Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Trinity Blood


Demona
post Sep 30 2005, 11:23 AM
Post #21


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Am inceput shi eu de cateva zile, vizionarea la Trinity Blood shi nu e rau deloc. In primul rand ca e cu vampiri, febletzea mea. :D Personajul principal Abel este chiar mishto. De obicei incep sa urasc personajele principale din diferite motive, dar potzi sa zici nu unui preot vampir in mijlocul Vaticanului? Metamorfoza lui este bestiala. Aripile care ii cresc pentru materializarea armei... din sange... uh, very nice. Plus ca arma lui arata super freaky shi mishto. How could I not like that? La metamorfoza in vampir, arata ca shi Grim Reaper, dar mult mai cool... So anyhoo, actziunea se mishca destul de repede... Destul sange curge, destui vampiri... sa vedem in deifinitv care e subiectul anime-ului, ca din primele 3 episoade, inafara de starpirea vampirilor, nu se afla prea multe... Am auzit "voci" care spun ca la un moment dat s-ar vorbi romaneshte prin anime. Sunt curioasa, ca de auzit japonezi cum pronuntza nume maghiare am auzit. And it was funny... :D :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 30 2005, 11:53 AM
Post #22


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Da.....prin episodul 15 parca Contesa de Kiev il face pe nepotul Ducesei de moldova DOBITOC :D.....pronuntarea e uimitor de buna :D....si pt mine a fost super comica faza :D.

Demona......stai sa-l vezi si pe Contra Mundi transformat :D :D ....... eu am vazut poze din manga cu el.......he he......si ala e un deliciu pt ochii :D

Oricum aparent au iesit toate ep-urile RAW......acuma tre sa asteptam subarea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 30 2005, 01:02 PM
Post #23


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Cu cateva episoade inainte il injura si pe Abel in romaneshte, si anume: dobitoc, neputinta, prost . Se vede ca habar nu au de romana, au vrust sa spuna "incapable" si au tradus "neputinta"
Tre sa recunosc ca devine foarte interesant serialul, la inceput nu avea mai nici un fir de poveste, dar acuma ca au introdus personajele si au construiot plotul intr-o oarecare masura ma impresioneaza si pe mine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 30 2005, 01:29 PM
Post #24


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Hmmmm.......cred ca n-am fost atent.....mi-au scapat fazele alea.....oricum e bine ca nu s-au injurat mai pe romaneste....cu bagari si scoateri :D :D.......dar nu se stie pana la final ce-o sa fie :D :D ...... cred ca as rade cu lacrimi daca i-as auzi :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 30 2005, 02:26 PM
Post #25


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Ranma-kun, Scorpio, m-atzi facut curioasa. Acuma chiar ca o sa stau "calare" pe anime numa` sa vad shi celalta metamorfoza shi sa aud japonezii injurand in romaneshte. This is gonna be fun damn it! :) Ah shi inca o chestie care imi place la Abel e ca e asha inocent shi funny cand e versiunea de preot shi asha dat dracului cand se trasforma... Awesome!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Sep 30 2005, 03:52 PM
Post #26


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Numai k transformarea se lasa asteptata de fiecare data.Per total...un anime care s-a dezvoltat greu(ma refer la faptul k la inceput totul era destul de neclar...nu spun ca acum este mai limpede..dar macar putem observa un plot) :unsure: .What's up cu imparateasa de los vampiros (so to speak).?Mi se pare mie sau Abel si ea au o oarecare istorie(nu mai intelegeti gresit...nu ma refer la o relatie amoroasa..)? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 30 2005, 04:11 PM
Post #27


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Abel aparent stie mai multe decat arata......aparent a recunoscut-o pe Imparateasa.....si probabil relatia lui cu Kain(Contra Mundi) e aceeasi pe care o are Vash cu Knives in Trigun......pt ca Abel e Crusnic 02.....Kain fiind 01.

Oricum istoria lui abel este inca putin cunoscuta.....cum a ajuns de fapt aici.....ce e cu tipa aia moarta(presupun ca era iubita lui....dar cum si de ce a murit nu se stie) de unde au aparut Crusnicii(nici nu stiu daca asta e pluralul corect :D ) Ramane sa aflam in ep-uri ce urmeaza......oricum....deznodamantul este deja cunoscut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 2 2005, 03:00 AM
Post #28


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Bey, da` punetzi shi voi cand incepetzi un post shi vorbitzi de episoade urmatoare un SPOILER mare, sa nu citesc, ca apoi stau ca Bula shi vine episodu` shi yo's ca aia ce vad in viitor, deja shtiu... Iui, asta moare amu`! <_< :mellow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 2 2005, 09:54 AM
Post #29


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Gomen.....gomen....gomen :D :D ..... am uitat.......da oricum n-am spoilerit chiar asa de mult ..... sunt unele chestii pe care conteaza si nu le-am zis :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 2 2005, 04:33 PM
Post #30


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(Scorpio @ Oct 1 2005, 09:54 PM)
Gomen.....gomen....gomen :D :D ..... am uitat.......da oricum n-am spoilerit chiar asa de mult ..... sunt unele chestii pe care conteaza si nu le-am zis :P
*




:lol: Forggiven & forgotten... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Oct 4 2005, 08:51 PM
Post #31


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



am vazut numa primele 17 ep da e mondial ..astept urmatoare ..super tare...mai ales membrii AX ....gunslinger si leon ...si sword dancer...astia is cei mai tari :P
si miss noelle si asta(duchess of kiev park:P)

e misto si povestea ...si tot ..c bine am ras cand injura Asta ...prostule . :)))
si cand a scris sus note : dobitoc is the romanian word for blockhead....am fost gata :)))) super tare

abel e ...ink neclar totul despre el ..aparent pare un tip cam neindemanatic care la comanda se face in krusnik ...a vampire that sucks the blood of vampires ...dar are si o istorie ff complicata....in episodul ala cu orasul istvan in ungaria el zice o parola pe care o are ceva persoana importanta in armata ONU si alea ...si in primu el stie sa foloseasca tehnologia pierduta ...plus k are istorie si cu ducesa de milano ...si imparateasa vampirilor etc ...astept sa vad cum evolueaza tot
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Oct 8 2005, 08:44 PM
Post #32


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Mai intai pentru cei care nu stiu mie imi place foarte mult Trinity Blood; din toate punctele de vedere...grafica, sunet, story. Totul a inceput cu primul episod. A fost ceva special; nu prea multa info doar cat sa intelegi si tu ceva; ceva micut dar de sine statator care parea un tot. Putea sa fie si doar atat. Isi indeplinise misiunea.

Acum, motivele pentru care scriu cele ce urmeaza (ce contrasteza destul de mult cu cele de sus) sunt ep 8, 9 si 10. Dupa cu am spus: 1 a fost super; 2 a continuat traditia; 3 si 4 legate si cu story interesant; 5 a oferit multe explicatii; 6 a fost si el; 7 s-a impleticit; 8, 9 si 10 (de acum le voi numi cele 3) au cazut cu mare ZDRANG. Destul de dezamagitor dupa atatea ep bune; cele 3 sunt legate intre ele (deah de aia au cazut toate odata). Motivele acestei dezamagiri sunt multe. O iau de la inceput. Seria m-a multumit pana la ele. Nu prea am avut ce sa-i reprosez. Totul a inceput la 8. Transformarea lui Abel a lasat de dorit...si-a pierdut calmul iar fata i s-a pierdut intr-o grimasa ciudata ce nu-l caracteriza; acest morphing a continuat culminand in 10 cu grimase de-a dreptul ciudate; sa fim seriosi ce i-a apucat pe desenatori ??? Nu-ti convine sa gasesti defecte la un serial care iti place, nu?

Next: plot-ul...AOLEU !!! ce lame-arie;cand tie lumea mai draga incep si astia cu clisee, da nu din alea usoare ci grele de tot; cel mai enervant este eternul "personajul pozitiv are dreptate dar nimeni nu-l crede pana cand totul face BOOOOM"; sau "hmmmmm el este ala raul dar cred ca mai bine astept vreo cateva minute pana-l opresc ca sa vad daca face ceva, in loc sa-l omor cat am timp"; ce mai a fost nashpa. Chiar si actiunea a lasat de dorit; singura faza draguta a fost cand Katerinca-sama...ooops Katerina-sama a facut o demonstratie de putere si influenta in fata consiliului; aia da faza misto; marturisesc ca m-a tinut cu sufletul la gura pana cand a dat mosu' de funie. Dar cam atat in rest totul previzibil. Ah, sa nu uit: ce i-a apucat!!!: summoning care de fapt se reduce la niste fenomene fizice; scuturi tot explicabile d.p.d.v. fizic; atacuri la fel; (asta o insemna ca Bahamut era doar o aglomeratie de neutroni energizati mai tare ??? - just kidding). Eterna grimasa isi face si ea aparitia. Revin si subliniez ca multe lucruri au fost previzibile...ce mai un adevarat zdrang zgomotos.

Bine, acum ce-i de facut. Doar nu o sa ma las de el din cauza celor trei. De fapt nici nu m-au scos din sarite atat de mult dar totusi motivul ptr care le-am hacuit atata este ca ma asteptam la ceva mai mult din partea lor. M-au dezamagit ce mai. Sper totusi ca se vor revansa in cele ce urmeaza.

P.S. Sper ca nu am deranjat prea mult pe cineva cu acest mic review inocent.
P.P.S. As dori sa stiu ce parere aveti despre el (review)ca text.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Oct 9 2005, 09:23 PM
Post #33


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



pe mine ep 11 ma cam dezamagit...in ep dinainte totul era tensionat..moarte ...distrugeri...in 11 park nici nu s-a intamplat...abel era iar siily priest si ajuta vampiritza aia
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 15 2005, 09:33 AM
Post #34


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Pe mina ma enerveaza fatuza aia roshcata, care a dus-o Abel cu el la Vatican shi idealu` ei ca vampirii shi oamenii sa existe in pace... WTF is that?!?!?! Annoyin`...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Oct 15 2005, 11:06 AM
Post #35


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



:))))) yeah dem u tell'em ...we don;t want peace...we want WARRRRRRRRR ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 15 2005, 03:36 PM
Post #36


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(Pico @ Oct 14 2005, 11:06 PM)
:))))) yeah dem u tell'em ...we don;t want peace...we want WARRRRRRRRR ^^
*



Acuma pe bune, s-o luam asha? Ar trebuie fiecare vampir sa umble cu perfuzia dupa el shi omu` sa fie simtzitor sa doneze sange in fiecare zi, nu de alta, da' sa alimenteze vampiru` de pe aleea intunecata... :huh:

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Oct 16 2005, 12:19 PM
Post #37


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



...canned blood ...."Bloody Brew" by the pico-cola company ...a deliciuos mixture of human blood ....all 4 groups...a delight for any vampire....buy now...only 99 cents...

acuma serios ....intr-un fel mi se pare normal sa incerce sa ajunga la pace din moment c juma de lume e condusa de oameni si alta de vampiri.....plus k abia a fost cik armaghedon ...s-a cam saturat lumea pe terra de rozboaie mai vor si lipitorile si oamenii pace:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 16 2005, 12:25 PM
Post #38


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Pico, se numeasc vampiri, sunt superiori shi se hranesc cu sangele uman. Unde vezi tu pace? In plus un vampir gen Blade, its so freakin` sappy! Eshti vampir, omori, eshti om... more! Easy as that!!!! <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 16 2005, 12:55 PM
Post #39


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mey......poate n-ati observat ca Methasureni(parca asa ce scrie <_< :D ) nu aveau setea.....cand Abel si Esther se duc in Imperiu nu sare nimeni la gatul lor...ma rog...a lui esther ca la abel nu-i tinea :D :D......ei au suprimat setea......si dupa cum se observa exista moduri de a o debloca.....asa cum face Radu in 19 lui Ion.....il impusca cu un glonte care da switch on la sete. In plus nici un nobil din Imperiu nu si-ar spune vampir....pt ca o considera o jicnire

Oricum ep-uri 18 si 19 sunt super......19 fiind chiar ceva superb....inca o rasturnare de situatie superba.....si inca putina prezentare din trecutul lui Abel...si nu numai :D

Just can't wait 4 the next eps :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 16 2005, 01:44 PM
Post #40


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



WHAT'S THE FUN IN THAT?!?!?!!?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:17 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |