Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 2 3 4 5 6 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bakemonogatari Sync, read first post


saeko
post Feb 3 2010, 07:36 PM
Post #61


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



logic ca nu am stat sa citesc toate chstiile alea:P; apoi catre kratoz , adica daca eu sunt foarte sincera si cand nu ar fi cazul sunt lame , ca aia a fost o replica pe care as fi dat-o si eu cu cat mai sincer cu atat mai putine complicatii si suferinta ; ami bine sufer un pic la inceput decat sa cazi de foarte sus ; apoi faptul ca el a acceptat relatia nu inseaman ca e indragostit de senjogahara ; eu vad chestia asta ca pe o reactie pe care o au baietii cand o fata li se ofera pe tava ; adica eu sunt sigura ca daca as spune cuiva te iubesc respectivul ar pune OK
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Feb 3 2010, 08:34 PM
Post #62


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Well, S., lucrurile nu-s asa de simple cu noi baietii. Daca ne-ar spune o fata "let's have sex", am spune da (sigur, no question asked). Daca in schimb spune "te iubesc"... things can be wildly different depending on context. Cu sanse reale sa o luam la fuga. Bine, sunt si tipi care zic "ok, i love you too, now let's have sex", dar tipul nu e nici pe departe genul asta.

In cazul lui, as zice ca e sincer interesat de tipa. Si pentru ca a zis da (well, tehnic a zis poate), si pentru faza cu numarul de telefon, dar mai ales pentru ca se intelege evident bine cu ea. E o placere sa-i vezi cum se cearta. Iar faza cu "then let's talk a lot more" asa m-o atins in romantism...


K.: Senjogahara a zis clar ca n-a fost ofensata de faptul ca n-a tratat-o special. Dimpotriva, cred ca realizarea asta a facut-o sa se decida sa confeseze. Aparent, that's exactly her type of guy.
Also, spoilerul lui Animal e really really cool. Daca chiar se intampla asta in ultimul episod...

b: subscriu. o sa le citesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 3 2010, 09:14 PM
Post #63


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



He he deci dudes nice discussion over here :)

Bogdan. deci da am citit toate panourile alea care chiar is nicee :) numa ca exact the same feeling au.

Saeko: pe langa ce zice Radu (cu care is de acord) mai adaog si de la mine. Personal nu am zis te iubes de multe ori pentru ca astea sunt o combinatie de cuvinte cu care tree sa fii foarte atent, pentru ca nu te implica numai pe tine ci si alta persoana. Cuvintele astea tree sa fie rostite foarte rar si foarte atent, in soapta chiar :) ele schimba lumea, o fac plina de bucurie si tristete. Vorba ta, Araragi n-o iubeste pe Senjogahara, dar asta as putea spune si despre ea :) Nu cred in dragoste la prima vedere, sau ma rog in 5 episoade :D. Ei evident se plac :) si fac pasi micuti unul spre altul ("doi pe un balansoar").
Si Rogue, eu zic ca a atras-o probabil faptul ca el e diferit hmzzz si imi aduc aminte de faza cu dezbracatul. Sunt sigur ca nu era nici pic de dragoste in aer atunci :D. Luatul la fuga e o optiune foarte valida :D

PS.Aaand poate schimba Sclipici denumirea threadului si adaoga "read first post" la capat ;)

PSS. Rogue new avatar ? a smoking smthing avatar ? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Feb 3 2010, 09:23 PM
Post #64


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Uhh... 5 episoade sunt mai mult decat destule sa se indragosteasca pana peste cap. Iar in faza cu dezbracatul... tipa era deja interesata de el. Ce s-a schimbat intre timp e mai mult felul in care o arata (vezi schimbarea de personalitate).

Yup, schimbare de primavara. Okajima Rokuro of Black Lagoon.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Feb 5 2010, 02:16 PM
Post #65


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



wait, vreti sa spuneti ca voi (- k. (new-avatar-rogue can i use your name calling method? i like it :D) nu cititi panourile de la inceput?! blasphemy! eu nu pot sa ma uit fara sa nu le citesc, desi e foartre frustrant ce fac ei :P

as for the story, eu nu ii vad pe ei asa de mult ca si cuplu, cat ca si persoane individuale. episoadele cu hakuji au fost toate ca sa dezvaluie ceva despre el, ce s-a intamplat intre weird chick si arararagi (sorry, I stutered :P) pentru mine a fost doar ca un side show. si la fel, s-a vorbit mult despre ea si sentimentele ei, in special in discursul cand s-a intors ea cu solutia de la old pervy guy.

moving on, el cred ca a fost mai mult socat decat indiferent la declaratia ei. adica com'on, sa nu scapam din vedere ca el e un virgin care nu are nicio treaba cu fetele (lucru pe care se pune destul de mult accent) asa ca eu imi imaginez ca al lui creier are doar o reactie intarziata in shouting "YESSS! I so scored!" :P iar ea e... eh, ce sa fie, a girl in desperate need for romance and girls do a lot of "throwing themselves at a guy's feet" in search for teh guy, that's the truth :P

ma amuza relatia dintre ei, are niste note ciudate de BD si teasing sau cel putin avea, acuma vad ca incep sa devina sentimentali, walking hand in hand in the sunset :lol:

did someone else get struck by the MOE face of weird chick at the end of the episode? :D she was ^^ nyaaa~

@kratos: fixed topic title.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 6 2010, 12:37 AM
Post #66


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Just watched eps 6 :D Brrrrrr senjogahara scares the all out of me (faza cu pixu in ochi brrrr.. :blink: ). E un fel de dragostea lupului catre miel - ce au aia doi intre ei. Dupa mine Senjogahara inca a ramas cu complexe de aia se teme atat de mult sa ramana singura si ii zicea lui Araragi ca il omoara :unsure: si probabil e atat de agresiva din cauza tot complexelor. Acum ca sa nu sara fetele iar pe mine nu neg ca e foarte are caracter puternic si ca se poate apara dar scuze chiar fata merge prea departe in exprimarea dragostei :unsure:
Tsubasa Hanekawa a avut in episod comportament de felina, se plimba pe strazi, era pe acoperisuri, on the backstreets... deci she's a catwoman, probabil are si ea gheare ascutite.
Ce m-a socat si surprins este maimutica - Suruga, si faza de la urma. Presupun c Araragi e unealta rasplatei lui Suruga pentru vreo faza din trecutul lui Senjogahara. Ceva a fost acolo in trecut, vreo tradare (it's comon at girls that age). Anyway Araragi is cought in between.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Feb 6 2010, 12:53 AM
Post #67


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



BUUUU. I hate synched anime watching! I don't want not more! Inca... 4 zile pana marti :|

Anyways, nice one. "Koibito doushi"... saracul Rararagi. Ma surprinde din ce in ce mai mult normalitatea relatiei. Invata impreuna, el arunca un ochi lung la picioarele ei, ea sugereaza ne-subtil ca-i relatie pe termen lung... all very normal. Huh. Nu-s obisnuit cu asa ceva in anime-uri.

Anyways, imi place maimutza. Cred totusi ca e ceva un pic mai complicat decat zice K. Intr-un fel sau altul cine/ce l-o atacat pe el nu e ea. Sau nu 100%. Desi cu anime-ul asta nu stii niciodata...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Feb 6 2010, 12:31 PM
Post #68


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



QUOTE(Animal)
Problema apare cand cineva posteaza spoiler la ultimul episod si omoara Synched anime watchingul.

Animal, nu-mi da idei, ca nu pot sa ma abtin >_<

HAI GUYS WAT'S GAWIN ON HERE LAOL


Ok ok hate me all u want.. pretend i didn't post and dun read that spoiler.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 6 2010, 03:34 PM
Post #69


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Shush shush fuh phuh phuh trolls go away :D :) i'm not goin to press that :P for me to hate u tree sa scrii cu litere CAPS LOCK spoileru sa-l poata vedea toti :P till then me not even hoovering my mouse over it :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Feb 6 2010, 03:41 PM
Post #70


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



E scris cu caps :twisted:

C'monn.. I know u want it as much as they do... :twisted:

DO IT! DO IT! BE A MAN! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 6 2010, 04:11 PM
Post #71


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



YAAAADA :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Feb 10 2010, 02:15 AM
Post #72


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Asaaa...

First, o propunere organizatorica. Hai sa trecem de la 20:00 la 12:00. Seara cam intotdeauna e ceva de facut, so lumea nu prea apuca sa vada/posteze pana a doua zi.

Asa, ep curent. First, se considera harem daca tipa e gay? Second, mai e cineva in afara de mine care ar reactiona negativ la a fi "sexualy harassed" senjougahara-style? Adica noh... ce romantism, deja e f. evident control by way of hormones.

Despre maimutza... what can I say. Imi place ceva mai putin decat in primul episod. E mult prea arhetipala... sporty girl in-love with the sempai. Also, nu foarte afectata de faptul ca l-o facut pe tip sa arate ca lovit de camion.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Feb 10 2010, 08:59 AM
Post #73


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Desi nu am prins sync-ul am urmarit thread-ul si trebuie sa exclamez "WHAT THE HECK ARE YOU GUYZ WATCHING?!!!" . Maimuta? Pix in ochi = love? Gay harem :| Sincer, thread-ul asta e distractiv de sine statator :lol: . Anyway, don't mind me.. carry on mates, I'll just be lurking in the dark corner over there.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Feb 10 2010, 09:55 PM
Post #74


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



yesss i`m back :D doua episoada consecutive ...sweeet :D
now sa revenim la oile...err maimutele noastre care defapt nu sunt maimute

interesant episodul 6 si tema lui principala, sau cum zicea hanekawa "nu sapa prea mult in trecutul persoanei iubite, s-ar putea sa nu-ti placa cea ce vei gasi" bine de aici dilema episodului 7 ce te faci daca trecutul sapa dupa tine te da cu capu de 3 trenuri, iar apoi ai parte de un flash show ...raspuns te duci la your friendly neighborhood upsidedown cross lover adviser ...

is it just me sau toata treaba devine stereotipica si enervanta

Pt moment am crezut ca trecutul de vampir al lui Araragi va juca un rol dar se pare ca nu (a fost bun doar pt un easter egg atuncea cand sa "oferit" sa faca ordine in camera lui Suruga, yeah .. the good old thing care zice ca vampirii sufera toti de comportament obsesiv si tre sa desfaca noduri sa adune seminte de mac imprasitate si sa aranjeze cartile in teancuri) plictisitor ..dar nice touch

In rest poveste horor tipica, pactul cu diavolul, surpiza neplacuta la aflarea pretului :yawn:

PS da Senjougahara rulezz, pare singurul personaj cat de cat viu in aceste 2 episoade, iar modul ei dominant de a se purta cu Araragi este asa de normal incat ... ahh it makes me all warm and fuzzy inside

PS2 rougue nu ti se pare ca relatia celor doi seamana cu ce e in Sundome adika Senjougahara = Kurumi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 10 2010, 10:27 PM
Post #75


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Rogue... atat timp cat e o fata eu zic ca se considera harem (no questions here) oricum verry mixed feelings here. pe langa discutia aia lunga despre cum tree sa se imbrace un [bi]ciclist ;) :rolleyes:

And yes, i just hate Senjougahara nu numai ca nu e romantic dar deja devine disturbing ce face fata asta... poate s-a gandit ca ii usureaza durerea lui Araragi... adik ok nu cred ca arata asa de rau din "punctul ala de vedere" :rolleyes: ;)... atata timp cat nu esti intr-o balta de sange :unsure: dupa mine e nebuna si in locul lui Araragi as fugi de nu ma stiu :D

Bogdan unde vezi tu normalitate in relatia alora ? ce au ei e curat BDSM :D Din povestea cu maimuta e simplu totul [love/rejected or impossible love/] + un pic mai mult egoism decat trebuie = hate si gelozie

Iar povestea sunt sigur va evolua in ceva neasteptat, pentru ca cum a zis si Meme (meme as 4chan meme ? ) ala nu e un demon simplu , nici maimuta simpla nu e ;) Edit: apropo the original story

Notorious you forgot to mention staplers having sex thing :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Feb 10 2010, 10:52 PM
Post #76


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



pai mahh ce poate fi mai normal decat o fata geloasa ca baiatul aduce vb de o alta fata cu care ea a si avut o istorie cel putin dubioasa
si povestea cu maimuta eu zic ca este motivul clasic al pactului cu diavolul, ce spui tu ar fi adevarat daca am avea o telenovela dar cum nu este cazul, iar ura si gelozie sunt deja minimalizate, eu inclin sa cred ca povestea se vrea mai subtila , daca e sa ne raportam la celelate episoade se poate observa ca se respecta tiparul de gandire conform caruia adevarati monstri sunt in mintea noastra, creati de noi, iar atuncea cand nu mai avem nevoie de ei, ei totusi continua sa ne urmareasca

PS daca ai fi in locul lui Araragi si ai fugi, ai ajunge la adanci batrnaete, dar ma indoiesc ca ai avea ce povesti nepotilor :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 10 2010, 11:01 PM
Post #77


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



da eu zic ca her twisted love created a monster sau cel putin atracted a monster inside of her :P si nu e subiect de telenovela

Aaaand mai bine ajung sa nu am povesti ceva nepotilor decat sa am ce povesti dar sa nu am cui :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Feb 10 2010, 11:05 PM
Post #78


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Mda, nu m-am prins de chestia cu vampirii obsesivi-compulsivi. Am mai apreciat deja la thread-ul asta ca afli chestii noi.

Sundome? Humm. La suprafata ai dreptate, dar totusi, atmosfera imi pare diferita. Si-ar iesi o frumusete de discutie despre exact de ce pare asa, dar nush cati de-aici o apreciaza. Asa ca ma marginesc sa spun ca

1. In sundome e evident romantism first, si bsdm second, aici e pe dos
2. Kurumi se pune f.f. evident in pozitia dominanta de la bun inceput, ceea ce face bsdm-ul sa fie veridic si fain. Senjougahara e mai indragostita de Arararagi decat invers... asa ca I don't know... it's kinda fake. Singurul atu pe care-l are cu adevarat e fan service-ul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Feb 10 2010, 11:12 PM
Post #79


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



punctu 1 e discutabil (la o bere sau un ceai cum preferi)
punctul 2 e interpretabil si kurumi e destul de indragostita si obsedata iar in ambele situatii povestea a debutat ciudat kurumi e fascinata de puterea care o are, senjougahara e surprinsa ca cineva are suficienta vointa sa vrea sa ajute pe altii cu riscul propriei pieli :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Feb 11 2010, 12:02 AM
Post #80


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Uhh. O sa intru un pic in 2 atunci, nu ma pot abtine. Vointa are tipul mai degraba sa-i reziste ei. Faptul ca ajuta lumea este pur si simplu natura lui - din punctul lui de vedere este path of the least resistance. Tocmai de asta Senjougahara, abandonata de mica, s-a indragostit de el.

Kurumi... e foarte multa vreme doar interesata de el (again, n-am citit vol 5/6). Dar uite un exemplu foarte clar apropo de veridicitatea relatiei dom/sub. Mai tii minte primul act de BSDM din Sundome? Tipul din clubul de judo, rezistenta la durere si unde erau degetele lui? No, asta ilustreaza perfect ce inseamna control by way of fan service. He is property from the beginning. Also, I think it was sweet :P but maybe I'm just strange that way.

Araragi ... nush. Vorba lui Urfe (care unde-o disparut btw?!), i-o picat totul in poala, si n-o avut cand exact sa zica "nu" asa ca merge cu valul. Inca n-a aratat nici un semn ca o place pe S. mai mult decat pe Hachikuji de exemplu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 2 3 4 5 6 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 11:11 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |