Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Slam Dunk


Magnum
post Jul 27 2006, 07:43 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 27-July 06
Member No.: 2.801
Points: 29
Gender:



E un anime destul de vechi (cred ca a fost la televizor in anul 1990) este de genul sport dar are multa comedie si mai sunt si faze de lupta (sangeroase) toata povestea se inconjoara in jurul lu Sakuragi Hanamichi care intra in echipa de fotbal doar pt a impresiona o fat dar ajunge sa se implice profund in baschet si ajunge campion national
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jul 27 2006, 08:22 PM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Yeap joo r right but...ai uitat sa mentionezi ca e o serie destul de lunga si merita vizionata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post Aug 6 2006, 10:49 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



hmmmm.......numi aduc amitne sa fie action seria.....anyway......am vazuto si io si mam ofticat ca sa terminat in halu ala, vreau sai vad in play-offs....tensai sakuragi ha ha ha :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Jun 30 2011, 08:50 AM
Post #4


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Am terminat ieri seria si cele 4 filme. Pot doar sa zic ca e unul din animeurile mele preferate. Nu mi s-a intamplat la niciunul pana acum sa rad cu lacrimi cel putin o data la fiecare episod. Hanamichi, cei 4 prieteni ai lui si cei din echipa de baschet were too damn funny. Nu am mai vazut un personaj sa se faca de ras in halul ala si de atatea ori precum Hanamichi :lol: . Cand avea si el un mic moment de glorie, trebuia sa se intample ceva sa stearga momentul. Mi-a placut intr-unul din filme cand era aproape sa doboare recordul la recuperari (rebounds - sper ca asa se traduc) comite un fault si nu se mai pune :lol: . Felt so sorry for him.
Mi-a placut faptul ca romance-ul nu s-a simtit foarte mult(nu imi place combinatia sports+romance prea mult), ci chiar a fost destul de comic prezentat... poor Hanamichi, poor Haruko ^_^ . Recunosc ca am avut si eu momente cand aproape ca voiam sa strig in minte Ru-ka-wa! - liked him too a lot . Preferatul meu, insa, e Mitsui, so cool and funny .
Grafica nu m-a deranjat asa de mult pe cat ma asteptam avand in vedere genul si anul in care a fost facut. Nu de alta, dar uiti de ea pt ca te prinde rau povestea :lol: . Pot sa zic ca mi-au placut si OP-ul si ending-ul destul de mult incat sa nu trec peste ele la fiecare episod. I usually skip them.
Chiar daca pare lung si cu o grafica destul de veche, merita vazut. A really fun anime to watch.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jul 28 2011, 03:15 PM
Post #5


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Wow ce putine posturi... Am si eu o intrebare totusi, daca e cine sa imi raspunda. Este vreo persoana care sa nu fie fan sports anime in special, dar careia sa ii fi placut Slam Dunk chiar si asa? Is it good enough if you don't really find anything entertaining on the sports side?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Jul 28 2011, 03:35 PM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



A fost foarte amuzant la unele faze, unul din primele anime-uri care m-au facut sa rad in hohote.. totusi meciurile sunt foarte lungi si oarecum plictisitoare pentru ca urmeaza cam acelasi tipar sakuragi sucks then he gets better then he sucks again... for about 10 episodes. Oricum l-am vazut acum mult timp si nu prea imi aduc aminte detalii. Worth watching if you have the time and you don't hate older drawing styles.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 7 2011, 10:06 AM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(Moonsparkle @ Jul 28 2011, 03:15 PM)
Wow ce putine posturi... Am si eu o intrebare totusi, daca e cine sa imi raspunda. Este vreo persoana care sa nu fie fan sports anime in special, dar careia sa ii fi placut Slam Dunk chiar si asa? Is it good enough if you don't really find anything entertaining on the sports side?
*



Da e un reply vechi dar asta e. La Slam Dunk mi-a placut in special cum erau desenati (Stil asemanator YuYu Hakusho) si ca aveam unele momente cu delicventi de liceu si batai + faze funny. Slam Dunk m-a cucerit in primul rand ca anime si apoi ca anime-sport.

La unele animeuri-sport nu imi plac tema atinsa (ca tennis sau alte sporturi care nu m-au atras , fotball american).
DAR si un mare dar , te cuceresc uneori si te mai si invata unele reguli din sportul respectiv (deci intr-un fel educativ).
Eyeshield 21 e in stilul Kenichi Strongest Disciple (e cu fotbal american dar e cool si are faze interesante).
Mai e unul cu baseball si e mult psihologic in stilul Death Note.
Recunosc ca uneori pot fi repetative scenele dintre partide-meciuri dar asta este.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:57 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |