Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Yu-Gi-Oh! (General Stuff)


cilu
post Sep 9 2004, 01:00 PM
Post #21


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Asa deci, parca tine ceva minte.... posibil sa imi fi zis cineva dar nu imi aduceam aminte nicicum cum se gata prima serie.... a doua pare a fi mai interesanta un pic, cu orasul ala unde erau numai duelanti.... dar yu-ghi-oh este un fel de goku al duelantilor (nu prea pierde da tot timpul e pus in situatii dificile si apoi scapa...).
Da serialul e bucura de o imensa popularitate nu numai in japonia ci si in germania (am vazut un reportaj pe pro7 despre aceste "fenomen" kinderii de acolo organizeaza turnee unde participa duelanti, si acolo fac si schimb de carti si chestii d-astea....).
Eu totusi, o sa raman fidel magic the gathering pentru ca jocu asta mi-a placut foarte mult.... Mi-a venit sa urlu dupa ce am reusit sa downloadez varianta online si nu puteam sa o instalez nicicum........)
Am jucat o varianta a jocului gba yu-ghi-oh dar nu mi-a prea placut......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 9 2004, 11:05 PM
Post #22


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Pai Yu-Gi-Oh este foarte popular mai pe peste tot in lume, in Germania a patruns mai recent fatza de Franta, Italia, Sua etc, turneul internatzional de Duel-Monsters s-a tzinut in Sua, si a cashtigat un baiat din Hong Kong in fatza campionului Japonez, iar la categoria gameboy a cashtigat un tip de 35 de ani din Frantza... unu gras.. fanii jocului sunt foarte variatzi in ceea ce priveshte varsta, 10% din participantzi au avut peste 30 de ani.... @__@
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aniya
post Sep 16 2004, 05:03 AM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: --
From: Bucuresti (deocamdata)
Member No.: 347
Points: 13
Gender:



pai, ce sa zic... Am inceput sa urmaresc Yugi Oh de cand am vazut intamplator primele 3 episoade pe M6. De atunci am urmarit fiecare episod pe care l-au difuzat. Din pacate, au reluat seriile de atatea ori, ca m-am plictisit.
Initial a fost numai o serie de vreo 25-30 eps in care Yugi nu joaca Duel Monsters, ci diferite jocuri, o salveaza pe Anzu si alte chestii d-astea.
Dup-aia a inceput seria actuala, care inca nu s-a terminat in Japonia si are peste 220 de eps., care se refera numai la Duel Monsters si cum prietenia il ajuta pe Yami Yugi sa-si recapete memoria...
Cel mai bun site despre Yugi Oh la ora actuala este www.janime.biz, sau mai usor http://www.yugioh.esmartkid.com/ Este un site in tailandeza, engleza si franceza... are rezumate la aproape fiecare episod - si din seria noua si din cea veche.
Alt site interesant cu scanlations dupa Yugi Oh manga este http://jenniyah.cjb.net/

Filme au aparut doua. Unu' cred ca inainte de 2000 (este vorba de un pusti caruia ii este frica sa joace ca sa nu piarda si care nimereste un REBD (Red-Eyes Black Dragon) si in final Yugi se foloseste de REBD ca sa-l bata pe Seto). Al doile film a fost lansat anu' asta la inceputu' lui august si am avut norocu' sa-l vad... I'm sooo happy :wink: (Seto este posedat de un spirit care vrea sa cucereasca lumea si care reuseste sa invinga The God Cards pe care le are Yugi - intr-un final, Yugi reuseste sa-l salveze pe Seto si lumea.... e foarte haios... /^_^ )

Cam atat deocamdata... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Sep 16 2004, 07:55 AM
Post #24


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



WOw!Anya,ar trebui sa faci un review.Ar fi super interesant.Ce spui?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mao
post Sep 17 2004, 08:35 AM
Post #25


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: --
From: bucharest
Member No.: 187
Points: -31



am vazut si eu Yu-Gi-Oh pe m6 de un an jumatate tot repeta episoadele e super misto si acum in vacanta a fost in fiecare zi seria a 2 de la 11 30 dar cu tvr nu se stie niciodata nimic sigur ati vazut cu dbz nu au apucat sa il termine sa speram ca la asta vor fi in stare sa il difuseze pe tot :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordKain
post Oct 2 2004, 11:12 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: #Zfighters
Member No.: 236
Points: 2



Si eu am vazut intamplator pe tvr 1 acu o sapt si mi s-a parut interesant si de atunci ma uit cand pot
E fff mishto mai ales ca e genu dbz (cu batai :D ) si ca in dbz(unde goku nu pierde) nici aici yugi nu pierde, cu toate ca am vaut vreo 7 ep

Are cineva seria pe cd-uri sau in calculator ?
Ca vreau sa le vad plssss
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Oct 16 2004, 07:10 PM
Post #27


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



LordKain,nu am seria,dar downloadez episoadele dupa TVR1.traducerea sucks,dar nah!traim in Romania.
Nu se vad cine stie ce.are 70 si ceva de mb un eps,dar e ceva.mai ales ca toate seria are 200 si ceva de eps.

PS:si in sfarsit,dupa o pauza interminabila,ka deh1nu am avut net...m-am intors.Pe dial-up(deocamdata,sper).
In rest,sper ca v-am gasit bine si cu chef de anime.
CYA!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saiya-jin
post Oct 23 2004, 02:43 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 56
Joined: --
From: In the shadow
Member No.: 362
Points: 2



Genul DBZ ??!!!!!!
Ma faci sa rad /angry.Nici nu merita numit anime, ca si prostiile de Pokemon, Beyblade si altele.
Asta dc voi nu aveti peste 14 ani si in cazul asta imi cer scuze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 23 2004, 02:53 PM
Post #29


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Yu-Gi-Oh..... sorry, but... in my opinion is baby stuff..... Am vazut ieri un episod si.... Macar daca stilul in care e desenat ar fi mai.... frumos.... nu asa de "ascutit"... atunci ar mai fi ceva.... De exemplu, Card Captor Sakura, din punctul asta de vedere, e super.... si chiar si povestea e destul de buna...... HM!!! /omg

Seria asta poate fi incadrata fara probleme alaturi de Pokemon, Digimon etc. (De DBZ si Sailor Moon nu ar trebui sa ne atingem, pentru ca deja sunt serii cult, si nu cred ca are rost sa le tot intoarcem pe toate partile, nu? /smile Desi, fetele nu inteleg ce vad baietii la DBZ, si invers... :roll: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Oct 23 2004, 03:50 PM
Post #30


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



RE 2 ALL!!! Vreau sa spun ca desi sunt nou pe site , cred k am shi io dreptul la o opinie. Deci imi pare rau pt cei care zic , k , YU-GHI-OH , nu este un anime de calitate , pt k dupa parerea mea este (parerea mea). Io am urmarit toate seria DB, DBZ , DBGT, toata seria SAILOR MOON, shi multe altele care acum nu imi vin in minte , shi desi sunt mort dupa DBZ-uri , pot spune cu mana pe inima ca shi YU-GHI-OH este foarte reusit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 23 2004, 03:57 PM
Post #31


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Mda... fiecare are dreptul la o opinie si nu tre sa te sfiesti doar pentru ca esti nou... :P But, like I said... eu zic ca e o serie naiva.... /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Oct 23 2004, 04:03 PM
Post #32


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Oricum that's your oppinion :P and 10q for the worm welcome :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saiya-jin
post Oct 23 2004, 04:14 PM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 56
Joined: --
From: In the shadow
Member No.: 362
Points: 2



Yu-Ghi-OH e un alt tip, si trebuie comparat doar cu cele de genul lui, nu cu dbz sau sailor moon care, cum a zis si Tenshi sunt pionieri si legende in anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordKain
post Oct 23 2004, 11:22 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: #Zfighters
Member No.: 236
Points: 2



am zis ca e ca dbz-ul pt ca nici acolo Goku nu pierde
e diferit de dbz dar e cool . am downloadat vreo 5 ep de 12MB
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Oct 23 2004, 11:34 PM
Post #35


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Si aici lumea te aproba pt ca shi in momentele cele mai critice YUGHI ca shi GOKU gaseste mereu rezolvarea /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aniya
post Oct 24 2004, 10:06 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: --
From: Bucuresti (deocamdata)
Member No.: 347
Points: 13
Gender:



Sunt de acord cu voi, guys... Yugi intotdeauna castiga (sau ma rog, aproape intotdeauna). Ce-mi aduc eu aminte e ka pierdut prima data in fata lui Pegasus, apoi a renuntat sa-l mai atace pe Kaiba cand risca sa-l arunce peste zidurile castelului. Mai pierde o data in seria Orichalcos Doom cand face marea prostie sa foloseasca un pic de magie neagra... si mai pierde o data, da' nu spun cand k ar fi cel mai mare spoiler posibil... :roll:

Cat despre serial, recunosc k uneori e kam plictisitor, da' are nishte momente de... culegi scamele cu puloverul de pe jos dupa kum spunea Demona (adik te tavalesti de ras... :wink: ). Si dupa parerea mea, cele mai tari serii sunt Orichalcos Doom si Pharaoh's Memory (sa speram k o s-ajunga ashtia d p tvr sa l dea p toate... /cry )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Oct 24 2004, 10:36 PM
Post #37


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Aici sunt de acord cu tine (orice ar insemna "aici"). Dar dupa cum am avut neplacut experienta cu alte anime transmise de TVR nu-mi pun bazele in ei pt a vedea asa ceva pe la noi prea curand. A propos sa-mi mai dai si mie seria cu Merik k vreau sa mai vad zeii odata in special pe SLIFER , OBELISK si RA :D :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aniya
post Oct 24 2004, 10:56 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: --
From: Bucuresti (deocamdata)
Member No.: 347
Points: 13
Gender:



okie-dokie... duminica aviatoare...
Da' sa nu uiti nici tu de cd-uri... plus sa nu uiti de SoundTrack-ul de la YGO, k am uitat de el azi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Oct 25 2004, 06:45 AM
Post #39


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Ahem, exodia, avand in vedere ca ti-ai pus nicku (inatamplator sau nu numele celei mai puternice carti din yu-ghi-oh), cred ca ai urmarit un pic acest anime....
Saia-jin, si toti ceilalti, ar trebui sa nu mai bagati dbz in fata, orice anime apare, gata hai sa il com[par cu dbz ca numa asta il stiu si is innebunit dupa el.....wake up..... dbz nu e singurul out there, si chiar daca imi placea mult la un moment dat, am ajuns sa nu mai pot auzi de el, pentru ca vad la tot pasul, asta nu e ca dbz, dbz e mai fain ca asta.....
Tenshi, dak yu-ghi-oh e pentru babies, atunci sa nu imi aduc aminte varsta la care ma uitam la Sailor moon, Dak anumite serii atrag categorii diferite de varsta asta este..... Poate ca nu imi placea sailor moon daca il vedeam acuma dar mi-a placut mult si mi-a ramas in inima pentru ca l-am vazut cand eram un copil neinitiat in ale vietii........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 25 2004, 07:23 AM
Post #40


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Mah, am zis ca imi place baby stuff! /^_^ A nu se intelege gresit.... serialu mi se pare cam naiv... adica putea fi mai "complicat" o tzara... Nu e vorba ca l-as dispretzui sau ceva...

Hm.... si mi se pare ca se face prea mult caz cu DBZ, vorba lu Cilu. Nu cred ca ar trebui toate serialele comparate cu DBZ (sau, in cazul fetelor, cu SM). Serialele astea 2 sunt, cum am mai zis, serii cult, da sa fim seriosi, nu sunt cele mai bune dintre cele mai bune. La vremea lor au fost cele mai tari, dar acum avem de unde alege...... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:12 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |