Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> School Days, Drama,Romance


Noli
post Sep 22 2007, 03:11 PM
Post #1


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



School Days


Demographic : Seinen
Genre : Drama,Romance
No.of episodes : 12

Makoto Ito merge in fiecare zi la scoala cu trenul. In semestrul al doilea se indragosteste de o fata, Kotonoha Katsura,care merge spre scoala cu acelasi tren.Desi sunt colegi de scoala,pentru ca sunt in clase diferite,ei nu se cunosc.Asa ca in fiecare zi,el se multumeste cu faptul ca o priveste,fiind prea timid ca sa ii vorbeasca. Reuseste sa-i faca o poza cu telefonul mobil,intr-una din zile.In acelasi timp,se spune ca cine are in telefon imaginea cu persoana pe care o place/iubeste,si nimeni nu afla acest lucru,iubirea ii va fi impartasita ;)

Kotonoha,Makoto,Sekai
(IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/150px-Kotonoha_1.jpg) (IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/150px-Makoto_1.jpg) (IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/150px-Sekai_1.jpg)
Noua lui colega de banca,Sekai,afla insa ca el o place pe Kotonoha,strecurandu-si privirea in telefonul lui,si se ofera sa-l ajute sa o cucereasca pe Kotonoha.Astfel Sekai si Kotonoha se cunosc,dupa care Sekai o invita la masa de pranz pe acoperisul scolii,aducandu-l bineinteles si pe Makoto,ca sa o cunoasca si el...Asa incepe relatia dintre el si Kotonoha. Problema ar fi,ca Sekai,incepe sa se indragosteasca de Makoto. Si de aici incep problemele.

Setsuna,Hikari,Otome

(IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/150px-Setsuna_1.jpg) (IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/150px-Hikari_SD_1.jpg) (IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/150px-Otome_1.jpg)
Setsuna e prietena cea mai buna a lui Sekai,Hikari e prietena cu Setsuna si Sekai,cele trei sunt colege de clasa.Iar Otome,este colega de clasa a lui Kotonoha.

Restul povestii,il aflati urmarind anime-ul...ca sa nu fac spoiler,plus ca suspansul trebuie trait,si nu vreau sa stric asta.

(IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/A6321-5.jpg) (IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/A7815-10.jpg)

Deoarece anime-ul are o poveste destul de intensa,plus ca sunt si faze ecchi,(hentai ar fi prea mult spus),recomand acest anime numai celor care vor sa vada ceva de genul asta
(IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/Kotonoha.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 22 2007, 03:41 PM
Post #2


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



CEL Mai PENIBIL ANIME !!!
cred ca cine lo facut .... habar nu are de nimica
nustiu daca stiti exact dece animeul asta a fost facut dar va pot zice:)
in 17 sau asa ceva ... Decembrie ... i lansarea jocului School days pt PS2 ... si producatori... s-au gandit ca il lanseaza mai usor daca oameni stiu povestea:D
da mai bine nu faceau nimica .. primele episoade ii ok .. da apoi ii atata de naspa :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Sep 23 2007, 07:40 PM
Post #3


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Depinde din ce unghi privim lucrurile...sunt multi care nu considera acest anime penibil,ci mai degraba un anime cu o poveste interesanta,care te atrage prin simplul fapt ca te enerveaza foarte tare.Eu astept sa vad ultimul episod,sa vad ce se intampla... :rolleyes:
Iar in legatura cu PS2,si cu faptul ca producatorii au facut acest anime,ca sa stie lumea dinainte care e povestea jocului,eu nu consider ca au gresit,cine stie,poate nici n-as fi aflat de joc,si nu as fi cunoscut niciodata povestea...eu zic ca merita vazut,de cei care-si doresc sa traiasca intens un anime
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Sep 23 2007, 08:06 PM
Post #4


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



sa fim seriosi...un anime facut dupa un dating sim game...cristoasee astia chiar nu mai au idei....ma rog cine are curajul sa se uite sper sa si i placa...ce pot zice poate poate il voi lua si ma voi uita daca chiar sunt mort de plictiseala XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 23 2007, 08:36 PM
Post #5


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(DarkRaitei @ Sep 23 2007, 09:06 PM)
sa fim seriosi...un anime facut dupa un dating sim game...cristoasee astia chiar nu mai au idei....
*


nu e nici primul nici ultimul de acest gen...

o sa ma uit si eu la el, am vazut cateva scene din primul ep si mi s'a parut interesant, dar momentan am cateva zeci de serii de terminat :lol: ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 23 2007, 09:59 PM
Post #6


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Sunt surprinsa sa vad cu cata superficialitate e privit acest anime.Devreme ce nu l-ati vazut cum puteti sa va pronuntati dupa un simplu comentariu negativ.E surprinzator cum Devil May cry a fost asteptat si laudat pana in panzele albe de fani doar ca seria sa se adevereasca a fi mai putin decat mediocra.In school days chiar nu se pune accentul pe romantism...ci mai degraba pe lipsa de romantism, daca ma intrebati pe mine.Iubirea e pierduta undeva pe la inceput, personajul principal preferand sexul in locul ei.Un anime controversat care la fel cum spune Noli te face sa traiesti intens evenimentele.
Mi-a displacut absolut fiecare personaj din acest anime.Toti sunt oameni plini de defecte: unul mai groaznic decat altul, dar daca stau sa ma gandesc bine tocmai greselile lor repetate si conceptele slabute m-au facut sa traiesc la maxim actiune.Pur si simplu iti vine sa dai cu ei de pereti.Daca nu iti creeaza un sentiment pozitiv eu tot apreciez faptul ca iti creeaza un sentiment.Unul pe care chiar ajungi sa il traiesti: nu ca in majoritatea anime'urilor unde la un moment dat actiune te lasa sa te plictisesti.
Cine l-a vazut si nu i-a palcut nu pot sa spun decat un singur lucru: nu l-a inteles.
Recomand acest anime.Chiar o sa va faca sa spuneti: WTF!?! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 24 2007, 01:04 PM
Post #7


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Tessa @ Sep 23 2007, 10:59 PM)
Cine l-a vazut si nu i-a palcut nu pot sa spun decat un singur lucru: nu l-a inteles.
*


adik dak am vazut un anime si nu mi'a placut inseamna ca nu l'am inteles? :lol:

QUOTE(Tessa @ Sep 23 2007, 10:59 PM)
Recomand acest anime.Chiar o sa va faca sa spuneti: WTF!?! :lol:
*


multi vor spune: WTF is this cr**?!

QUOTE(Tessa @ Sep 23 2007, 10:59 PM)
E surprinzator cum Devil May cry a fost asteptat si laudat pana in panzele albe de fani doar ca seria sa se adevereasca a fi mai putin decat mediocra.
*


ce e asa surprinzator? cei care au asteptat animeul au fost fanii jocului, ca seria nu e buna e alta treaba...

nu ma intelege gresit. nu am spus si nu voi spune nimic despre serie pentru ca nu am privit'o. o sa'mi spun parerea dupa ce o voi privi. asta in viitorul indepartat! de ce?
decat sa ma uit la Coming of Age, Ecchi, Harem, High School, Love Polygon, Romance, School, Students, Tragedy de la care sa nu astept nimic mai bine ma uit la Action, Adventure, Comedy, Comic Fantasy, Fantasy, Past, Pirates, Shounen, Slapstick, Super Power, Swordplay, Underworld, Violence, Gore, Horror, Thriller, Future, SciFi, Seinen, Dementia etc....

in plus, acum am de terminat alte cateva zeci de serii. nu am timp pentru astea, de ce sa adaug inca un anime de la care sa nu astept nimic? am destule de genul asta...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 24 2007, 01:20 PM
Post #8


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



Sincer am vazut toate 12 episoadele :))
Idiotenie mai mare
la un moment dat imi vine sa sparg ecranu .. de crize de idiotu al de makoto .. are kopil incurand.. si ... ii inca un prunc ff iresponsabil .. cam asa
un kakat de om .. care ii frica sa ieie responsabilitate ... pt ce o facut ...
si mai ales ca so kulcat cu vreo 10 total :))
mio oplakut penultimu Episod cand tote lo "dump"... inafara de iubirea care trebuia sa o aiba de la inceput si sa stea cu botu pe labe
sincer primele 4 episoade mi-au placut foarte mult
da cand am vazut ce idiot ii kopilu ala .. o God ...
mai lasa ...
asa ca tessa stiu ce vorbesc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 24 2007, 01:25 PM
Post #9


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
adik dak am vazut un anime si nu mi'a placut inseamna ca nu l'am inteles?

Ma refer efectiv la anime'ul acesta nu la anime'uri in general. Desi in afara de luffy toti cu care am vorbit despre el au fost mai mult decat entuziasmati legat de aceasta serie.Exista un topic pe care se vb. la greu despre serie pe anime-mania.Totusi nu o sa vi-l recomand deoarece e plin de spoiler, desi acolo se vede ca seria a fost gustata din plin.nu am vazut nici o parere negativa.
QUOTE
multi vor spune: WTF is this cr**?!

Nu imi pune cuvinte in gura.M-am referit la faptul ca nu e o serie previzibila.
QUOTE
nu ma intelege gresit. nu am spus si nu voi spune nimic despre serie pentru ca nu am privit'o. o sa'mi spun parerea dupa ce o voi privi. asta in viitorul indepartat! de ce?
decat sa ma uit la Coming of Age, Ecchi, Harem, High School, Love Polygon, Romance, School, Students, Tragedy de la care sa nu astept nimic mai bine ma uit la Action, Adventure, Comedy, Comic Fantasy, Fantasy, Past, Pirates, Shounen, Slapstick, Super Power, Swordplay, Underworld, Violence, Gore, Horror, Thriller, Future, SciFi, Seinen, Dementia etc....

Mi se pare mie sau te contrazici singur? :blink: Tocmai de curand ai spus ca nu e buna de nimic desi nu ai vizionat-o.Te-ai pronuntat dupa ce ai citit o descriere sumara.Deci cum am spus la inceput : ai privit seria su superficialitate.
Oricum e treaba ta daca te uiti la serie sau nu.Si iti garantez ca nu o sa mai gasesti un anime la fel de controversat ca acesta.Dar nu ma mai chinuiesc sa te conving.E alegerea ta si sincera sa fiu nu imi pasa.Imi pare totusi rau ca unii se baga ca musca in rahat pe aici vorbind despre ceva ce nu stiu. <_<
Sunt deacord sa iti dai o parere negativa despre serie dupa ce ai vazut macar o parte din ea, dar sa faci acest lucru inainte sa vezi macar openingul mi se pare ceva exagerat si enervant <_< .
@Luffy, nu m-a deranjat niciodata opinia ta.La urma urmei gusturile nu se discuta.(desi sincera sa fiu mi-as fi dorit sa imi dai niste motive mai plauzibile pt. care nu ti-a placut, dar oricum e alegerea ta sa postezi cum vrei)Si chiar tu ai recunoscut in postul de deasupra ca anime'ul te-a facut sa traiesti actiunea :P .
P.S.: A aparut ep. 12?!!!In sfarsit!Eu ma duc sa il downloadez ^________^! revin cu o parere dupa....sau nu

EDIT: de unde draci(scuzati expresia) ai vazut tu toate episoadele? Ca episodul 12 inca nu a aparut!Nici macar varianta raw <_< .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 24 2007, 01:41 PM
Post #10


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



imi place primele 4 episoade ca pastreaza o linie faian a povesti ...
apoi incepe cu lukruri exagerate .. si ca fata iti dai seama ce situatie penibila pt fetele alea si el ce iresponsabil .. ma dispera astfel de oameni eista da nici chiar asa ..
baieti is asa isi eu
.. da nu asa ca el doamne
oki te joci cu sentimentele la una maxim 2 .. da frate ... laso .. ca ii varjeala
in unul din episoade .. vin 3 deodata la el acasa
se subantelege restu .. si chiar zic cele 3 fete dupa ce afala de faza cu copilu lui makoto ..
fetele alea 3 .. zic ca nu vor sa ajunga intr-o situatie ca asta ,
ce rau mio parut pt fata aia prima kotonha.....cva de genu ... si pt cea cu copilui Sekai..cva d gnu
ii un simplu anime
da imi place sa le simt .. si parca ..... nu pot explika senmtimentu ala naspa .. is baiat .. dabai tu fata
cum teai simti tu ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 24 2007, 01:48 PM
Post #11


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



"ioi"...ma disperi.Incearca sa scrii ceva mai litarar ca abia daca reusesc sa descifrezi mesajul tau.
In postul anterior nu ai facut altceva decat sa demonstrezi ca am dreptate: ai trait actiunea la maxim.Makoto te-a disperat, enervat etc.Asa cum am spus mai sus simteai nevoia sa spui WTF!I hate you!Die!!! XDDD
Exagerarea aceea e lucrul cel mai tare din tot anime'ul pentru ca iti arata o extrema a defectelor umane.Asa ceva nu am mai intalnit pana acum in nici un anime.Dupa cum am spus intr-un post anterior:
QUOTE
Pur si simplu iti vine sa dai cu ei de pereti.Daca nu iti creeaza un sentiment pozitiv eu tot apreciez faptul ca iti creeaza un sentiment.Unul pe care chiar ajungi sa il traiesti

Nu trebuie sa ne uitam doar la floricele pe campii...cateodata si un astfel de anime poate sa iti faca placere.Mai iesiti si voi din cotidian :P

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 24 2007, 01:58 PM
Post #12


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



Tessa Calm down .. si spunemi cum teai simti in lokul lui sekai ...?
Finalu Animeului ..lasa o portita cred ca dac zic cum ii isi pierde fainu .. am fost pe deoparte multumit pe deoparte nu :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 24 2007, 02:03 PM
Post #13


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Tessa @ Sep 24 2007, 02:25 PM)
Mi se pare mie sau te contrazici singur?  :blink: Tocmai de curand ai spus ca nu e buna de nimic desi nu ai vizionat-o.<_< .[/color]
*


nu am spus ca nu e buna de nimic, am spus ca NU ASTEPT NIMIC DE LA EA. e diferenta de la cer la pamant! de ex: cand am luat primul ep din Honey and Clover nu asteptam absolut nimic de la serie. gandeam: ce dracu e si cu drama asta... dar dupa cateva episoade m'am convins ca e o super serie. la fel si cu OP. cand am vazut pers alea am zis: lol. da am inebunit sa privesc asa ceva? si acum OP e animeul meu preferat.

QUOTE(Tessa @ Sep 24 2007, 02:25 PM)
Te-ai pronuntat dupa ce ai citit o descriere sumara.Deci cum am spus la inceput : ai privit seria su superficialitate.color]
*


exact! de ce? pentru ca genul asta de anime nu e pentru mine. mai exact: romance si school life! cea mai proasta combinatie!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 24 2007, 02:04 PM
Post #14


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu pot sa iti spun cum m-as simti in locul lui Sekai.Eu nu as fi ajuns unde a ajuns ea in the first place.Sa nu mai vb. de faptul ca nu am vazut ultimul episod deci nu pot sa ma pronunt pana nu il vad si pe acesta.Si nu te teme.Sunt calma.Cand critic o fac cu cel mai mare calm posibil :P
O parere mai detaliata despre serie (copy paste de pe alt forum...sorry XD):
WARNING!!!MESAJUL CONTINE MULT SPOILER...FOARTE MULT!!! >.<
Sa incepem cu inceputul.Prima care face pasul gresit e Sekai.Daca il iubea ar fi trebuit sa gaseasca alte metode sa fie cu el nu sa il ajute sa cucereasca alta fata.Ea avea idei deci cred ca ar fi reusit pana la urma.Actiunile ei mi s-au parut ca seamana cu cele ale lui Hayase din Kimi Ga nozomu eien, renunta la baiat desi stie ca il doreste, iar apoi cand ii se iveste o oportunitate uita tot ce a spus si a facut si sare pe el.(desi totusi acolo circumstantele erau destul de diferite).Il Saruta, il lasa sa o atinga in zone mai..hmmm...sa nu spun acum :P .Normal ca baiatul devine comfuz. O doreste, dar nu vrea sa renunte nici la cealalta.Ca doar toti stim cum is baietii: pot sa iubeasca pe mai multe planuri XD (not >.<).A doua greseala pe care o face Sekai e faptul ca atunci cand se culca cu el nu ii impune sa renunte la Kotonoha.Adica...de-a ce se jucau ei de fapt?Tradati in dragoste? O.o Normal ca Makoto actioneaza ca "orice baiat normal" si devine obsedat de sex dorind ca de cate ori se intalnea cu ea sa faca acest lucru.Probabil deoarece acest act ii fusese refuzat de Kotonoha. Nu vrea sa rupa relatia cu Kotonoha deoarece stiti cum se spune: e intotdeauna bine sa ai una de rezerva <_<.Apoi, devreme ce fetele se dadeau la el gramada incepe sa le incerce pe toate sexul devenind ca un fel de drog pentru el.Cel mai nasol lucru e ca si dupa ce afla ca Sekai e insarcinata continua sa afirme ca el nu a facut nimic rau.Nu are nici un fel de remuscare fiind genul tipului egoist care nu se gandeste decat la fericirea lui(care in momentul de fata nu consta decat in sex.El nu mai simtea nevoia de afectiune...doar sex).E o problema sa cred ca ceva e inneregula cu acest lucru?Baiatul e dus...rau de tot.Deci ca urmare nu mi se par actiunile lui justificate: sa zicem ca s-a lasat dus de val, dar din cate am observat pana acum doreste sa nege totul si sa ramana ca un copil inconstient pana la sfarsit.Avea 16/18 ani...nu?varsta la care poti face diferenta dintre bine si rau si fara ca sa ti-o explice cineva.Fazele in care prefera sa dea vina pe alti el considerandu-se total nevinovat ii arata din nou egoismmul excesiv.La urma urmei nu i-a parut niciodata rau ca a lasat-o insarcinata pe Sekai ci doar ca nu mai veneau fetele la el sa faca sex.Sincera sa fiu nu vreau sa moara acest personaj.moartea ar fi o eliberare mai degraba decat pedapsa.Eu zic ca merita sa sufere la fel cum le-a facut el pe fete sa sufere.Sa simta si el ce inseamna sa nu fi dorit.
Am uitat ceva...a, da Kotonoha.Doamne...cel mai enervant personaj din acest anime >.<.Naivitatea ei exagerata si replicile de copil fara personalitate m-au facut sa imi dau cu capul de pereti.Iar apoi innebuneste din cauza ca Makoto o paraseste......Lame <_<.(un personaj care m-a enervat constant pe parcursul seriei).
Desi sincera sa fiu nu cred ca mi-a placut nici un personaj din serie.si, da...anime'ul chiar poate provoca traume devreme ce o fata si-a omorat tatal din cauza asta...OMG!Ce am observat eu la aceasta serie e faptul ca iti creaza trairi puternice, desi nu sunt sentimente pozitive.totusi asta nu schimba faptul ca putine anime'uri au capacitatea de a te face sa te implici in poveste si sa traiesti cu intensitate actiune.Acesta e singurul motiv pentru care mi-a palcut seria si mi se pare ceva mai deosebit.
end of spoiler

@spyderverr.Pentru inceput si eu ador Honey and clover, dar sa trecem peste asta.In rest legat de serie te asigur ca nu e acea combinatie de romance+school la care te astepti.Oricum....asta nu o sa observi decat daca urmaresti seria.(care nici nu prea contine romance...fie vorba intre noi :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 24 2007, 02:11 PM
Post #15


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



na nush cine o scris . da .. iis right:))
damn right :))
si persoana o zis ca makoto ... o sau lo inervat/o ff mult deci ...
nus singuru
mii ff mila ... de Kotonoha .. saraca .. o fata care nu o mai avut preten .. si pune si ea suflet .. nu ti so intamplat sa ai cv nu neaparaty preten si sa pui suflet .. si cineva sa calce totui in picioare
si saraca si dupa ce o stiut de makoto cu sekai ...si etc ... o continuat sa il iubeasaca....
as continua sa zic ca ii o fata proasta ca gandeste si face ce face .. da vreau sa zic ca asa is fetele majoritatea .. pun suflet .. si no ..se intampla ce se intampla .. da God demit ... fetele nu is chiar o minga de fotbal .. cand cu una cand cu alta :))
NU ? tessa ...
ii cam iei partea la makoto kumva?????????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 24 2007, 02:16 PM
Post #16


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
na nush cine o scris . da .. iis right:))

Lol, eu am scris postul asta pe anime mania :lol:
Nu ii iau partea lui Makoto, din contra:I hate him.Se observa asta si din postul de deasupra :P .Nu imi place nici un personaj din acst anime...toti sunt prosti....pacat ca in ciuda acestui lucru stiu persoane care actioneaza ca ei (desi nu exact ca ei...ei sunt dusi in extrema).
Nu imi e mila de nici una dintre fete.Si-au facut-o cu mana lor.Kotonoha e exagerata...sa planga atata dupa el.Nu imi plac fetele slabe.Stiu asta deoarece si eu am fost una in clasele mici.Acum stiu ca daca vreau ceva trebuie sa lupt pt. acel ceva.nimeni nu imi da totul dea'gata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 24 2007, 04:23 PM
Post #17


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



luffy leaga naibii cuvintele alea cum trebuie ca e obositor sa traduci din romana in romana <_< .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 23 2007, 12:45 PM
Post #18


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



de atat timp o iesit ultimu epsiod si nu vad nici o reactie .. in legatura cu
moartea lu makoto:)) minciuna lui Sekai ... etc etc
sfarsitu kum am zis ii fainut .. atata .. dar kam no
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 23 2007, 03:09 PM
Post #19


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Ce discutii aprinse pe-aici...
In ultimul timp ma uit la anime pe baza discutiilor de pe forum...

E greu sa nu ma las influentata de remarcile caustice la adresa personajelor. Dar Katsura este singura care nu m-a enervat pana acum. Bine, eu am vazut numai doua episoade si jumatate; o sa revin cu impresii dupa ce il voi viziona pe tot...

Mi se pare ca bagacioasa aia de Sekai strica tot, si tot ea repara. Nu mi-e chiar atat de antipatica dar sa vedem ce-o sa se mai intample. Baiatul saracu se straduieste...

Inca un lucru... deja incep sa ma enerveze reactiile isterice ale fetelor (si a baietilor de asemenea), atunci cand sunt atinse chiar si cu un deget de o persoana de sex opus... >.>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 26 2007, 06:11 PM
Post #20


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Atentie, contine spoiler.


Si totusi DE CE a fost pus asta la 'romance'?! Ca numai romance nu e.

Am fost pe rand uimita, revoltata, dezamagita, si iar revoltata. Iar finalul m-a lasat... nush... @_@

Primele doua-trei episoade m-au dus cu gandul la American Pie 2. Apoi parca urmaream Charlie Brown. Where the heck were all the adults? Aia faceau ce voiau, cu cine voiau, cand voiau... copii de 14-15-16 ani!!
Si ce era 'LOUNGE', anyways? Adica... ce scoala normala permite elevilor sa aiba o camera in care sa mearga sa faca 'prostii'? C'mon...

Acum personajele. Singura care nu m-a enervat la culme a fost saraca Kotonoha. A fost cea mai victima dintre toate. Singura victima. Pentru ca elelalte s-au bagat singure in tot rahatul (scuzati-mi expresia), deci sa nu se planga. Da, chiar si Sekai. Desi mi-a parut un pic rau de ea... sa fie respinsa in asa hal, pentru ca a ramas insarcinata. AVIZ AMATORILOR! Cel mai mult ma enerveaza baieteii care se dau barbati, iar apoi nu mai recunosc nimic. Deci am crezut ca o sa sparg monitorul cand l-am vazut pe Makoto cum face pe el si ce aberatii scoate... Eu nu m-as mai fi uitat la nemernicul ala. Nu merita.

Sfarsitul m-a socat putin, nu ma asteptam. A fost destul de creepy, mai ales ultima scena... Kotonoha si umm, ce a mai ramas din Makoto, pe iaht... +_+

As mai fi avut multe de spus, dar nu-mi mai amintesc... Daca l-a mai vazut cineva pe tot, rog sa comenteze. As vrea sa stiu si alte pareri.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:13 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |