Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

10 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Naruto!, my LUV


encount3r
post Feb 23 2004, 01:40 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 205
Points: 2



http://orangeday.net/kakashi/quiz/

de curiozitate.. care v-ar prinde bine? pe mine m-au scos drept sakura:))
guess its ok hehe not too much chakra though ;(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Feb 23 2004, 04:32 PM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



De vreo 3 episoade au inceput sa se agite iar lucrurile. Sa vedem cat o s-o tina asa :) In episodul 69-70, nu mai tin minte exact care, Orochimaru face pe smecherul si convoaca 3 ... lazi. Am vazut ca doua dintre ele contineau pe primul hokage si al doilea hokage. Asta inseamna ca a treia lada continea pe al treilea hokage sau al patrulea sau ..... ? o_O

La quiz-ul ala am iesit Kakashi, heh.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Feb 23 2004, 04:32 PM
Post #23


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Feb 23 2004, 04:47 PM
Post #24


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Demi stai sa vezi ce urmeaza in batalia aia :)
Cat despre quiz, he he he, eu am iesit Naruto :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Feb 23 2004, 05:50 PM
Post #25


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Si pe mine m-a scos tot Naruto.
Kataracta hehe sunt multe batalii inca. Mie unul mi s-a parut interesdant faptul ca si Hokage foloseste un jutsu "sumoning" . Personajul nou aparut pare ceva interesant, sper sa ni se dezvaluie adevarata lui identitate. Oricum finalul episodului 71 e foarte interesant, dar pe mine m-a cam debusolat, in ce priveste identitatea lui Orocimaru. Jutsu-ul la care facea referire in final Hokage o fi intradevar real sau e doar o replica modificata a lui Orocimaru. Aspectul fizic sau mai bine zis imperfectiune desenului la un moment dat dadea impresia unei schimbari de forma a acestui persona, dar n-as fi crezut ca e ..... Daca intradevar e asa e interesant, chiar foarte interesant.
Sa asteptam raspunsul saptamina viitoare.

Ps: Mi-ar placea sa vad si parerile voastre dar de preferinta fara sa cititi in prealabil manga-ul ca astfel nu are nici un farmec.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

encount3r
post Feb 24 2004, 02:31 AM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 205
Points: 2



hehe, am un prieten care a reusit sa iasa hinata la quiz :)), lovely girl, deja am reajuns la ep 30, la a doua vizionare.. nu s-a schimbat absolut nimik imi place chiar mai mult decat prima data.. nu imi vine sa cred:)

acum la subiect.. voua ce personaj va place cel mai mult?
mie pe departe imi place de rock lee cel mai mult!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Feb 24 2004, 08:42 AM
Post #27


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



sa fiu cinstit imi place Naruto dar trebuie sa recunosc ca sunt si alte personaje care imi plac. Dupa Naruto as putea spune ca Kakashi sensei, si de ce nu chiar acel profesor care l-a invatat tehnica "sumoning". ERa dea dreptul simpatic, cum urmarea gagicile la scaldat. Cred ca era cel mai funy profesor. Posibil sa-l revedem cit de curind intr-o lupta.
Rock Lee e de admirat, cred ca e singurul care nu are nici o trasatura specifica clanului din care provine, a obtinut totul prin munca asidua.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Feb 24 2004, 12:15 PM
Post #28


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Umm ... nu-mi place sa ma repet daaaar: "Asta inseamna ca a treia lada continea pe al treilea hokage sau al patrulea sau ..... ? o_O" :)

Personaj preferat ? Mai multe: Shikamaru, Rock Lee si Kakashi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

encount3r
post Feb 24 2004, 02:54 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 205
Points: 2



chiar ma ce era cu a treia lada.. :) parca au zis la un moment dat ceva legat de faptul ca hokage old man asta de acum ar fii al patrulea.. desi parca ar fii al treilea..:) cand o sa ajung din nou la 70 iti spun sigur:)) mai am ceva pana acolo, sau cred ca o sa explicei ei cumva pe la sfarsitul bataliei ce s-a intamplat.
Am vazut ca titulul episodului 72 suna cam asa: The Hokage's Mistake - The True Face Under the Mask, cu alte cuvine era un genutsu ceva.. o iluzie optica.
naruto2004.. tu si cu revistele tale.. am cautat si eu manga ul dar am gasit doar cateva episoade.. pe la 110 incolo.. chiar mi-ar placea sa o citesc si pe partea asta.
Cautam pe net dupa ceva poze cu ei.. si am gasit tot felul de joponezi imbracati precum caracterele din film.. sunt curios daca oamenii chiar gasesc asa ceva de cumparat peacolo:) that'll be fun.
In rest ramanem in priza pana cand mai apare ceva.. dar mult mai dureaza pana mai apare cateunul:(((
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Feb 24 2004, 03:57 PM
Post #30


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



encount3r aici gasesti manga-ul de la primul pina la ultimul episod scos pina acumadica 205
http://www.narutocentral.com/index.php?id=...mangascans.html
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ptz
post Feb 27 2004, 09:57 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



pai evident ca din al 3-lea cosciug trebuia sa iasa al 4-lea hokage...cred ca si de-aia sa chinuit atat the third sa anuleze edo tenseiul...si asa abia poate sa le faca fatza primilor 2 nu neaparat ca schil dar sa trebuiasca sa lupte si cu the 4th care ii era ca un fiu cre ca era prea greu pt batranel(sentimental vorbind).
[spoiler:b2e52f7d24][color=#FFFFFF][/color]dak nu vrei sa afli nu citi dar ai intrebat :D
nu va fi nici un turneu pt al 5-lea hokage ...jiraya refuza postul si o cauta pe tsunade ce-a de-a 3-a eleva a lu the 3rd si a 3-a sage (alaturi de orochimaru si jiraya)...vom avea a female hokage :D
[/spoiler:b2e52f7d24]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

encount3r
post Feb 28 2004, 07:52 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 205
Points: 2



s-ar putea sa ai dreptare.. auziti dar totusi al patrulea hokage a murit cand l-au sealuit astia pe kuby? parca asa o cheama pe nine tails, in manga deja batalia asta s-a terminat nu? naruto, am incercat sa intru pe pagina aia de mangauri si nu prea ma lasa sa iau mai nimic deacolo, imi da broken links.
Nu imi vine sa cred ca o sa moara orochimaru meu din batalia aia.. iar anbu astia puteau sa fie si ei putin mai schmecheri si sa intre sa-l ajute.
Chiar ca e altfel cand nu mai ai toate episoadele gramada si trebuie sa stai cate o saptamana dupa continuare :(( bine macar ca incepe scoala asta idioata.. poate trece timpul mai usor..
Sasuke nu stiu de ce dar am impresia ca o sa se dea cu orochimaru rau de tot..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Feb 29 2004, 08:55 AM
Post #33


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



in noaptea asta am scos si eu 72-ul si azi dupamasa am sa-l savurez.
Nu stiu voi ce spuneti dar mie unul mi se pare una din cele mai reusite serii de anime facute in ultima vreme. O multime de personaje cu un story foarte interesant. Totul e sa nu fie abandonat sau sa se termine subit din lipsa de idei. Prevad ca ne vom distra inca vreo 2 - 3 ani deacu inainte cu Naruto. N-am citit manga-ul si nu-l voi citi decit la final.
Encount3r daca vrei iti trimit prin email cite un capito in fiecare zi. Daca esti la RDS ti-l trimit daca vrei tot pentru ca acolo nu sunt contorizat de provideru meu de cablu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

encount3r
post Feb 29 2004, 11:21 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 205
Points: 2



sal naruto mersi mult, sunt si eu tot la rdsnet si nu suna rau ideea de a avea si manga=ul acasa, oricum daca ai probleme cu transferul lasa, stiu cum e de la o vecina care se zbate in 500 mb si inafara de irc nu poate face mai nimic.
Since cum spuneam si la inceput cand nu vazuusem decat o mica parte din episoade, inca sunt de parere ca e cea mai tare serie posibila si imi vine greu sa cred ca o sa mai vad ceva atat de bine desenat/distractiv/inteligent combinat cu actiune si aventura, intr-un singur film.
Am vazut deja de doua ori toate episoadele, cea mai buna parte mi s-a parut a fi bataia de pe pod cu Zabuta si Haku, a avut si drama si actiune si putin umor s-au depasit la toate nivelele, genial, cel putin eu mi-am surprins niste sentimente foarte placute, (si nu faceam nimic indecent in acelasi timp). La cap actiune insa lupta dintre hinata si neji, si cea dintre lee si gaara mi s-au parut best of. Iar hokagelele.. il iubesssc, de cand incepe sa alerge spre inamic pana ajunge are trei patru jutsuri date.. deja realitatea mi se pare plictisitoare..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Mar 1 2004, 09:50 AM
Post #35


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Transferul in reteaua lor nu e contorizat asa ca as putea trimite fara sa ma gindesc de trafic. Cred totusi ca cel mai bine ar fi sa le punem undeva pe un FTP de rds de unde sa le poata lua si altii care le vor. Astept propuneri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ptz
post Mar 2 2004, 07:50 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



Acum 2 ore am terminat de luat toata manga ... o sa ma si apuc sa o citesc pt ca sunt f f f curios sa vad cum evolueaza povestea.
Cea mai jmekera bataie in anime mi sa parut de departe cea dintre gaara(cel mai frumos desenat personaj imo)si rock lee ... momentele in care lee lovea si gaara era mereu cu un pas in urma nici macar nu putea sal urmareasca cu privirea au fost geniale.Cat despre lupta dintre hokage nici nu mai am ce sa zic...supertare.Alt personaj care imi place f mult cum a evoluat este orochimaru care iar mi se pare desenat supermisto...dar si evolueaza f frumos de la bine la rau...sunt f curios dak el este the main villain toata seria.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Mar 2 2004, 08:02 PM
Post #37


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Si eu m-am apucat de citit manga-ul. Episoadele ies prea greu :) Asta seara il termin de citit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Mar 3 2004, 09:01 AM
Post #38


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



mai baieti stati linistiti si lasati magaul in pace va stricati toata placerea si suspansul animeului. Mangaul e misto dar de citit dupa ce iese fiecare episod. Daca-l citi nu va mai avea nici un farmec si n-o sa va mai placa pentru ca stiti ce va urma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Mar 3 2004, 11:43 AM
Post #39


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Am de facut un mic anunt pentru cei interesati

Pe 21 august 2004 v-a fi lansat in Japonia un film cu Naruto.

Titlu in japoneza:Daikatugeki!! Yukihime Ninpoujyou Dattebayo
Titlu in engleza:It's the Yukihime's ninja arts book!!
*in engleza Yukihime s-ar traduce "Snow Princess"

S-au dat foarte putine detalii despre acest film pentru ca producatorii vor sa pastreze suspansul si anticipatia :P

Mai jos este posterul filmului pentru cei interesati
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Mar 3 2004, 05:47 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



La cat de popular e Naruto ar fi fost chiar suspect sa nu scoata macar 1 film :)

Interesant manga-ul, mai bine realizat ca anime-ul. Naruto2004 nu regret ca am citit manga-ul, acum imi pare rau ca nu m-am apucat mai devreme.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:49 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |