Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> wolf`s rain


Memnoch
post Apr 11 2007, 02:06 AM
Post #61


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: 9-November 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.942
Points: 85
Gender:



Ce s-a mai intamplat cu seria NoOne ? Ai reusit pana la urma sa retusezi subtitrarile ? Eu am vazut deja seria cu subs in engleza dar mi-a placut foarte mult si chir mi-ar face placere sa o vad cu subtitrari in romana. Multumesc mult pentru efortul si timpul depus in a subtitra seria. Gambatte!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

akeela11
post Apr 11 2007, 09:47 AM
Post #62


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 7-November 06
Member No.: 3.240
Points: 4
Gender:



Iti multumesc NoOne pentru subtitrarea de la Wolf's Rain, e primul anime care m-a prins si care mi-a placut si m-a enervat sfirsitul.
Ai facut o treaba excelenta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Apr 11 2007, 01:59 PM
Post #63


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Memnoch, nu, inca n-am retusat traducerile. La sugestia lui intellect insa sot in acest moment RAW-urile la Wolf's Rain. Probabil va fi pe lista lansarilor Fansub-ului Diclonius. Voi retusa atunci subtitrarile. Oricum... nu sunt chiar asa proaste... eu zic ca te poti uita linistit la serie. Va fi o revedere placuta - te asigur - la fel a fost si pentru mine chiar daca am vazut-o frame cu frame. :)

akeela11, ma bucur mult ca ti-a placut. Si pentru mine seria a fost o incantare la prima vizionare - de-asta am tinut mortis s-o duc la bun sfarsit. Eu iti recomand sa-ti arunci ochii pe lista traducerilor (existenta in aceasta sectiune). Exista destul de multe persoane care s-au straduit sa traduca nime-uri... Crede-ma, ai de unde alege. Recomand tot ceea ce poarta semnatura LArSON sau intellect. Am vazut cateva serii si filme "lucrate" de ei si se merita sa renunti la engleza pentru romana. Insa pe langa ei mai sunt zeci de traducatori care s-au chinuit sa dea ceva bun. Scuzele mele daca nu va amintesc insa n-am avut timp sa urmaresc alte traduceri decat ale celor doi de mai sus.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:21 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |