Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Albumele Sailormoon De La Panini Le Are Cineva?


etarna_sailormoon
post Jan 30 2008, 08:19 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 10-July 07
From: oradea
Member No.: 4.681
Points: 54
Gender:



konikiwa sunt noua pe aici si as avea o intrebare .as vea sa stiu de unde as putea cumpara albumele sailormoon de la panini asta dak se mai gasesc sau as fi dispusa sa le cumpar .astept raspunsuri .sayounara
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoNickName
post Aug 20 2008, 10:59 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 20-August 08
Member No.: 7.425
Points: 6
Gender:



QUOTE(etarna_sailormoon @ Jan 30 2008, 08:19 AM)
konikiwa sunt noua pe aici si as avea o intrebare .as vea sa stiu de unde as putea cumpara albumele sailormoon de la panini asta dak se mai gasesc sau as fi dispusa sa le cumpar .astept raspunsuri .sayounara
*



Am primul album SailorMoon - editia panini 1998 - complet (216 autocolante) in stare impecabila. Mi-a platut f mult seria si am pastrat albumul pana acum. Ma pot lasa convinsa sa renunt la album, dar vreau sa stiu cat esti dispusa sa oferi

Ps: Am de-asemenea un album din 1999 (dar nu stiu daca este panini pt ca nu are sigla pe el) cu 183 din 196 autocolante, unele dintre ele au marginea ondulata (daca te ajuta sa identifici varianta).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 21 2008, 09:27 AM
Post #3


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Si eu am albumul din 1998 cu toate autocolantele (are NoNickName poza lui la avatar).
Sincer, mi se pare de colectie, un simbol al copilariei mele. Nu cred ca se poate vinde asa ceva (parerea mea, binenteles). Dar daca ti-l vinde NoNickName, avantaj tu. :P

Apropos, ce alte albume Sailor Moon a scos Panini? Eu nu stiu decat de unul singur.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoNickName
post Aug 21 2008, 02:53 PM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 20-August 08
Member No.: 7.425
Points: 6
Gender:



Este un simbol al copilariei mele, dar simt ca nu mai apreciez seria la fel de mult. Acum pe primul loc este seria HarryPotter.

Si eu stiu de un singur album de la Panini. Albumul din '99 cu 196 autocolante nu poate fi panini pt ca nu are sigla pe el si stilul este total diferit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Aug 21 2008, 08:06 PM
Post #5


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



aah.... sweet memories. m-ati facut sa rascolesc p-aici dupe albume :lol: si eu am doua albume, cel clasic de la Panini si inca unul, tot de la Erc Press, dar fara sigla Panini, numit foto album. cel din urma are 36 de imagini si cuprinde si "the outer senshi" :D
albuml de la panini, saracul, e cam jerpelit.... si nici nu am reusit sa-l completez pe tot :((.imi lipsesc vreo 43 de abtibilduri.... :( am suferit mult la vremea aia ca nu l-am completat.
anyways, asa cum s-a scris si mai sus, aceste albume reprezinta un simbol al copilariei. nu m-am putea desparti de ele. :P

btw.... are cineva abtibilduri pe care poate sa le doneze? :lol: as fi tare fericita sa mai lipesc cateva in album :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

free_2_joy
post Nov 8 2009, 07:23 PM
Post #6


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 19-September 09
Member No.: 9.042
Points: 4
Gender:



QUOTE(Crystall @ Aug 21 2008, 08:06 PM)
aah.... sweet memories. m-ati facut sa rascolesc p-aici dupe albume :lol: si eu am doua albume, cel clasic de la Panini si inca unul, tot de la Erc Press, dar fara sigla Panini, numit foto album. cel din urma are 36 de imagini si cuprinde si "the outer senshi"  :D
albuml de la panini, saracul, e cam jerpelit.... si nici nu am reusit sa-l completez pe tot :((.imi lipsesc vreo 43 de abtibilduri....  :( am suferit mult la vremea aia ca nu l-am completat.
anyways, asa cum s-a scris si mai sus, aceste albume reprezinta un simbol al copilariei. nu m-am putea desparti de ele.  :P

btw.... are cineva abtibilduri pe care poate sa le doneze? :lol: as fi tare fericita sa mai lipesc cateva in album  :rolleyes:
*




Mie imi mai lipseste nr 118. Il ai cumva?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

razzystuff
post Jan 9 2014, 10:06 AM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 9-January 14
Member No.: 13.399
Points: 4
Gender:



QUOTE(NoNickName @ Aug 20 2008, 10:59 PM)
Am primul album SailorMoon - editia panini 1998 - complet (216 autocolante) in stare impecabila. Mi-a platut f mult seria si am pastrat albumul pana acum. Ma pot lasa convinsa sa renunt la album, dar vreau sa stiu cat esti dispusa sa oferi

Ps: Am de-asemenea un album din 1999 (dar nu stiu daca este panini pt ca nu are sigla pe el) cu 183 din 196 autocolante, unele dintre ele au marginea ondulata (daca te ajuta sa identifici varianta).
*




Buna sunt interesat sa cumpar albumul Panini. Spune-mi te rog daca il mai ai ca sa iti dau PM cu o prima OFERTA !!
Multumesc mult,
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |