Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Skip Beat!


Tessa
post Nov 11 2008, 09:30 PM
Post #1


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



(IMG:http://i302.photobucket.com/albums/nn100/Codrutza-chan/th_13146.jpg)
Gen: romance, shoujo
Nr. de episoade: probabil 12, nu se stie inca sigur, seria e ongoing si doar 5 au aparut pana in momentul de fata
Realizat dupa un manga de Nakamura Yoshiki [inca ongoing si acela].

(IMG:http://i302.photobucket.com/albums/nn100/Codrutza-chan/th_screenphp8.jpg) (IMG:http://i302.photobucket.com/albums/nn100/Codrutza-chan/th_screenphp4.jpg) (IMG:http://i302.photobucket.com/albums/nn100/Codrutza-chan/th_screenphp6-1.jpg)
Kyoko nu a fost niciodata interesata sa se ingrijeasca sau sa ataga vre-un barbat. Inca de mica si-a dedicat intreaga viata lui Shotaro, printul visurilor ei, care este acum unul din idoli Japoiei. Kyoko lucreaza pana la epuizare sa castige banii necesari pentru a platii chiria apartamentului in care locuiesc ei doi. Dar dupa cum era de asteptat cine gusta din paharul succesului uita de unde a plecat. Intr-una din conversatiile lui Shotaro cu managerul lui, Kyoko descopera crudul adevar: acesta nu o iubeste si nu o considera altceva decat o persoana care are grija de casa. Distrusa aceasta jura ca se va razbuna, dar ce ar putea face o persoana oarecare impotriva unui idol? Dupa cum era de asteptat Kyoko isi incearca norocul in televiziune sperand sa aiba succes asemeni lui Shotaro, dar, din pacate ii lipseste o calitate importanta....
Cum vor evolua lucrurile de acum inainte urmeaza sa aflati daca o sa urmariti anime'ul.
(IMG:http://i302.photobucket.com/albums/nn100/Codrutza-chan/th_screenphp7.jpg) (IMG:http://i302.photobucket.com/albums/nn100/Codrutza-chan/th_screenphp1.jpg) (IMG:http://i302.photobucket.com/albums/nn100/Codrutza-chan/th_screenphp2.jpg)
Personal nu vad anime'ul ca fiind ceva exceptional. Imi transmite acelasi feeling pe care il aveam si cand urmaream Itazura na kiss. Personajele sunt destul de puerile si copilaroase, dar tocmai asta le face amuzante.
Din cate observ actiunea se misca destul de greu deci s-ar putea totusi ca anime-ul sa fie mai lung de 12 ep. [dupa cum se banuieste pe anisearch.de]. De ceva vreme doream si eu sa citesc manga-ul, dar acum ca au inceput anime'ul am de gand sa vad daca povestea chiar merita efortul [mai ales ca manga are 19 volume deja...si e inca ongoing >.<].

Mai urmareste cineva acest anime? Ce impresia v-a lasat pana acum?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Nov 11 2008, 09:43 PM
Post #2


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Sincer, cu manga nu am avut succes, am incercat de 2 ori sa o citesc, dar grafica ma omoara. Chiar daca povestea parea destul de funny, nu am putut de stilul autoarei... nu imi place in general. Asa ca mi-a parut bine cand am vazut prin primavara ca vor face anime ... in poza de prezentare parea acceptabil ca stil. E chiar simpatica povestea, amuzanta, si cu o eroina destul de originala ... nu vezi multe fete prin shoujo care sa isi urasca partenerul in felul ala -_- . Imi place destul de mult de Kyoko... nu are talent la nimic (cu exceptia taierii de legume... nu mai puteam de ras cand am vazut-o cu leguma aia la concurs :lol: ... white raddish or smth), dar e perseverenta. Ahh.. si acele voci "interioare" sunt asa de funny :lol:
Cat despre baieti, sincer, nu sunt asa de extraordinari la caracter... Shotaro the bratty type :P , iar Ren genul serios si rautacios... he's such a devil sometimes :P
Per ansamblu, animeul imi lasa aceeasi impresie ca si Itazura na Kiss: o poveste draguta, cu personaje interesante si un pic de romance, dar mai altfel ... bla bla bla :P

LE: cred ca vor fi cel putin 2 seriii, ca vad ca e la moda... prima e de test :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Nov 11 2008, 10:33 PM
Post #3


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Hm..nu prea am inteles.. aceasta Kyokomunceste atata pentru a plati chiria locuintei in care sta cu cun idol pe nume Shotaro? Cred ca am sarit un rand sau ceva..parca nu are sens. (idol = $ :lol:)

Oricum, mie mi se pare interesant (la prima vedere, nu am apucat sa vad animeul inca). Planuiam sa il vad, dar atunci cand se termina. (oricum deocamdata nici animeul la care ma uit acu nu am mai avut timp sa-l termin - inca 4 episoade!!)

Daca seqamana cu Itazurana Kiss, atunci, daca-mi va placea unul atunci imi va placea si celalat.
Mie mi se par frumoase animeurile in genul asta, deci banuiesc ca o sa ma uit cu interes. Pana atunci, sa se grabeasca pana nu mor prin scoala! ( :lol: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Nov 11 2008, 11:13 PM
Post #4


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



hm hm... sincera sa fiu, nu-mi vine sa cred ca au facut anime-ul. :D la manga mi-a trebuit o vointa de fier ca sa citesc pana la nu mai stiu care volum. pe urma am luat pauza. care inca continua. :P am observat ca grafica e schimbata. parca imi placea mai mult in manga... but oh well.... what can you do. povestea in sine mi se pare foarte amuzanta, dar parca e prea lunga si, daca imi amintesc bine, in unele momente tindea spre lame... insa merge de urmarit, povestea e draguta si relaxanta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 12 2008, 07:56 AM
Post #5


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE(Botan @ Nov 11 2008, 10:33 PM)
Hm..nu prea am inteles.. aceasta Kyokomunceste atata pentru a plati chiria locuintei in care sta cu cun idol pe nume Shotaro? Cred ca am sarit un rand sau ceva..parca nu are sens. (idol = $ :lol:)

Ba are sens, deoarece acesta e motivul pt. care Kyoko isi luase doua slujbe, pentru a putea sa plateasca chiria apartamentului [deoarece Shotaro nu contribuia cu nici un ban la acest lucru].
Iti sugerez sa revi cu pareri dupa ce vizionezi cateva episoade ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 15 2008, 05:19 AM
Post #6


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Trebuie sa recunosc ca e unul din anime-urile mele favorite. De mult n-am mai vazut un anime care chiar ma face happy cand ma uit la el.
Skip Beat! mi se pare extrem de comic, e mai atipic pentru un shoujo, pune romance in background si comedia pe locul 1.

Eu deja nici nu mai astept pentru subs, ma uit la el direct RAW :D , am noroc ca inteleg o parte din ce zic, pana cand vine Ren in scena si trebuie sa scot dictionarul. Acuma in ep 11 a fost o scena in care el nu intelegea ceva :lol: .

In concluzie: E un anime extrem de funny, merita vazut in orice caz. Are o poveste buna, multe elemente comice, si nu e mai deloc shoujoish. E unul din shoujo-urile mele absolut favorite of all times, alaturi de Hana Yori Dango, Tenshi na Konamaiki si Itazura na Kiss (
only watched till they get married
).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aloma-chan
post Dec 29 2008, 03:23 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 29-December 08
Member No.: 8.105
Points: 27
Gender:



Tocmai am terminat ep 12.se pare ca va aparea si 13 .
Pana acum Skip Beat mi-a lasat o impresie placuta.Imi place mult ending-ul.Grafica e buna, iar actiunea e chiar interesanta . Kyoko a fost orbita de dragostea pe care i-o purta lui Sho si a ajuns sa fie folosita de el si in cele din urma sa regrete amarnic asta. Dupa mine, nu merita asta ( chiar daca in vremea cand locuia cu Shotaro era naiva si credula).A trecut peste ,,tradarea lui '' si s-a ambitionat sa se razbune pe el si sa devina o stea. Urmatoarele episoade au fost amuzante. Au aparut noi personaje, s-au legat conexiuni intre ele, dar totul s-a intamplat prin faze haioase (altele serioase).Ma amuza sectia lor (a lui Kyoko si a lui Moko-san ), sectia Love me :lol: .Eu cred ca pe parcursul episoadelor Kyoko s-a maturizat si si-a mai modelat caracterul.In ep 12 s-a sesizat o schimbare la ea.Vroia sa-si face prieteni si a uitat de Shou .mi se pare ca-l vede pe Ren cu alti ochi ;;) . Mi-am adus aminte de un ep comic.cand s-a costumat in pui :lol: .Din cate am inteles eu (din ep 12) :rolleyes: si ea si Moko vor primi rolul la aceea auditie .Sigur va deveni o stea, va uita de razbunarea pt acel profitor si va avea o cariera stralucita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Dec 29 2008, 04:55 PM
Post #8


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



dupa ce mi-au spus mai multi sa ma uit la skip beat am zis ca ar fi cazul sa-i ascult; a meritat; am vazut si animeul si am citit tot ce a aparut din manga ; chiar a meritat ;m-am distrat de minue la inceput apoi actiunea a devenit cam apatica dar a revenit pe final ; incepe sa se puna accent mai mult pe shoujo decat pe comic spre final ceea ce nu inseamna ca e neaparat rau; ar trebui sa incercati sa treceti cu vederea grafica din manga si sa cititi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 17 2009, 11:56 PM
Post #9


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Tocmai am vazut episodul 19... well alaltaieri. A inceput sa devina mai interesanta povestea, cel putin din romance standpoint .
Dupa o performanta extraordinara a lui Kyoko, Shou pare ca si-a redescoperit niste sentimente pentru ea, iar Kyoko se pare ca s-a cam indragostit de Ren si invers. Oricum, devine interesant.

Can hardly wait for the next ep, this weekly animes are killing me :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cami
post Feb 18 2009, 10:36 AM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: 1-June 07
Member No.: 4.388
Points: 232
Gender:



QUOTE(Ranma-kun @ Feb 17 2009, 11:56 PM)
Can hardly wait for the next ep, this weekly animes are killing me :P
*



same here :lol: dar nu vreau sa ma spoileresc citind manga... oricum am o vaga idee despre ce se va intampla...sa vedem daca am dreptate

in final, nu m-am dumirit cate episoade va avea...25, cum spune ANN sau 40+ cum am citit pe alte site-uri? <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Feb 18 2009, 06:08 PM
Post #11


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Eu cred si sper ca va fi si o a 2a serie, deoarece pana in momentul asta animeul a acoperit foarte putin din manga, pe care o urmeaza surprinzator de bine, iar in 25 de episoade nu vad cum mai inghesuie ei atat.
Cateodata ma enerveaza la unele animeuri cand nu urmaresc manga mai bine si o dau in bara.
Oricum, desi stiu ce se intampla din manga, tot astept cu nerabdare urmatorul episod. Asta presupun ca inseamna ca animeul chiar e bun ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Feb 18 2009, 06:56 PM
Post #12


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Manga Skip Beat e printre preferatele mele. Cand m-am apucat sa o citesc, nu m-am mai putut opri... iar acum, de-abia astept sa mai apara cate un capitol. Asa ca atunci cand am aflat ca se face anime, am fost foarte incantata. E o serie foarte simpatica, amuzanta si... are tot ce ii trebuie sa aiba mare succes. Bineinteles, Kyoko este atat de haioasa cand bombane si apar toate spiritele alea mici si simpatice. Dupa cum au spus si altii inaintea mea, sunt sigura ca va mai fi o serie pentru ca nu au cum sa cuprinda o manga asa de lunga in doar 25 de episoade. Si cum pana acum au respectat manga si chiar daca nu serializeaza toata manga, tot nu au cum sa mai inghesuie in cateva episoade, cate au mai ramas, un sfarsit respectabil.

Oricum, de-abia astept noi episoade. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Mar 30 2009, 08:00 PM
Post #13


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Si s-a mai terminat o serie!
Ultimul episod a fost cam dezamagitor pt mine, ma asteptam sa bage si faza aia mai interesanta din bucuratarie care e in manga, but no... they had to cut it <_< . Oricum e bine ca in rest urmeaza manga. Parerea mea personala e ca, in general, la shoujo, prefer ca animeurile sa urmeze "ca la carte" ce e in manga. Mai ales daca titlul respectiv a avut succes.
Dupa ce am reusit sa citesc manga(a fost mai greu cu vol 1 pt mine, ca apoi a mers foarte bine ^^), deja nu mai era o surpriza ce urma sa aiba loc in anime, si cred ca nu sunt singura. Deja aveam o banuiala unde vor lasa seria asta.
Oricum, anime-ul mi-a placut per total ca poveste, grafica pana la urma a ajuns sa imi placa foarte mult, personajele foarte bune(cu Tsuruga as dazzling as ever :P si Kyoko cu spiritele ei). Singurul lucru care nu m-a impresionat a fost muzica, nu a reusit sa ma faca sa imi placa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 30 2009, 10:13 PM
Post #14


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am vazut si eu ieri ultimul episod, si sincer sunt foarte dezamagit. Speram ca va fi o serie mai lunga, de 50 de episoade nu 25.

Skip Beat e un anime foarte comic care creeaza o atmosfera pozitiva, imi pare rau ca s-a terminat, insa sper ca o sa-l mai continue.

Tendinta spre shoujo la Skip Beat a fost destul de mica, inafara de stilul dedesen si personajul principal, insa povestea e mai mult o comedie. Se pare insa ca l-au terminat fix cand se putea dezvolta spre un shoujo mai romantic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

edinaa
post May 16 2009, 08:31 PM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 26-September 06
Member No.: 3.043
Points: 106
Gender:



Am vazut aceasta serie pt ca am sperat ca fi o serie de calitate. Asa a si fost dar finalul a fost unul dezamagitor pt ca ma asteptam la un alt final mai concludent.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post May 18 2009, 10:22 AM
Post #16


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Acum o luna am terminat si eu seria anime. Mi s-a parut mai mult comica decat romantica.
Cred ca o sa citesc manga in speranta unui final mai pe gustul meu ( nu imi place finalul gen...undeva in viitor e posibil.....sau poate nu...). Si Saiunkoku monogatari s-a terminat la fel , de ce toate animeurile care imi plac se termina in coada de peste :((
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post May 18 2009, 08:11 PM
Post #17


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



Nici nu prea s-a vrut a fi romantica... nici in serie si nici in manga nu o sa vezi cine stie ce faze pline de romantism in afara de epicele scene care se regasesc in majoritatea shoujo`urilor.
Nici manga nu s-a terminat, e inca on going... ma rog, continua cu mult dupa sfarsitul anime`ului care intr`adevar e lasat in pom, dar se scot in continuare destul de greu capitolele, asa ca nu te astepta la un final... nu exista :P

QUOTE(usagy)
de ce toate animeurile care imi plac se termina in coada de peste

"Must be your fault" :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DIDI
post May 22 2009, 10:57 AM
Post #18


annoying lil me
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 11-May 09
Member No.: 8.615
Points: 46
Gender:



prima serie nu a fost cine stie ce (cei care au citit tot ce a aparut din manga stiu despre ce vb) urmeaza insa o serie mult mai interesanta si cu ceva mai mult romantism :P ...gelozie...competitie......blond versus brunet....chestii :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sentaro
post May 22 2009, 01:54 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 11-November 08
Member No.: 7.887
Points: 189
Gender:



Hei!!......Nu face spoiler...... :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 2 2009, 12:45 PM
Post #20


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Eu sunt singura de aici care considera seria aceasta nu mai mult decat mediocra?
Ei bine, sorry, dar eu chiar nu am inghitit de loc nici actiunea nici personajele. Ori am citit/vizionat eu prea multe shoujouri, dar tot ce vedeam mi se pareau deja fumate [daca intelegeti la ce ma refer].
Singurul lucru care mi-a placut au fost secventele in care Kyoko improvizeaza la scenele de actorie. Aici imi aduce putin aminte de Maya din Glass Mask [unul dintre personajele mele preferate]. Iar aici incep lucrurile sa se bat cap in cap. Maya era talentata in actorie, de aceea ii si veneau mereu solutii de a improviza o scena. Sa fie Kyoko chiar asa de talentata? Mie nu prea-mi vine a crede. Iar daca reusitele ei se bezeaza doar pe noroc, toata actiunea e prost gandita. Norocul te mai ajuta in viata, dar nu tot timpul....
Cele trai personaje principale sunt ingrozitor de enervante: Kyoko cu vaicarelile ei, Shotaro cu atitudinea lui de "too sexy for my shirt" si Ren cu calmul acela frustrant care nu-l face altceva decat inca un caracter masculin obtinut dupa un tipar pt. un shoujo.
Poate ca am avut asteptari prea mari de la serie. Manga-ul avea un raiting foarte bun pe MAL si baka-updates, dar ma bucur ca am vazut anime-ul inainte sa-mi pierd timpul cu 20+ volume ^^.
Pana la urma depinde de gusturi, dar mie personal nu mi-a placut acest titlu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:03 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |