Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Murder Princess, OAV


Kisa
post May 4 2007, 08:36 AM
Post #1


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Este vorba despre un OAV on-going, de 6 episoade (sau cel putin asa se lauda anidb-ul). :P

Avem doua fete cu personalitati si origini total diferite: o printesa educata, dar timida si mult prea goodie-goodie, Arita, si o vanatoare de recompense, fara maniere, cam baietoasa si o foarte buna luptatoare, Pharis.
In mijlocul unei rebeliuni, Arita reuseste sa fuga, dar, din intamplare, face schimb de corpuri cu Pharis. Binenteles ca o roaga sa o ajute sa-si obtina regatul inapoi, iar dupa ce reuseste, avand in vedere aspectul exterior al fiecareia dintre ele, Pharis este incoronata regina... cu binecuvantarea lui adevaratei printese, binenteles, care pretinde a fi camerista ei.

Well, povestea nu este complicata, dar partea de actiune este destul de draguta intrucat "noua" printesa ii bate pe toti la fundul gol. :lol: :P

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 11 2007, 09:00 AM
Post #2


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... mie mi s-a parut execrabila... nu are nimic care sa retina atentia... pina si "super-actiunea" este mediocra... jeesh... it's lame overall... intra in categoria timp pierdut <_<... well... next
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Sep 11 2007, 09:50 PM
Post #3


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Personal, mi-a placut anime-ul. A avut o poveste reusita si desi nu iti dai seama la inceput, actiunea are loc in viitor. Nu poti sa anticipezi tot timpul ce urmeaza sa se intample, acesta fiindca un alt lucru pe care-l apreciez la acest anime. Nu are deloc elemente de romantism :D si predomina aventura, dupa cum am mai spus la inceput.


Post editat

This post has been edited by Vampyra Missa: Sep 12 2007, 03:06 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Sep 12 2007, 10:10 AM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@Vampyra Missa: Mai exista un topic pentru acest anime. Te rog sa folosesti pe viitor optiunea Search (dreapta, sus) inainte de a deschide un nou thread.
Topics merged.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Sep 12 2007, 03:09 PM
Post #5


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



QUOTE(Kisa @ Sep 12 2007, 11:10 AM)
@Vampyra Missa: Mai exista un topic pentru acest anime. Te rog sa folosesti pe viitor optiunea Search (dreapta, sus) inainte de a deschide un nou thread.
Topics merged.

*



QUOTE(Vampyra Missa @ Sep 11 2007, 10:50 PM)
De asemenea sper sa nu mai fie un alt topic pentru anime fiindca eu am cautat si nu am gasit. XD
*



>__>


Sorry for the off-topic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 13 2007, 09:09 PM
Post #6


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hahaha... mie mi s-a parut "greu" sa nu anticipezi finalul... dar ce final !?... sau si mai bine-zis... final la ce!? ... ma rog... don't worry kid I'm not standing against your personal preference :)

@kisa... your red disturbs my retina :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 14 2007, 05:48 AM
Post #7


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



de la o varsta Sid, ne deranjeaza din ce in ce mai multe :P ... dar te sustin aici :P
este o serie de OVA-uri fara mari pretentii. story-line-ul e usurel, simpatic si nah ... aprecierea finala depinde de gusturile fiecaruia. ma mir numai de notele de pe anidb de exemplu. cam mari :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Oct 24 2007, 02:07 PM
Post #8


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Am remarcat anime-ul asta in topicul de "ce animeuri on-going urmariti" si am citit in mare despre ce e vorba pe net. Ok, povestea mi s-a parut interesanta asa ca l-am cerut de la cineva si mi-a parvenit saptamana trecuta. N-am vazut decat primul episod insa e foarte diferit de ce ma asteptam. E foarte...childish, ceva care merge difuzat la ora 8 seara pentru ca toata lumea sa se bucure de cat de colorat e. Personajele imi amintesc intr-o oarecare masura de cele din Disagea, cu exceptia ca ala e un joc grozav. Can't say the same about this show.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Nov 2 2007, 03:25 PM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



De cand titlul acestui anime a aparut pe topicul "Ce anime-uri on going urmariti" l-am marcat pe anidb, pentru ca atunci cand inceteaza sa fie ongoing sa il vad.
Sincer, mie mi-a placut animeul, insa am avut un setiment ciudat vazandu-l, sentiment ce a aparut o data cu "Falis va putea face ce vrea ea cu Alita." [din acel moment nu am putut sa privesc cu obiectivitate fazele dintre cele doua ...]
Cel mai interesant personaj a fost - pentru mine Dominikov.
Chiar daca este departe de a fi extraordinar, la 6 episoade cat are nu este nici o mare pierdere de timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 8 2008, 10:38 PM
Post #10


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



Fara suparare, dar animeul este lamentabil!! Pentru inceput, imi amintesc ca am mai vazut un anime (numele imi scapa) al carei poveste zici ca e mama lui Murder Princess. Cat despre notele anidb, mi se par exagerate! Poate ca nici nu prea imi plac asa de mult animeurile usoare cu o actiune lineara, ci prefer seinen-uri si animeuri complexe care te lasa cu gura cascata! In fine: -fiecare cu parerea lui! :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:52 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |