Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Produse De Colectionari Si Fani Anime, figurine-postere-vestimentatie-accesorii


BloodSamurai
post Oct 25 2012, 04:32 PM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



Buna ziua stimati colegi.

Sunt curios cam ce articole din categoria anime aveti in posesie sau vreti sa intrati in posesie (in afara de manga books si dvd-uri originale).

Ma refer la: figurine/action figure/wallscrolss/postere/stickere/vestimentatie cosplay/accesorii ca brose-brelocuri-inele-insigne/genti sport/portofele/curele/seas de mana/ceas de pat/ vestimentatie normala personalizata tricouri-fulare-manusi-caciuli-sepci/ textile igiena si garnituri precum prosop de plaja-baie-paturi-perne etc.

Exemple la ce ma refer (nu le detin :( ):
Figurina One Piece - Zoro / producator FiguArts
(inaltime 15cm) (in general inaltimile figurinelor anime sunt de 8-22cm si sunt la scara reprezentate [ scara din anime :P])
(IMG:http://3.bp.blogspot.com/-r2H8OZMMd-k/TjeTWIpFLdI/AAAAAAAABto/nO_QxcLZzGA/s1600/Figuarts%2BZERO%2BRoronoa%2BZoro%2B%2528ver.%2BNew%2BWorld%2BEdition%2529%2B01.jpg)

Figurine mici "gashapon" (au intre 4-8 cm inaltime cu capul deformat fiind funny):
(IMG:http://www.xl-shop.com/xlshop/product_images/OTHER/EX-JoJos-Bizarre-v1.jpg)
JoJo Bizarre


Port ochelari personalizat "Death Note"
(IMG:http://www.you-q.net/images/smallfile/2012100816549.jpg)

Sapca personalizata "Fairy Tail":
(IMG:http://en.animeshop.gr/files/products/1282-1b.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Oct 25 2012, 05:16 PM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Am cateva key-chains (cel mai mult imi place unul inspirat din Evanghelion), cateva plushies si o pereche de neko-mimi (I regret nothing) and thats about it.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 25 2012, 07:42 PM
Post #3


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Pentru cei care au FB: colectia mea de acum o luna - am mai adaugat inca 11 volume de atunci

Pentru cei care nu au: http://imageshack.us/a/img213/9873/img0402av.jpg - aici sunt doar figurinele si 85% din manga. Mai am un poster hand-made cu Fairy Tail si postere cu FFVII, NGE, K-ON, Haruhi, Guild Wars, Yuki, Inuyasha wallscroll si poster, Lara Croft si Yasei Bara

Scuzati calitatea imaginii...I buy anime stuff not phones
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Oct 25 2012, 10:45 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Oct 25 2012, 07:42 PM)
Pentru cei care au FB: colectia mea de acum o luna :D - am mai adaugat inca 11 volume de atunci :)

Pentru cei care nu au: http://imageshack.us/a/img213/9873/img0402av.jpg - aici sunt doar figurinele si 85% din manga. Mai am un poster hand-made cu Fairy Tail si postere cu FFVII, NGE, K-ON, Haruhi, Guild Wars, Yuki, Inuyasha wallscroll si poster, Lara Croft si Yasei Bara :)

Scuzati calitatea imaginii...I buy anime stuff not phones :P
*



Imi place figurina aia Ichigo Kurosaki de FIGUARTS "Piercer of Heaven", dar nu cumva are 15-17 cm inaltime (vad ca pe FB ai zis de 30cm si nu stiam ca e si o varianta la figurina asta de 30cm, sau asta e toata cutia :lol: ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Oct 26 2012, 03:53 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



Ma gandeam sa cumpar un transport de figurine prin Noiembrie-Decembrie, dar e o limita minima de valoare asa ca ma obliga sa iau mai multe figurine (dar pot sa aleg de care / diferite nu acelasi tip).

Au reduceri la o sumedenie de anime figures ONE PIECE tip figuarts si banpresto cu inaltimi de 15-18 cm (bun sunt si de 22 -26cm dar parca sunt mai scumpe).

Si cred ca ma voi baga pana la urma la acel transport (sa imi dea odata raspuns / ieri au dat raspuns privind stocul dar de abia acum ei calculeaza transportul catre RO).

Cu Naruto doar 2-3 modele ok /. Cu DragonBall Z sunt multe dar nu imi dau seama cat de ok sunt. Au Slam Dunk (o yeahhh)

Nu au (momentan) cu Death Note / Fairy Tail / Hokuto no ken / D-Gray Man si tot asa. Cu astea au wallscrolluri (cred ca voi lua si de astea) si brelocuri brosuri medalioane.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 26 2012, 04:32 PM
Post #6


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(BloodSamurai @ Oct 26 2012, 03:53 PM)
Ma gandeam sa cumpar un transport de figurine prin Noiembrie-Decembrie, dar e o limita minima de valoare asa ca ma obliga sa iau mai multe figurine (dar pot sa aleg de care / diferite nu acelasi tip).

Au reduceri la o sumedenie de anime figures ONE PIECE tip figuarts si banpresto cu inaltimi de 15-18 cm (bun sunt si de 22 -26cm dar parca sunt mai scumpe).

Si cred ca ma voi baga pana la urma la acel transport (sa imi dea odata raspuns / ieri au dat raspuns privind stocul  dar de abia acum ei calculeaza transportul catre RO).

Cu Naruto doar 2-3 modele ok /. Cu DragonBall Z sunt multe dar nu imi dau seama cat de ok sunt. Au Slam Dunk (o yeahhh)

Nu au (momentan) cu Death Note / Fairy Tail / Hokuto no ken / D-Gray Man si tot asa. Cu astea au wallscrolluri (cred ca voi lua si de astea) si brelocuri brosuri medalioane.
*




De unde dai comanda? :)

Si, hai sa iti raspund si aici :P

Figurina cu Ichigo e mai mica decat cutia, bineinteles. Eu o estimez pe la vreo 20 de cm. Nu am scos-o din cutie, asa ca nu stiu sigur, dar sigur e mai mare de 15.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Oct 26 2012, 07:48 PM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Oct 26 2012, 04:32 PM)
De unde dai comanda? :)

Si, hai sa iti raspund si aici :P

Figurina cu Ichigo e mai mica decat cutia, bineinteles. Eu o estimez pe la vreo 20 de cm. Nu am scos-o din cutie, asa ca nu stiu sigur, dar sigur e mai mare de 15.
*



Dau "undeva" comanda (externa China/Jap) nu dezvalui sursa si nici nu ma combin cu nici un coleg pt. ca nu vreau sa ma "complic". Prefer sa ma blochez eu putin la bani si sa cumpar vreo 15-20 figurine , apoi sa vad ce pot vinde si cine cumpara si pastrez decat vreo 2-3 figurine pt. mine.
Intai vreau sa experimentez pe pielea mea, apoi pe urma vedem functie de calitatea produselor si a serviciilor daca voi mai apela la sursa respectiva.

Sincer nu stiu (de fapt nu cred) sa fie figurine 100% japanese cu certificate de la Figuarts si Banpresto (alea sunt scumpe ca dracu de la 50$ in sus fara transport 1 figurina de 15-17 cm, iar unele modele ca Garp din One Piece poate sa fie si la 100$ iar cele noi dupa manga si anime JoJo ajung si la 180$).

Oricum daca iese o valoare mica de transport o sa le "dau" la 15-30 dolari figurina (functie de anime / dimensiuni/detalii)[consider ca r fi o valoare decenta].

Un tovaras care e fan la One Piece deja a zis ca sa rezerv pt. el deja un Luffy model tip Figuarts cu mantie a la Roger si un Zoro tot model tip Figuarts.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Oct 27 2012, 12:00 PM
Post #8


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Eu am doar un Gundam si un Luffy, plus niste papercraft-uri, nu prea stau tare la capitolul asta.

Ma gandeam sa imi mai iau niste figurine de la chinezi, unele arata foarte bine si au si un pret mic, cum ar fi astea, dar parca mai bine imi pastrez banii sa ii dau pe manga-uri : D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 27 2012, 12:37 PM
Post #9


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(BloodSamurai @ Oct 26 2012, 07:48 PM)
Dau "undeva" comanda (externa China/Jap) nu dezvalui sursa si nici nu ma combin cu nici un coleg pt. ca nu vreau sa ma "complic". Prefer sa ma blochez eu putin la bani si sa cumpar vreo 15-20 figurine , apoi sa vad ce pot vinde si cine cumpara si pastrez decat vreo 2-3 figurine pt. mine.
Intai vreau sa experimentez pe pielea mea, apoi pe urma vedem functie de calitatea produselor si a serviciilor daca voi mai apela la sursa respectiva.

Sincer nu stiu (de fapt nu cred) sa fie figurine 100% japanese cu certificate de la Figuarts si Banpresto (alea sunt scumpe ca dracu de la 50$ in sus fara transport 1 figurina de 15-17 cm, iar unele modele ca Garp din One Piece poate sa fie si la 100$ iar cele noi dupa manga si anime JoJo ajung si la 180$).

Oricum daca iese o valoare mica de transport o sa le "dau" la 15-30 dolari figurina (functie de anime / dimensiuni/detalii)[consider ca r fi o valoare decenta].

Un tovaras care e fan la One Piece deja a zis ca sa rezerv pt. el deja un Luffy  model tip Figuarts cu mantie a la Roger si un Zoro tot model tip Figuarts.
*




Noah, arunca un mesaj si in directia mea cand iti ajung :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dgmikep
post Nov 17 2012, 07:10 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 16-April 12
Member No.: 10.946
Points: 257
Gender:



Darczon, nu iti postezi si colectia de la Nijikon? :)
Eu am 3 mini figurine si atat... pacat ca singurii care s-au incumetat sa isi faca magazin cu figurine anime s-a inchis acum 1-2 ani cand nu aveam bani... :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 22 2012, 10:08 AM
Post #11


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



Pacat ďŚ pana la urma am renuntat definitiv la transportul de figurine bootlegs din cele 2 surse externe (nu DealExtreme sau AlibabaExpress sau altele).
Gasisem unele surse misto carea aveau deja si cu YuYuHakusho , DBZ, One Piece, Naruto, Fairy Tail, Soul Eater, Inuyasha si multe altele chiar si Warcraft . Dar ma obligau la o suma minima de 100 euro (un site) si celalalt la 300euro comanda. Iar transportul care se adauga pentru Romania era cam de 2x mai mare decat valoarea comenzii deci ajungeam la 300 euro sau 800euro. Mult domne mult (nu mai cumpar halatul :P ).
Cu Warcraft poate iesea ceva ca vad ca nebunii din Romania (adica fanii) dau pe o figurina 160-300 Ron (bun unele sunt mari si grele 30-45cm/1-5kg) , iar in Ro ce se vinde in magazine sunt bootlegs :P.

Referitor lui Bakaman: Yep am vazut ca pe DX au ceva bootleg de DB sau Naruto dar cand zic ceva sunt putine modele 10-30 tipuri si sunt foarte vechi si urat executate, in timp ce unde ma interesam eu erau si editii de acum aparute 2012 , unele executate foarte bine si aveau pt. fiecare anime in jur de 100 de modele in sus.
Pe DX si eu voi vrea sa exerimentez cu niste figurine mici tip “gashapon” , una sunt ieftine, doi la cele mici tip “gashapon” se observa mai putin defectele de executie (ca doar sunt bootlegs). La figurine precum One Piece care copiaza DX/Bandai/Banpresto/Figuarts o sa vezi ca te poate deranja extrem de mult daca detaliile fetelor sunt executate groaznic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Dec 7 2012, 10:40 PM
Post #12


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



Ce am rezervat pt. mine cand intru in concediu si revin “acasa” in Bucuresti. Mai trebuie sa lansez plata de transport-livrare ( o fac cu 2 zile inainte sa ajung acasa).
Cele 4 figurine principale din mangaul Grappler Baki (in Ianuarie se va lansa in Japonia si figurina cu Doppo Orochi).
Poza:
(IMG:http://i1049.photobucket.com/albums/s390/spirittoys/Pre%20Order%20Tamashii%20092012/Baki.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Dec 8 2012, 02:32 PM
Post #13


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(dgmikep @ Nov 17 2012, 07:10 PM)
Darczon, nu iti postezi si colectia de la Nijikon? :)

*



Nijikon-ul a fost destul de dragut cu mine :3 Am reusit sa cumpar inca un set (incomplet > . >) de figurine K-ON, niste Fate/Night chibis, Hatsune Miku chibi, Madoka Magica chibi (complet :D yey), Lucky Star (imi lipseste Konata, thanks to dgmikep > . >) si Haruhi natsumatsuri chibi set...Oh, si o tona de postere si insigne :3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5...49710351&type=3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Dec 8 2012, 04:14 PM
Post #14


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Dec 8 2012, 02:32 PM)
Nijikon-ul a fost destul de dragut cu mine :3 Am reusit sa cumpar inca un set (incomplet > . >) de figurine K-ON, niste Fate/Night chibis, Hatsune Miku chibi, Madoka Magica chibi (complet :D yey), Lucky Star (imi lipseste Konata, thanks to dgmikep > . >) si Haruhi natsumatsuri chibi set...Oh, si o tona de postere si insigne :3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5...49710351&type=3
*



Chiar ca o tona de insigne si postere..... colectia lui Darczon69 incepe sa creascaaa , auzi la el ca Nijikonul a fost dragut cu el dimpotriva tu Darczon69 ai fost darnic financiar cu Nijikon :lol: :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Dec 15 2012, 09:35 PM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



Wow vad ca incepe curentul si figurinelor din animeul Yu-Gi-Oh.
Au fost lansate modelele cu Kaiba si Yugi dar vad ca vor scoate si cu Joey (apoi cu monstrii – wizard etc ).
Ele au o inaltime de aproximativ 20-25 cm si au detalii si reprezentare buna la scara. Sunt facute de Art-FX dar sunt cam scumpe : 60-75euro o figurina.
http://www.1999.co.jp/itbig21/10210133a6.jpg

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ApaaPlata
post Dec 24 2012, 04:56 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 27-September 12
Member No.: 11.083
Points: 198
Gender:



De ce nu incercati sa cumparati de pe amazon?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Dec 24 2012, 06:25 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(ApaaPlata @ Dec 24 2012, 04:56 PM)
De ce nu incercati sa cumparati de pe amazon?
*



Cred ca glumesti ... nu ??!!? :unsure:
In cazul anumitor articole anime pe ebay si amazon au pretul mare uneori fata de anumite magazine online oficiale (cu 10-40%).

Multi pe ebay si amazon fac exact ce fac si romanii pe okazii. Cumpara ceva de undeva la o oferte de lichidari de stocuri cu vreo 180 Ron (valoarea de catalog e 240 Ron) si il pun la vanzare online pe okazii cu 230 Ron... ca deh romanul e bisnitar.

Eu am gasit oferte mult mai bune la figurine pe siteuri oficiale de figurine fata de ebay sau amazon. Acum depinde ce cauti si valoarea si raritatea sa.

Plus ca mai sunt si alte siteuri de licitatii/cumparaturi online pe care gasesc o gramada de lucruri [pe easyjapan auctions (licitatii online yahoo japan etc.) ] care nu se gasesc pe amazon si ebay dar transportul e criminal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ApaaPlata
post Dec 24 2012, 06:31 PM
Post #18


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 27-September 12
Member No.: 11.083
Points: 198
Gender:



Just asking , nu sunt in domeniu cu figurinele sunt pe partea manga , iar la manga ies mai castigat de pe amazon.Btw imi poti da un site oficial de cumparat figurine , unde se livreaza in europa?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Dec 24 2012, 06:56 PM
Post #19


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(ApaaPlata @ Dec 24 2012, 06:31 PM)
Just asking , nu sunt in domeniu cu figurinele sunt pe partea manga , iar la manga ies mai castigat de pe amazon.Btw imi poti da un site oficial de cumparat figurine , unde se livreaza in europa?
*



Pai sunt multe.... ele difera ca uneori unele au transport destul de scump sau ca practica preturi diferite la anumite articole... unele pot vinde mai ieftin lucruri legate de One Piece in timp ce alt site-magazin vinde mai ieftin Berserk/Trigun/Hellsing etc.

Playmoya / Angolz / HobbyLinkJapan / Archonia / 1999.co.jp

Eu astept comanda (prima mea comand related anime) joi de la HobbyLinkJapan.

Ca sa vezi poze / descrieri reale / dimensiuni si valori estimativ tip catalog gasesti cel mai bine la 1999.co.jp.

Atentie la cele bootlegs (copii-clone).... nu zic ca sunt rele :twisted: ci doar sa nu dai banii pe ele ca si cum sunt originale.
Scenariu: o figurina originala valoare catalog 180$ / pe un site oficial si de incredere are reducere la respectiva figurina si o vinde cu 140$ / un site de bootlegs o vinde ca originala (desii nu este) cu 80-100$ / site de bootlegs o vinde la un pret mai real ca 10-20$ (nu declara ca e originala dar nici bootlegs .. dar iti prezinta pozele reale ale clonei figurina).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ApaaPlata
post Dec 24 2012, 07:27 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 27-September 12
Member No.: 11.083
Points: 198
Gender:



HobbyLinkJapan m-a atras pentru cateva figurine one piece , cum este cu transportul?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:19 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |