aia,nu Makoto...

QUOTE
A stiut sa faca pe amantul. Dar s-a comportat excrecabil cand a auzit ca iubita-sa e insarcinata.

Iubita?Iubita lui?Ciudat,din cate imi aduc aminte,pana si la asta l-a fortat Sekai...hai sa recunoastem,Sekai e genul de fata,care il face pe baiat sa o vrea,si dupa aia daca ramane insarcinata si mai bine,il cam forteaza sa-i promita o relatie stabila,si il acapareaza de tot...imi aduc aminte cum il punea sa ii spuna ca e iubita lui...dar el nu prea vroia ceva serios cu ea,si i-a cam dat fetei de inteles,dar ea a insistat...faptul ca el era si cu alte fete,asta e problema lui,intr-adevar e un om de nimic din punctul asta de vedere,dar nu are nimeni dreptul sa-i spuna ce sa faca si ce nu...daca el asta vroia de la viata,treaba lui...face ce vrea el,nu ce vrea Sekai.

QUOTE
In fond, baieteii ar trebui sa se comporte ca atare, nu sa faca sex neprotejat in stanga si-n dreapta.
Deja tu ai ceva cu baietii...sunt de acord cu tine,dar atata timp cat fata e fraiera si permite,ea se risca,nu el...deci sincer,atata timp cat ei nu raman insarcinati :) normal ca nu le pasa,dar daca fetele stiu ca nu vor sa ramana insarcinate,nu sunt in stare sa aiba grija de propria persoana?Trebuie baiatul sa se gandeasca si pentru fata?

QUOTE
Dar ce, nu trebuia sa faca asta? Sa tina in ea tot?

Pai tocmai,ca n-a tinut nimic in ea,dimpotriva,a mai fost si egoista...pai nu stiu cum sa spun,dar Makoto era bine linistit cu Kotonoha,dar Sekai se cam baga,si s-a bagat mai mult decat a trebuit,si apoi a avut pretentia ca el sa se desparta de Kotonoha,si sa-i ofere ei ceva stabil...si la final,cand el se impaca cu Kotonoha,Sekai ii cere Kotonohai explicatii...cu ce tupeu sa mai ceri explicatii?Cand de fapt Sekai i l-a furat pe Makoto Kotonohai...
Acum termin ce am de zis,ca plec,poate continui cand ma intorc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Nov 15 2007, 04:27 AM
Post #42


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Ca fapt divers, apropo de ce s-a zis la īnceput. Sīnt multe anime făcute după jocuri sau dating-sims şi unele au fost foarte reuşite. Nu-i un criteriu după care să le desconsideri automat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 15 2007, 04:35 PM
Post #43


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Este amuzant cum desprinzi cate o propozitie din context si imi rastalmacesti cuvintele.
La fel de amuzant este sa spui ca am ceva cu baietii. lol

Saracul Makoto. Cum a fost el fortat de Sekai sa-i fie iubit. Eu imi amintesc ca tocmai el a fost acela care a mers la ea si i-a propus o relatie. Asta a fost imediat dupa ce a condus-o pe Kotonoha acasa. Si chiar dupa ce aceasta i-a dat de inteles ca va fi mai... 'deschisa' pentru el. :]
Te rog... nu-mi spune ca a fost fortat... orice ar fi facut Sekai pentru a-l seduce... c'mon. Si baietii au caracter, si crede-ma ca sunt foarte capabili sa se infraneze un pic. Asa ca lasa-ma cu hormonii...
Dovada la ce spun eu, este faptul ca el s-a lasat luat de val si cu alte fete, care nici macar nu au trebuit sa se chinuiasca prea mult ca sa ajunga in pat cu el....
Totusi, de ce a facut asta?... pentru ca niste tineri asa ca ei sunt imaturi atat din punct de vedere psihologic, cat si fizic.

Side note: Pentru ca asemenea drame sa nu mai aiba loc, adolescentii ar trebui sa fie sfatuiti si invatati la scoala NU sa foloseasca prezervativul, ci sa nu isi inceapa viata sexuala atat de curand! Pentru ca toate au timpul lor.

INCA CEVA!
O sa ma iau si eu de o afirmatie a ta: "Trebuie baiatul sa se gandeasca si pentru fata? Trebuie sa se gandeasca AMANDOI, niciunul nu a facut-o si de multe ori se intampla asa si in viata reala. Si tot fata pica mai vinovata pentru ca ea este cea care ramane insarcinata. Tu, draga mea, printr-o astfel de gandire incurajezi partea masculina sa continue sa creada ca nu trebuie sa aiba niciun rol in treaba asta....


Cat despre School Days, e un anime fara noima, fara morala, din care adolescentii (ca ei sunt cei mai numerosi pe-aici) nu au nimic bun de invatat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 15 2007, 05:12 PM
Post #44


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
nu au nimic bun de invatat.

De unde si regula ca din orice anime trebuie sa invatam ceva? :P

Iar legat de School days chiar trebuie sa te contrazic. Eu spun ca se pot invata multe: se pot observa foarte usor greselile personajelor si rpercursiunile acestora. Trebuie sa fi cam slow sa spui ca din School days ai invatat ca trebuie sa iti incepi viata sexuala cat mai repede si sa nu folosesti metode contraceptive :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 15 2007, 06:30 PM
Post #45


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Nu ai idee cat de 'slow' pot fi unii oameni, Tessa. :]

Ah, pai nu stiu de nicio regula, dar asa se obisnuieste. Chiar si cel mai comercial film american are o morala... Nush, mi se pare de bun simt... Eu la anime-ul asta nu-i vad rostul. Nu te acapareaza cu nimic, nu e atractiv. Nu te face sa te simti bine. It's crap.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Nov 15 2007, 06:53 PM
Post #46


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



E clar Tenshi ca noi doua gandim foarte diferit,eu zic ceva,si tu cam intelegi altceva,si probabil si invers...ori poate nu ma exprim eu bine,dar oricum stie multa lume,ca in scris se inteleg lucrurile diferit...ideea e urmatoarea :
Pentru inceput,eu nu iti rastalmacesc cuvintele deloc,cel putin nu mi se pare,comentez lucruri pe care le-ai scris tu...apoi,eu nu incurajez partea masculina,dar nici nu incurajez partea feminina...pot sa spun ca de mult,am fost la mijloc ca sa zic asa...Makoto,saracul de el,cum zici tu,zici tu ca nu a fost fortat,eu tin minte,ca s-a dus la Sekai,sa-i spuna ca o vrea,dar nu ca iubita,ci cum a avut-o imediat dupa 5 minute,dar in fine,am sa revad episodul,si daca nu e asa,revin cu un edit...
Eu stiu ca si baietii au caracter,dar probabil ca s-au obisnuit sa se scuze spunand ca nu pot rezista...ideea e ca noi nu suntem baieti ca sa stim ce simt ei in momente mai intime,si de ce zic ei ca nu pot rezista,deci oarecum nu-i putem judeca...eu nu consider ca ceea ce a facut Makoto cu celelalte fete e normal...chiar deloc,am urat personajul lui cand am vazut cum le ia pe toate la rand ca un adevarat macho,si cand colo el era un pusti care abia cunoscuse genul asta de viata...deci eu nu ii iau apararea lui Makoto,decat la faza cu Sekai,care sa fim seriosi,chiar l-a innebunit cu tot ce facea...l-a facut in fel si chip s-o doreasca,pt ca ea era indragostita de el...deci tu esti Kotonoha,si o colega de liceu,e Sekai,te ajuta sa fi cu baiatul pe care il placi si care te place,si apoi face tot ce poate sa-l aiba,si dupa ce il are,nu te mai baga in seama,si ii spune si lui s-o termine cu tine,ba chiar ajunge sa aiba o discutie serioasa cu el,si-i spune sa renunte imediat la tine...fata ramane insarcinata,el e cam plictisit de ea,pt ca ea e mult prea posesiva,si ea crede ca daca au avut relatii intime,si acum i-a mai zis si ca vor avea un copil,el trebuie sa ramana langa ea tot restul vietii...asa ca se intoarce la Kotonoha,adica la tine,regreta tot ce-a facut,si promite sa fie un om mai bun(merita o a doua sansa,ca orice om,si numai in cazul in care nu se schimba,nu mai merita alte sanse)...si atunci vine colega ta de liceu,Sekai,care a pretins la un moment dat ca ti-e prietena,dar apoi a avut relatii cu iubitul tau,si tot ea vine la tine,si-ti cere explicatii,te loveste,si iti cere sa te indepartezi de iubitul ei...eu cred ca personajul lui Sekai e demn de dispret...stiu ca tu,ca multa alta lume,nu ai ajunge intr-o astfel de situatie,asta e un anime,o poveste fantastica,si normal ca nu vom avea astfel de chestii in realitate,dar oricum ar fi...eu nu consider ca Sekai e nevinovata,sau ca e mai putin vinovata decat Makoto,dimpotriva...ambii sunt vinovati,dar ea mai mult ca el...
QUOTE
O sa ma iau si eu de o afirmatie a ta: "Trebuie baiatul sa se gandeasca si pentru fata? Trebuie sa se gandeasca AMANDOI, niciunul nu a facut-o si de multe ori se intampla asa si in viata reala. Si tot fata pica mai vinovata pentru ca ea este cea care ramane insarcinata

Nu zice nimeni ca fata e vinovata de ceva,ca n-o invinuieste nimeni,daca e majora,vaccinata si sanatoasa,nu ii interzice nimeni sa ramana insarcinata,nu incalca nici o lege...dar ea are de suferit...eu am vrut sa spun ca daca baietii sunt cum sunt,noi trebuie sa fim ca ei,nu putem sa nu fim fraiere si sa avem grija de noi?vad ca tu ai foarte multe pretentii de la oameni...dar sa stii ca oamenii se trag din animale,sunt sigura ca stiai asta,ca noi toti dealtfel,uite-te la documentare sa vezi ce s-a demonstrat in legatura cu omul,si de ce barbatii sunt cum sunt,si nu se abtin de la chestii de genul asta,si de ce la om apare nevoia de fi si cu altcineva,nu numai cu un om...si multe altele...eu inteleg ca tu vrei sa schimbi lumea,baietii,dar nu prea e posibil,il poti schimba pe cel aproape de tine,dar restul,nu prea...si faza cu
QUOTE
Pentru ca asemenea drame sa nu mai aiba loc, adolescentii ar trebui sa fie sfatuiti si invatati la scoala NU sa foloseasca prezervativul, ci sa nu isi inceapa viata sexuala atat de curand! Pentru ca toate au timpul lor.
...hai sa fim seriosi,aici nu tine de scoala sau de educatie...depinde de anturaj,lumea e tare departe,a avansat,au ajuns sa faca ce vrea,nu prea mai exista cale de intoarcere...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 15 2007, 08:06 PM
Post #47


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



LOOOL

Da, ti-am inteles punctul de vedere, ti-am spus ca nu sunt de acord cu el si nu are rost sa mai continuam. Sa mai lasam si pe altii. :P

Dar eu nu cred in evolutionism. Eu cred in Dumnezeu. :] Cred ca unele animale au evoluat fata de cum aratau acum milioane de ani, cred ca au existat dinozauri si crocobauri si alte creaturi de demult, dar nu cred nici daca ma pici cu ceara ca omul a evoluat din maimuta. :]

Umm, si nu cred ca haosul si nebunia in care s-a transformat lumea asta se cheama 'avansare' sau 'dezvoltare'. Ai dreptate ca nu mai exista cale de intoarcere si e tare pacat. Mie mi-e mila de generatiile viitoare, really. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 15 2007, 09:37 PM
Post #48


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Chiar si cel mai comercial film american are o morala... Nush, mi se pare de bun simt... Eu la anime-ul asta nu-i vad rostul. Nu te acapareaza cu nimic, nu e atractiv. Nu te face sa te simti bine. It's crap.

Si acesta are o morala, doar ca tu nu ai observat-o. Si e ciudat acest fapt deoarece mesajul transmis chiar nu e subtil de loc, se vete clar si tare: nu iti insela iubita ca ajungi rau :lol: .
Ba din contra, chiar te acapareaza , iar faptul ca nu te face sa te simti bine ci din contra frustrat, nervos, iritat, nerabdator nu face altceva decat sa arate ca anime'ul are ceva diferit fata de anime'urile facute la duzina.( e trait, fara sa iti dai seama ajungi sa simti sentimentele personajelor) Eu de obicei le numesc crap pe cele la care muream de plictiseala in fata calculatorului si abia asteptam sa se termine. Acesta nu poate fi nici decum bagat la acea categorie. Dar ma rog, gusturile nu se discuta, iar la urma urmei chiar tu ai spus: fiecare cu parerea lui.

QUOTE
asa ca se intoarce la Kotonoha,adica la tine,regreta tot ce-a facut,si promite sa fie un om mai bun

ni-mi amintesc sa fi promis ceva.Doar si-a cerut scuze, dar la cat de disperata era Kotonoha dupa el (ca si celelalte fete de altfel) normal ca l-a iertat. She is doing that again...beig so annoyng and stupid at the same time <_<

QUOTE
.eu cred ca personajul lui Sekai e demn de dispret

o, hai ma ca fara Sekai seria asta era plictisitoare si enervanta. Macar "the evile one" face show pe acolo XD (dar recunosc: nu as vrea sa dau peste una ca ea in viata reala :P )

QUOTE
Mie mi-e mila de generatiile viitoare, really.

Oh, da.De parca nu in orice generatie sunt oameni si oameni. Generalizarea asta :P .
Nu-ti fie mila.O sa ne descurcam noi cumva xD .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Nov 15 2007, 09:51 PM
Post #49


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



morala animelui .. nu exista ? deci la viata mea am vazut cam 50 de anime .. si unele ff lungi da cred ca asta are morale in el mai multe ca la toate vazute la un loc.
de la cum a zis Tessa la "Foloseste prezervativul" "ai grija de cine te indragostesti" "roata se intoarce" "nu fa o tragedie dintrun iubit ...."
"daca esti prost tot prost ramai" "asumati responsabiltati sau daca nu vrei sa iti asumi atunci nu actiona fara cap"
iti fac o lista intreaga de morale din acest anime
pe cat ii de penibila ideea ...serialului sau nu .. daca are un rost sau nu .. o ajuns cunoscut ... prin faptu ca asa ceva nu o mai fost nici o data !!!!
eu apreciez un om original:D

ce optimista esti Tessa:D ii bine ca esti si ai si dreptate
tot asa o zis de la isus in"coace" pana acuma ca ce o sa fac generatia viitoare .. crezi ca parinti vostri asa cuminti au fost si sau castorit virgini .. ca mamele voastre nu sau batut de la iubiti ? si etc ?
daca zici ca a fost asa si atunci dea nu la scara asa larga ca si atunci .. spunemi cum sti ce era pe vremea lui ceausescu cand sondajele de opinie nu existau si cele care existau erau false :D
anyway :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 15 2007, 10:29 PM
Post #50


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



It's still crap. The biggest crap I've ever seen.

Iar lucrurile din lista ta le-am observat-o si eu. I'm not dumb, doh!

De asta o sa se duca lumea de rapa, ca nimeni nu ia in serios declinul ei. Mock my words...


:(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 15 2007, 10:32 PM
Post #51


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
De asta o sa se duca lumea de rapa, ca nimeni nu ia in serios declinul ei. Mock my words...

Lol, no ofence, dar vb. ca un batranel de 87 de ani care a visat aseara ca vine apocalipsa. Sunt de acord cu Luffi, asa au zis si parinti tai si cei dinaintea ta si asa mai departe. Eu spun ca e trist sa ai o viziune asa de sumbra asupra viitorului.

Sorry de off topic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 15 2007, 10:51 PM
Post #52


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



See? Well, parintii, bunicii si strabunicii mei nu au spus asa. De fapt, toti parintii pe care ii cunosc spun ca pe vremea lor n-au vazut si n-au auzit de atatea ticalosii. :))

Iar eu o sa inchei aici pentru ca topicul asta ma omoara. ^^;
Si o sa deviem total de la ce se discuta initial aici...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Nov 15 2007, 11:09 PM
Post #53


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



"OFFTopic"
Pai ... bunici tai nu tiau spus ce era .... si nu au vazut atatea ticaloseni pt ca nu era asa dezvoltata mass media .. cum ii akuma pt tine
nu era internet ... in romania
dar credema ... ca am vb cu lumea de pe atunci ... si ... mau intrebat ...sti ca romani erau cei mai bine instruiti cum sa faca sex fara prezervativ(ca nu erau) si sa nu ramana fata insarcinata? si cate mi au mai zis ... sa vezi cate faceau securisti, violuri batai furturi .. habar nu ai ce erau .. eu unu nu am trait pe atunci da tu ai trait .. tenshi ... si erai mica
"On Topic"

Auzi nu pot zice ca ii un anime de kkt dar nici unu super .. si doar un singur lucru zic .... ca prin kkt ala ala sa remarcat foarte tare .. pana si aici pe forum ...
de ce crezi ca is din Sep 22 2007
52 replies pana azi .. ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Nov 16 2007, 04:55 PM
Post #54


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



QUOTE
Tessa wrote :
ni-mi amintesc sa fi promis ceva.Doar si-a cerut scuze

Ideea este ca el in gandul lui,regreta,si spune asta in anime,regreta ce a facut,si spune ca a fost egoist,si din cauza asta au existat atatea probleme...e un fapt bun,ca isi recunoaste greselile...apoi nu ca ii promite Kotonohai ceva,ii spune in schimb ca vrea sa-si petreaca de acum zilele alaturi de ea,spune ca stie ca i-a facut mult rau,si ii spune ca nu va mai exista alta fata pentru el in afara de ea...si sincer,nu avem de ce sa nu-l credem,in anime nu ne arata ca ar minti sau ceva,ne arata ca el si-a dat seama ca ce a facut nu a fost bine,si cum omul din greseli invata...eu asta consider,ca Makoto s-a schimbat...cat despre Sekai,nu zic ca nu trebuia sa existe personajul ei,ca normal ca ea a facut anime-ul mai palpitant...zic doar ce parere am despre ea...am revazut ultimul episod,si Sekai imi demonstreaza inca o data ce fel de om e...iar in episodul 9,ziceam eu ca Sekai il cam forteaza sa ii spuna ca e iubita lui...Sekai il intreaba : I'm your girlfriend,right? (ce intrebare!!!)si el ramane surprins de intrebarea ei,si lasa capul in jos,bineinteles,nu raspunde,si dupa aia ea il saruta fara ca el sa-si dea seama,in fata tuturor,ca sa demonstreze ca Makoto e al ei... <_< in plus,in ultimul episod,ne arata ce e in imaginatia ei,cum Setsuna ii reproseaza tot ce a facut...de fapt totul a inceput cand ea l-a sarutat deodata,atunci cand Makoto ii era dator cu o favoare...
Iar in legatura cu generatiile...mereu au existat ticalosii si oameni ticalosi...inteleg Tenshi ca ai fi preferat sa traiesti in alta perioada...dar dupa cum am zis,de cand e lumea si pamantul,au existat oameni ticalosi,si oameni buni...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 16 2007, 11:41 PM
Post #55


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Tu chiar crezi ca Makoto regreta ce a facut? Eu spun ca regreta doar faptul ca nu se mai culca nimeni cu el (iar pe Sekai nu o mai dorea din cauza ca era insarcinata). Normal ca a promis si a facut tot ce ii stata in putere sa o aduca pe Kotonoha de partea lui. La urma urmi nimeni nu mai avea incrdere in el. Eu cred ca doar vroia sa isi satisfaca propriul moft si sa ajunga in pat si cu kotonoha. Altfel nu ar fi avut motive sa o minta pe Sekai la telefon.
Noli, vezi ca esti cam naiva la faza asta. :P Nu orice baiat iti spune "imi pare rau" insamna ca si simte acest lucru. De multe ori poate avea un motiv rau intemeiat ascuns in spatle acelor cuvinte. >.O
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Nov 17 2007, 02:37 AM
Post #56


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



QUOTE(Tenshi @ Nov 15 2007, 07:30 PM)
Nu te acapareaza cu nimic, nu e atractiv. Nu te face sa te simti bine. It's crap.


Şi totuşi se discută despre el īn draci. Deci are cel puţin o calitate, de-a naşte controverse. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Nov 17 2007, 06:29 PM
Post #57


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



oo Tessa vad ca esti chiar trecuta prin viata ... cel putin asa vorbesti:D
ai dreptate noi baieti zicem ori cei necesar sa ne implinim un scop sau altul:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrutz4
post Nov 18 2007, 12:27 AM
Post #58


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: 16-April 07
From: acasa
Member No.: 4.154
Points: 102
Gender:



ok... imediat ce am vazut topicul asta am fost curioasa sa vad si eu school days..........
singurul lucru care pot sa il spun este:

REGRET CA M-AM UITAT LA ASA CEVA!!!!! ULTIMELE DOUA EPISOADE AU FOST GROAZNICE. CAT DESPRE INCEPUT NU PAREA DELOC SA FIE UN ANIME CARE SA AIBA UN ASA SFARSIT.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Nov 18 2007, 01:37 AM
Post #59


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Nu e vb ca sunt naiva sau nu...in general,in viata de zi cu zi,nu ma vrajeste pe mine nimeni cu minciuni...dar daca par naiva ,asa sa fie...ideea era urmatoarea...in anime,asta ne arata,ca el regreta sincer ce a facut,si ca vrea sa isi indrepte greseala...ar fi putut sa fie fata de Kotonoha un ingeras,si in gandurile lui sa ni se arate ca nu e asa,dar dimpotriva,atat in gandurile sale,cat si fata de Kotonoha,el a aratat ca regreta...si atata timp cat in anime,nu a mai fost aratat el ca fiind un ipocrit,si un manipulator,fiecare intelege ce vrea din asta,iar eu am inteles ca el a vrut sincer sa incerce sa se schimbe,si am mai zis ca orice om merita o a doua sansa,si in momentul in care va gresi din nou,atunci da,poate nu mai poti avea incredere in el...Inteleg parerea ta despre baieti Tessa,dar ai generalizat,exista si exceptii...
andrutz4 imi pare rau ca regreti ca ai vazut acest anime,poate nu ai inteles mesajul acestei povesti...oricum,fiecare cu parerea lui,deci nu te contrazic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Nov 18 2007, 02:54 PM
Post #60


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



Da Da ..... eu is excettie eu is excettie:)))))))
sar cu 3 ,"maini sus"

Glumesc :)) La baieti nu sant excepti :)) ca pare mai timid i una .... ca ii de treaba .... ii alata
si daca intr-o relatie ii serios nu inseamna ca si in altele .....
poate asa ar fi ajuns cu makoto ...



wai wai .. stati ... am o intrebare :D o propunere .... Continuati voi povestea daca makoto nu ar fi murit ... inclusiv ... cand ar fi matur 25 -30 ani is curios cum lati vedea:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:20 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |