Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Megaupload - Mort


PhoeniX
post Jan 28 2012, 02:12 PM
Post #21


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



QUOTE(WoundedFlame @ Jan 27 2012, 12:39 AM)
News:  ACTA a fost semnat. Yep. Romania signed too.

ACTA - tot ce trebuie stiut
MegaUpload - Closed.
FileServe - Closing does not sell premium.
FileJungle - Deleting files. Locked in the U.S.
UploadStation - Locked in the U.S.
FileSonic - The news is arbitrary (under FBI investigation).
VideoBB - Closed! would disappear soon.
Uploaded - Banned U.S. and the FBI went after the owners who are gone.
FilePost - Deleting all material (so will leave executables, pdfs, txts)
Videoz - closed and locked in the countries affiliated with the USA.
4shared - Deleting files with copyright and waits in line at the FBI.
MediaFire - Called to testify in the next 90 days and it will open doors pro FBI
Org torrent - could vanish with everything within 30 days "he is under criminal investigation"
Network Share mIRC - awaiting the decision of the case to continue or terminate Torrent everything.
Koshiki - operating 100% Japan will not join the SOPA / PIPA.
Shienko Box - 100% working china / korea will not join the SOPA / PIPA
ShareX BR - group UOL / BOL / iG say they will join the SOPA / PIPA

*



Bati campii. In primul rand, invata ce inseamna in context politic "a semna <ceva>". Orice lege/actiune/prastie semnata de un guvern, inseamna ca acea chestie a fost luata la cunostinta si e apta pentru a fi supusa la vot in lunile/anii ce urmeaza. Iar daca e supusa la vot, trebuie sa demonstreze ca exista resursele necesare pentru a fi puse in practica. Iar dupa cateva luni, abia, va fi si aplicata.

Iar lista aia cu serviciile de sharing inchise/etc.: Sunt, din nou, supuse sub investigatie FBI/CIA. AGAIN. Doar ca acum toata lumea e paranoica pentru SOPA/PIPA/ACTA/FART/SEX si vezi, e sfarsitul lumii, gata se inchide toate. AGAIN. Si acum si presedintii la astfel de servicii sunt paranoici fiindca jmekeru de la Megaupload a fost arestat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WoundedFlame
post Jan 28 2012, 05:45 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 4-January 12
From: Bucureşti
Member No.: 10.817
Points: 93
Gender:



@cg1700

Rămâne de văzut dacă va fi aplicată, sau nu, și cât de în serios o vor lua. Opoziția e puternică, mai sunt șanse până când, în iulie, cred?

Oricum, nu îi văd să renunțe, or să mai aibe idei din astea, și cum ai zis și tu, pirateria nu moare, doar că ne vom strădui un pic mai mult în viitor. Plus că e inconvenientul de a găsi serialele și uploada pe site/host nou etc etc.

@PhoeniX

Omule, dar dacă tot le știi tu pe toate, ți-a trecut cumva, măcar momentan, prin cap, de ce am pus linkul cu ACTA acolo, care explică niște chestiuni? Iar lista aia e un update pentru cei care folosesc direct download, să știe și ei de ce unele site-uri nu mai merg (da, sunt oameni care nu-s la curent, după cum și eu mă miram de ce nu-mi mai merge un site cu linkuri FS) și că se pot închide și altele (există posibilitatea). Chill, dude, că ai o atitudine insuportabilă.

PS: a semna nu e folosit bine în acest context, sau cum? Eu știam că da. Și nu cred să fi zis pe undeva că “vai de mine, acum murim că se aplică”. I’m raising awereness. Once again, chill.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jan 28 2012, 05:54 PM
Post #23


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Phoenix is a lawyer on crack! so hes probably always nervous
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Jan 28 2012, 06:22 PM
Post #24


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



It's called a job. And yea, are efectul cateodata sa te streseze pana in ultimul hal.

Trecand la subiect, stiu foarte bine ce inseamna ACTA. Inca de prin 2007 cand tot UE incerca sa introduca ceva asemanator (Pachetul Telecom sau cum naiba ii mai zicea). Si au mai fost astfel de tratate semnate in guvernul European.
La aia de peste Prut, adica USA cu al SOPA, nu a fost anulata cum se lauda toata lumea pe forumuri si alte site-uri de "incredere" precum 4chan si 9gag. SOPA a picat fiindca sustinatorii din spatele proiectului au inceput sa le arate degetul mijlociu, corporatii mari precum NVidia, AMD, Intel, Electronic Arts, Ubisoft, Ford Corp., Mercedes-Benz International, Volkswagen Automotive Group chiar si Casa Alba si lista continua, cu nume tot atat de mari.
Si da, a semna nu e folosit bine in acest context. Cum am zis mai sus, a semna in context politic se refera la stadiul de luare in cunostinta a acelui tratat. Ceea ce inseamna doar ca guvernele recunosc exista sa si e eligib pentru a fi votat in viitor ca sa fie pus in aplicare. Abia de cand va fi pus in aplicare putem sa ne speriam. Pana atunci nu se va intampla nimic.
Cat despre site-urile de filesharing care ba se inchid, ba se catolicesc, e complet alta treaba si tine de o investigatie a FBI-ului, CIA-ului si autoritatile din alte tari care de mult ii monitorizeaza si incearca sa-i dea jos. Ca au reusit acum sa desfinteze Megaupload e alta treaba si ca toti s-au speriat. De aceea BitTorrent a venit cu alternativa Share, care desfinteaza tot ce e server de filesharing si se va merge pe acelasi principiu ca la torrenti. Tot ceea ce doresti sa dai lumii de pe hardurile tale, I le dai cui vrei prin protocoale P2P si torrent, intr-un mediu mult mai simplu de folosit ca torrentul actual (care sa fim serios, e la mintea cocosului cum functioneaza).
Cat despre link-ul pus de tine cu ACTA, sa fim serios, e pe Reddit. Daca as avea incredere in ce se tot posteaza pe Reddit, nu m-as mai da jos din pat.
Cat despre atitudinea mea "insuportabila": Eu care sunt deja satul de toti care fac pe ei sau fac propaganda FALSA ca OMFG!!! S-A SEMNAT ACTA, MAINE NU MAI AVEM NET!!! si OMFG!!! A PICAT MEGAUPLOAD SI ALTE SITE-URI DE FILESHARING DISPAR CA CIUPERCILE DE ATUNCI!!!" e insuportabila sau atitudinea aia de "mari revolutionari si propagandisti" e insuportabila? Ia mai gandeste-te.
Faptul ca ACTA a fost semnata si mai e mult pana cand sa fie aplicata, DACA VA FI APLICATA si site-uri de filesharing luate pe sus de FBI e complet alta treaba si mai mult coincidenta pentru perioada in care se intampla.
Asa ca serios, linistiti-va cu toata treaba asta, caci oricum, daca ACTA va fi aplicate se pot face cate petitii se pot, nici naiba nu va baga acele petii in seamna
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WoundedFlame
post Jan 28 2012, 06:29 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 4-January 12
From: Bucureşti
Member No.: 10.817
Points: 93
Gender:



"Si da, a semna nu e folosit bine in acest context. Cum am zis mai sus, a semna in context politic se refera la stadiul de luare in cunostinta a acelui tratat."

Păi și nu asta au facut? Adică etapa cu votul nu e în iulie? Am zis eu altceva? Tot nu pricep.

Iar dacă tu te-ai săturat de "fanatici", e problema ta. Mie, personal, mi se pare că am avut o atitudine destul de calmă si obiectivă, am vrut să informez, am zis deja motivele. Am dat eu in istericale? Te rog să îți ceri scuze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jan 28 2012, 06:39 PM
Post #26


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



oricum in Romania, ar trebui sa deschida zeci/sute poate mii de inchisori ca sa ne bage pe toti la racoare, ce pe mine ma enerveaza e ca gurvernu roman, e gata primu sare cu da, da facem aia si aia, pe cand multi din puliticieni nostri nici nu stiu cu ce se manaca ce au semnat, stiu doar ca e o lege si poate preveni niste furturi, prinde niste sau monitoriza anumiti indivizi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Jan 28 2012, 06:52 PM
Post #27


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



Asta ma intreb si eu: ce o sa faca? O sa ne bage pe toti in inchisoare? Sau o sa ne amendeze la nesfarsit? Sper totusi sa faca inchisori separate in functie de ce descarci... in functie filme, de genul de muzica, de jocuri sau carti. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WoundedFlame
post Jan 28 2012, 06:56 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 4-January 12
From: Bucureşti
Member No.: 10.817
Points: 93
Gender:



QUOTE(Astarteea @ Jan 28 2012, 06:52 PM)
Asta ma intreb si eu: ce o sa faca? O sa ne bage pe toti in inchisoare? Sau o sa ne amendeze la nesfarsit? Sper totusi sa faca inchisori separate in functie de ce descarci... in functie filme, de genul de muzica, de jocuri sau carti. :lol:
*


Agreed.
(IMG:http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/2186697_460s.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Jan 29 2012, 04:16 AM
Post #29


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



QUOTE(WoundedFlame @ Jan 28 2012, 06:29 PM)
Te rog să îți ceri scuze.
*



Le'me get this straight:
In linia mea de munca, unde trebuie sa ma iau uneori la injuraturi ca la usa cortului cu persoane foarte cunoscute din Romania/lume nu trebuie nici sa ma sinchisesc sa le dau multe explicatii si nici o scuza, dar tu, care esti tu, nimeni in aceasta "lume", vrei sa-mi cer tie scuze!? Ha-ha-ha... it's called PR Management si nu, nu am nici cel mai mic motiv sa-ti cer eu tie scuze.
Ti-am explicat frumos cum merge treaba cu ACTA si desfintarea SOPA + toate site-urile de 2 bani de filesharing si care e treaba cu politica, chiar pe plan european + si de [...] SOPA fiindca tu, vrei nu vrei, chiar faceai propanga, poate, fara sa vrei/din inconstient/pura prostie, PE LANGA cu ACTA si desfintarea anumitor site-uri de filesharing, care, vrei sau nu sa crezi, faceau bani dupa prosti. Asa ca, in limbajul tau, R U fr1k1n' k1dd1n' m3!?

Mod: Mai usor, razboinicule. Forum inseamna dialog, nu urlaturi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WoundedFlame
post Jan 29 2012, 07:14 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 4-January 12
From: Bucureşti
Member No.: 10.817
Points: 93
Gender:



Dar ești de o nesimțire si aroganță cum rar mi-a fost dat să văd! Nu ești în stare să te exprimi civilizat? Sper ca un moderator să ia măsuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Jan 29 2012, 10:58 PM
Post #31


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



okay guys, brake it up <.<
anyway......something I got that would be nice to work ^O^

http://www.facebook.com/events/305136589533613/

petitie + meet anti-acta <.<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WoundedFlame
post Jan 30 2012, 09:32 AM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 4-January 12
From: Bucureşti
Member No.: 10.817
Points: 93
Gender:



I clicked the report button anyway.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Jan 30 2012, 12:19 PM
Post #33


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



"WoundedFlame" uses Report! It's super effective!

Anywhore, iata opinia mea referitor la piraterie in general si la legile astea:

Ignorand faptul ca sunt complet impotriva monitorizarii activitatii mele pe internet, voi vorbi mai jos despre "piraterie", din punctul meu de vedere si considerand activitatile mele.

Nu imi pasa de filme (cand aud ca e ceva fain, ma duc la cinematograf, mai ales ca acum s-a deschis si in fundul meu de lume un Cinemacity :D), am colectia de muzica a tatalui meu (adunata cu greu in 20 si ceva de ani :cobracrk: ) iar jocurile pe care chiar doresc sa le am le iau prin Steam dupa ce le-am jucat piratate (desi, in afara de MW3 si Skyrim, altceva nu am deoarece joc mai mult WOW si TOR, care trebuie cumparate).

Pana acum sa zicem ca nu as avea probleme cu stoparea pirateriei. Sigur, m-ar deranja sa nu pot vedea un film mai vechi, care nu este la cinematograf, dar, meh, I can live with that.

Dar, buba incepe sa doara cand imi indrept privirea spre hobby-ul meu: anime-urile. Nu am alta posibilitate de a vedea anime-urile pe care le doresc decat prin grupurile de fansubbing, care practica un fel de piraterie "gri", ca sa zic asa. Adica:

1) majoritatea anime-urilor scoase in Japonia nu sunt pentru export. Piata lor de desfacere este limitata la Japonia.

2) Raw providerii cumpara DVD/BD sau inregistreaza HDTV si apoi le dau grupurilor de fansub

3) Acestia, la randul lor, traduc anime-ul si dau mai departe

4) De vreme ce anime-urile nu sunt copyrighted in afara Japoniei, studiourile nu intervin in stoparea acestui tip de piraterie; dar asta nu e singurul motiv: ei stiu foarte bine ca aceste grupuri le fac o publicitate imensa, aproape gratuita, avand in vedere numarul de fani anime din afara Japoniei si stiu ca, daca s-ar pune cu biciul pe aceste grupuri, acest numar de fani ar scadea dramatic, deoarece nu multa lume are posibilitatea de a merge in Japonia sa isi cumpere DVD/BD.

In plus, ei isi fac cota doar cu vanzarile din Japonia, atat a anime-ului in sine cat si a merchandise-ului, concertelor etc...asa ca e o intelegere tacita: "nu ne bagam peste voi, ca oricum facem suficienti bani aici, dar voi ne faceti publicitate dincolo de granite".

Nu voi lua in considerare anime-urile licentiate in SUA, deoarece aia e alta mancare de peste. In plus, sunt doar variante dubbed...si, decat sa ma uit la un dub, mai bine nu ma uit. :death:


Cu manga e alta treaba; desigur, piratez si manga, dar, odata descoperit mangashop, am inceput sa cumpar manga. Incet, incet cate un volum. :blush:

Aici, am de ales intre piraterie si legalitate. Dar, in cealalta situatie, nu am de ales. Ceea ce doresc sa spun este ca, uneori, pirateria este singura cale, atata vreme cat nu ti se pun la dispozitie alte posibilitati. Iar firmele mari nu ar trebui sa uite ca, prin piraterie, li se face publicitate de o valoare mult mai mare decat pierderile cauzate. Industria anime-ului a inteles asta....

EDIT

Oh, just so we're clear. Nu consider pirateria un simbol al libertatii...la fel cum nu-l consider pe Jack Sparrow un erou sau alte porcarii de genul asta. Pirateria descrisa mai sus (adica cea de pe mare) este acelasi lucru cu talharia. Nu este o "lupta impotriva sistemului", ci doar 1 din 2 situatii:

1) sunt prea lenes sa muncesc, am un AK-47, hai sa ucidem si furam

2) nu am unde sa muncesc, mor de foame, am primit un AK-47, hai sa ucidem si furam.

Dupa cum vedeti, rezultatul este la fel.

Nu faceti confuzie intre adevarata piraterie si pirateria IT pe care o practicam noi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jan 30 2012, 12:29 PM
Post #34


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(WoundedFlame @ Jan 30 2012, 10:32 AM)
I clicked the report button anyway.
*


that kinna remebers of me, some time ago, cand daca ma supara careva o/il raportam, but maneged to let it go ...


acum nu-i mai raportez, ii ... amenint
hey u i'm gonna freakin kill you .... youuu la-li-lu-le-loooo

just kidding :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 1 2012, 10:21 PM
Post #35


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Ce ma amuza e faptul ca majoritatea nu-si dau seama ca drepturile de copyright nu au nici o legatura cu SUA. O chestie care nu e facuta de tine si nu ai drept de autor asupra ei daca o hostezi si o dai mai departe inseamna ca incalci legile de copy-right. Anime-urile fie ele licentiate sau nu au drept de autor pentru creatorii lor originali. La fel si manga, filme [indiferent din ce tara], carti, imagini etc...
Ma rog, e greu de crezut ca o astfel de lege va trece de Consiluil Uniunii Europene, dar nu imposibil, mai ales ca majoritatea dintre cei care se ocupa de tratarea acestor probleme habar nu au cu ce se mananca de-fapt toata treaba asta.

QUOTE
In cel mai rau caz toti piratii se vor muta pe TOR.

TOR? What's that? Also, how many of you have heard of underground internet?

QUOTE
Doar ca acum toata lumea e paranoica pentru SOPA/PIPA/ACTA/FART/SEX si vezi, e sfarsitul lumii, gata se inchide toate.

Can you blame them? Deja s-a lansat sistemul de panica si 80% din locurile de unde imi luam manga nu le mai au deoarece fisierele au fost sterse... I kinda miss my internet freedom when it camed to direct download. Iar megaupload nu era asa de rau pe cat vad ca-l descriu unii. Puteai sa descarci si sa uploadezi la viteza decenta pe el and all cost free :P . I am going to miss it, but even more I will miss mediafire if it turns out against its users and starts to delete everything it has...

QUOTE
Abia de cand va fi pus in aplicare putem sa ne speriam. Pana atunci nu se va intampla nimic.

Adevarat, si chiar si dupa ce e acceptat parca mai ai o perioada de 6-12 luni de "gratie" pana cand incep sa te suspende/dea in judecata.

QUOTE
daca ACTA va fi aplicate se pot face cate petitii se pot, nici naiba nu va baga acele petii in seamna

Also true X_x.

QUOTE
pe cand multi din puliticieni nostri nici nu stiu cu ce se manaca ce au semnat, stiu doar ca e o lege si poate preveni niste furturi, prinde niste sau monitoriza anumiti indivizi

Haha, nici macar atat. Tot ce le pasa e sa le faca pe plac celor de "mai sus" astfel incat sa nu fie luate in vizor actiunile lor pline de "cinste si onestitate" XD. guvernul si parlamentul roman nu cred ca a fost o panarama mai mare decat ce e in zilele actuale niciodata....si se indreapta tot mai rapid spre acel "nivel".

QUOTE
Cu manga e alta treaba...Aici, am de ales intre piraterie si legalitate.

Serios? Ca nici 1% din manga nu pot fi cumparate de pe MangaShop. Sa nu mai vorbesc de faptul ca nici 1% din ele nu sunt licentiate si traduse in engleza. And I like manga more than anime X__x.
Ciudat, chiar daca spui ca pirateria nu e o forma de libertate eu o consider, cel putin pe cea de pe internet XD.

QUOTE
"WoundedFlame" uses Report! It's super effective!

It's usually not....but I just happened to pass by today because I had to choose between studying and doing anything else XD.

@PhoeniX, inteleg ca slujba ta si viata in sine te streseaza, but take it easy. She's a girl with good intentions that wanted to discuss a topic that's bothering her. She gets influenced by the general opinion, but 99% of the people who stay on the internet are like that and it's not a sin. Poate ca nu e o idee rea sa iti exprimi punctul de vedere mai calm si mai *cough* galant ^_^. Si nu spune ca e un nimeni, toti suntem nimeni pe internet, iar felul in care te exprimi e pur si simplu rautacios. ;)
Nu o sa-ti dau warn sau ceva de genul pentru ca nu e cazu, iar subiectul e deja consumat, just don't scare the users in the future, ok? XD

Ok, revenind la discutie: we'll be fine. We'll go more outside and switch to books XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 1 2012, 10:30 PM
Post #36


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 1 2012, 11:21 PM)
TOR? What's that? Also, how many of you have heard of underground internet?
*


TOR e practic software-ul care implementeaza protocolul pe care il folosesti pentru a accesa the "underground internet" (sau "darknet" cum e cunoscut in cele mai multe locuri).


QUOTE(Tessa @ Feb 1 2012, 11:21 PM)
. I am going to miss it, but even more I will miss mediafire if it turns out against its users and starts to delete everything it has...
*



Cum am mai spus, nu credeti copypasta-ul ala postat mai sus fiindca e troll bait. Evident ca e partial adevarat fiindca altfel nu ar fi trolling-ul eficient, dar pentru partea cu mediafire nu e nici o dovada ca ce scrie acolo e adevarat. Mediafire chiar a spus intr-un interviu ca ei sunt legit si nu au probleme cu FBI-ul. In plus Mediafire oricum sterge fisiere cu copyright, doar ca probabil nu o sa stearga niciodata manga/doujin stuff fiindca spre deosebire de chestii gen muzica mainstream sau filme nu are cine sa le raporteze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 1 2012, 10:44 PM
Post #37


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Eu am ceva muzica pusa pe mediafire de ani buni si nu mi-a fost stearsa niciodata....so donno.
Well, I'm part of the 99% that get easily trolled and panicked after all her raw sites went down XD. Enlist the download links were not functioning anymore >.<.

Oricum, sper sa mai pot scana in liniste inca cativa ani pana termin facultatea ca apoi ma mut la treburi mai serioase XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 1 2012, 10:48 PM
Post #38


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Ai incercat vreodata sa folosesti share/perfect dark? Sunt programele de file sharing folosite predominant de japonezi si stiu ca de obicei acolo apar raw-urile pentru destul de multe manga-uri.

Problema cu ele e insa ca sunt oribil de grele de configurat. Eu tot am incercat sa le folosesc de cateva ori in trecut si niciodata nu am reusit sa descarc ceva de pe ele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Feb 1 2012, 11:03 PM
Post #39


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Feb 2 2012, 06:30 AM)
In plus Mediafire oricum sterge fisiere cu copyright, doar ca probabil nu o sa stearga niciodata manga/doujin stuff fiindca spre deosebire de chestii gen muzica mainstream sau filme nu are cine sa le raporteze.
*



Trebuie sa te contrazic aici. Aveam cont pe site in care incarcasem peste 1000 de capitole din diverse manga la un moment. Si la comentariul unui membru mi-a fost sters tot contul. M-am lecuit de Mediafire de atunci :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 1 2012, 11:13 PM
Post #40


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Ai incercat vreodata sa folosesti share/perfect dark?

Nope.... De obicei internetul e plin de raws asa ca nu prea am avut nevoie de rute alternative. I guess I do now >.<.

QUOTE
Si la comentariul unui membru mi-a fost sters tot contul.

chestia asta s-a intamplat recent?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:00 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |