Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ai No Kusabi


taikomonk
post Oct 18 2005, 05:37 AM
Post #1


Dakinii
Group Icon

Group: Members+
Posts: 120
Joined: --
Member No.: 1.675
Points: 88
Gender:



Dupa ce am cautat pe forum discutii despre acest anime, am onoarea de a deschide threrd-ul despre Ai no Kusabi, un anime deosebit din multe puncte de vedere. Sper ca am nimerit bine incluzand-ul aici la Shounen-ai / Shoujo-ai, daca nu imi cer scuze si rog adminii sa-l mute acolo unde ii este locul, de ce ...? pt. ca este un yaoi fierbinte si mai putin genul Shounen-ai cu simple imbratisari...
Dupa un roman scris de Rieko Yoshihara, cele 2 OVA-uri, facute intre anii 1992-1994, combina genul sf. , drama si yaoi rezultand o poveste de dragoste a carei descriere consider ca nu sunt in masura sa o fac aici. Sunt sigur ca sunt printre voi multi care au vazut acest anime si ii invit sa mi se alture in discutii...
A fost primul anime din genul yaoi pe care l-am vazut, si care m-a facut sa vad dincolo de genul de relatie care sta le baza lui. Singurul cuvant pe care il am in ceea ce-l priveste este SUPERB si asta cred ca spune tot ce simt in acest moment cand vb. despre el si am simtit atunci cand l-am urmarit. Pt. cei ce prefera genul yaoi il recomand din tot sufletul si nu numai pt. ei...O rugaminte am insa, inainte de al viziona, sa caute pe net despre el review-uri, prezentari si diferite discutii, deoarece s-ar putea sa aiba surpriza de a nu-l intelege si ai vedea doar suprafata, sau pur si simplu sa-l vada ca pe un simplu anime din genul yaoi, si atat...
Grafica bine realizata, exprimare f. buna, uneori pana in detaliu a starilor prin care trec personajele dar si subiectul in sine, conflictul dintre cele 3 caractere total diferite, Iason Mink, Riki si Guy...
Deocamdata nu cred ca este nevoie sa spun mai multe, va las e voi sa descoperiti, iar pe cei care l-au vazut, ii astept la discutii, pareri si comentarii pe marginea lui... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 18 2005, 09:11 AM
Post #2


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Sincer anime-ul a fost extrem de plictisitor...o poveste nu foarte incurcata gen telenovela ,care m-a lasat rece...ahhhh..cata dragoste..cat dramatism(give me a break)...mircea radu mai lipsea si dupa aia o sedinta 9595...


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Oct 18 2005, 12:08 PM
Post #3


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Wow...taikomonk dar ai revenit in forta :D cu topicul despre Ai no Kusabi ne-ai luat-o inainte...well ...eu l-am vazut de curand si sunt 100 % de aceeasi parere cu tine...I :wub: it, it`s the best, asta pot spune deocamdata despre el, am sa revin.... :P

QUOTE(alesa_666 @ Oct 18 2005, 09:11 AM)
Sincer anime-ul a fost extrem de plictisitor...o poveste nu foarte incurcata gen telenovela ,care m-a lasat rece...ahhhh..cata dragoste..cat dramatism(give me a break)...mircea radu mai lipsea si dupa aia o sedinta 9595...
*


alesa_666 este parerea ta, cred ca fiecare este liber sa-si exprime comentariile, dar pana la urma de ce te-ai mai uitat daca a fost asa "plictisitor" si "telenovela" pe deasupra :blink: ...well sunt doar curioasa cum poate cineva sa se uite la un anime numai de dragul plictiselii sau ma rog... :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Oct 18 2005, 12:43 PM
Post #4


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Ai no Kusabi este unicul anime apropiat de yaoi-yaoi pe care l-am vazut. Si nici aici nu e explicit de tot, dar nici sugerat nu e. Oricum, in afara de partea yaoi in sine animeul are o poveste f buna si personaje bine conturate, mult mai bine decat in multe animeuri neutre. Cei care l-au facut si-au dat silinta sa faca ceva interesant nu doar sa puna niste barbati impreuna. Daca ar fi sa-i dau o nota sare de 9 (si asta in afara scenelor delicioase boy with boy pe care ni le serveste).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 18 2005, 04:00 PM
Post #5


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Acest anime l-am vazut intr-o conjunctura putin...extraordinara.Si in plus, eu daca incep un lucru, il fac pana la capat, inclusiv vizionarea anime-urilor.Doar asa pot sa imi dau si eu cu parerea in cunostinta de cauza.Ar fi fost chiar aiurea sa-l comentez fara sa-l fi vazut (dar mai bine nu il vedeam :P )
Nu sunt adepta sclavagismului....cu atat mai mult a barbatilor care se masturbeaza purtand doar lanturi pe ei.Si pana la urma, unde era dragostea dintre Rikki si Iason?Ultimul practic abuza fizic de nenorocitul ala....Ce concluzie sa trag eu?Ca dragostea se dobandeste prin violenta?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Oct 18 2005, 08:36 PM
Post #6


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Alesa_666 trebuie sa spun ca sunt de acord cu Kumiko - fiecare cu parerea lui.
Pentru mine Ai no Kusabi a fost primul Yaoi pe care l-am vazut si cel mai bun din ce am vazut pana acum in materie de poveste, grafica, colona sonora. Intr-adevar, povestea poate parea mai dura: Stapan si Sclav, dar trebuie sa privesti totul din perspectiva fantastica in care este pusa povestea.
De la bun inceput romanul dupa care se bazeaza anime-ul declara care era preferinta ..."modul in care isi petreceau timpul liber" the Blondies. Si de vreme ce singurele femei care mai existau pe Amoi erau create special, se intelege ca cei cu putere urmau sa se foloseasca de ce mai aveau si anume cei inferiori lor sau sa isi creeze propriul lor sclav.
Eu am inteles povestea putin diferit decat ai inteles-o tu. Poate la inceput Riki a fost mai reticent sa fie "pet" pentru Iason, mai ales datorita mandriei sale, dar pe parcurs fiecare s-a indragostit de celalalt. Insa fiecare nu a putut sa isi declare dragostea, Riki pentru ca avea inca mandria de lider al bandei Bison, Iason pentru ca era sef al organizatiei, supusul lui Jupiter "her golden boy" si caruia nu i se permitea sa aiba contact fizic cu altcineva daramite sa iubeasca... astfel incat nici el nu realizeaza la inceput sentimenetele sale.
Dar gesturile vorbesc de la sine pentru amandoi :) (nu ma bag in detalii pentru a nu strica povestea pentru cei care nu au vazut anime-ul inca) In ciuda relatiei lor sexuale mai ciudate si in unele momente BDSM, ei tineau unul la altul.

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wicked
post Oct 19 2005, 06:30 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 117
Joined: --
Member No.: 887
Points: 172
Gender:



Sunt perfect de acord cu alesa! Mai ales ca l-am vazut impreuna :D (din pacate l-am vazut <_< ) Nu vreau sa va stric 'distractia' si placerea de a-l vedea pe Iason ridicat in slavi, dar mie mi s-a parut de-a dreptul ingrozitor...Si am dreptul sa imi exprim parerea, nu?
In primul rand...de unde prostia asta cu...ai parul blond =>esti superior brunetilor? Ca ce chestie? Valoarea unui om se cunostea dupa culoarea parului sau ce? Daca bietul om a avut ghinionul sa se nasca brunet, trebuie sa fie pet-ul aluia? Sau voiau sa compenseze cumva bancurile cu blonde? :lol:
Apoi..."<<modul in care isi petreceau timpul liber>> the Blondies"...Give me a break! Cand se plictiseau sau cand voiau sa se relaxeze, se duceau la pet si...asa.... sau priveau o masturbare? Frumos mod de a-ti petrece timpul liber, n-am ce zice...In afara de femei, mai disparusera si toate mijloacele conventionale de petrecere a timpului liber?
Alta chestie stupida...*atentie, spoiler*....dupa ce Iason l-a umilit in ultimul hal si l-a tratat mai rau ca pe o tarfa, este oare posibil sa se indragosteasca de el?! Plus...din cauza lui a ramas el fara...organ..."I am not a man anymore"-> din cauza cui, huh? Oricum el nu mai era barbat demult...din momentul in care a devenit "animal de casa" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sau sa zicem...papusa sexuala...sau...sclavul iubirii :lol: :lol: :lol: Dar chiar asa?...
Ca sa nu mai zic de biata "mobila" :lol:
Ca sa inchei....cine a creat asa ceva...anime-ul (pardon, yaoi-ul) si...minunatul roman din care e inspirat...sigur nu era hetero...Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul cu chestia asta, mai ales ca s-a intamplat ca urmare a unei schimbari majore de planuri...dar in fine...A fost o experienta foarte neplacuta, cu care nu ma pot lauda :huh:
Si acum...sa nu imi veniti cu replici de genul..."daca nu iti place si daca ti s-a parut asa naspa, de ce ai mai postat/de ce te-ai mai uitat?". Ei bine, va spun de pe acum ca am postat pentru ca asa cum imi exprim opinia in legatura cu ceva ce imi place, tot asa pot foarte bine (si am dreptul) sa comentez ceva ce nu imi place :P Si m-am uitat din acelasi motiv ca si alesa:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 19 2005, 08:02 PM
Post #8


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am vazut si eu Ai no Kusabi. Mi s-au parut putin "a la americani" atat subiectul, cat si grafica. :blink: Subiectul pt ca era SF si ceva care se vrea a fi yaoi la un loc, iar grafica pt ca ma facea tot timpul sa ma gandesc la cartoons.
Nu pot spune ca mi s-a parut fenomenal acest anime. Mi-a placut ideea cu "pets". :twisted: In rest... nu stiu... nu m-a pasionat f tare. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Oct 19 2005, 08:11 PM
Post #9


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Wicked...din cate stiam anime-ul e fantastic, deci poate exista orice fel de ierarhie, chiar si cea in functie de culoarea parului.
Faza cu "timpul liber" era o parafrazare a mea...nu stiu daca este explicit spus in roman :P (in anime cu siguranta nu e)
De vreme ce anime-ul este yaoi (si stim care este traducerea termenului) daca exista o explicatie pentru faptul ca blonzii isi priveau sclavii masturbandu-se atunci o sa fie una cam slaba si cusuta cu alb, nu? :P
La inceput Iason era interesat de el, atras de caracterul lui Riki... pe parcurs s-a indragostiti de el. Pana atunci se comporta asa cum era de asteptat de la un Blondie.
Si Guy si gelozia lui a fost motivul pentru care Riki a ramas...eunuc :D Asta si faptul ca Riki nu a avut curaj sa isi recunoasca propriile sentimente pana in final.
Si ce ai spus tu, ca povestea pare scrisa de un homosexual...poate fi adevarat. In Haru wo Daiteita se vorbeste exact despre asta...cum ca un homosexual scrie o poveste despre homosexuali :lol: si o trasnsforma in film
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Oct 20 2005, 01:17 AM
Post #10


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Ok, am revenit si va trebui sa adaug si eu cate ceva ca nu ma pot abtine :D prea frumose discutiile pe aici :lol: ...well, off topic - eu tot nu pot intelege pana la urma cum sta treaba cu urmaritul unui anime si nu numai, doar de dragul de-a vedea sau face ceva, oricum nu asta conteaza, bravo alesa_666 "eu daca incep un lucru, il fac pana la capat" ca duci "lucrurile" pana la capat, dar depinde ce fel de "lucruri", nu? sau ...ok pai in definitiv fiecare cu parerea lui cum am mai spus si adevarul e ca daca toti aici am fii deacord cu tot ce se scrie ce farmec ar mai avea posturile ? :lol: ...on topic - cum a mai spus si Trix in primul rand sa nu uitam ca este un anime sf. in care imaginatia celui care il creaza poate sa redea orice, pe urma, fiecare vede in el ce crede de cuviinta. Este o idee mai dura de relatie intre cei doi, care uneori un poate fi acceptata atat de usor de oameni, in general, dar este o poveste frumoasa care scoate la iveala pana la urma ca sentimentul de iubire exista intre cele doua personaje, Iason si Riki, lasand la o parte idea de "pet" care la inceput nu poate fi acceptata asa usor de catre Riki (desi daca stau sa ma gandesc idea in sine nu e chiar atat de rea :twisted: ), totul este spus pana la urma prin sacrificiul pe care cei doi il impart. Grafica e destul de buna, si aici depinde de gusturile fiecaruia, cat despre expersivitatea graficii, sunt redate f. bine trairile personajelor. Sa nu uitam ca si in relatiile din viata reala (nu conteaza ce fel de relatii sunt) mereu va exista un "master" si "slave", chiar daca nu este intotdeauna ceva evident... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 20 2005, 10:30 AM
Post #11


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



off topic:de ce nu deschidetzi un topic in care sa comentatzi posturile mele ?...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Oct 20 2005, 02:47 PM
Post #12


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Nu comentam posturile tale ci ne sustineam punctul nostru de vedere. Asa cum tu ai "comentat" ceea ce am spus (sau credem) despre anime acesta, asa si noi am incercat sa aducem contraargumente la ce ai spus tu, incercand sa convingem lumea sa priveasca anime-ul si din alte perspective.
Cum am mai spus si in celalat post, fiecare cu parerea lui. Daca nu ti-a placut, nu ti-a placut si asta e. Noi ne sustineam parerea nu o criticam pe a ta :)
Cold down!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Oct 20 2005, 06:11 PM
Post #13


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



off topic - alesa_666 in primul rand nu suntem aici sa criticam posturile nici unuia dintre noi.. :lol: ...am zis ca fiecare cu parerile lui... si in definitiv, suntem aici ca comentam si sa ne spunem parerile referitoare la acest anime si nimic mai mult ...ceea ce am respectat si in privinta comentariului tau facut acestui anime...ok ... sper ca discutia asta s-a incheiat aici. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Oct 21 2005, 09:08 AM
Post #14


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Animeul se bazeaza pe o carte. Si ca sa aiba timp sa ne arate cat mai mult din emotiile protagonistilor nu s-a pus mult accent pe lamurirea situatiei socio-politice. Au spus doar atat cat e nevoie incat privitorul sa nu fie complet in aer. S-a ajuns la ce s-a ajuns nu se stie de ce si nu ma intereseaza. Blondies erau considerati superiori genetic si conduceau orasul. Adevaratul "creier" conducator era Jupiter, calculatorita dominatoare si geloasa (cu o holo imagine destul de sexi). Ea nu permitea favoritilor (blondies) relations, mai ales de alea sentimentale ..uimitor cum o calculatorita poate fi geloasa ... adevarat AI. Asa ca Iason nu isi putea permite sa "placa" pe nimeni fie el baiat, fata, gasca, raton sau ce s-o mai fi purtand prin vremurile alea. (Din fericire pt yaoista de mine se purtau mai mult baietii :D). Cineva de pe aici recomanda niste activitati mai interesante lui Iason decat sa tina pets. Ma indoiesc ca dupa toate sarcinile de conducere a orasului, politica si comploturi pe omul ala l-ar fi satisfacut psihic o partida de sah. Vremurile erau corupte si la fel si oamenii. Metodele de relaxare standard erau altele: pets. Tema foarte des intalnita prin hentaiuri. Dominarea a devenit ceva "normal". Incercati sa scoateti din minte relatia boy-boy si in locul lui Rikki puneti o fatuca fragila si sexi. Nu-i asa ca deja nu vi se mai pare nimic special in relatia aia? Partea inovatoare (in mintea mea) a fost caracterizarea pesonajelor implicate. Desi Rikki e "fata" in relatii, omul ala poate sa dea un pumn si a condus la viata lui o banda deci nu va tipa pe tonalitati inalte la prima ocazie. Iason e un tip rece si cinic care a vazut de toate si a facut de toate si poate de toate. Nu mai are nimic interesant in viata decat sa "chinuie" pets ca pe niste animalute in acvariul personal. Si unul anume (Rikki) reuseste sa se zbata fascinant. Si Iason pica :D.
Mi-a placut sa ma uit ^_^. Animeuri bune sunt greu de gasit si pt mine asta e unul dintre ele. Poate odata voi cititi si cartea ..dar pana atunci ....

Later edit:
Rieko Yoshihara imi pare a fi nume de fata. Nici un barbat homosexual sau nu din lume (sau extraordinari de putini) n-ar fi in stare sa puna atat de mult accent pe poezie si sentiment cum e in animeul asta. Ramane o certitudine faptul ca cele mai bune povesti shonen-ai si/sau yaoi sunt facut de fete pt fantezile si sufletelul lor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 21 2005, 05:02 PM
Post #15


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Sincer, decat sa vad anime cu boys on boys, mai bine vad boys on me :P
QUOTE
Nici un barbat homosexual sau nu din lume (sau extraordinari de putini) n-ar fi in stare sa puna atat de mult accent pe poezie si sentiment cum e in animeul asta

Asta inseamna, Diana, ca autenticitatea povestii este pusa la indoiala chiar de tine, cand ai presupus ca barbatii homosexuali nu sunt in stare de sentimente profunde sau de transpunerea lor intr-o forma mai poetica...
Abia astept sa vad anime-ul 'Micul Siren' (la cat de fascinant s-a zbatut Riki, astept varianta acvatica a 'Ai no kusabi')
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wicked
post Oct 21 2005, 06:17 PM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 117
Joined: --
Member No.: 887
Points: 172
Gender:



QUOTE
Ca sa inchei....cine a creat asa ceva...anime-ul (pardon, yaoi-ul) si...minunatul roman din care e inspirat...sigur nu era hetero...

QUOTE
Nici un barbat homosexual sau nu din lume (sau extraordinari de putini) n-ar fi in stare sa puna atat de mult accent pe poezie si sentiment cum e in animeul asta.

Eu nu am zis ca cine a scris romanul este barbat.Am zis doar ca persoana respectiva sigur nu e hetero...Exista si lesbiene, nu doar homosexuali, u know...
Ai dreptate, poate a fost scris de o "yaoista" sau doar de o persoana de sex feminin...
Anyway....nu vreau sa mai dezbat subiectul...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Oct 24 2005, 08:26 AM
Post #17


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



QUOTE
autenticitatea povestii este pusa la indoiala chiar de tine, cand ai presupus ca barbatii homosexuali nu sunt in stare de sentimente profunde sau de transpunerea lor intr-o forma mai poetica...

:D Credeam ca poveste nu e autentica ..e o fantezie futurista. Si oi fi eu o fata naiva si sentimentala (uneori) dah .. baietii si fetele sunt extraordinar de diferiti in modul in care isi exprima sentimentele... si putini baieti sunt "poetici" de la mama natura.
PS: Pt "Micul Siren" eu il propun in rolul principal pe Iason .. pe motive ca parul lung blond si sexi se asorteaza foarte bine cu o codita de siren de un verde uimitor de clar. Cine se ofera sa scrie fanfictionul?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 24 2005, 03:15 PM
Post #18


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



QUOTE
Credeam ca poveste nu e autentica ..e o fantezie futurista.

...Ma refeream la povestea de dragoste dintre Iason si Riki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chipicao
post Oct 28 2005, 07:14 AM
Post #19


colorblind
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: --
From: Acasa
Member No.: 907
Points: 40
Gender:



Ai No kusabi este un alt anime din seria boring ,boring ,boring ...totul e plictisitor ....shi sunt anumite chestii pe care nu le pot intelege...adik...o fi ea fantezie dar chiar asha ...... mi se pare ca prezinta o poveste de "dragoste" ,dak pot sa-i zic asha ,imposibila ...adik ......eu nu stiu cine s-ar putea indragosti de cineva care la inceput abuzeaza de tine .....indiferent de conditiile sociale in care te aflii..... oricum Riki ,din momentul in care devine pet-ul lui Iason .....isi pierde libertatea .....Oare poate el sa-l mai iubeasca pe acela care i-a luat-o ?.....eu nu prea cred ..... Oricat de romantica li s-ar parea unora povestea ,parerea mea e ca ca e una din cele mai proaste povesti de dragoste .....In primul rand ...ideea de la care a pornit toata povestea ..o lume in care femeile erau foarte putzine sau deloc (nici nu stiu )..e chiar absurda ...plus statutul social pe care il aveau "blondie" fata de ceilalti ...asta e discriminare ........ in fine ......nu mi-a placut ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Oct 28 2005, 08:12 AM
Post #20


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Mie aluzia cu blondies superiori mi se pare o trimitere directa la mult proclamata intr-o perioada "rasa ariana" (blonzi, ochi albastri, atletici) asa ca nu e chiar de neinchipuit ca intr-un viitor ar exista asa o societate. Daca stai sa te gandesti ca nu existau femei sigur existau metode alternative pt procreare. Si nu ar fi exclus ca intr-adevar blonzii aia sa aiba un cod genetic mult superior. Si sa fi fost creati blonzi ca semn ca sunt lideri. Pana nu citesc cartea (am inteles ca e doar in japoneza) n-am de unde sa stiu exact.
QUOTE
nu stiu cine s-ar putea indragosti de cineva care la inceput abuzeaza de tine
... in legatura cu asta urmarit-am intr-o perioada niste reportaje pe Discovery despre dependentele care s-au legat intre rapitori si victimele lor. Nu se poate numi dragoste cum intelegem noi ... dar ceva exista.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:37 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |