Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ranma 1/2(mai sunt fani ?)


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Unregistered









Ranma, io ti-am zis deja ca nu am mai gasit fani prin Univers...
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Sethi...da bine.tu vrei sa ma enervezi sau care e scopul tau,sau vrei sa ma faci sa plang :cry: pai vezi ca plang :cry: :cry: :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Unregistered









Stii melodia aia a lui N&D?
"Vreauuuu saaaaa plaaaaannnngggggg, de tine saaa uuuuuuit, vreau sa uiiiittttt"
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 18 2004, 05:18 AM
Post #24


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Vreau sa redeschid topicul asta, pentru ca de cand a fost intemeiat, au mai aparut multzi, multzi membri, de aceea din nou vreau sa intreb, mai sunt fani pe aicea, I really got to know, si deja mai stiu pe catziva si sper ca o sa posteze si aici, "Just say why" adica daca v-a placut sau nu Ranma 1/2 and why :), am mai auzit comparatzii cu telenovele and stuff da no :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post May 18 2004, 07:23 AM
Post #25


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



Mai am puţin şi am să termin de văzut Ranma... E super-mişto dar calitatea scade un pic spre seriile 6 şi 7 (at?t calitatea graficii c?t şi cea a scenariului). Deşi sunt unii cărora li se pare ciudată chestia asta cu jumate fată, jumate băiat, aici se află sarea şi piperul serialului (fazele ?n care Ranma, cu toate că vrea să fie "all man" se transformă ?n fată ca să măn?nce parfait sau să-l vrăjească pe Gosunkugi sunt geniale). :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 19 2004, 09:50 PM
Post #26


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ow come on people, tre sa ma rog de voi sa postatzi aici, hai ca mai stiu ca mai issi altzii carola le place Ranma 1/2, tre sa va dau private message sau ce, offffff disper, nu altceva disper, imi smulg parul din cap(just kidding) , anyway... oh come on guys, I need ya, just post here, ok >_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post May 19 2004, 10:06 PM
Post #27


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Am facut rost saptamana trecuta de toate volumele manga din Ranma si m-am apucat sa le citesc. Momentan am ajuns la capitolul 20. In mare parte le citesc la servici si pot sa zic ca cu greu ma abtin sa nu rad :P Nu de alta dar daca as face-o m-as da de gol :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kamui
post May 20 2004, 02:44 AM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: --
From: Buc (mai mult, din pacate)/Cluj (mai putin, tot din pacate)
Member No.: 289
Points: 2



Nu cred ca mai sunt fan Ranma. Am fost, intr-adevar, mai de mult, cand era difuzat pe TF1 (si-mi aduc aminte chiar si numele emisiunii: Club Dorothee). Totusi, nu pot sa nu recunosc ca a fost unul dintre primele anime-uri care m-au "intoxicat" cu acest flagel. Tin minte ca pe-atunci unul din jocurile mele preferate era stropitul colegilor cu apa. :P Ma uitam la un episod de dimineata, apoi mergeam la scoala si...... Bineinteles, asta a fost si perioada in care eram mai mult racit decat sanatos. Acum, insa, ceva s-a mai schimbat. Nu pot sa zic ca m-am maturizat pentru ca ar fi o minciuna (si un lucru pe care nu mi-l doresc), in schimb cred ca nu mi se mai potriveste eticheta asta de "fan". Imi place in continuare Ranma 1/2, imi plac in continuare comediile (atata timp cat ai ceva de invatat din ele), dar prefer lucrurile mai putin luminoase, mai intunecate.

Offtopic: Incerc sa ma uit la orice si sa nu am prejudecati, dar Dumnezeule, unele sunt sinistru de proaste (noroc ca nu-s multe)!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AKANE1/2
post Jun 12 2004, 04:23 PM
Post #29


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: --
From: Arad
Member No.: 132
Points: 2



[color=black][/color]AKANE1/2 is here!
Am postat si eu in ultimele minute ce mi-au ramas.Am facut-o pt tine ca sa nu fii trist :roll: RANMA1/2 RULES!!![/url]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AKANE1/2
post Jun 12 2004, 04:30 PM
Post #30


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: --
From: Arad
Member No.: 132
Points: 2



HEY!! Unde mi-e poza?! Shit,nu stiu cum se procedeaza.Help somebody! Help Akane-no-baka :oops:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AKANE1/2
post Jun 12 2004, 05:04 PM
Post #31


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: --
From: Arad
Member No.: 132
Points: 2



[img]http://ranma.animemanga.de/media/pictures/?displaypic=Ranma%2FOVAs%2FOVA%201%2F061.jpg&non_lr=[/img]
Sper sa-mi iasa poza...Anyway si mie imi place Ranma1/2 la nebunie.Top favourite alaturi de Inuyasha 8) Am vazut 1/2 din serie pe rtl2 si am citit cateva volume manga.Imi place mult "Stilul Rumiko",e plin de haz ,romantism si situatzii intortocheate.Dupa Ranma&Akane il perfer pe Ryoga.Oare de ce nemtzii astia zic"Dyoga"?!O intamplare haioasa: mai demult cand era pe la inceputul episoadelor,nemtzii au dat anime de dimineatza ,nu dupa-amiaza cum obishnuiau si bineintzeles ca lenesha de mine s-a trezit dupa 10 bine mersi ca sa apuce urmatorul anime ce era dupa Ranma.Si dupa 3 secunde de panica am dat-o intr-un plans amarnic de nu m-am oprit toata ziua,ca sa aflu a 2-a zi ca au dat un ep in reluare si l-am vazut pana la urma.Era ep cand apare Shampo!
NOTE:nu mi-a mers nici teletextul ziua aia,ca sa ma lamuresc. :oops:
Putetzi sa-mi cantatzi linishtit "Ce bine-mi pare ca ai luat tzeapa Akane-chan" ca merit.[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jun 12 2004, 06:16 PM
Post #32


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Acuma mor de ras, lasa ca eu am facut si mai rau, era sa-mi scoata RTL2-ul si vai ce scandal la sediul local RCS o ieshit, am inebunit atuncea, bine ca n-am omorat pe cineva, ca eram cat pe aci :twisted: , a doua zi, au bagat inapoi rtl2-ul fix inainte sa inceapa Ranma 1/2, deci nu am pierdut nici un episod, adica da, am pierdut unul, cand eram in germania, am fost in orash si i-au furat portmoneul matushii mele, si a trebuit sa se duca sa depuna plangere la politie and stuff.. si l-am pierdut, da l-am vazut dupa aceea in reluare :). Oh well.. is ceva fani dar nu cat speram, 10q Akane-chan pentru suport, poate mai posteaza si altzii aicea, come on, don't be shy :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Nov 28 2004, 10:07 PM
Post #33


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Am citit si eu de acuma de curiozitate volumul 38 din manga si am vazut ca e destul de diferit de anime, pe langa poveste (intamplarea aia cu Saffron e numai in manga) chiar si animatie e mai schimbata. Daca am timp o sa ma apuc sa citesc toata manga, am vazut ca pana si mama lui Ranma il vazuse pe el in sfarsit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 28 2004, 10:42 PM
Post #34


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



da intra-devar, mangaul e destul de diferit fatza de anime, multi zic ca e chiar mai bun, in orice caz sfarshitul e mult mai bun, sunt multe faze extra si multe in minus, merita neaparat citit, pe manga.ro exista fanatici (angel) care l-au citit de mai bine de 5 ori, e super funny, pe langa Angel Sanctuary e cel mai bun manga care l-am citit vre-o data :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Nov 28 2004, 10:55 PM
Post #35


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Mda, sfarsitul din manga e mai frumos, chiar daca la final de tot, Ranma cu Akane iar incep sa se certe, asta face parte din farmecul seriei.
Si OVA-urile 1-8 mi-au placut mult, au fost mult mai bine realizate decat celelalte 3 din punct de vedere al povestii...se axau mai mult pe relatia dintre cei doi. OVA-ul 2: Tendo Family Christmas Scramble e chiar misto...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 30 2004, 10:01 PM
Post #36


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Daca e cineva interesat si vrea sa downloadeze Jocurile de la Ranma 1/2, inclusiv cele de PSX si Sega MEGA-CD, in plus toate clipurile muzicale, openinguri, endinguri, DOCO, etc, si amv-uri, ii recomand acest site: www.ranmavideos.de :wink:
Apropo... mai sunt fani /?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Dec 31 2004, 11:26 PM
Post #37


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Hei, nu ma uita si pe mine, daor sunt si eu un fan inrait Ranma 1/2.

Dovada? Am toata seria + OVa-uri + Filme pe CD - toate Dual-Stream DVD Quality :twisted: :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Datastorm
post Jun 9 2005, 06:06 PM
Post #38


Nightly Caress
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: --
From: Arad
Member No.: 1.477
Points: 82
Gender:



si mie imi place ranma ff mult...e super funny si ma binedispune anytime :gooood:
deocamdata fac rost de serii chiar daca le-am vazut mai de mult..da trebuie la colectie :ro_wink:
cand ma mai uitam la filme cu some friends, eu eram singura care radea... :musu:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jun 10 2005, 01:10 PM
Post #39


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Tot un fan Ranma sunt - de cand am inceput seria acum vreo 2 luni.E un anime absolut superb, din fericire nu se pune accentul ca in DBZ pe lupte ( detest seria aia ).Scenariul e foarte original, personaje- OAU, nu stiu care imi plac mai mult - Shampoo (ADORABILA!!! - si vocea in japoneza e super ), Kodachi, Ukyo, Ranma.... toate sunt super.Comedie de razi cu lacrimi, ce mai imi vine greu sa cred ca sunt unii carora nu le place aceasta serie
Popate se indura cineva de mine si imi da si oavurile si filmele, ca eu am doar seria
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Jun 18 2005, 01:23 PM
Post #40


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



Am vazut Ranma1/2 acum ceva timp...Mi-a placut mult combinatia de umor, seriozitate si personajele foarte savuroase. Sunt de acord, cultura japoneza si chinezeasca sunt incorporate bine in poveste si grafica e draguta. Am ctit si manga...e la fel de comica...si are un final dragut, desi animeul inca nu l-am terminat de vazut sa stiu cum se termina :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:35 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |