Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> School Rumble


Sidonix
post Nov 27 2006, 03:21 PM
Post #21


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hmm... Second Term... concluzie...
Second Term - mai putina comedie mai mult romantism... nu a reusit sa ma plictiseasca cu mici exceptii chiar daca am fost tentat sa cred ca se va banaliza dupa primul sezon... un lucru m-a deranjat... sfirsitul... de ce amnezie !?... puteau sa continue altfel un the Third Term... hmm... astept cu rabdare pina atunci sa vad deznodamintul :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Mar 23 2007, 12:48 PM
Post #22


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Am vazut cred ca jumate de serial pe YouTube, la facultate, fara sunet, al o calitate execrabila si tot am ras cu lacrimi. Asta ca o idee despre cat de amuzant poate fi. E geniala faza cu "you forgot to write your name", cea in care se urmaresc unul pe altul cu bicicletele sau chiar la inceput cand "delicventul" vine sa vada in ce clasa a ajuns. Btw, cred ca vreo 2 luni am avut ca semnatura pe alt forum "A delinquent needs flowers too". :lol: Maine primesc tot serialul si de abia astept sa-l vad.
Despre sezonul 2: Am inteles ca a fost votat drept "Cea mai mare dezamagire a anului 2006". Ce imi puteti spune despre el, cei care l-au vazut? Se va afce si un sezon 3?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KenyaSong
post Mar 23 2007, 01:36 PM
Post #23


Songeur
***

Group: Members+
Posts: 196
Joined: 28-September 06
From: Bucuresti / Ploiesti
Member No.: 3.050
Points: 406
Gender:



dezamagire sezonul 2??? nu stiu unde ai vazut asta dar dupa mine si dupa multe voturi de pe alte site-uri el este de n ori mai bun decat primul... pe langa glumele in acelasi stil dar mai selecte, si povestea este mai dezvoltata si mai extinsa. chiar si imaginea este oarecum schimbata, in bine...

un sezon 3 mi-ar placea si mie :rolleyes: ; insa nu am auzit nimic pana acum...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Mar 23 2007, 01:40 PM
Post #24


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Am primit feed-back-ul asta de la un prieten care cred ca a depasit zona de 1 terra la colectia de animeuri. Si culmea chiar a apreciat sezonul 1. Ma rog, in acest caz cred ca o sa-i dau o sansa si sezonului 2. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 23 2007, 02:37 PM
Post #25


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... la sf sezonului doi se arata clar ca va fi un sezon 3 ... cind, nu stiu... insa daca ei spun ca va fi ... atunci va fi, nu? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tomy
post Sep 4 2007, 11:04 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members
Posts: 26
Joined: 3-September 07
Member No.: 5.073
Points: 63
Gender:



pai eu unul am speranta fiindca tin minte k park dupa primul sezon nu multi credeau k mai apare si al doilea sezon dar pana la urma aparuse, so i guess there's hope
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Dec 13 2007, 07:19 PM
Post #27


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Ei iata ca dupa mult mult timp am reusit sa vad si eu primul sezon in intregime. L-am luat frumos de la inceput si l-am dus pana la capat. Strange enough, parca nu mi s-a mai parut atat de funny. In comparatie cu Azumanga Daioh, cel din urma mi s-a parut net superior si chiar am vazut unele asemanari intre personaje.le din cele 2 serii :D
Ce n-am inteles e...care e sfarsitul? In ultimul episod jumate e vis, jumate e ce scrie tipul in manga. Inteleg ca sfarsitul a servit doar ca punct de inceput pt second term dar totusi, mi s-a parut complet aiurea. :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 13 2007, 08:12 PM
Post #28


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... pai si sf la al doi;lea sezon e acelasi happy what's next... cu toate ca nu vad un 3rd term prea curand... but... mi-ar place :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Aug 19 2009, 12:12 PM
Post #29


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



QUOTE
Tsukamoto Tenma is always chasing after the rather unusual Karasuma Ooji, to no avail. Her over-the-top methods don't even seem to register, but she keeps trying. Harima Kenji, the class rebel, is desperately trying to confess his feelings to Tenma, also with no luck. It's a comedy love-triangle, with humour that comes in from left field!

Foarte dragut anime-ul! Am ajuns la ep11 si astept cu nerabdare deznodamantul! Am rasfoit ultimele episoade din seria 2-a, dar n-am vazut sa fi ramas Harima cu Tenma sau altceva! Intrebare: finalul seriilor e in OVA-ul "School Rumble San Gakki" (ca sa-l descarc cat mai repede) sau pana la urma nu ramane nimeni cu Tenma! Sunt f. curios! Pana atunci, urmaresc cu nerabdare episoadele! :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Aug 19 2009, 02:00 PM
Post #30


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



@Narumi: Hai sa zicem doar ca autorul mangii nu mai indrazneste sa apara in public dupa final :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Aug 19 2009, 03:36 PM
Post #31


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



QUOTE(rogueman999 @ Aug 19 2009, 03:00 PM)
@Narumi: Hai sa zicem doar ca autorul mangii nu mai indrazneste sa apara in public dupa final :P
*


Chestia asta nu ma mutumeste! :unsure: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BotoseL
post Aug 27 2009, 12:30 PM
Post #32


Fluffy!
**

Group: Members+
Posts: 90
Joined: 24-November 06
From: Romania, Bucuresti
Member No.: 3.328
Points: 213
Gender:



Cautam cu ceva timp in urma un anime mai altfel, mi`a recomandat cineva School Rumble. "Vai, school, scoala, iubiri din alea incredibile, x e placut de y, dar pe y o plac restu baietilor din scoala, cerc vicios, dragoste multa, nimic concret, rusine, pudoare, pfff, plictisitor" au fost primele ganduri cand mi`a zis Forbin de el, dar dupa ce altii de pe acolo au aprobat frumusetea seriei, a trebuit sa ma risc, dupa 2 episoade deja cautam sa dau jos toata seria.
Un fenomen de anime, rupe tiparul animeurilor cu liceeni. Deci daca o persoana asa greu de multumit ca mine, a ras cu lacrimi, inseamna ca e prea tare.
Nu am apucat sa caut, dar, manga se continua sau tot asa se termina ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:12 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |