Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Perfect girl evolution


Uje
post Aug 25 2004, 05:52 AM
Post #1


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Poate ca Ringu este adaptarea unui manga horror dar imaginea fetei este cu siguranta inspirata din PGE. Nu, nu este un manga de groaza, este o comedie romantica......cu fantome si scheleti ;)
Proprietara unei vile promite unor baieti ca-i va lasa sa traiasca in casa ei fara sa plateasca chirie timp de 3 ani......cu o singura conditie binenteles: sa faca din nepoata ei o adevarata domnisoara! Si n-ar fii atat de greu daca nepoata in cauza n-ar arata si s-ar comporta ca un vampir. Lumina o faca sa "topeasca", prietenii ei sunt trei manechine probabil furate din laboratorul de biologie, a vazut toate filmele de groaza posibile (cu cat mai sangeroase, cu atat mai bine!) si doarme intr-un cosciug. Si, mai ales, in urma unei neplacute experiente veche de 2 ani, si-a ascuns fata cu parul ei lung (suna cunoscut?!) pt. ca nimeni sa nu vada "uratenia" ei!

Ce pot sa zic? Grafica nu este tocmai pe gustul meu, de fapt, doar baietii ma deranjeaza cum sunt desenati, fata chiar imi place (lol, ironia sortii XD) Povestea nu e tocmai dintre cele mai originale dar totusi amuzanta si cred ca merita sa o incercati.
Download prin bittorent de aici
Enjoy! /love

P.S. Nu stiu cum e pt. celelalte brownsere dar daca sunteti cu Mozilla o sa va dea eroare la download. Merge cu IE in schimb.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 26 2004, 05:42 AM
Post #2


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Nu este chiar pe gustul meu, nu-mi plac chestile horror ca ma sperii f.f. ushor si nu pot sa dorm noaptea dupa aceea :P dar cred ca totushi am sa-l incerc si eu sa vad cum e :wink: , ca oricum am dormit prea mult in ultimele nopti si putin de insomnie nu imi strica, manga-ul suna funny though, ceva de genul adams family in fazele cand ei cheama un profesor de desen sau ceva de genul pt a-i invatza pe copii lor :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Aug 26 2004, 06:34 AM
Post #3


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Aaa nu, nu e nici pe departe horror. E comedie ^___^ Doar personajul principal pare smuls din Adams Family.
Si cred ca creatoare este coreeana dupa stil. Hmm, nu am verificat >.>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Mar 11 2006, 04:23 PM
Post #4


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Am inceput sa citesc si eu manga asta, dar eu am luat-o de pe StopTazmo. Mie una mi se pare o manga super draguta :P Faptul ca personajul principal arata ca scoasa din The Ring face manga si mai amuzanta. Incercarile celor 4 baieti de a o "infrumuseta" sunt fermecatoare, ca de altfel si reactia tuturor cand vad camera fetei :P

Era de asteptat ca unul din ei sa fie "the one" pentru "ratusca cea urata". Intrebarea este: O vor face frumoasa sau baiatul va reusi sa o acepte asa cum e? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Mar 11 2006, 06:54 PM
Post #5


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Am citit si eu pana la cap 20 parca, nu am mai citit din ea de cateva saptamani, dar e fff dragutza si amuzanta foc :D ... Poate k nu vor reusi sa o faca frumoasa, ci ii va molipsi ea pe cei 4 :lol: , that would be funny :P . Oricum, presupun k dak e sa fie vreun "the one" cele mai multe sanse le are tipul mai razvratit... nah ... ca am uitat si cum il cheama <_< ... Pe mine nu ma deranjeaza cu sunt cei 4 desenati :D , poate un pic faptul k seamana intre ei si mai risc sa ii incurc cateodata.
Merita citita , asa, pt relaxare :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Mar 12 2006, 10:31 AM
Post #6


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Aceeasi problema aveam si eu la inceput... care era care? :huh: Nu reuseam sa ii deosebesc... dar incet incet, trasaturile personalitatii lor au fost reliefate si mai ales modul in care se comportau etc. si am reusit sa stiu cine e cine. Evident ca Takano avea sa fie cel care ramane cu Sunako... se potrivesc ca personalitate... el nu are de gand sa-i acepte nazurile si e la fel de bataus ca ea :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Sep 5 2006, 08:59 PM
Post #7


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Eram chiar nerabdatoare sa m-apuc sa citesc PGE (sau The Wallflower) pentru ca auzisem numai lucruri bune despre ea. Cum insa "socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ", dupa ce am citit primul volum am spus stop! Povestea chiar imi place (desi am impresia ca o lungeste cam mult), insa grafica nu e tocmai pe gustul meu cand vine vorba de chibi-Sunako :blink: si aceasta mini-Sunako-chan apare de mult prea multe ori in manga. Am sperat ca pot trece peste pentru ca eram foarte curioasa sa vad cum avanseaza story-ul...insa n-am reusit :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sunako Nakahara
post Apr 11 2010, 09:33 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 11-April 10
Member No.: 9.635
Points: 28
Gender:



Ador manga-ul asta. <3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Stef
post Feb 11 2011, 04:57 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 11-February 11
Member No.: 10.363
Points: 79
Gender:



Eu sunt mare fana "Perfect girl evolution" :lol:
Imi place mai ales felul in care e conturata Sunako.
Imi plac genul de caractere feminine tomboy, care nu sunt sclifosite si spun ceea ce gandesc.
Ea e mai mult de tomboy, cateodata chiar creepy, dar foarte amuzanta:))
Modul in care sunt conturate personajele face povestea mai interesanta astfel gasim destule momente hilare(cel mai mult mi-a placut cand ea a fugit in brate cu Kyohei dupa ce a fost rapit de niste ciudati:)) si mai putine dramatice, sunt si cateva clisee, dar cred ca e o 'lectura' buna daca vrei sa te binedispui.:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:23 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |