Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Onegai Twins!!!!


SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ok....mult asteptata serie, desenat de aceeasi firma care a facut si Onegai Teacher..e gata..Muwhaha...am vazut 7 ep...si mi se pare super reusit.In continuare se pune accentul foarte mult pe romance, insa nici fazele funny nus putine!!
Deocamdata as zice ca Teacher e mai bun...insa tot va depinde de finalul seriei...ca deja ma mananca pielea...cand ma gandesc la deznodamant!! :shock: :D

Din seria precedenta nu s-au pastrat decat cateva persinaje...acestea fiind
Mizuho(profa),Unul din prieteni lui Keitaro, si foarte rar...Keitaro..a era sa uit...si Marie..Cpuul de bord al navei lui Mizuho!!

Povestea se invarte in jurula trei personaje un tip si doua tipe.., orfani toti 3...care au in comun o fotografie..in care sunt un baiat si o fata!!
De aceea fiecare crede ca celalat din fotografie e frate lui...insa ups....sunt 2 fete cu aceeasi fotografie...si nu pot fi amandoua surorile tipului...si de aici incepe povestea!!!

O sa revin cu ceva mai multe detalii...dupa ce o termin de vizionat...adica asta seara!!!!Voi incerca sa nu fac spolier...ca sa va pot face sa il vizionati!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ok...Done!!!

Misto ..superb desenat...partea de romance excelenta...insa partea de funny...aproape inexistenta...din pacate!!!
Oricum...cee ce mi s-a placut cel mai misto...a fost rasul presedintei consiliului elevilor...un ras evil :twisted: ceva de genul BUHUHU!!!..si bineinteles cu ochisori rosii!

Seria merita vazuta,...o sa placa foarte mult mai ales la fete! Io o consider sub Teacher(..se pare ca isi va pastra locul pe care i l-am dat!! ;) de no 1 in acest caz..).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



VREAU SI EU !!!!!! :arrow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



...Hmmmm. explica-mi de ce ai luat Ninja Scrollul si nu ai laut si Onegai Twinsul....cand ai fost la Lother...sau nu-l avea cand ai venit tu..(e posibil...i l-am dus in a doua transa :lol: ).Acum il are...poti trece sa il iei de la min e sau de la el!!! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Saracul Seby..... Crede ca sunt sugator de anime ! Pai sunt :lol:
CAPUSA 8) Scuze ca am facut topicul de Ninja Scroll inaintea ta , mi s-a parut mie ciudat ca nu l-ai facut tu .....si dupa cateva zile de asteptare m-am decis sa il fac eu :)
Gomen , gomen :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Am mai zis si prin alte locuri dar cred ca e bine sa imi zic parerea despre serie si aici :)

Mai placut foarte mult desi nu la fel de mult precum Onegai Teacher. Sunt foarte misto realizate cele doua tipe, foarte dulci de iti vine sa le manaci :twisted: Ce n-as da ca sa fiu in locul lui Maiku :P

Gomen, imaginatia mea deja o ia razna :oops:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



:lol: Fate ia zi...de ce crezi ca dau io animele lui Lother...tocmai pt ca el le poate da mai departe mult mai usor ca mine,si pt ca imi sustine "productia" adica el imi da blancuri pt a putea downloada! Forte bine ca le luati..macar stiu ca am facut un bine la toti si nu pierd noptile degeaba! Nus daca ai observat...dar anime noi...in afara de mine si Kata...nu prea mai are cine sa aduca...din pacate!!

Scuze pentru offtopic!!

Sincer dintre cele doua tipe mie imi place mai mult Karen(cea cu parul verde - albastru)!!...Si puteam sa jur ca asa se va termina seria....dar speram..si io ..(nu zic mai mult)!! ca ma dupa asta.. :D !!

Cuplul cel mai misto este intre sefa clasei si The Gay Guy...cum ii zic io!!Cei care au vazut seria stiu la cine ma refer!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Seby sunt complet de acord cu tine. Si mie imi place de Karen mai mult. E tare scumpica Dar nici Miina nu e da aruncat :)

Si imi place la nebunie de "za Gay Guy" :) Apar situatii foarte amunzante cand ii tot face avansuri lui Maiku. Si imi placea ca de fiecare data cand o saruta pe sefa clasei nu se putea sa se rezume doar la sarutat :lol: (cei care au vazut seria stiu la ce ma refer, vorba lui Seby :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Uite ca l-am luat si io de la Lother , si am vazut deja primele trei episoade , mi se pare foarte simpatic , desi cred ca Onegai Teacher mi-a placut mai mult. Dintre cele doua , cred ca eu o prefer pe Miina , cealalta e prea inocenta.... eh , nu ca ar fi de aruncat :lol:

PS: Seby , acum am si eu Wonderful Days , am de gand sa ma uit ca sa imi fac si o parere :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Mda ... l-am vazut pe tot ... ce sa zic , e marfa , super misto desenat ....muzica e cam varza totusi si subiectul nu este asa de incitant ca in primul .... bun insa :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


Unregistered









Nu am vazut decat primele 3 episoade(deocamdata), insa deja il condier unul dintre "Favourites".Poveste pare interesanta pana in acest moment, iar grafica si coloana sonora sunt la inaltimea celor din Onegai Sensei.Ah!Ce noroc are Maiku!Si mie imi place mai mutl Miina, karen e totusi mult prea timida si rezervata :D
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Karen poate ca este putin mai timida, dar tocmai asta e farmecul ei. Cand am inceput sa ma uit la serie si mie imi placea mai mult de Miina dar cu cat am vazut mai multe pisoade cu atat mi-a placut mai mult de Karen.

In fine, asta tine de gusturile fiecaruia :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Mie mi-a placut de la inceput Karen.....Imi plac deobicei mai mult tipele cu parul lung si culoarea parului mai ciudata...ce vreti mai mult decat verde-albastru ala misto...Ca fel de a fi, personajul e destul de bine conturat..si sa nu uitam ca unele din cele mai misto faze funny..se contureaza in jurul lesinurilor ei!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


Unregistered









L-am vazut si eu, in sfarsit.Pot spune cu mana pe inima ca mi-a placut mai mult decat Onegai Sensei.In primul rand e mai realist(mizuho era extraterestra...), in al doilea rand e mai amuzant...Parca si grafica e ceva mai buna.Totusi, coloana sonora mi-a placut mai mult in Onegai Sensei.Legat de comparatia Miina-Karen, raman la ideea precedenta.E mai 'intepata' roscata :D .Si nu-l mai invidiez deloc pe Maiku, el nu a avut nici un prieten pana au venit ele. :cry:
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #15


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Sincer...toat lumea pe care am intrebato..mi-a zis ca Techer emai bun...si iosunt de aceeasi parere..Nu ma supara deloc faptul ca Mizuho era alien..chiar asta era cherry on top of everything!!
In twins...lucrurile..decurg mai normal...si poti chiar intui ce se va intampla in continuare...asta nu prea mergea in Teacher..In al doilea rand ..partea de funny..e destul de mult limitata...In principiu ..Twinsul se ridica dpdv romantic..la Teacher...dar dpdv funny...niciodata..!!
Ma rog..acum depinde de persoana..Probabil ca tie Sethi...iti plac mult animele cu tenta romantica accentuata!..Io cum sunt maniac la Blood stuff...am un pct de vedere....un pic maiobiectiv..as punea zice! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #16


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Acum mi-am amintit: dupa ce am terminat de vazut tot serialul am ramas un pic nedumerit; pana la urma Miina ce legatura avea cu Maiku?
In ultimul dialog (cel de dupa generic) Maiku ii spune ca de fapt in fotografie era el si Miina, si deci au fost impreuna toti trei de atunci.


(later edit: ahh ce-mi place sa incep o pagina noua :D )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Elf Princess
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 13
Points: 1



L-am vazut si eu, l-am luat repede de la Lother imediat ce mi l-a recomandat Seby :) .

A fost un anime dragut, insa povestea mi s-a parut de-a dreptul ciudata. N-am prea inteles sentimentele lui Maiku: el tinea la amandoua si, la o adica, ii era perfect egal care se dovedea a fi sora si care ramanea girlfriend... Si cred ca n-am inghitit prea bine toata partea incestuoasa, desi in Angel Sanctuary am adorat-o...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #18


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Iarasi....aud de Angel Sanctuary.....mah...cum se face ca nu vad si io un amarat de anime....vad alte sute...si toata lume se gaseste sa imi zica de ala care nu l-am vazut... :shock: :x ....
Partea aia..in nici un caz nu as numio incestuoasa...ca doara ce a facut....le-a sarutat pe amandoua....si sa nu uitam ca pe Karen...numai din greseala....probabil..ca din cauza ca ea era sora!!!
ce imi place..era seninatea cu care stioau amandoi ca Karen(scuze de cacofonie..) aflase adevarul....dar nimeni nu se inghesuia sa o traga de limba! :lol: Le placea la nebunie situatia actuala...si vroiau sa o prelungeasca cat mai mult! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #19


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Onegai Sensei e mai tare decat Twins din mai multe privinte.Cel mai important este faptul ca e mai amuzant.Twins mi s-a parut un pic mai romantic-sad.Parerea mea!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #20


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Nu stiu sigur cum sa definesc relatia dintre cei trei.Si poate intradevar se complaceau in situatia in care se aflau dar trebuie sa recunosc faptul
ca ideea mi-a placut(nici prea-prea, nici foarte-foarte).Oricum Onegai Sensei a fost mai tare! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:43 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |