Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Fimo, sau ce poti face cu manutzele...


Shinju
post Nov 24 2007, 01:07 AM
Post #61


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



arigato, minna....

mersi, muza, pentru link, am ras si eu copios. am mai cautat chibi pe net dar site-ul asta nu il gasisem.

venus, da, it's your "fault" :D . la cat eram de grabita atunci ai picat la momentul potrivit, cu imaginea potrivita :D

iata un update la Chii. adica o poza mai normala, nu scanata :lol:
(IMG:http://i77.photobucket.com/albums/j78/shinju_shinju/S5023337.jpg)
se vad culorile mai bine acum, desi negru ar trebui sa fie mai puternic, dar blitz-ul mi-a dat batai de cap. sa stiti ca nici o chestie de fimo nu arata asa de bine in poze ca in realitate. cei care le-au vazut pot confirma asta....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 24 2007, 03:12 PM
Post #62


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



QUOTE
nici o chestie de fimo nu arata asa de bine in poze ca in realitate.

Fa poza in lumina naturala, ca sa nu fie nevoie de blitz. :D

Oricum, a doua poza este mult mai buna. Se vede ca ai lucrat mult la ea.
Felicitari inca o data. ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 9 2008, 01:28 PM
Post #63


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



După multă pauză iată că am revenit! Nu am lucrat mult, dar am lucrat cu suflet si cred că asta contează.
Iată un breloc făcut pentru un mare pasionat de văcuţe :P
(IMG:http://i77.photobucket.com/albums/j78/shinju_shinju/fimo/S5023600.jpg)
Mai jos am încercat ceva nou, un pic în relief, magnet de frigider după o poză. Nu a ieşit chiar cum am vrut eu, dar nu am avut la dispoziţie din păcate prea mult timp să lucrez.
(IMG:http://i77.photobucket.com/albums/j78/shinju_shinju/fimo/S5023624.jpg)
Iată şi poza după care a fost făcut magnetul
(IMG:http://i77.photobucket.com/albums/j78/shinju_shinju/john/john%20photography/PomerantesinNorthRiver-NovaScotia.jpg)
Nu prea a ieşit bine poza cu mangetul, dar de acuma o să aştept să ajunga la destinaţie (adică la fotograful care a făcut fotografia iniţială), doar că o să dureze, din păcate. Oricum, poate pe la sfârşitul lunii o sa primesc de la el şi o poza mai normală cu magnetul (las fotografia fotografilor, eu rămân la cosplay şi la fimo :P).
Aştept păreri :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Jul 8 2008, 09:41 PM
Post #64


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Wow... Ce sa zic? Am ramas fara cuvinte. Sunt superbe. Esti un talent innascut. Sppor la munca si astept sa mai vad si altele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

setsu
post Aug 6 2008, 03:36 PM
Post #65


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 5-August 08
From: Cluj-Napoca
Member No.: 7.346
Points: 25
Gender:



Shinju, totally love your art. uite, aveam si eu de gand sa ma apuc de fimo, si am cautat pe google "fimo". printre altele, am gasit la rezultate "anime-club", site de care m-am indragostit, mai ales ca sailor moon mi-a marcat copilaria.
Dar, oh my god, cum reusesti sa faci chestiile astea? am incercat si eu si nu mi-a iesit mare lucru... eh, poate dupa ce mai exersez, ca din prima nu are cum sa imi iasa ca si tie. Poate mai incolo o sa ne si intalnim sa imi arati cum faci pt ca si eu sunt din Cluj.
Ce sa mai zic, nu imi imaginam sa fie atata lume sa ii placa manga, mai ales ca eu nu am cunoscut pe nimeni sa ii placa. Ma bucur mult ca v-am gasit.

:P :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lil_oana
post Aug 11 2008, 01:01 PM
Post #66


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 11-August 08
Member No.: 7.379
Points: 5
Gender:



Salut! am dat peste acest site in cautarea mea de situri cu chestii din fimo, si m-am inregistrat numai ca sa ii pot spune lui Shinju ca m-a dat pe spate cu tot ce a facut ea din fimo. Esti super! nu stiu cum ai facut brelocul acela. Fratele meu crede ca doar ai facut conturul si apoi ai pictat, dar eu cred ca si contururile negre sunt tot din fimo, right?
eu sunt din bv si studiez la cj. iti pot aduce fimo, pt ca stiu ca e inchis magazinul din P-ta mihai viteazu si as putea sa-ti aduc mai ieftin de aici. Daca vrei, sau daca vrei doar sa vorbim, imi poti scrie la lil_oana@yahoo.com de preferat nu pe mess, pt ca nu prea intru :P
Si daca ai timp, poti intra si pe blogul meu My Webpage

iti doresc o super zi!
Oana
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Aug 12 2008, 08:41 PM
Post #67


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



Foarte tare...din cate stiu eu e destul de greu sa lucrezi in cu chestii de-astea(incercasi lut.....un cap de om....in final i s-a crapat capul, dar profu' mi-a dat totusi zece pt efort:|...mda... :lol: ).Daca vreodata te gantesti sa faci vreo expozitie prin buc let me know so i can come:D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Aug 28 2008, 02:19 PM
Post #68


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



@selen_dom: expoziţie? cred că mă supraestimezi, vai... De aş avea timp mai mult (şi chef, trebuie să recunosc) să fac chestii din fimo... poate... dar aşa...
rămân la stadiu de hobby :rolleyes:

Totuşi în curând o să vă aduc ceva drăguţ să vedeţi... sper să îl termin repede...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Aug 28 2008, 02:38 PM
Post #69


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



uite si un articol despre cum sa modelezi fimo aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Sep 11 2008, 01:16 PM
Post #70


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



Mai degrabă caut tutorialele de pe iutub, sunt şi cu imagini filmate şi unele sunt chiar drăguţe.
Cu ocazia gugălitului în legătură cu fimo, am găsit blogurile a două fete care fac şi vând bijuterii din fimo. Poate vă interesează:
BaloaneDeSapun + care a fost pus mai sus chiar de autoarea acestuia
Maimutica Cu Cercei.

Enjoy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

setsu
post Sep 12 2008, 08:30 AM
Post #71


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 5-August 08
From: Cluj-Napoca
Member No.: 7.346
Points: 25
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Sep 12 2008, 11:34 AM
Post #72


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



hm , fimo ; trebuie sa gasesc fimo; cand eram mica eram destul de priceputa la modelaj ; nu mi se pare atat de greu ; trebuie sa incerc; mi-am lasat talentul sa putrrezeasca ; sper sa-l regasesc ;

nu prea am vazut sa spuna careva unde se gaseste fimo in bucuresti ; o sa interb pe la magazinele la care cred eu ca as putea gasi dar daca stie cineva exact pls tell me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

setsu
post Sep 12 2008, 08:25 PM
Post #73


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 5-August 08
From: Cluj-Napoca
Member No.: 7.346
Points: 25
Gender:



eu nu sunt din bucuresti, sunt din cluj, dar din cate am vazut pe net in cautarile legate de fimo stiu de un magazin din Buc., Hanul cu Tei care are produse pt hobby, dar nu stiu in ce parte a bucurestiului este, no idea... dar oricum poti comanda de pe net, sunt o gramada de site-uri care comercializeaza produse pt hobby, de ex. www.mariashop.ro, si sunt mult mai ieftine decat in magazine. eu il iau din cluj, dar e f scump, 10, 11 lei patratelul de 56 g. pe net il gasesti cam la 6 lei si si daca platesti taxele postale tot iti iese mai ieftin.
daca ai imaginatie si cat de cat stii sa combini culorile iti ies niste chestii nemaipomenite.
succes
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Sep 12 2008, 08:53 PM
Post #74


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



si eu ma gandeam sa caut la hanul cu tei ; merci mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Sep 16 2008, 09:59 PM
Post #75


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



@setsu, sper din suflet ca nu cumperi de la Sooter's. Ăia jupuiesc şi pielea de pe om. Du-te la Galeriile Rembrandt (lângă Cinema Arta). Acolo au Fimo cu 6 lei, iar în Polus Center în librăria Libris este Kreativ Hobby, un magazin unde îmi las eu câteva zeci de lei de fiecare dată când intru - o să mă înţelegi după ce mergi acolo - şi au o altă marcă de polymeric clay (cum se numeşte substanţa de fapt), de fapt care e mai cunoscută şi mai vândută în lume ca şi Fimo, doar nu ştim noi de ea. Momentan caut Fimo translucid... poţi face o gramadă de chestii deştepte cu el!
Cât despre ce ai făcut tu, sunt drăguţe, păcat că unele poze sunt cam neclare. Nu poţi îndrepta situaţia asta?

Iată ce am mai făcut eu înte timp. O Pucca de care uitasem şi broşa pentru şefa mea.
(IMG:http://i77.photobucket.com/albums/j78/shinju_shinju/fimo/S5023918-1.jpg)
(IMG:http://i77.photobucket.com/albums/j78/shinju_shinju/fimo/S5024012.jpg)

Momentan mai am o grămadă de chestii făcute (not related to the topic of this forum, true), dar nu prea am cu ce sa le pozez... Poate mai târziu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 17 2008, 09:44 AM
Post #76


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Ce dragute sunt! <3

Aww, brosa reprezinta flori de nu-ma-uita.
Sigur i-a placut sefei tale, nu?



Setsu, pozele tale sunt neclare pentru ca nu focalizezi cum trebuie. Trebuie sa focalizezi pe subiect, si anume pe lucrusorul din fimo. Si daca fotografiezi de aproape, ar trebui sa folosesti modul macro (de obicei e un buton cu o floricica desenata pe el).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Sep 17 2008, 04:12 PM
Post #77


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



Da, şefa a fost mai mult decât impresionată. Şi-a şi pus-o în piept pe loc. Hi hi.

Urmează câteva surprize legat de ce fac eu din Fimo. Am descoperit ceva tehnică nouă care mă încântă la culme şi sper să reuşesc să fac lucruri "măreţe" cu ea. :D Nu am nevoie decât de o cameră foto bună să pot pune în valoare munca :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

setsu
post Sep 17 2008, 06:05 PM
Post #78


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 5-August 08
From: Cluj-Napoca
Member No.: 7.346
Points: 25
Gender:



mersi mult de sfaturi you guys... asa e, nu prea stiu sa fac fotografii, eventual o sa rog pe cineva sa ma ajute sa imi iasa mai fain, mai ales ca mai am ceva poze de pus, am mai lucrat ceva chestiute... :P .
da, shinju, m-am cam lasat fraierita de astia de la sooter's si de la hobbycenter, asta e un magazin pe Canalul Morii, pe Andrei Saguna. Au niste preturi de iti vine sa le dai foc la cosmelie :angry: , dar nu stiam de unde sa imi iau din oras fimo si alte accesorii pt bijuterii... mersi mult de sfat, chiar nu stiam de astea 2. de-abia astept sa ma duc maine pana acolo. pucca e super faina ca si toate celelalte lucruri pe care le faci si tot ma gandesc oare cum "desenezi" tu trasaturile personajelor cu fimo... :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Sep 17 2008, 06:57 PM
Post #79


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



@setsu: Îţi pot explica cu plăcere în particular cum fac asta. Îmi poţi scrie pe mail sau să îmi dai add pe mess la livia_viziteu@yahoo.com.

Dacă ai chef putem merge într-o zi şi până în Polus la Kreativ Hobby să ne bucurăm împreună de ce ne poate oferi colţul acela plin de minunăţii. A propos, au o masă la care poţi lucra cu materialele lor diferite chestii, pe ce domeniu te simţi tu mai talentată (de la coliere din mărgele, ornat cutii de lemn, pictat pe sticlă, pe porţelan, etc). De mult vroiam să mă aşez acolo să lucrez, dar singură nu era fun!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaxor
post Sep 17 2008, 07:02 PM
Post #80


forever dreamer
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 27-December 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.503
Points: 405
Gender:



ma bate gandul sa va insotesc... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 08:40 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |