Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime cu lacrimi


flubberitza
post Oct 20 2006, 11:57 AM
Post #41


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 17-September 06
From: ploiesti
Member No.: 3.000
Points: 14
Gender:



niciodata nu am plans la nici un film...dar la anime am avut tentative(o mica lacrima acolo in coltul ochiului si un sentiment foarte puternic de a tipa)...prima data la faza cand i-a spus seiya lui usaghi ca o iubeste...discutia lor dinaintea ultimului lor concert...a fost atat de sweeeet...si pe la inuyasha am mai avut tentative...si pe la fmp...si... :D mai multe...dap...animeurile ma emotioneaza :P cam asta era concluzia :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Oct 25 2006, 10:53 PM
Post #42


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Marturisesc ca ma emotionez la anumite anime. Nu am sa le insir pe toate aici pentru ca ar fi prea multe si nici nu vad rostul.
Anime imi "storc" destule lacrimi - si la filme ma emotionam -.
Asta e, trebuie sa imi fac stocul de servetele. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 25 2006, 11:25 PM
Post #43


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Apoi,la Inuyasha cred ca numai daca moare , mi-ar curge lacrimi ... de fericire :lol: ... nu stiu de ce,dar nu suport seria :P
In rest,depinde de anime,sau de film ... cateva filme au fost , si anime, dar am scris pe aici care au fost :P

Kimi ga Nozomu Eien si Grave of the Fireflies ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post Oct 26 2006, 08:44 PM
Post #44


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



a fost o data ca niciodata , a fost un sentiment foarte puternic de tristete cand vedeam filme, sau anime , dar niciodata nu am plans la o poveste siropoasa sau la o tragedie , ceea ce imi genera mie lacrimi erau tragediile ale comice ce te aduceau pana la plans si te durea burta

oki acuma serios
nu amintalnit un anime asa de puternic in care sa zic vai de el ce rau imi pare , poate sunt eu stricat si functionez umai pe baterii dar singurul lucru care m-a mai face trist este cand vad anime cu spitale , si m-a gandesc ca acolo toata lumea imbracata in alb incearca sa salveze pe toata lumea imbracata in verde si cu fundul gol , asa ca sunt fan ecchi si ce, iar in rest
I-a murit catelusul =>"fa, ia'ti altul"
l-a lasat dragostea de o viata=>"fa, is multi pesti in ocean , de vrei intelegere dute la Mircea Radu la Din dragoste si lasa-ma in pace"
unu i-a omorat familia=>"fa, in 3 4 episoade ai sa ii macelaresti tu pe ei , ia o bastista sterge-te,apuca-te de antrenament si fale felu"

cam asa gandesc eu la ora actuala la cam orice film sau serial siropos
de aceea is deacord cu Sasuke " puii mei tre sa ii fac felu lu fratemiu asa ca ma fac frate cu dracu si il bat pe ala dupa aia nu imi pasa"

tocmai a-ti citit gandurile unei fiinte foarte intunecate la suflet
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 26 2006, 10:07 PM
Post #45


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



QUOTE(rete @ Oct 26 2006, 06:44 PM)
cam asa gandesc eu la ora actuala la cam orice film sau serial siropos
*



Nu-s de acord cu tine aici. .
Sper ca nu ai bagat toate serialele/filmele (anime sau non) care-s drame sau romantice ... si le-ai catalogat din prima siropoase?

Ai un caracter mai puternic decat al meu daca nu te-a facut niciun film romantic sau drama sa te intristeze asa de tare...sau poate nu ai vazut ce trebuie :P

Cuvantul "siropos" a fost cam,nu stiu, ... uite,iti dau doua exemple ... urmeaza sa apara in cinema "Lacrimi de iubire" = SIROPOS (acest film il poti numi siropos) ... si uite un film (drama) cu o poveste tragica LISTA LUI SCHINDLER care nici in ruptul capului nu poti sa-l numesti siropos,iar la anime ... o sa sustin tot timpul "Grave of the fireflies" tot drama.
Daca vrei,o sa-ti recomand niste filme cu o poveste tragica,si o sa vezi dupa scenariu/regizare ca nu-s toate "siropoase"

....sau poate-s eu prea emotiv de m-au "afectectat " cele 2 filme pe care le-am recomandat mai sus ( fara lacrimi de iubire :lol: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 26 2006, 10:25 PM
Post #46


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Am vazut si Kimi Ga Nozomu Eien si Grave of the Fireflies, la nici unul nu mi-au dat lacrimile. La primul pur si simplu nu mi se parea cazul iar al doilea era prea realist pentru lacrimi. Mai dramatic de atat nici nu cred ca am vazut cand vine vorba de anime-uri... so nici o lacrima varsata in domeniul asta. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 26 2006, 10:32 PM
Post #47


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Inseamna ca am probleme :lol: ... am nevoie de ajutor psihologic :P ... Ce sa zic acuma,fiecare ... cu propria personalitate ... uite,la Grave of the fireflies , fix de aceea mi-a placut,ca era foarte realist facut.
Bine acuma,sa nu se exagereze faza cu "lacrimile" ... pur si simplu a fost destul de emotionant la unele faze :P (parerea mea)...si da,mai dramatic decat cele 2 n-am vazut nici eu :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 26 2006, 11:13 PM
Post #48


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



pai ... oricum nu are importanta. pe fiecare il "atinge" altceva. in functie de experienta, de personalitate, de caracter ... and after all, Grave of the Fireflies e bun de plans daca tot e sa plangi la un anime. :lol: :P

In orice caz, e frumos cate un "desen" din-asta realist sa te mai aduca cu picioarele pe pamant printre atatea alte anime-uri multicolore cu scolarite care au puteri supranaturale. :P Daca ar fi sa demonstrez cuiva seriozitatea de care is capabile anime-urile, in mod sigur i-as da sa vizioneze Grave of the Fireflies. In concluzie, mai trebuie cate un anime trist din cand in cand (cu lacrimi sau fara), prea multe happy ending-uri strica. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HerMioNe
post Oct 27 2006, 02:01 PM
Post #49


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 27-October 06
Member No.: 3.190
Points: 24
Gender:



1. sunt total de acord cu Zamolxis cand vine vorba de reactia lui rete...nu cred ca e cazul sa mai comentez
2. si adevaratul "raspuns" la thread-ul asta ... pai cred ca... Full Moon wo Sagashite m'a "emotionat" cel mai tare... sunt destul de sensibila la faze de genul asta, ceea ce sincer mi se pare cam penibil dar m'am resemnat fiindca asta e my true self :P cu toate ca in viata reala sunt o persoana foarte indiferenta la filme si anime-uri ma emotionez imediat, lol... Zisese Moonsparkle ceva de Kimi Ga Nozomu Eien... deci e singurul anime care m'a enervat ingrozitor la sfarsit, de fapt m'a enervat de la cap la coada... singura parte care m'a facut un pic melancolica a fost partea cu Mayouru's Present care mi s'a parut dragutza...in rest anime-ul m'a ofticat in ultimul hal :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

edinaa
post Dec 9 2006, 10:12 AM
Post #50


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 26-September 06
Member No.: 3.043
Points: 106
Gender:



si eu am plans la kimi ga nozomu eien la toate episoadele, ayashi no ceres si la angel sanctuary.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Dec 10 2006, 01:06 AM
Post #51


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



faza care mi-a dat mie 1 lacrima in ochi a fost ova d la rurouni kenshin j lupta dintre Darkness j Diaz din ShadowSkill ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 11 2007, 09:46 AM
Post #52


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



da si eu pot zice k am plans la anime: Inuyasha, mai ales scenele dintre Sango si Kohacu(nush cum se scrie corect)... cele mai emotionante, dupa parerea mea... cand vedea Sango k nu are cum sa-si opreasca fratele sa mai omoare oameni.. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darktenshin
post Apr 24 2007, 06:34 PM
Post #53


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 17-April 07
From: campulung
Member No.: 4.158
Points: 32
Gender:



si eu am plans la ultimele episoade din Ayashi no ceres..melodia oricum ii dadea 80% din dramatism..very touching..knd l-a pierdut Aya p Aki pt a-l salva p Tooya:((..makes me wanna cry again..
si fushigi yuugi e touching...sunt multe d altfel...majoritatea romance
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 24 2007, 11:12 PM
Post #54


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



ah, uitasem de topicul asta...
pe langa faptul ca plang la nana, chiar si la citit manga, am plans mult la star of cottonland. stiam ca e o poveste trista si de la inceput mi s-a pus un nod in gat si care pana la urma nu m-a lasat pana nu am dat apa la soricei :P .grave of the fireflies, n g evangelion si ar mai fi...nu imi mai aduc eu aminte acum...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 25 2007, 08:58 AM
Post #55


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



ai plans la evangelion ? oauuuu. Pe mine personajele m-au cam enervat, asa ca nu prea mi-a pasat de ele :twisted: .

Sincer, nu am plans vreodata la un anime - de fapt imi este greu sa imi amintesc ultima data cand am plans. Dar sunt cateva animeuri care m-au impresionat aproape de lacrimi :
X tv - cand moare Kotori
Angel Sanctuary
Fruits Basket - povestea lui pustiu ala mic si blond (i-am uitat numele :D )
Hitsuji no uta - finalul
Kimi ga nozomu eien.

Aa, si motivul pt care nu ma uit la grave of the fireflies e tocmai faptul ca e prea trist - detest dramele de razboi (desi inteleg ca animeu e foarte bun)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 25 2007, 09:09 AM
Post #56


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



O... lacrimi multe la cateva din ele.
Ma refer la Cowboy Bebop, X si Death Note.

Sfarsitul de la Cowboy Bebop.... si acum cand revad episoade suspin dupa Spike... si nici macar nu-mi placuse din prima... l-am crezut la inceput un zapacit..

Moartea lui Kotori si a lui Sorata din X. Moartea lui Hokuto. Scene socante pentru mine. Si poate n-o sa ma credeti, dar eu plang dupa Sakurazuka si dupa Yuto si dupa Satsuki... doar dupa Nataku nu...

O tristete continua la Gunslinger girls...

Si sa nu uitam, marea mea durere.. moartea lui L in Death Note.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 25 2007, 09:12 AM
Post #57


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



am plans la eva pentru ca am inteles trairile personajelor, desi nu am trecut eu personal prin ele. eram in anul 3 si tocmai faceam la faculta la psihologie clinica despre depresie. era ca un studiu de caz, doar ca ma implicasem emotional...plus ca rar vezi atat de bine portretizate problemele si credintele irationale in depresie cum sunt in eva...in fine, intru in detalii care ar trebui sa fie la topicul anime-ului respectiv. pe mine asta m-a impresionat si de aia am plans...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 25 2007, 09:21 AM
Post #58


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Iar ma potrivesc cu Emanuel... :P sfarsitul de la Evangelion pe mine ma lasa rece... adica, bombaneam nemultumita de comportamentul lui Shinji... dar doar atat. Eu am apreciat mai mult filosofia din Evangelion decat personajele. Doar Rei e pe gustul meu...

Nici moartea lui Misato nu m-a miscat cine stie ce...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Apr 25 2007, 09:39 AM
Post #59


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Emanuel @ Apr 25 2007, 09:58 AM)
Fruits Basket - povestea lui pustiu ala mic si blond (i-am uitat numele  :D )
*



Momiji. :P Si pe mine m-a emotionat povestea lui foarte tare. :)

Si, mai nou, Nana, cand vine vorba de Hachiko si situatia ei in acest moment in serie. Mi se pare foarte trista.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 25 2007, 09:58 AM
Post #60


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



asa asa, Momiji :) .
Shinju, poate pt ca a-i studiat psihologia ai inteles personajele :P - domle, inteleg ca fiecare are traume psihice, da da-o incolo de treaba, cand jumatate din personaje sunt depresive, animeu are o problema.
Trairile personajelor sunt prea exagerate - nu mai sunt realiste, deja frizeaza absurdul. Acum, daca ar fi fost unul cu probleme, mai mergea, dar cum aproape toti sunt traumatizati...
de ex - in filmul the end of eva., Shinji se comporta ca o leguma - iiiiihhhhhh - doamne, in locul lui Misaki scoteam pistolul si il impuscam - sa ii curm suferinta - e patetic, stupid, e...
Asuka - cand pierde in fata lui Shinji cade intr-o depresie profunda - nu era ea simpatica, dar asa devine cumplit de antipatica - o persoana atata de orgolioasa, mandra, egoista, egocentrica, etc...

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:58 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |