Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Knockin' on Heaven' Door


Sidonix
post Mar 2 2005, 07:51 PM
Post #21


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



cum ziceam undeva mai sus pe topic acu ceva timp.....pe mine m-a incintat realismu..ai impresia ca este un film cu alein delon intr-un viitor nu prea indepartat ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NightMan
post Jul 2 2005, 12:38 AM
Post #22


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: --
From: Ploiesti
Member No.: 1.566
Points: 4
Gender:



Eu de-abia am vazut vreo 9 ep si pot sa spun despre el ca e super mai ales scenele cu bataie si coloana sonora e misto. Merita sa fie vazut :D .
In ce priveste filmul inca nu l-am vazut( deocamdata).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jul 2 2005, 09:23 AM
Post #23


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Daca nu ai vazut filmul de ce vad postu despre aici la threadul dedicat filmului ??????
Si ai face bine sa vezi filmu :P e unul dintre cele mia cool ever made. Si seria e de nota 10. Ce sa ii faci daca Watanabe stie sa faca chestii interesante asa de bine....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 17 2005, 11:43 PM
Post #24


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



filmul e super fain...vincent imi aminteste foarte mult de basistul din metallica :) :D ,scena preferata sa vedem...cre ca aia in tren cand l-a impuscat pe spike si mai ales funny momens:Faye:,,even the dog is runnig away from me!'' sau ,,ya want germs i give you germs'' si ii sare la spike in spinare :D :D sau the profesional vincent drawing :D
si premiu lui spike pt cine-l prinde dupa desenul ala :D :D :P :P
super misto filmul,nu prea am critici negative... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Dec 23 2005, 07:24 PM
Post #25


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



e misto filmul :D k intotdeauna bataile lui spike sunt exceptionale :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 16 2006, 09:01 PM
Post #26


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Va recomand un film Live Action care e asemanator ca idee cu Cowboy Bebop, adica tot niste bounty hunteri, tot in spatiu, tot cu elemente western; se numeste Firefly, este serie si film.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jkno
post Apr 21 2006, 02:50 PM
Post #27


Puppet Master
****

Group: Members+
Posts: 459
Joined: 3-March 06
From: Dracula's Castle
Member No.: 2.230
Points: 1.619
Gender:



Filmul a fost bun, exact ca un episod, doar ca mai lung. Respecta atmosfera de umor si drama totodata, si sper sa mai avem ocazia de a vedea un nou film Cowboy Bebop in viitor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post May 3 2006, 12:22 PM
Post #28


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Filmul m-a dezamagit :( Dupa ce am vazut ultimele doua episoade ale seriei am zis ca filmul va fi in continuare dpdv. cronologic. El se situeaza undeva pe la mijloc, probabil pe undeva printre doua episoade in care vanatorii nostri de recompense se plangeau ca n-au ce manca.

Daca stau sa-l analizez doar ca film, el prinde fff. bine ideea C.B. atat prin univers, scene de lupta, muzica etc. cat si prin personaje (dar nici macar pe alea nu prea le poti gusta daca vezi toata seria, deoarece evolueaza pe parcurs si isi schimba mentalitatea/modul de a actiona.)

Actiunea este interesanta iar Electra este bestiala. La inceput ma asteptam ca intre ea si Spike sa se infiripe o relatie amoroasa, dar Spike inca nu o pierduse pe Julia in fata mortii asa ca dpdv. emotional ar fi fost imposibila o astfel de relatie :(

Sa nu mai zic ca nu sti sigur daca Faye-Faye stia adevarul despre trecutul ei sau nu si de aceea nu prea sti la ce sa te astepti din partea ei.

Apropo de comparatia cu Firefly/Serenity... culmea, americanii s-au chinuit sa implementeze elemente asiatice clare in universul sus-numit iar japanezii au uitat complet de ei (este pe de o parte normal, dar totusi). Diferentele intre cele doua universuri sunt clare si nu cred ca merita sa le enumar desi ideea aia de cowboyism si spatiu gol este similara in cele doua povesti (desi Josh a avut mai mult respect pentru fanii seriei si a construit un film in continuarea serialului, spre deosebire de C.B.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 16 2007, 01:47 PM
Post #29


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hmm... filmul nu este continuare la serie Tezeu...poate o completare... poti sa-l iei ca pe un ep transformat in film... si ce transformare!... metamorfoza sublima din toate puctele de vedere... imagine, sunet, scenariu, personaje...
...pt fani a aparut varianta High Definition pe torrents... HD AC 5.1... f.... sweet ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Jan 2 2008, 03:46 PM
Post #30


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Vad ca n-a mai postat nimeni pe aici de un an. Nu s-a mai uitat nimeni la el? O__o
Ma rog, l-am vazut mai inainte si pot zice ca-i dau 10! Nu am stiut la ce sa ma astept de la film si m-a surprins total atunci cand
s-a terminat cu Spike traind. O.O Ma gandeam ca o sa se termine ca seria. xD
In orice caz, filmul s-a concentrat pe actiunea sa proprie si nu prea au fost detalii din background-ul personajelor. Din cauza asta zic ca e mai bine sa vedeti intai seria si apoi filmul desi nu prea are o importanta. Conteaza sa le vedeti pe amandoua fiindca merita. :D
Ah, sa nu uit de coloana sonora care, la fel ca si in serial, are un rol important in creerea atmosferei, iar Yoko Kanno a facut si aici o treaba grozava. :)



P.S.: printre fazele preferate din film, cu siguranta se afla si acelea cu Faye si Vincent. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:19 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |