Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

Outline · Standard · [ Linear+ ]

> Viata Fanului Anime


Botan
post May 15 2009, 08:45 PM
Post #1


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Topicul Cum vi s-ar parea viata fara animeuri? m-a inspirat in a realiza acest subiect de discutie..ma intrebam..."sunt eu singura de pe planeta sau nu?" Si aici ma refer la comportamentul meu in "lumea reala".

Intrebarile sunt cam asa, dar nu-i musai sa raspundeti exact la ele, puteti spune orice vreti (asta daca vreti :P):
Cum va comportati in viata de zi cu zi, fani anime?
Voi credeti ca animeurile v-au influentat in vreun fel sa va schimbati?

Eu, in viata de zi cu zi, sunt destul de..ciudata ati putea spune. :lol: Asta pentru ca le vad pe fetele astea in clasa cum vorbesc toata ziua ce bluze au mai vazut prin oras, ce "gloss" si-au mai luat, ce fond de ten, cand vine comanda lor, si te miri ce..unde si-au facut peisajul detaliat de pe unghii :lol:
Eu, stand mai toata ziua in clasa lipita de scaun (ca n-am ce face) as putea fi centrul barfei, ca am ce barfi (dar n-am si cu cine lol). Pe mine nu ma intereseaza apropae deloc ce cred ceilalti despre mine (adica despre cum arat, daca-mi sta bine al 5.556-lea fir de par din cap si daca nu cumva mi-au aparut cearcane - in cazul meu- din cauza ca am stat prea tarziu -la calculator, citind manga sau uitandu-ma la anime : )) - ). Nici afara nu-mi place sa merg singura, dar nu mai am cu cine. Prea multe fete cu care am reusit sa ma-nteleg bine si sa impart aceleasi ganduri in povestea cu "fashion"-ul nu am intalnit, si care-au fost au ajuns in alte clase si nu mai putem vorbi.
Cat despre fani anime, pe la mine prin clasa cred ca nici n-a fost si nici nu e niciunul, de fapt la gimnaziu er un baiat care se mai uita, cred ca la Yu Yu Hakusho, dar pun pariu ca daca-l intrebam dac-i plac animeurile ma-ntreba ce-s alea.
Cred ca v-am povestit multe si neimportante lucruri..dar nu am mentionat faptul ca .. ce vroiam sa spun? *thinkikng* A, da! Vroiam sa spun ca nici eu nu sunt aia care sa sara "Vai, te uiti la animeuri? Esti fan anime? Uita-te la anime ca sunt misto rau da tot!" si alte lucruri. Si daca m a gandesc bine, asta e un lucru bun pt ca eu nu vreau sa impartasesc aceasta lume sacra (:lol:) cu oameni care stiu sigur ca oricum nu o sa le aprecieze “valoarea” (adica o sa le ia ca pe niste desene animate)

Pe de alta parte, sper ca fanele carora le place sa se ingrijeasca de infatisarea lor (exagerat de tre, vreau sa spun) sa nu se supere pe mine, mai ales pt ca urmeaza sa fac o marturisire :D: Nu m-a deranjat niciodata asta la un om, doar ca ma-ntreb cum poate fi cineva asa, si in plus, parca vazand asta la un fan anime nu mi s-ar parea deloc ":o ".

Ah, da! Cum m-au influentat animeurile? Pai foarte mult .. Probabil ca gandesc mai pozitiv dupa ce am vazut animeuri, desi mi-e greu sa fac asta, nu sunt o persoana optimista, dar nu stiu cum, de fiecare data cand vad un anime parca simt din nou ca as putea reusi sa fac ceea ce-mi propun. Si animeurile parca-mi dau o alta viziune de-asta a vietii..observ poate unele lucruri pe care nimeni din jurul meu nu se deranjeaza sa le vada..adica gandesc mai "in pofunzime", desi asta nu se observa si la ora de romana =))).Cat despre faza cu obsedarea de baieti..cred ca nu am fost niciodata asa si sper sa nu ajung niciodata asa... Pe scurt, in exteriorul casei sunt o fata ‘normala’ (asa le spun eu uneori celor neinectti de virusul anime :lol: ), desi, mai putin, si la filme sunt pretentioasa =)) )

Dar eu oricum nu ma simt pe dinafara, ba din contra, atat timp cat exista animeurile si bishounenii la care sa ma gandesc nu mai am nevoie de altceva. :D Chiar astazi am intrebat-o pe mama cand am vazut o stire: "oare la inchisoare ai voie cu claculatorul?" =)) ce intrebare de om normal mai e si asta? (a gandeam:daca erai eu aia cred ca innebuneam fara animeuri)



Acum, sa vad daca cineva e interesat in topic. Cu siguranta o sa-mi dau seama ce prostii am mai scris si eu (din nou) pe-aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies(1 - 19)

rogueman999
post May 15 2009, 09:27 PM
Post #2


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



La inchisoare nu ai voie cu calculatorul. M-am interesat.

La mine lucrurile au fost fix pe dos. Aproape imediat dupa ce am descoperit anime-urile am gasit si anime-club-ul, si meet-ul de joi si.. dintr-una in alta ma uit in jur si vad ca o buna parte din cercul meu social e, direct sau indirect, de acolo. Concluzia ar fi sa continui sa cauti, si cu prima ocazie sa vii intr-un oras mai mare. Desi nu stiu de ce am un feeling ca in Oltenita nu esti chiar singura... *cough*cough*.


Iar cu colegii de clasa... moderatie, moderatie. Stiu ca e tentant cand ii vezi "obsedati" cu ale lor sa dai in extrema opusa, dar si "kareshi" si un look ok sunt chestii care pot fi fun. Cu moderatie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post May 15 2009, 09:55 PM
Post #3


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Botan, ma regasesc in aceeasi situatie ca si tine, in special la faza cu "colegele din clasa care vorbesc despre jegul de sub unghii" si din acest motiv nu reusesc sa ma integrez printre ele.. Nu ca as vrea :lol: . Un alt motiv ar fi si acela ca am o oarecare antipatie fata de fete (in general). Am o colega care mi-e si prietena, dar e pe dinafara cu tot ce inseamna anime & anime stuff related. Nu ma deranjeaza asta la ea, pentru ca de obicei eu ii vorbesc despre chestiile astea, insa faptul ca imi cere detalii de genu "cum asa ?" sau "de ce ?" sau pur si simplu rade, ma face sa cred ca nu e o cauza pierduta.
In familie, vara-mea imi spune ca sunt "emo" :lol: , de cand cu faza aia cu pustoaica [,] care s-a aruncat de pe bloc, de-i placea Tokio Hotel, si ca a auzit ea la TV ca emo-ii sunt de obicei fani anime. Alta balarie. Cum dracu sa nu prostesti poporu cu televizoru ?
Ideea e ca duc o viata normala, dar bineinteles, fiecare are standardele lui de "normal" :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post May 15 2009, 10:28 PM
Post #4


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Eu nu percep uitatul la anime ca o activitate speciala si prin urmare sa trebuiasca sa imi pun problema daca ma comport normal sau diferit. E doar un hobby care e mai obscur, dar in ultimii ani prinde rau de tot in Romania, fata de ce era inainte. Fanii anime is doar niste oameni ca oricare altii, nu fac ei parte dintr-o elita a societatii si nu sunt nici unicii capabili sa inteleaga un anumit fel de umor sau cultura specifica anime-urilor.

Cat despre influenta lor, nu stiu ce sa zic... ma influenteaza pentru ca am un motiv in plus sa aman ceva ce trebuie facut? Daca e vorba de o lume noua si plina de inspiratie, la fel pot fi si serialele sf. Eu chiar nu vad anime-urile ca ceva special. Sure, cand esti inconjurat de oameni care cred ca "manga" se refera (doar) la betie te simti mai izolat, dar asteapta un pic pana schimbi peisajul, Botan, sa vezi cum o sa rasara fani anime de pretutindeni. ^^

ps: for the love of christ, will you guys please stop doing the "biserica virgula catolica" thing? e total lipsit de logica si pe deasupra si batator la ochi, mult mai batator decat o cacofonie, care de altfel se accepta in unele cazuri. /rant
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 15 2009, 10:39 PM
Post #5


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Nu ca ar fi mare secret dar nu spun oamenilor ca ma uit la anime-uri, dar nici nu intreaba nimeni :) asa ca nu ascund nimic. In general lumea nu stie ca am acest hobby si sincer e mai bine asa. Makes things easier. I have your normal everyday life, I mean anime-uri sunt doar un hobby. Nuttin special..

In rest acasa prietenii si prietenele stiu ca ma uit la anime-uri dar in general nu vorbim despre asta cand ne vedem. Am corupt cativa prieteni sa se uite la Naruto/Berserk/bleach dar cam atat.

I'm your regular closet otaku >_> ... <_< ...

Cum m-a influentat? Intradevar simt ca mi-am largit orizontul si perspectiva. Am invatat japoneza, am inteles o alta cultura am vazut si cum se traieste in Japonia ,etc.... Trebuie sa mentionez ca multe anime-uri mi-au schimbat modul de gandire ( nu radical dar ori mi-au dat de gandit ori am aflat lucrurii noi ) si modul cum vad everyday life dar cred ca lucrul acesta oricum se intampla odata cu trecerea timpului. Asa ca nu stiu cat % e din cauza anime-urilor si cat la % din cauza altor factori.

P.S. It's best if you're a closet otaku >_>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hikikomori?
post May 20 2009, 04:08 PM
Post #6


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 17-March 09
From: Tg-Mures
Member No.: 8.491
Points: 1.159
Gender:



Pana recent si despre mine puteam sa zic ca sunt un closet otaku, ce cum zicea si Animal e cel mai convenabil.
Dar cum am zis asta era pana recent, deoarece am iesit din dulap si mi-am zis ca ar trebui sa caut niste fani anime(in Tg-Mures), cu cine sa ma pot intalni si discuta despre tema de baza.
Din pacate inca n-am reusit sa dau de nici unu, numai de cateva replici enervante si de prost gust, asta e dar nu ma dau batut :) .
In fine unde voiam sa aiung era ca aceasta decizie am luat multumita animeurilor.
In final asi putea sa zic ca animeurile putin mi-au influentat viata cat de cat, din pacate nu numai cu bine m-au influentat dar asta e.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post May 20 2009, 10:15 PM
Post #7


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Nu te poti numi fan anime daca asta nu a modificat nici macar putin ceva din tine. Nu trebuie sa consideri ca influneta animeurilor te face un proscris, poate ca in unele cazuri accentueaza situatia, dar nu cred ca o poate provoca. Unii oameni, ca si mine defapt, sunt pur si simplu mai retrasi, nu gandesc (fara virgula) ca toata turma.
Cat despre ce schimbari mi-au adus animeurile, am devenit mai pesimist, chiar negativist, vad diferite lucruri din perpective la care nu le gandeam mai inainte, am inceput sa desconsider unele persoane, and the most important: am inceput sa port ochelari.
Un singur lucru trebuie sa-l ai in vedere: cand nu esti ca ceilalti atunci nu poti fi decat in 2 feluri, mai bine sau mai rau decat ei.
Btw nu esti singura olteanca.


QUOTE
ps: for the love of christ, will you guys please stop doing the "biserica virgula catolica" thing? e total lipsit de logica si pe deasupra si batator la ochi, mult mai batator decat o cacofonie, care de altfel se accepta in unele cazuri. /rant

Yeah, i can't stand it either.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 21 2009, 05:55 AM
Post #8


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Imi cer scuze de partea cu virgula.. :lol: am modificat postul.
Cat despre tot ce se spune pe-aici, se pare ca multi au pareri asemanatoare ^^
Elpreda, sunt de acord cu primul paragraf pe care l-ai scrs :P [pana la "toata turma"

QUOTE(elpreda)
Btw nu esti singura olteanca.

Hm...cui se adreseaza propozitia? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post May 21 2009, 11:05 PM
Post #9


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Da... la partea cu toata turma a fost un caz mai deosebit care nu prea avea legatura animeurile. Tind sa amestec lucruri diferite cand nu sunt atent. Sari peste partea aia.

QUOTE(Botan @ May 21 2009, 05:55 AM)
QUOTE(elpreda)
Btw nu esti singura olteanca.

Hm...cui se adreseaza propozitia? :D
*


Oops, mai scriam pe mess intre timp si am facut o mica incurcatura. Era pentru altcineva.( I really need to start checking my posts)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kaminari
post May 28 2009, 04:07 PM
Post #10


Aoi_hana
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 14-March 08
From: -.-
Member No.: 6.383
Points: 53
Gender:



Viata de fan anime ..
...
Eu nu prea ma uit la anime, adica doar cand am timp. Nici n-am avut net decat pe dial-up .. am de un an si de-atunci ma uit la anime online destul de des (aproape in fiecare zi).. :D
La scoala eu nu vorbesc prea mult cu colegii, dar nici nu prea am ce sa le zic (adica sa-i intreb si eu ce v-ati mai luat in ultima vreme, sa barifm toata ziua... tind sa-mi economisesc energia. :D
... Anime-urile nu ma influenteaza prea mult, dar unele care acum sunt "de suflet" ca Naruto, Bleach, Honey and Clover, Blue Gender si Elfen Lied + multe altele) au schimbat cateva lucruri in viata mea... nu prea multe totusi. da' nici nu intentionam sa-mi schimb viata. As putea sa ma comport altfel incepand din secunda imediat urmatoare, daca as vrea. Si uneori e necesar.. in situatii ciudate, imposibile...
ps: ar trebui sa citesc putin regulamentul, dar am vazut mai demult ca e cam lung T_T si nici n-am timp acum, asa ca aplic regulile de pe alt forum >> adica anime-mania :P...
Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rikka
post Jul 30 2009, 06:22 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 30-July 09
From: Varasti
Member No.: 8.907
Points: 28
Gender:



Sunt exact ca tine (cea care a facut topicul)
Imi vine sa le dau 2 perechi de plame cand vad pe fata cum fac iiiiiiii fatoooooo ai vazut ce bluza k lumea re aiaaa cum de nu o am eu :lol:
Le.as arunca intr-o rapa si nu le.as mai salva....dar de asta e lumea dobitoaca in care traim si ma bucur ca pot rade in fiecare zi de ea :lol:

Poi programul meu e destul de normal adica fac activitati normal....ma uit la anime mai ies pe fara si singura daca e nevoie ca aeriana :lol:
Nu-mi pasa de ce cred ceilalti de mine ma doare in c...cot :P dar nici acolo ca e prea dureros :lol:
Eee de ingrijit da ma ingrijesc dar nu exagerez cu fardurile cu lip glosu si tot felu de tampenii care la 40 de ani ma vor face sa arat ca chuky (nu stiu daca se scrie asa)...ma rog jignesc papusica era destul de draguta:X
Da m-a influentat foarte mult animeul....am devenit interesata de cultura japoneza si de limba ei pe care inainte de a afla de anime mi se parea ceva hmm "ciudat"
Dar acum vad cat de grozava e si limba si tara...a da si animeurile m-au invatat sa am grija ce prieteni imi fac :lol: daca e cineva care critica animeu sayonara bye bye n-am ce face cu tine :lol: si m-a invatat sa am rabdare cu dobitocii :lol: ma rog m-a facut sa par si o ciudata mai mare dupa spusele articolelor idiotice de pe net sau din reviste insa nu-mi pasa doar sunt speciala ne ne:>
Dap ai dreptate elpreda animeurile te fac sa vezi viata altfel...oricum nu trebuie sa fiti pesimisti ca rad dobitocii de noi...noi radem de ei ei d enoi veselie :lol: lasa ca vedem noi peste 5-6 ani cine va mai rade de otaku sau anime cand va deveni brend national.....sper @_@

Oricum eu va sfatuiesc sa nu ii bagati in seama lasa-ti incolo replicile idioate de manelari asa perfecti lasati mey sa fim noi ciudatii aia care au un scop in viata lasa sa fim noi "tocilarii" aia care se uita la anime prefer sa-mi pierd ziua uitandu-ma la anime sau citind manga decat sa ma uit la nu stiu ce petrecere a lui peste branza castravete murat (observ ca au ce au cu alimentele probabil ce baga in ei ca animaele nesaturate le dau inspiratie sa guite ca un animal cu cutitul la gat) noi ne vedem de viata cu 2-3 prieteni si ei cu o turma de prieteni care se mananca intre ei tradandu-se unii pe alti...no worrys asa au fost criticati toti orice grup noi e criticat...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Jul 31 2009, 12:44 PM
Post #12


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



Nimic schimbat in comportamentul meu de cand am inceput sa vizionez animeuri. Asta probabil si fiindca am trait in familie deschisa la minte, cu doua surori mai mari care mi-au explicat ce si cum de la inceput.
Nu am fost niciodata o persoana retrasa si nici nu am devenit; chiar daca "liderul turmei" in care imi faceam veacul la un moment dat a incercat sa ma "inlature" pe simplu motiv ca imi placea japonia. Am rezolvat problema in mod diplomatic, demonstrandu-i ca e prea prost pentru secolul asta.

In fine, revenind la subiectul discutiei, nu pot spune ca am o zi altfel decat a celor din jurul meu. Poate stau mai mult pe internet decat ceilalti si poate ca pierd timpul cu "Naruto" (de care m-am apucat la insistentele cuiva, si acum e o adevarat lupta sa ma invat cu armata de fillers/flashbacks) si cu inca doua serii. Dar cel putin imi place ce fac.

Nu pot spune ca mi-am influentat prietenii sau ca i-am convins sa se uite la anime sau sa citeasca manga. Dar acum, de fiecare data cand ne luam la tranta se aude cate-un "Hitten Mitsurughi" sau "Bankai" sau mai stiu eu ce atac vazut pe youtube; si credeti-ma, nu e nimic mai amuzant ca zece idioti de 20-25 de ani urlandu-si cuvinte in japoneza si apoi atacandu-se cat mai ciudat posibil. Cine nu ne cunoaste, ar putea spune ca suntem o trupa de circ.

"Oamenii obisnuiti sunt plictisitori." spunea cineva la un moment dat, si candva; foarte de mult. ma ghidam dupa principiul asta; dar acum pur si simplu nu-mi mai pasa ce zic sau fac ceilalti; si presupun ca asa ar trebui sa faceti si voi (atata timp cat persoanele respective nu sunt importante pentru voi).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Aug 1 2009, 11:23 AM
Post #13


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



QUOTE
Nu te poti numi fan anime daca asta nu a modificat nici macar putin ceva din tine.


Ete na ... serios? Poi sa zicem ca daca sunt fan CSI ma duc pe strada sa adun "probe" sau sa refac crima? Daca ma uit la anime, inseamna ca trebuie sa umblu cu peruci colorate, sa port costume ciudate in plina strada, sa vorbesc in japoneza si sa bag mutre?
Nu se poate doar simplu ... sa savurezi un serial?
Imi pare rau sa zic ELPREDA, dar din postul tau de mai sus (care-i din mai :lol: ) ceva te influenteaza foarte usor.


Raspuns la intrebarea din titlul topicului: ... cat mai normala. Don't push it, take it as your personal hobby.
Te mai uiti la un serial, mai iesi afara, mai vorbesti cu lumea, mai faci si alte activitati. Sa ajungi otaku mi se pare cea mai naspa faza din tot "fenomenul" asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Villy100
post Aug 1 2009, 05:45 PM
Post #14


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 26-June 09
Member No.: 8.790
Points: 8
Gender:



Fetelor...offf...asteptati...sunteti de abia la inceputul vietii...pana acum inca nu ati experimentat nimic...machiajurile...obsesia pentru baieti si pentru nu mai stiu eu ce...e specificul varstei...in momentul acesta sunteti limitatate din punct de vedere mobil si indraznesc sa afirm ca si emotional sunteti oarecum limitate...asteptati sa vina momentul in care plecati la facultate(sfat : faceti facultatea la distanta - va va schimba complet pe voi si viziunea voastra asupra lumii din jur...)...veti observa o lume noua, unde machiajurile, fardurile si nu mai stiu eu ce...precum si obsesia aia exagerata, pentru baieti, cum dispare si cum minoritatile se integreaza aproape fara probleme...fie manelist, rocker , ungur, moldovean, tigan, fan anime, fan filme porno...si nu mai stiu eu ce...veti observa cum povestile de dragoste devin adevarate telenovele sau simple aventuri de noapte...in fine...si multe alte lucruri...deja am luat-o pe campuri...unde voiam sa ajung..ah...asteptati...sa nu credeti ca asta e viata voastra...mereu marginite si nu mai stiu cum...inca nu ati vazut nimic...va asigur...
Sa revenim la subiect...nu...nu mi-a influentat cu nimic comportamentul...sincer...sa gandim logic si concis...nu ai cum sa te comporti ca nush care personaj dintrun anime in viata reala...nu se cuvine...adica...cand esti copil...mai merge...dar sa vezi un "ditamai hojmalau" ca face ca fetele din Lucky Star sau nu mai stiu de unde...e cam ciudat...
Comportamentul meu de zi cu zi...eh...nu cred ca se observa ca ma uit la anime-uri...si nici nu as vrea sa se observe...de ce?...datorita gandirii limitate pe care o au multi din jurul nostru...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

stx6
post Aug 1 2009, 08:01 PM
Post #15


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 1-August 09
Member No.: 8.909
Points: 15
Gender:



:blink:
Ce as putea zice substantial.. a da.
Nu stiu cat te influenteaza animeurile si in ce pozitie a creierului dar viata poate fi inbunatatita cu o gramada de lucruri --> asta include si desenele/animele/filmele..machiaj si asa mai departe; Viata Fanului anime va avea de suferit cand isi da seama cat a durat sa se uite la toata seria. :blink:
Cat despre fete si euforia prin care trec.. cand isi dau seama ca exista si baieti pe pamant ... nu te pot ajuta, de acolo te descurci :D Solo ... *#sa moara dusmanii mei ca sunt mai smecher ca ei.. ieeee :huh:#*

Dupa ce am terminat cu subiectul tau care oricum era stupid din prima chestia e urmatoare(aici se afla o greseala gramaticala dar nu ne intereseaza ca oricum nu intelegem) se dedica regulilor intr-o anumita comunitate de persoane ... una mai nebuna ca alta.. si uta utza cu caruta ... mai vine un nebun toti zic... wow e nebun.. si gata ai facut o comunitate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rikka
post Aug 1 2009, 10:09 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 30-July 09
From: Varasti
Member No.: 8.907
Points: 28
Gender:



QUOTE(stx6 @ Aug 1 2009, 08:01 PM)
:blink:
Ce as putea zice substantial.. a da.
Nu stiu cat te influenteaza animeurile si in ce pozitie a creierului dar viata poate fi inbunatatita cu o gramada de lucruri --> asta include si desenele/animele/filmele..machiaj si asa mai departe; Viata Fanului anime va avea de suferit cand isi da seama cat a durat sa se uite la toata seria. :blink: 
Cat despre fete si euforia prin care trec.. cand isi dau seama ca exista si baieti pe pamant ... nu te pot ajuta, de acolo te descurci :D Solo ... *#sa moara dusmanii mei ca sunt mai smecher ca ei.. ieeee  :huh:#*

Dupa ce am terminat cu subiectul tau care oricum era stupid din prima chestia e urmatoare(aici se afla o greseala gramaticala dar nu ne intereseaza ca oricum nu intelegem) se dedica regulilor intr-o anumita comunitate de persoane ... una mai nebuna ca alta.. si uta utza cu caruta ... mai vine un nebun toti zic... wow e nebun.. si gata ai facut o comunitate.
*




oy nu inteleg de ce ne faci nebuni....atunci de ce te-ai mai inscris....?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Villy100
post Aug 2 2009, 08:48 AM
Post #17


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 26-June 09
Member No.: 8.790
Points: 8
Gender:



stx6...nu inteleg...am citit de doua ori post-ul tau si nu inteleg ce vrei sa spui...revizuieste-ti te rog post-ul...nu inteleg ce vrei sa spui...nu inteleg unde vrei sa bati...pe romaneste vorbind:nu e coerent si exprimarea lasa de dorit...vorbeste tata cu ajutorul gandurilor tale si nu ale celorlalti din jur(sper ca intelegi aluzia...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Aug 2 2009, 09:27 AM
Post #18


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



QUOTE
Ce as putea zice substantial.. a da.

Stx6, ai dat-o in gard cu pseudo-opinia ta, care ne-a bagat in ceata mai rau decat eram, pentru ca ai scris de colo-pana-colo.
Daca chiar vrei sa intelegem ce-ai vrut sa zici, o sa te rog sa reformulezi, sau cel putin sa ne explici faza cu "sa moara dusmanii mei etc".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aylin
post Aug 2 2009, 07:04 PM
Post #19


.shoujo addict.
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: 23-July 09
From: Bucuresti [Zero's bed.]
Member No.: 8.888
Points: 272
Gender:



@Villy100: don't worry, nu cred ca era ceva de inteles in postul ala.

Faptul ca ma uit la anime/citesc manga nu imi schimba cu foarte mult viata. Deocamdata nu mi'a afectat modul de gandire, doar ca pierd prea mult timp citind manga [ma uit la anime-uri mai rar].
Nu am de gand nici sa stau tot timpul inchisa in casa, numai ca sa vad ce update-uri la manga au mai aparut. Imi place sa ies cu prietenii, colegii, sa ma distrez in general. First, real life. Then manga D: Asta nu inseamna totusi ca nu sunt obsedata, am si eu momentele mele in care nu ma pot dezlipi de compu. Dar totusi, incerc sa ies si afara, sa citesc si carti, pentru ca nu totul se invarte in jurul internetului, sau cel putin eu nu vreau sa ajung asa.

Daca ar fi sa spun un manga care m-a impresionat de-adevarat, acela ar fi Fruits Basket. Mi-a placut foarte mult, are niste mesaje de viata care rareori le intalnesti in manga/anime, si asta m-a surprins in mod placut. Nu mi-a schimbat intru totul gandirea, eu deja gandeam asa. Dar a fost foarte frumos sa vad aceleasi conceptii ca ale mele si in Furuba ^^

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 4 2009, 01:34 PM
Post #20


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Cred ca cel mai mult m-au influentat animeurile cand eram in scoala generala. Mi-a ramas clar intiparit in minte faptul ca fetele trebuie sa fie slabe. :lol: E de ras, dar asta intelegea mintea mea de copil bleg. Nu ca revistele de moda ar promova alt model. :lol:
In rest, in liceu eram o outsider care respingea machiajul si hainele la moda, dar, sincer, nu mi-a ridicat nimeni o statuie din cauza asta. :P Acum ma machiez zilnic si nu-mi vine sa cred ca inainte imi refuzam singura o fata mai atragatoare numai pentru a fi diferita (asta era motivatia mea :P ).
Acum, nu prea ma mai influenteaza animeurile pentru ca le vad seara, la Animax, cateodata, si cam atat. Nu cred ca trebuie neaparat sa fii influentat. Cum spun zamo si scipici mai sus, e un hobby. Ma uit la anime ca la un serial. Nu vad de ce ar trebui sa aiba un impact major asupra mea. Dus la extreme de cele mai multe ori (a se vedea "sinucigasii" care nu pot trai fara anime :huh: ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 05:39 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |