Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dogs: Stray Dogs Howling In The Dark, Action, gunfight, mafia


shoppy
post Aug 31 2009, 09:38 AM
Post #1


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Un OVA de 4 episoade (ma rog, episodul 2 e o parodie ce se poate sari fara nici o problema), atmosfera gen Gungrave, foarte frumos desenat, lupte captivante, inspirat cam de peste tot.

S-a postat recent pe lasttorrents.org (fostul bitt).

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6436
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kurono
post Aug 31 2009, 10:14 AM
Post #2


Vicious
**

Group: Members+
Posts: 61
Joined: 17-June 09
Member No.: 8.751
Points: 139
Gender:



cum adica parodie peste care se poate sari? :huh: :blink:
mie personal mi-a placut mai mult in format manga, si am vazut ca nu-s singurul...eram si entuziasmat inainte pt ca stiam lista de seyuu, si era foarte buna...
animatia a cam lasat de dorit in unele faze + faza cu titlul, initial era Dogs: Bullets & Carnage, chiar daca nu animau aceasta manga, ci prequelul Dogs , to make matters worse, la fiecare episod scria Dogs: Stray Dogs Howling In The Dark :blink: for fucks's sake ala era episodul lu Haine

ma rog, aceasta franciza e una dintre favoritele mele, dar in format manga. ...still, a fost ok si anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Aug 31 2009, 12:23 PM
Post #3


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Parerea mea, daca vreti sa vedeti un tip care fuge 10 min jumatate de oras cu altii doi pe urma lui ce trag in nestire cu pistoalele dupa el si nu-l nimeresc nici macar odata (fara sa reincarce vreodata), sau acelasi tip sare in mijlocul gastii adverse de 30 de oameni cu doua Uzi-uri, trage vreo 300 de gloante din fiecare, si loveste doar doi oameni pe fiecare in umar, si apoi continua asa urmatoarele 10 min, fara sa-l impuste nimeni (da, intr-adevar, a reincarcat odata, faza cu incarcatorul tinut in gura, dar de unde l-a scos? cu ce a reincarcat celalalt Uzi?), atunci poate ca merita vazut.
De acord ca e nostima faza cu tigarile si cu barmanita care facea recenzia pagubelor :), dar cam atat.
Poate ca in alte animeuri se poate trece cu vederea insa celelalte 3 episoade sunt de calitate si plaseaza o stacheta destul de ridicata, cu un feeling aparte si o mare atentie pentru detalii, asa ca nu inteleg cum au bagat un episod atat de slab intre ele.

Pe poster scrie si Bullets & Carnage, dar nu mi-a mai incaput la titlu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shudder.
post Sep 1 2009, 02:46 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 3-August 09
Member No.: 8.922
Points: 39
Gender:



Am citit manga-ul acum ceva vreme si ce m-a atras cel mai tare a fost acel "Bullets and Carnage" din titlu, ceva mai mult decat potrivit pentru o fiinta sadica precum sunt eu.
Mie mi-a placut episodul doi; Badou rocks. I mean, e mai mult decat dependent de nicotina si e adorabil cand face pe dobitocul. Pana si scena din baie, cand pare serios , trist, ingandurat, imi omoara toate sperantele ca mai e ceva seriozitate de capul lui. "I want a cigar". = ))
Nu am apucat sa vad ultimele doua episoade, tocmai le-am downloadat ieri, dar avand in vedere ca sunt copia fidela a manga-ului (asa ceva mai rar; apreciez faptul ca s-au luat dupa manga), presimt ca o sa imi placa. :3

Mi-ar fi placut sa fie mai lung. Nu gasesti prea usor anime-uri cu tematica asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Sep 8 2009, 09:26 PM
Post #5


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Se anunta macar interesant, ramane de vazut daca ova-uri sunt destul sau ar fii meritat mai mult.

Pana una alta o parodiere nu strica.


LE: Da interesant, fun, scurt dar banuiesc ca e un fel de pilot pentru o serie.

Episodul 2 nu a fost o parodie, decat daca vrei sa crezi ca toata seria e o parodie (si incarcatoarele de MAC-10 par mult mai lungi, ceea ce ar explica doar o incarcare), ceea ce nu e departe de adevar, e clar ca nu se vrea prea serios dar nici o comedie, undeva la mijloc. BAU!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:16 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |