Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Serie vs. Film


DMW
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



Aoi, eu sunt acum foarte rar prin Buc (iar in Galati niciodata), dar uita-te la pe thread-ul de oferte, cred ca mai exista galateni pe forum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bogdragon...si eu m-am minunat ca raspundeai peste tot numa aici nu.

Hai sa-ti mai zic ceva......ce zice cyborg nu saiborg :D si poate am vazut noi alte trailer-uri ca la mine la final Bateo se intoarce acasa unde in umbra sta o fetita imbracata in negru care-i zice ceva...ce-i zice nu stiu ca-i in japoneza.....si pe care seamna din ce am vazut cu Kusanagi asa ca...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Ai dreptate, la corectia -ma enerveaza trecerea de la romana la engleza. Desi fac greseli frecvente, mi se pare curios cum am incurcat acest cuvant, tinanad cont ca nu e prma oara cand ma folosesc de el.

Spune-mi de unde ai luat acest trailer. Deci am avut dreptate, noi vazusem trailere diferite (sau nu am luat eu fisierul complet de pe net).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai eu l-am vazut pe cel care l-a luat Sid...de pe link-ul pus de Cipiamon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Am sa incerc sa il iau din nou de pe net.
Dar inainte de asta spune-mi cate secunde are avi. Ce am eu are 1:08 minute.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



mai intai a amarut filmul...si canbd au vazut probabil ca a avut succes..au fcaut si un serial..care e cam tras de par..si mai slabut...dar merge...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Ai tu dreptate M_Vejita , mai intai a amarut filmul si a avut un mare suxes... si de obicei canbd tipii astia fca un serial se gindesc mai intai la propriul buzunar , la studiul pietei , la muc sa sexpluateze celebritatea celui care a aparut primul (filmul in cazul de fata) ... serialul e slabut daca te gandesti la film ... dar daca te gandesti la cerea de pe piata ( si la toate ipostazele in care l-am vazut pe maior pe net ) iti dai seama ca serialul este foarte reusit ; au obtinut ce si-a dorit publicul ... ai transformat-o pe Kusanagi Motoko intr-un personaj gen La blue girl (cel putin fizic)...

ps. M_Vejita stiu ca Goga sau Arghezi a spus ca sunt oameni care au dreptul sa inventeze cuvinte ... dar cuvintele pe care le reinventezi tu , exista deja ;) :lol: ( fara suparare )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Chiar ca in serie exista prea mult "fan service".
In film, scenele de nuditate ereau explicate prin nevoia ei de a se folosi de camuflajul termo optic, ce erea un strat subtire de material transparent. In afara de acele scene, ea poarta haine normale, diverse iar la nevoie "body armor". In serie, pe langa o sesizabila crestere a circumferintei bustului, Kusanagi, poarta aceleasi haine si acelasi decolteu enervant indiferent cu cine trebuie sa se lupte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



M_Vegita...n-am vazut rostul postului tau de aici sub nici o forma...aaa..by the way.....

What he said :arrow:
QUOTE
ps. M_Vejita stiu ca Goga sau Arghezi a spus ca sunt oameni care au dreptul sa inventeze cuvinte ... dar cuvintele pe care le reinventezi tu , exista deja   ( fara suparare )


Bogdragon...te contrazic..la receptia din ep 3 sau 4 e imbracata in haine militare..intr-o fusta lunguta...dar cu o crapatura pana la coapse..de ise vedea dantela de la ciorapi...f. sexy :twisted: :D :D . In primul ep, ca si in altele in care are interventii cu echipa e imbracata in haine de "mascati" :D . Deci totusi isi mai scimba fata hainele....desi sunt putine la numar, dar la cum arata... :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Binenteles, doar toate uniformele militare au fuste cu crapatura pana la gat.
Da imi aduc aminte (vag) ca si le mai schimba si in serie dar totusi implantele m-au cam enervat. Eu unul am apreciat bunul gust al autorilor ca in film nu au cazut in capcana "bust cat mai mare -> fani cat mai multi" si au creat un personaj care are un corp atletic (chiar am laudat acest lucru cand am aratat filmul la amici) ce nu dispune de frane aeriene (ca la ce scheme face, ar fi incomodat-o un numar prea mare la sutien).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



am si io o intrebare pana la ce ep aveti serialu ca io am doar de la 1 la 25?
si sunt 52 de ep!!!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Final...eu situ ca are 26 de ep..nu 52..eu am pana la 22...nu scrie nicaieri cate ar trebui sa aibe?

Bogdragon..da in film sanii sunt ceva mai mici, dar pe mine in film ma enerveaza altceva la ea..fata. Poate ar fi trebuit sa mai lucreze la ea..mai mult imi palce cea din serie, e mai draguta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



......Sunt doua serii de cate 26 de ep...credeam ca v-ati prins..pana acuma... :lol: ...Prima e deja terminata...peste putin timp va fi posibil sa o luam toat..io am deocamdata tot pana la 22
A doua serie..deabia acum s-a inceput la ea!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Scorpio

Mai draguta, hmm...
Cand ma uit la fata ei, in film, vad o expresie rece, poate specifica unui asasin. Ochii dabi clipesc, iar cand o fac, o fac incet. Plus ca nu zambeste niciodata. In serie, toata aceasta "gravitate" a trasaturilor au cam disparut. Odata cu aplatizarea acestor trasaturi parca se pierde si ceva din caracterul de soldat ce a vazut prea multe la viata ei.
In serie, ea, seamana mai mult cu varianta din manga...tot in film o prefer mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Seby...aaa....nu. pe bune daca stiam ca se fac doua....mama ce in urma am ramas...se vede ca numai am timp :cry:

Bogdragon..eu nu stiu daca as numii expresia ochilor raceala..sau goliciune. In film este conturata mult mai bine ideea ca n-are suflet..la sensul cel mai propriu. Are o expresie asa de anosta si de moarta...mie nu-mi place. Prefer sa aiba o expresie perfida, diabolica, dulce. Un asasin trebuie sa aiba o expresie rece, dar vie, in ochii lui sa vezi ghiata din suflet.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Imediat dupa generic, cand se trezeste din somn, isi sterge ochi de ce pare a fi o lacrima si se uita pe fereastra. Acea privire este privirea pe care am gasit-o cea mai impresionanta la ea. Acel scurt moment in care se mai gandeste la rostul de a se da jos din pat si de a trai mai departe. Poate gasesc ceva familiar in lipsa vointei de a mai continua dar totusi de a face-o.
Eu unul nu gasesc acea privire ca fiind specifica unui asasin ci a unui om ce se indoieste de existenta proprie.
Poate erea doar somnoroasa -interpreteaza scena cum vrei (vreti).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ok...m-am apucat de serie....si sincer...nu pot vota...nu cred ca una e mai buna ca cealalta!! Seria are partile ei bune...precum si filmul le are....oricum ce-mi placecel mai mult...sunt robotei-tanculet....care au fiecare caracterul lor...super misto fave pot sa scoata!!! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Am vazut me 2 seria..... filmul si serialul sunt doua lucruri diferite. Dar amandoua spre 'foarte bine' (poate un pic mai mult filmul :P ). Oricum, seria este , din punctul meu de vedere, un MUST!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


Unregistered









" Ghost in a shell" este motivul pentru care eu ma aflu zilele acestea pe acest forum !!! Nu am vazut seria , dar aleg filmul , si cred ca nu am ales gresit! Un cyborg ce are ca pasiune scufundarile subacvatice....ce sa zic ..e un personaj misterios in cautarea raspunsului etern la intrebarea "cine sunt eu?" , a propriei identitati.... Deci categoric filmul!!
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Jan 28 2004, 03:49 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



Seria si filmul sunt 2 povesti diferite.
Filmul se petrece in 2029 si avem fuziuniea cu Puppet Master.
Serialul se petrece in 2030, considerand o lume paralela, in care incidentul cu Puppet Master nu a avut loc.
Serialul exploreaza alte lucruri, respectiv altfel. Diferenta intre film si serial seamana oarecum cu diferente intre film si manga (principial si in general referitor la anime). Sunt si adaptari specifice mediului. Ceva poti prezenta in serial, altfel o poti face in film.

Personal, serialul este fantastic de reusit (seria 1 cel putin, sunt la 23). Ca fan a filmului am urmarit serialul cu mare placere si nu am facut discriminari film/serial si nu am incercat sa decid care, cum imi place, unul fata de altul pe parcursul lui. Este foarte reusit si foarte interesant, in parte chiar prin diferentele fata de film, care mi-au pastrat, marit interesul.

Sunt planificate 2 serii a 26 episoade fiecare.
Se lucreaza la el de cel putin 2 ani.
Seria 2 a inceput cu primele 2 episoade difuzate deja pe PayPerView in Japonia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:06 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |