Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Devil May Cry, rilli?


super
post Jun 28 2007, 11:51 PM
Post #21


vanguard moogle
***

Group: Members+
Posts: 101
Joined: 30-April 07
From: Resita/Timisoara
Member No.: 4.224
Points: 362
Gender:



Yaaay ce bine ca e ep 2 subtitrat. Stiu ca l-am downloadat de 3 ori... odata era in spaniola (sau asa ceva ) , iar de celelatlte 2 ori raw.Nu m-am uitat decat putin la inceput,iar la al doilea episod ce s-a mai zic.Oricum daca fata aceea de care vb are un ageu mare in spate (sau ceva de genul ) atunci trebuie sa fie din DMC 3 (jocul amuzant ca nu mai sit cum o cheama).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Jul 1 2007, 12:50 PM
Post #22


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Singurul lucru care im trece prin cap este : What is that piece of shit I just saw?
Tocmai am vazut episodul doi, a spune ca nu ma impresionat ar fi o diminuare a sentimentului de ... "bleah" pe care il am. Seriously what was that? Dante vanatorul de demoni... uau si il cheama dante si este si el un demon ... "irony". Jocurile au fost misto, dar anime-ul asta e greseala foarte mare din partea Mad House.
Daca e sa-l privesti din partea grafica e bun, nu exceptional nu aduce nimica nou e doar bun. Atat. Dar story, personaje nimic. Absolut nimic. Daca lua story-ul din DMC 2 sau din DMC 3 iesea ceva mai bun.
Iar muzica vai, parca m-as uita la un AMV prost. E ok ca muzica e mai dura, e chiar foarte bine, dar nu e coordonata cu actiunile din anime. Parca e trantita acolo ca sa fie.
Anime-ul asta intra pe lista mea neagra.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jul 4 2007, 02:59 PM
Post #23


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Vazut si episodul 2 si nu stiu daca sa zic ca m-a enervat sau ca m-a plictisit. :lol: Amandoua sunt adevarate. Dante e in continuare sexy... dar nu stiu daca ma mai uit. :P

Poate-mi iau figurina cand o sa apara! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jul 12 2007, 08:17 PM
Post #24


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



...episodul 3 <_< ...

... episodul 4 fara <_< fiind putin mai bun decat 3 dar in continuare mult mai slab decat 2. Credeam ca Trish va aprinde actiunea dar in afara unui chick-fight destul de bun si de o scena comica la sfarsit nu a meritat nimic. Lady este o prezenta foarte placuta ca de obicei, niste pasaje noi la sunet dar cam atat. Sper la mai multe scene de lupta in viitor acestea fiind singurul lucru exceptional la el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mihnea13
post Aug 19 2007, 05:15 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.933
Points: 63
Gender:



eu tot continuat sa iau episoade in speranta ca o sa fie din ce in ce mai bun...dar dimpotriva :( asa ca am renuntat,si am vazut ca si pe torrente cu fiecare ep scade drastic nru de downloaduri.Pacat de asa un "brand" fain <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 24 2007, 04:21 PM
Post #26


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Scad torrentele? unde? rilli O_O ???? Sa fiu sincer, ma asteptam la asta. Cam lasa de dorit mult :( Daca e sa laud ceva ar fi varianta HD care este o placere audio-vizuala dar in rest... vorba ta, pacat de asa brand fain. Dar mai sunt episoade de iesit. Don't despair, poate pregatesc un final special :P sper :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fiona
post Sep 23 2007, 03:33 PM
Post #27


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



pana la urma cate episoade va avea.
Ca 12 pare ca e ultimul :(.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Sep 23 2007, 04:09 PM
Post #28


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Este ultimul! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 23 2007, 06:15 PM
Post #29


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Unul dintre cele mai slabe anime'uri pe care le-am vizionat, din aparoape toate punctele de vedere.Hai sa zicem ca grafica e buna, desi nu vad ceva deosebit la ea, dar in rest totul e mai putin decat slab.
Hai sa le luam pe rand:
-Povestea: ok, deci Dante e ucigas de demoni primeste de lucru ca orice erou si se asteapta sa fie platit, totusi e mereu in datorii si abia daca traieste de pe o zi pe alta mancand pizza si inghetata de capsuni? O.o (ma rog, strawberry nu stiu cum....).Apare in scena o fetita care in cele din urma ajunge sa fie oarecum adoptata de el...sau nici pana la sfarsit nu stim unde locuieste ea de fapt deoarece din cate am inteles locuia altundeva doar ca isi petrecea mai tot timpul liber in casa lui Dante. Apoi avem oameni ignoranti care desi traiesc intr-o lume impreuna cu demonii nu stiu ca exista demoni.Oare semntul acela urias de deasupra locuintei lui Dante: "Devil may cry" de la ce au crezut ca vine?Un restaurant cu specific chinezesc? O.o Cu alte cuvinte povestea sucks si de multe ori nici nu se leaga cum trebuie >.<.
-Conturarea personajelor: Despre Dante nu aflam mai nimic, doar ca are voce sexy si ucide demonui...wow...asta ma interesa cel mai mult.Cum a cunoscut-o pe Lady si pe cealalta tipa (blonda...am uitat cum o cheama) nu am aflat nici pana in momentul actual.Sau motivul pentru care are o poza cu tipa blonda pe birou...un mister din nou.Deci foarte slab si la acest capitol.
-Dramatismul: wow...povestile lor m-au impresionat pana la lacrimi........hmmm, nu prea <_<.Am simtit ca avea potential episodul cu cantareata, dar cand am vazut ca pana si aceasta supravietuieste am ramas cam: zici ca avem parte de povestile lui Superman unde intotdeauna toate personajele reusesc sa supravietuiasca.....>.<
-Coloana sonora: in afara de opening care chiar mi-a palcut totul e sec.Se misca ruleta, se deschide o usa, pica o matura...si nu se aude nimic.Initial am crezut ca am eu probleme cu auzul.Eu bine mi-am dat seama ca nu e asa, doar ca anime'ul o da in bara si la acest capitol.Pana si luptele aveau un sonor sec si imaginile nu erau in concordanta cu sunetele.

In concluzie un anime slab daca nu foarte slab.Cu sfarsit mai mult decat previzibil.Apare un demon foarte puternic, lumea e pe punctul de a fi distrusa, vine eroul principal si salveaza totul....gezz <_<.(sa nu mai vorbesc de faptul ca finalul nu mi s-a parut de loc spectaculos)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Oct 7 2007, 07:48 PM
Post #30


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



As avea de comentat doar la "Conturarea personajelor". Nu cred ca anime-ul este destinat celor care nu au jucat DMC-urile. Se deduce clar fix din ce ai descris. Cele 12 episoade sunt un fel de... "Viata lui Dante intre DMC 1 si DMC 2". Fara sa isi propuna sa explice ce s-a intamplat inainte, cine sau ce e Dante, Lady or wtv. Mie de exemplu mi se pare natural tot ce se intampla pentru ca am deja personajele si relatiile dintre ele construite foarte bine din jocuri.

Privit ca un add-on la universul Devil May Cry, sunt destul de ok episoadele (unele). Scoase din context imi inchipui ca trebuie sa fie oribile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

petriuc
post Dec 7 2007, 11:09 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: 4-December 07
From: Botosani
Member No.: 5.667
Points: 170
Gender:



Intradevar animeul nu este prea bun desi pe mine ma descarcat dupa niste zile de tocit pentru teza la mate :D Povestea este destul de slaba si e pusa pe misiuni:mission1 pana la 12 dar cum sa va spun daca vreti ceva action-blood &damn demons uitativa ca nu prea aveti ce pierde....it's getting R-Rated :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dragos
post Dec 20 2007, 06:43 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members
Posts: 22
Joined: 25-September 07
From: Bacau
Member No.: 5.221
Points: 50
Gender:



Hia ca-i tare animeul poveste nu-i cine stie ce dar are tot ce-i trebuie uni anime(action,blood & comedie) :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Jan 4 2008, 07:45 PM
Post #33


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Mkay...nu am jucat jocurile desi aveam de gand sa le iau de la un coleg (si probabil ca asa o sa se intample cand incep scoala). Stiam insa despre ce e vorba de la inceput fiindca stiam povestea jocurilor.
Anyway, mi-a placut ca a avut multa actiune, iar coloana sonora a facut-o si mai intensa (btw, OST-ul merita descarcat). Mi-a placut si de Dante si caracterul sau insa tot nu am prea inteles de ce tot timpul avea datorii care nu se mai terminau. O.O Ma rog, Patty a fost draguta ^__^ la fel si Trish cu Lady (dintre care nu prea pot sa aleg vreo preferata fiindca imi plac la fel de mult; ambele sunt serioase atunci cand trebuie, dar au si simtul umorului
m-a distrat faza cand i-a trimis nota de plata a hainelor la Dante :lol:
).
Ce nu mi-a mai placut a fost faptul ca cele 12 episoade nu s-au concentrat pe o poveste centrala. Fiecare episod are o poveste diferita, singurul lucru comun fiind Dante&co.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 8 2008, 09:05 PM
Post #34


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



Un anime foarte bun!! Dupa vizionarea lui, am cautat OST-urile si jocuri si ce credeti ca am descoperit povestea se situeaza intre primele 2 jocuri!! Mai multe detalii ni dau. Va recomand sa jucati jocurile si atat :P :P :P !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jul 20 2009, 10:15 AM
Post #35


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Eu m-am uitat la DMC stiind ca fara jocuri o sa fie poate un pic misplaced, dar bleah, a fost ok. :P Am vazut si anime-uri mult mai proaste.

Daca ar fi sa-l evaluez nu gasesc nimic bun la el, nici macar grafica, care mi s-a parut prea "oily". Dar e un anime scurt, are actiune, e episodic, nu e chiar asa de greu de urmarit. Plus ca Dante e intr-adevar *ahem* slightly hot. and funny. ^_^ Nu mi s-a parut neaparat o pierdere de timp, dar pe undeva pe acolo, si clar nu l-as recomanda altcuiva. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yugi
post Jul 20 2009, 07:42 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 13-December 08
Member No.: 8.038
Points: 83
Gender:



cand zici Devil May Cry...obligat te referi la jocuri...daca Zici Devil May Cry the anime atunci e altceva...sincer in comparatie cu jocurile animeul a fost chiar lamentabil...actionul a fost bun dar nu chiar ca in jocuri...Dante ca character era mai bine definit in jocuri decat in anime...plus ca singurele charactere din jocuri pe langa Dante au fost Trish si Lady (adevarat ca perioada in care era situat nu prea erau atat de multe charactere dar nici macar nu sa mentionat de de caracterele alea vechi atat de mult...parca odata am auzit de Vergil dar si atunci i sa referit ca fiind "fratele lui Dante"...nu i sa folosit numele)...

sfat simplu...Play the Games...there better than the anime
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jul 20 2009, 07:52 PM
Post #37


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Poate aia care s-au uitat la anime fara sa joace jocurile au facut-o pentru ca... nu vor sa joace jocurile. wow. :P

si ca mi-am amintit, mi-a placut cat am vazut din Lady, pare un personaj interesant.

ps: cand zici DMC pe topic de anime te referi la anime :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yugi
post Jul 20 2009, 08:47 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 13-December 08
Member No.: 8.038
Points: 83
Gender:



yo cam asa vad situatia...DMC (jocurile+ anime) ar fi ca o prajitura...sunt curios de ce oameni ar renunta la 3 sferturi dintr-o prajitura...i miean who dosent like cake...? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jul 20 2009, 08:53 PM
Post #39


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Nu spun ca nu ai dreptate, nu ma indoiesc ca anime-ul are mai mult sens daca ai jucat jocurile, dar eu de exemplu nu is dispusa sa joc DMC, dar am fost dispusa sa ma uit la DMC si asta pentru ca vroiam sa vad un pic din univers. si cu jocuri, fara jocuri, anime-ul tot da inspre sucky :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yugi
post Jul 20 2009, 09:11 PM
Post #40


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 13-December 08
Member No.: 8.038
Points: 83
Gender:



normal ca it sucked...it began with a lot lose ends and it ended the same way...si oricum in jocuri aflii cum sa intalnit Dante cu Lady si cu Tish...


deci in principiu...the anime SUCKED...the games ROCKED
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:06 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |