Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Am si eu o curiozitate


Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Sunt de acord cu Seby. Digimon e nasol. La fle si Pokemon. Adica totusi avem si noi niste varste. Nu ne mai putem uita chiar la orice anime
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Nu spun nu. Dar ai vazut filmul? Asa, de chestie. Spune-mi apoi, te rog, parerea. Si cu varsta.. vrei sa spui ca tu nu ai cateodata un chef nebun sa vezi ceva simplu si amuzant?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Da ...imi iau un echi dala super tare ....si dabia ma abtin sa nu daram toata casa de ras...Insa in nici un caz nu ajung sa ma uita la asa ceva....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



8) Nu pot sa spun ca Pokemon sau Digimon se compara cu KEnshin dar totusi eu cred ca sunt cool.,. Recunosc ca m-am uitat aproape la toate ep. cu Pokemon si Digimon chiar si MOnster Rengers si nu mi se pare ca DIGIMON de pe HBO sucks (parerea mea :lol: ). Cine nu vrea nu se uita tocmai daia sunt atatea animuri sa fie pt toti. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



ok. da' imi spune cineva ca ii place cum suna Digimon pe HBO? cand am auzit vocile alea mi-am spus "Hey, sigur nu-i dub romanesc?" :? :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



mama, eu vreau sa caut Monster Rancher. Am vazut seria pe RTL 2 si mi se pare chiar draguta. Nu este acelasi stil cu Pokemon sau Digimon.

Din cate am vazut eu(nu prea stiu germana) eu povestea e foarte draguta si merita vazut desi stiu ca au sa fie multi de pe aici carora nu le va place stilul. Am sa incerc sa il iau daca il gasesc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Dino :arrow: Pokemon si Digimon nu se compara cu Kenshin, dar nici departe nu-s. Nici Kenshin nu exceleaza prin ceva anume, decat prin nr. de episoade. Nu zic ca nu-i grozav, dar.......lasa cam mult de dorit. Adica ca un alt anime axat pe samurai.......SDK mi se pare de 10x mai bun decat Kenshin.

P.S: Ma refer la serie, nu la OAV-uri, care sunt super
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Drogo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: --
Member No.: 115
Points: 2



Si mie de asemeneea imi place pokemon. Serialul este infantil dar conceptul in sine este misto. Nu e chiar cu animalute care de care mai pufoase deoarece exista o multime de "monstruozitati" ca sa zic asa. De fapt majoritatea evolutiilor sunt asa. Digimon nu cred ca este mai "evoluat" deoarece este cu copii de 2 ori mai mici decat cei din pokemon si este, zic io, o copie dupa acesta. Dovada ca pokemon e mult mai apreciat in toata lumea decat digimon.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Drogo :arrow: Conceptul este misto?!?!?!?!?! Ce concept ma? Ca un pusti vrea sa fie cel mai bun? Pai asta e conceptul oricarui om :? Mare scartz.

Cat despre Digimon...cat il urasc eu tot mi se pafre mai marfa ca Popomon. Iar pustii nu sunt mai mici.....cel putin in volumul 2 numai sunt....iar transformarile sunt ceva mai credibile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



asta asa e. digimon e copie dupa pokemon. tot e luat de la poke. si deviceurile, si insula aia, si numele,si tot, cemai.

dar pt ca a aparut dupa pokemon, la digimon au fost retusate anumite aspecte si deaceea le plac multora. mie unu, imi sunt simpatice.

Drogo stie, am fost si eu maniac pokemon si un pic mai putin maniac digimon. am jucat si jocuri, mam uitat si la serie si la filme (leam vazut pe toate) si atunci miau placut.

mas uita in continuare, cred. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claudia
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


clau-chan
***

Group: Members+
Posts: 104
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 36
Points: 11
Gender:



adevarul e ca fiecare are dreptul la propriile opinii si gusturi..sa-i placa sau nu Pokemon/Digimon..mie mi-au placut, mai ales Digimon..
si inca ceva: de cand pana cand esti tampit la cap, sau copil daca te uiti la Digimon Scorpio?Auzi cine vorbeste de pusti..ma rog..eu consider ca toate lumea are suflet de copil..indiferent de varsta..
Si chestia ca ar fi o rusine sa recunosti macar ca te uiti sau iti plac aceste anime-uri.. mie una mi se pare mult mai rusinos sa zic ca ma uit ca obsedata la filme hentai si nu zic asta pentru ca sunt fata sau din pudism ci pur si simplu din cauza unor principii
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Claudia.....dac cand am zis eu
QUOTE
de cand pana cand esti tampit la cap......daca te uiti la Digimon
? :? Nu-mi baga cuvinte-n gura.

Avem dreptul la preferinte si la gusturi......dar totusi....si astea trebuie sa evolueze si trebuie sa se schimbe.

QUOTE
Auzi cine vorbeste de pusti..ma rog..eu consider ca toate lumea are suflet de copil..indiferent de varsta..


:? Mda..daca si eu ma mai comport si am gusturi de pusti..pai atunci altii cum mai sunt ? Nou nascuti.... Cat despre suflet de copil..... :? slabiciune...copilul este sentimental....adultul nu trebuie sa aibe astfel de slabiciune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claudia
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


clau-chan
***

Group: Members+
Posts: 104
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 36
Points: 11
Gender:



Scorpio..nu trebuia sa o iei chiar asa..eu nu ma refeream la tine cand am zis ca s-a afirmat ca esti tampit la cap daca te uiti la Pokemon..ci la asta
QUOTE
Digimon e nasol. La fle si Pokemon. Adica totusi avem si noi niste varste. Nu ne mai putem uita chiar la orice anime

deci nu mai afirma ca ti-am bagat cuvinte in gura..de la varsta asta probleme cu memoria Scorpio? E o chestie :)
te aprob cand zici ca gusturile trebuie sa evolueze dar ai ales rau drumul..iar cand persoana in cauza nu vrea .. nu ai de ales
QUOTE
Mda..daca si eu ma mai comport si am gusturi de pusti..pai atunci altii cum mai sunt ? Nou nascuti

..ma scuzati..am uitat ca vorbesc cu o persoana mult mai in varsta care gandeste, se comporta si posteaza ca un adult.. :)
Iar faza cu sufletul de copil..crede-ma ca n-am de gand sa stau sa te conving mai ales atata timp cat nu vrei sa fii convins.. e parerea mea si atat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Scorpio, prin faptul ca insisti sa convingi pe toata lumea ca Pokemon si Digimon sunt tampenii nu faci altceva decat sa dovedesti lipsa ta de maturitate. Te comporti ca si copii aia care nu se uita la anime-uri pentru ca is "desen animate" si "numa copii mici se uita la desene animate".
Si nu te mai crede superior tuturor pentru ca nu esti, si oricum nu prea te considera nimeni.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Chuppy..eu in locul tau n-as prea deschide gura. Am si eu o intrebare cand am zis ca insist sa nu va uitati la Popomon? :? M-ai invata sa faci diferenta intre o afirmatie de convingere si o parere proprie. Nu cred ca scrie undeva ca n-am voie sa-mi psun parerea despre un anumit lucru de cate ori vreau.

Iar faza cu convingerea este si reciproca...ca vad ca voi vreti sa ma convineti pe mine ca Popomon e misto..deci..... :?

Claudia.....interpretare ta lasa de dorit. Puteai sa folosesti alta exprimare decat cea : "tampiti la cap" . Cat despre comporatment.....faptul ca ma iei peste picior nu inseamna ca neaparat trebuie sa-ti intorc favoarea...daca eram pusti....poate o faceam..sau poate sunt eu mai gentleman si nu-mi place sa ma cert cu fetele..sau ma rog..cu anumite fete
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claudia
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


clau-chan
***

Group: Members+
Posts: 104
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 36
Points: 11
Gender:



Scorpio..ma vad nevoita sa-ti explic ca unui pusti..desi afirmi contrariul.. eu nu te-am luat peste picior..crede-ma ca ar fi fost mult mai evident..
Aprecierile tale cu privire la interpretarea mea (e mult prea mult spus interpretare) nu ma intereseaza chiar deloc..eu nu te consider un pusti, pt ca nu te cunosc si nu mi-am format o parere..dar asta cred altii
Din punctul meu de vedere, discutia asta nu-si are rostul si pentru mine a luat sfarsit..mai bine am discuta altceva..pt ca altfel topicul ar trebui mutat la Aberatii
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nu m-ai luat peste picior..ciudat..asta simteam in tonul postului tau..dar daca zici tu ca nu e asa...asa sa fie.

Daca tu nu ma consideri un pusti...atunci de ce m-ai facut unu? :?

QUOTE
Auzi cine vorbeste de pusti..ma rog..
:?

Nu te lua dupa ce spun altii...mai ales daca acei altii sunt mai pusti decat mine si nu-si stiu limitele...sau sa fiu mai exact..au limite...in vizionarea anime-urilor.

Discutia a luat sfarsit si pt. mine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Dar de ce nu o luam mai simplu ? Eu pot sa gandesc diferit fatza de restul lumii fara ca sa fiu prost . Mie personal nu imi place Pokemon , insa nu vreau sa ii deranjez pe cei care il apreciaza pt ca nici mie nu mi-ar placea sa fiu privit ciudat pentru preferintzele mele .... In acelasi timp stiu ca mereu are sa exista o persoana care sa imi dezaprobe preferintele , si daca acest lucru m-ar durea si m-ar supara , atunci nu as mai fi in stare sa imi sustin punctul de vedere la un mod obiectiv . Daca toti am gandi la fel , atunci aceste discutii nu ar avea loc .... Ceea ce vreau sa spun este ca trebuie respectate punctele de vedere ale celorlalti ..... nu pot sa spun ca X este un pusti pt ca uraste Pokemon si nu stie sa fie indiferent , sau ca Y este un pusti pt ca se uita la Pokemon in ciudat varstei . Am motive sa cred ca varsta este atemporala .... conditia materiala este cea mai iluzorie ...si aici sunt incluse ambele dimensiuni pe care inteligenta materiei le poate concepe .....

BTW , Claudia , Ah! Megami Sama e SUPER , la fel si avatarul tau !!! Totusi , mi-a plakut mai mult Onegai Sensei , daca ai vazut ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claudia
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


clau-chan
***

Group: Members+
Posts: 104
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 36
Points: 11
Gender:



Mersi Fate..am vazut Ah! My Goddess de curand si mi-a placut foarte mult..concept, story, personaje (mai ales Belldandy)..tot
Onegai Teacher sper sa am ocazia sa-l vad in curand..acum am inceput Love Hina..e demential..si am vazut abia 4 episoade..la unele faze mori de ras si totusi nu e superficial..exprima niste idei profunde..nu mai comentez nimic..astept sa-l termin
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Mie mi-a placut Onegai Sensei super-mult si iti sugerez sa il vezi daca ai ocazia :)
Love Hina inka nu l-am vazut dar mi l-am luat pe tot pt ca stiu ca e in acelasi gen ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 06:11 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |