Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lasul cel mai mare


Eclair
post May 23 2005, 11:31 AM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: --
From: World of dreams
Member No.: 1.375
Points: 2



Sper cu adevarat ca nimeni nu s-a atins de subiectu acesta :wink:
Am o intrebare:

Cine credeti ca e mai mare las?

Myoga sau Totosai :D

Pentru ca, sa racunoastem, amandoi sunt mari Lasi! /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 23 2005, 12:52 PM
Post #2


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Cel mai mare las e fara nici o indoiala NARAKU
Ii pacaleshte pe Inuyasha si Kikyo in a se ucide unii pe altii pentru ca era prea slab pe atunci sa ii confrunte (si pentru a polua Shikonotama-ul)
dar luand in considerare ca trimite intotdeauna tot felul de papushi sau slugi pentru a se lupta cu ei, si o mai pacaleshte si pe Sango, el nu lupta mai niciodata, e un mare lash care stie doar sa-i puna pe altii sa munceasca.

Myoga si Totosai nu sunt lasi propriuzis ci doar personaje reprezentative pentru tipul batranelului prezent in multe din manga/anime-urile lui Rumiko Takahashi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 23 2005, 02:03 PM
Post #3


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Sunt si nu sunt de acord cu Ranma. Intr-adevar Naraku este un LAS pentru toate trucurile pe care le foloseste in a scapa de InuYasha sau alti dusmani, fara a se implica sau a-si risca viata.
Dar oricat de reprezentativi ar fi Totosai sau Myoga pentru tipul batranului, sunt duse la extrem precautiile pe care si le iau cei doi pentru a-si apara viata. Nu sunt muritori de rand si deci ar avea totusi o cat de mica posibilitate de a se apara.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumiere
post May 23 2005, 06:38 PM
Post #4


One of the Lost Ones
**

Group: Members+
Posts: 21
Joined: --
From: Planet Hell
Member No.: 1.373
Points: 17
Gender:



Daca privim lasitatea dintr-un anumit punct de vedere, naraku se incadreaza perfect.

Dar in ceea ce ii priveste pe Myoga si Totosai, cred ca "lasitatea" este doar una din trasaturile care provoaca rasul, cum e la Miroku pasiunea lui pt posteriorul lui Sango. Daca ar fi pusi intr-o situatie f. f. grea, de care depind vieti, de exemplu, nu cred ca ar mai fugi. Chestia asta se bazeaza pe seriozitatea situatiei...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post May 23 2005, 09:41 PM
Post #5


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Total de acord cu Ranma ! :? Naraku este un LAS cu "L" mare . Am mai discutat in trecere despre Naraku si faptele sale de lasitate pe un alt forum dar cei de acolo nu prea au fost de acord cu mine . :?
Myouga ...Totosai ...? Hmm...din punctul meu de vedere sunt amandoi lasi ! :twisted: Insa Naraku este si mai si prin faptul ca actioneaza din umbra fara sa-si arate fata si sa infrunte realitatea . :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 30 2005, 12:55 PM
Post #6


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Nu prea cred ca Naraku ar fi las... poate mai degraba inteligent si abil. Adica realizeaza ca inca nu este destul de puternic asa ca nu risca inutil, aratandu-se ca sa se lupte cu InuYasha numai pt ca il uraste. El asteapta momentul in care va fi destul de puternic sa se arate "live", ca sa zic asa.
Cat despre ce le-a facut lui Kikyo si lui InuYasha... d c lasitate? Adica era constient ca daca s-ar fi luptat cu ei ar fi pierdut, asa ca a aplicat "divide et impera" (parca asa era citatul /^_^ ). A fost destul de abil incat sa-i intoarca unul impotriva celuilalt (lucru care dovedeste si cata incredere aveau cei doi unul in celalalt).
Anyway, mie imi place Naraku :twisted: ... si personajele negative in general (care mai arata si cat de cat bine 8) ).
Cat despre Myoga, el este un las intr-un sens simpatic al cuvantului. Iar Totosai (parca asa era), nu-mi amintesc in momentul de fata cine era el, asa ca nu pot aprecia daca e las sau nu. /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post May 30 2005, 07:48 PM
Post #7


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Totosai este fierarul cel lunatic care a creat Tessaiga si Tutssaiga . La fel ca si Myouga este un batran las cu un ciudat simt al umorului si care il enerveaza foarte tare pe Inuyasha .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post May 31 2005, 09:24 AM
Post #8


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Cel mai mare las?Pai Myoga,puricele.Mereu fuge cand apare Sesshoumaru sau alt demon mai puternic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 1 2005, 09:30 AM
Post #9


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



:P naraku e unul dintre personajele mele favorite :P , dar trebuie sa recunosc ca e un pic las. desi s-ar putea spune ca e foarte precaut, insa e deranjant ca de multe ori fuge cand e gata sa moara

totusi, nu e chiar atat de las precum myoga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha
post Jun 1 2005, 08:19 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 1.065
Points: 6



Cred ca Cel mai las e Shippo Fox.



by InuYasha :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Jun 1 2005, 08:56 PM
Post #11


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Inuyasha , poti sa ne si spui de crezi lucrul acesta ? Intr-adevar , e putin las dar este asa pentru ca are numai 6 ani , spre deosebire de Myouga care este destul de batran .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RVR_Inu
post Jun 3 2005, 02:43 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
Member No.: 781
Points: 2
Gender:



Si eu raman la ideea cu Naraku...dar daca ar fi sa aleg intre cei doi as zice Myouga. Ii mic, frumusel, si fricos in acelas timp :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha
post Jun 4 2005, 01:29 AM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 1.065
Points: 6



DA dar el iese cel mai des in evidenta .
Myouga e personaj episodic si nu l-am remarcat prea mult, chiar daca-i frica sa se insoare.


InuYasha :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jun 11 2005, 05:22 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



mie mi se pare ca fara lasitatea lui myoga seria Inuyasha n-ar fi acelasi lucru. si trebuie sa recunoasteti ca stie destule chiar daca abia asteapta ocazia sa o tuleasca ^^
cat despre totosai... batran senil (parca asa zicea sango). mi-a placut in ep cand Inu invata Kaze no Kizu. pleaca, dar imediat e inapoi cu un nor de praf in urma lui. de ce? sesshy comes^^'
cat despre naraku... la ala i-ar trebui o mama de bataie, desi nu cred ca i-ar fi prea mult de ajutor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Aug 12 2005, 11:53 AM
Post #15


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Naraku........nu are curaj sa lupte doar inseala :angry:
Shi f lasi mai sunt Myoga shi Shippo :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rei21
post Aug 20 2005, 05:39 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: 18-August 05
From: Tg-jiu
Member No.: 1.748
Points: 45
Gender:



intr-adevar naraku e las dar dintre cei doi myoga e mai las
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angel_of_night
post Aug 30 2005, 05:43 AM
Post #17


Kaneko Taniguchi
***

Group: Members+
Posts: 140
Joined: --
From: In My Bed......
Member No.: 1.139
Points: 4
Gender:



QUOTE(Ranma-kun @ May 23 2005, 08:52 PM)
Cel mai mare las e fara nici o indoiala NARAKU
Ii pacaleshte pe Inuyasha si Kikyo in a se ucide unii pe altii pentru ca era prea slab pe atunci sa ii confrunte (si pentru a polua Shikonotama-ul)
dar luand in considerare ca trimite intotdeauna tot felul de papushi sau slugi pentru a se lupta cu ei, si o mai pacaleshte si pe Sango, el nu lupta mai niciodata, e un mare lash care stie doar sa-i puna pe altii sa munceasca.
Myoga si Totosai nu sunt lasi propriuzis ci doar personaje reprezentative pentru tipul batranelului prezent in multe din manga/anime-urile lui Rumiko Takahashi.
*




>>>> de acord cu Ranma-kun
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post Sep 28 2005, 07:36 PM
Post #18


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



Eu cred că Totosay şi Myoga nu s?nt laşi, ci au un dezvoltat simţ al conservării, uşor de ?nţeles dacă trăieşti ?n timpurile alea, ,,Era Războaielor" parcă ?i zice Kagome, mai ales că s?nt vulnerabili (Myoga e şi mic, şi bătr?n).
Naraku, pe de altă parte, nu se apără, ci atacă, ceea ce face ciudată laşitatea lui. Oricine care atacă ar trebui să fie pregătit de luptă corp-la-corp, dar Naraku reuşeşte să evite chiar această inevitabilitate a atacatorului. Poate vine şi din faptul că e, la urma urmei, om, şi se teme, chiar dacă nu vrea să-şi recunoască latura umană şi distruge de fiecare dată c?nd are ocazia cicatricea păianjenului ce-i aminteşte de această parte a sa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kitty-ana
post Sep 29 2005, 03:48 PM
Post #19


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: --
From: Bacau
Member No.: 1.684
Points: 26
Gender:



Myoga shi Totosay nu sunt lashi,cand ajungi la o anumita varsta incepe sa tzi se faca frica pentru viatza ta shi incerci sa scapi de anumite pericole.
Adevaratul lash ar trebui numit Naraku care niciodata nu lupta ci trimite mereu pe altcineva sa lupte in locul lui.

Dar daca e sa raspund la intrebare,intre Myoga shi Totosay ash alege Myoga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Konoko
post Oct 1 2005, 09:01 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.601
Points: 72
Gender:



Mi se pare interesanta ideea lui ranma...nu m-am mai gandit pana acum. Dar totusi nu cred...sunt mai degraba de acord cu Kisa...cred ca e viclean...are viclenia aceea caracteristica hotului...si in acelasi timp este lipsit de onoare...deci nu ii pasa daca apare curajos sau nu....pe de alta parte, cred ca este si anume facut asa...ca sa-i sporeasca misterul...este o chestie care sporeste tensiunea faptul ca dispare mereu din lupta cand e pe punctul de a pati ceva...si modul in care a aparut ...mereu ascuns...apoi a fost descoperit incetul cu incetul...nu stiu...obscuritatea asta pare sa fie legata de ceea ce poate fi interpretat ca lasitate...dar cred ca e mai mult de atat.

cat despre myoga si totosai....mie mi se pare ca lasitatea lor e cumva exagerata in vederea comicului, intr-adevar, si nu prea e o lasitate adevarata...daca stam sa ne gandim myoga petrece mult timp cu inuyasha...desi acesta e mereu in pericol...myoga se tot expune...si daca ar fi cu adevarat precaut s-ar gandi ca daca sta pe langa inuyasha s-ar putea sa nu reuseasca mereu sa se salveze...sau poate cu faza asta am exagerat...dar e o lupta in care myoga a ramas langa inuyasha intr-un punct critic...chiar daca nu la toata lupta...iar totosai a avut curajul sa-i traga clapa lu sesshomaru...si sa fuga fara sa-i faca sabia...deci lasitatea lor mi se pare mai mult de fatada si in orice caz discutabila

nu inteleg de ce spuneti ca shippo este las. Nu mi se pare deloc las. Ba chiar in multe lupte a incercat sa se bata cu dusmanii si a cam patit-o.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:03 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |