Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Smiling Pasta


Okami
post Mar 15 2007, 11:12 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 15-March 07
From: Timisoara
Member No.: 3.952
Points: 74
Gender:



E o comedie-romance si drama taiwaneza, in 17 episoade pe care am savurat-o din plin.

Protagonista principala a seriei este Xiao Shi, care este urmaritate de "blestemul celor 3 luni de intalniri".Adica, o relatie de a ei nu poate dura mai mult de trei luni. Povestea incepe cum Xiao Shi este la al 17, prieten si in ziua respectiva se implinesc cele trei luni. Plina de speranta si incurajata de familia ei (care au un mic fast-food de paste italiene - Smiling Pasta), Xiao Shi se pregateste de intalnire.

Intr-un alt cadru,ne este prezentat, He Qun un faimos pop star, care tine un recital pentru fani. Agentul lui a chemat-o pe prietena lui din copilarie Rita ( de care He Qun e indragostit) sa pozeze in "misterioasa prietena" careia ii sunt dedicate melodiile idolului. Rita, insa e indragostita de fratele lui He Qun, Ah Zhe. Ea ii spune acestuia sa vina la recital, altfel va ramane cu He Qun. Ah Zhe(care are o retinere fata de He Qun din cauza trecutului) vine, o ia pe Rita, iar He Qun, dupa recital fuge de la conferinta de presa, fiind iritat de reporteri.

Xiao Shi merge la intalnire, iar prietenul sau actual ii spune ca o paraseste pentru altcineva. Descumpanita Xiao Shi merge pe strada. La un moment dat apare He Qun, care fuge de reporteri, impiedicandu-se de Xiao Shi si schimband un sarut....Urmeaza blituri... Ma opresc aici din povestit, ca sa nu stric din farmec, pentru cei care nu l-au vazut.

Mie mi-a placut enorm de mult. Sunt niste faze foarte hilare, mai ales cele cu carapacea de broasca si familia lui Xiao Shi. Dialogurile sunt foarte bine construite si amuzante. Ca personaj mi-a placut Xiao Shi, pentru spiritul sau luptator si carapacea de broasca."Logodnica broscuta testoasa" cum o numeste He Qun a facut o prestatie foarte buna.

Coloana sonora e excelenta, mai ales songul de pe final.

Eu recomand acest serial. Cu siguranta o sa va placa!

La final o sa intreb daca l-a mai vazut cineva?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

el_Domitro
post May 4 2007, 08:01 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 4-May 07
From: Zalau
Member No.: 4.250
Points: 20
Gender:



Din cele prezentate mai sus merita vazut...O sa il caut...!
Cred ca am raspuns la intrebare...!
Nu l'am mai vazut!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Little Star
post Jul 10 2009, 04:35 PM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 11-April 09
From: undeva printre stele
Member No.: 8.554
Points: 12
Gender:



Smiling Pasta - un serial interesant -
Eu una l-am vazut acum ceva timp si pot spune ca este unul din serialele care mi-au placut foarte mult. Actiunea se petrece foarte mult in jurul celor doi [ adica in jurul lui Xiao Shi si He Qun ], insa subiectul povestii este unul interesant si captivant. Coloana sonoara a acestui serial mi-a placut foarte mult, iar melodia compusa de He Qun pentru Xiao Shi [ little turtle ] este foaste frumoasa...
Serialul are si momente comice, insa detine si cateva momente mai romance [ ba chiar mai multe ^,^ ]
Serialul merita vizionat ^.^
* Z-Bye * - uii, de cat timp nu s-a mai postat la acest topic >,< -
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 11:01 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |