Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dependenta De Site-urile De Socializare


Nagisa-chan
post Jul 10 2011, 09:34 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



Hehe. Scriu asta pentru ca sunt constienta ca sunt dependenta de site-urile de socializare. Era o zi foarte plictisitoare. Aveam un cont de "feisbuc" pe care am postate fan art-urile mele. Nu stiam ce sa fac, ma saturasem de jocuri idioate online, asa ca intru pe "feisbuc". Am gasit un alt joc idiot, si am inceput sa ma joc, m-am plictisit destul de repede. Ma uit prin pozele colegilor, gasesc cativa prieteni pe "feisbuc". Peste cateva ore ma uit prin aplicatii. Din acea zi am ajuns dependenta. Cand mi-am dat seama? Atunci cand am vazut ca nu pot rezista macar o zi fara de deschid porcaria aia de site. Deci, nu e de glumit. Voi sunteti dependenti de internet/site-uri/jocuri?

Imi cer scuze, dar se poate muta in 4chan? :D Multumesc staff-ului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Jul 10 2011, 11:35 PM
Post #2


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Feisbook si feisbook games sunt chestii foarte diferite. Io mi-am blocat frumos toate cererile de chestii legate de joc, si-l folosesc doar ca site social. Dar da, tot sunt dependent de el :P

Btw, ar cam trebui sa-l adaugam in profilul de pe forum, nu? Oh well, pana atunci eu sunt "Radu Floricica". Poate poate ma adauga sclipici din greseala si in sfarsit rezolvam misterul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jul 11 2011, 08:10 AM
Post #3


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Sau sa stai departe de internet, in general. Eu daca sunt undeva unde nu am net pot sta departe de el, :lol: mai ales daca trece timpu repede, dar luna trecuta de pe data de 17 pana pe data de 23 am stat in spital, am simtit ca innebunesc, si acum ma gandesc cu oroare la momentele in care ma holbam la tavanul alb, nu mai zic ca de iesit din camera in care aveam patul, trebuia sa trec prin camera alaturata, unde erau niste mosi care facea pe ei. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Jul 11 2011, 11:34 AM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



Apropo de internet si spitale. Acum 1 an am fost internata si aveam langa mine un copil care plangea toata noaptea. Credeam ca inebunesc, ma rugam de doctora aia sa imi dea drumul acasa dupa 3 zile, mai ales ca langa mine era o tipa cu un laptop...Imi venea sa ii zic: "auzi? tu nu vezi ca ma torturezi?"
rogueman999: da, sunt chestii diferite, dar, jocurile alea mi-au deschis poarta spre "feisbuc". Oricum, o sa devina in curand un nou "haifaiv". Deja au aparut poze cu botic roz si atitudine de diva...:-j
De internet sunt dependenta de ani buni. Oircum, am perioade in care sunt foarte plictisita de internet si in care nu deschid calculatorul zile intregi, dar nu dureaza mult. Mai mult de 2 saptamani nu cred ca rezist. Si cand ma uit la cate un anime sau citesc o manga, raman uitata ore in sir...sunt mereu nerabdatoare sa vad urmatorul episod, sa vad ce se intampla si pierd notiunea timpului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jul 28 2011, 06:02 PM
Post #5


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



QUOTE(rogueman999 @ Jul 10 2011, 11:35 PM)
Poate poate ma adauga sclipici din greseala si in sfarsit rezolvam misterul.
*

:lol: There is no mystery, stop it! and I don't have a FB profile. Except a fake one to spy on people ohohoh :P

I am entirely and thoroughly addicted to the internet. I don't think it's a bad thing, dar cred ca majoritatea dintre noi au ideea asta bagata in cap intr-un mod mai subtil sau nu din cauza parintilor. I don't really do a lot of stuff on an average day that heavily use the internet, I just like to have the option. To reach, to know stuff. Also, I sometimes get the refresh mania on forums :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Aug 3 2011, 05:22 AM
Post #6


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Nu esti dependent daca atunci cand ai de ales intre iesit cu prietenii si stat pe net alegi sa iesi cu prietenii in majoritatea cazurilor (nu trebuie mereu ca avem cu totii zile proaste). Si sa fim seriosi, cine nu e dependent de ceva in ziua de azi, daca nu sunt site-uri de socializare sunt forumuri, irc-uri, ym. Daca nu e PC-ul , e TV-ul (tamp cum este mai gaseste ceva interesant pe el), cartea, cartii de joc, zaruri, etc. Oricum e mai bine decat numaratul cailor verzi de pe pereti de plictiseala, norocosii de noi ca aveam internet pe care gasim mereu lucruri noi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Aug 9 2011, 10:56 PM
Post #7


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



As vrea sa spun cu mandrie ca nu am cont pe nici un site de socializare, dar nu pot din cauza ca un var mi-a facut cont pe facebook sa aibe de unde sa-si fertilizeze croapele pe ferma... But I've never used it. He just enjoys having 2 accounts it seems.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Aug 20 2011, 06:20 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



QUOTE(elpreda @ Aug 9 2011, 11:56 PM)
As vrea sa spun cu mandrie ca nu am cont pe nici un  site de socializare, dar nu pot din cauza ca un var mi-a facut cont pe facebook sa aibe de unde sa-si fertilizeze croapele pe ferma... But I've never used it. He just enjoys having 2 accounts it seems.
*


Si eu ma jucam jocul ala idiot cu ferma candva. Chiar era cute...atunci cand n-aveai ce face.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Sep 2 2011, 11:08 AM
Post #9


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Huh...as fi un ipocrit daca as spune ca nu intru pe Facebook. Se deschide automat cand dau drumul la Chrome. Dar nu am intrat, decat foarte rar, pe pozele prietenilor sau pe farmville sau alte din astea. Il folosesc in principal pentru a afla cand au zilele de nastere colegii mei :D.

De asemenea, nu am nicio poza pe site si ma enerveaza la culme ca pot fi "tag-uit" in pozele altora. Eu, poate, nu vreau ca nea Gheorghe din Ferentari sa stie cum arat, in ce oras stau sau care imi sunt prietenii.

Cand voi termina lista cu aniversarile, bye bye Facebook. >.>

In schimb, admit ca sunt "dependent" de internet, in principal de trackere. Dar nici asa nu pierd mai mult de o ora-doua pe zi, pana cand uploadez ceva.

Cum a spus si IceJack, este imposibil sa nu fii dependent de ceva in ziua de azi. Si, decat sa fumez sau sa beau, prefer sa stau pe net sau sa ma uit la un anime bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Dec 15 2011, 11:48 AM
Post #10


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Dependent de feisbuc nu am fost si nu cred ca voi fi vreodata...intru acolo doar cand imi aduc aminte sau cand nu am ce face...
In schimb eu am fost dependent de Multi-Members-Online-Role-Playing-Games, care era in mare acelasi lucru cu site-ul de socializare, numai ca in loc sa postezi o poza sau sa dai laic la nu stiu ce comment, te intalneai cu mai multi insi si faceai tot ce iti permitea universul acelui joc . Interactiunea era directa cu persoane pe care nu le cunosteai (si cel mai probabil nici nu aveai sa le cunosti vreodata), dar se puteau lega prietenii... Pe langa faptul ca deveneai addicted, nimic nu parea sa fie destul - exista si competitia dintre jucatori si nevoia de a impresiona cu cele mai bune si mai rare iteme sau cine avea skill in battlegrounds si reusea cele mai multe kills... Doamne ce bine ca am scapat!
Acum, singurele site-uri de socializare pe care le frecventez sunt acesta si anime-planet... As putea sa spun ca sunt dependent de ele din moment ce intru de fiecare data cand am ocazia, de cel putin 5 ori pe zi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Dec 15 2011, 01:10 PM
Post #11


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Dec 15 2011, 11:48 AM)
Acum, singurele site-uri de socializare pe care le frecventez sunt acesta si anime-planet... As putea sa spun ca sunt dependent de ele din moment ce intru de fiecare data cand am ocazia, de cel putin 5 ori pe zi...
*



Bitch, please (insert 9gag meme *here*): eu sunt online tot timpul :P.

Am uitat sa mentionez faptul ca de doua saptamani un coleg mi-a furat sufletul, dandu-mi acest link. :twisted: . Come on, click it :twisted: !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Dec 17 2011, 01:36 AM
Post #12


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



Singurul cont de socializare pe care il am e g+, si pe ala intru de 2 x pe luna :D


QUOTE(darczon69 @ Dec 15 2011, 01:10 PM)
Bitch, please (insert 9gag meme *here*): eu sunt online tot timpul :P.

Am uitat sa mentionez faptul ca de doua saptamani un coleg mi-a furat sufletul, dandu-mi acest link. :twisted: . Come on, click it  :twisted: !
*



pt mine 9gag e ca si mort... din cauza ca nu poti sa te contectezi decat cu faceshit :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Dec 17 2011, 05:50 PM
Post #13


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



reddit anyone ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

feisbuc
post Dec 26 2011, 01:48 PM
Post #14


Newbie
*

Group: Members
Posts: 0
Joined: 26-December 11
Member No.: 10.795
Points: 1
Gender:



dar ce aveti mai si cu feisbuc-ul ? :) http://www.ancastanciu.home.ro/feisbuc.html
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Dec 30 2011, 09:18 PM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Dec 15 2011, 02:10 PM)
Bitch, please (insert 9gag meme *here*): eu sunt online tot timpul :P.

Am uitat sa mentionez faptul ca de doua saptamani un coleg mi-a furat sufletul, dandu-mi acest link. :twisted: . Come on, click it  :twisted: !
*




Bitch, please. 9gag has stolen my soul long time ago.
N-avem nimic cu fesibucu' cel putin eu n-am nimic. Am cont acolo dar, it's a waste of time. Plus ca urasc cand un om isi pune intreaga viata pe feisbuc. Oricine poate sti si cand mergi la baie, daca tu poti publica asta fara jena. Mi-as dori sa pot scapa de contul ala. Dar il redeschid cand mi se da replica:"nu mai ai facebook? Ce pacaat'..Am cam uitat sa socializam pe bune. Ca sa fii "popular" (ceea nu prea imi doresc, e waste of time, e mai ok sa privesti din umbra si sa inveti) tre' sa ai o gramda de prietenii si likeuri, date asa, de flori de mar.

O alta chestie pe care nu o suport e efectul de turma care incearca sa ademeneasca din ce in ce mai mult. Daca totii au feisbuc tre' sa ai si tu. Nu e obligatoriu, dar majoritatea discutiilor intre teens se rezuma la:"awwwwwww nu am wireless, nu pot intra pe facebook. Si-a pus poza cu tipa pe facebook, nenorocitul, m-a inselat. Am incercat sa-i dau friend request si mi-a dat block user."
I don't want to live on this planet anymore.

Ok, are si o parte buna. For instance, daca ai o verisoara care sta peste hotare si nu poti vorbi cu ea o gramada la telefon, ca nu prea aveti minute internationale, punteti vorbi pe facebook sau vrei sa dai de cineva pe care l-ai vazut de 5 ori in 3 ani si ii sti numele de familie pentru a-i transmite un mesaj, da. Sau pentru a vorbi pe chat-ul ala, desi, s-a inventat messengerul acum mult timp, ok. Dar sa-ti pierzi intreaga viata pe feisbuc, cu ochii pe cine si-a pus o poza noua sau sa iti pui intreaga viata pe feisbuc mi se pare foarte nasol.

Cu toate astea, feisbucul creeaza dependenta. Ajunsesem la un moment dat sa am deschis mereu feisbucul. Da, sunt o ipocrita, dupa ce l-am criticat atat...of. Or not. Am ajuns doar sa urasc site-urile de socializare in momentul in care mi-am pus intrebarea: WTF am I doing here?

But I'm still addicted to 9gag.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Dec 30 2011, 09:33 PM
Post #16


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(feisbuc @ Dec 26 2011, 02:48 PM)
dar ce aveti mai si cu feisbuc-ul ? :)  http://www.ancastanciu.home.ro/feisbuc.html
*


arati al dracu de suspicios/a, eu zic sa iti dam foc si sa iti aruncam cenusa in mare sau undevaaaa deeeparte ... la laaa la la :twisted:


uni si-au facut altar pe fakibuc



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Dec 30 2011, 09:41 PM
Post #17


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



E o tipa. Nici macar n-ai dat click pe link-ul fetei. Ntz ntz ntz. Rusine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Dec 30 2011, 11:43 PM
Post #18


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Recomand un system scan, Nagisa :). Poate te-ai infectat, doamne-fereste, cu Pitziponcealitis Infectis... :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Dec 30 2011, 11:51 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Dec 31 2011, 12:43 AM)
Recomand un system scan, Nagisa :). Poate te-ai infectat, doamne-fereste, cu Pitziponcealitis Infectis... :blink:
*



De la cine?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Dec 31 2011, 12:31 AM
Post #20


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(Nagisa-chan @ Dec 31 2011, 12:51 AM)
De la cine?
*


de la cucu ... de la anti virus de unde crezi? :) sau poate nu ai
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:24 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |