Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Spiral ~ Suiri no Kizuna


just girl
post Nov 9 2006, 08:30 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 8-November 06
From: Titikaka
Member No.: 3.247
Points: -17
Gender:



QUOTE(Jeanne @ Oct 21 2006, 01:03 PM)
i love spiral!!!mie nu prea mi se pare ciudat :huh:
*


nici mie adik ma uit incerk sa nu pierd nici un episod..deci imi place..ca alte animeuri nu mai stiu(adik alte canale de anime nush in afara de A+) :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Nov 16 2006, 01:29 PM
Post #22


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



QUOTE(Zuzi @ Oct 5 2006, 10:39 AM)
eu l-am vazut . m-ia placu foarte mult nu are doar logica ci si putina psihologie
in primul rand nu e fratele e cumnat .Kiotaka Narumi este sotia fratelui lui Ayumu  care a disparut" fara urma" cu vreo 2 ani inainte .. de aici si legatura lui cu Blade  Children ce aveau abilitati speciale , si le lipsea o coasta .


pt mai multe informatii urmariti serialul :)
*




Pai, Kiyotaka e fratele, Madoka e cumnata lui Ayumu. Cel putin asta am inteles din serial, ca pe femeie o cheama Madoka.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shiro
post Nov 16 2006, 04:03 PM
Post #23


n00b
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 16-November 06
Member No.: 3.281
Points: 219
Gender:



daca ar avea sfarsit mi-ar place si mie.. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 16 2006, 04:21 PM
Post #24


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Ei fartilor nu mai fiti asa de duri intr-un fel Spira are sfarsit..pentru cei care vad lucrurile ceva mai abstract e usor sa isi dea seama ca la urma urmei si sfarsitul acesta, desi nu foarte reusit, e unul acceptabil.La urma urmei asta a fost menirea lui Narumi...sa ii ajute pe copii spintecatori, si asta face...indirect, dar in urma faptului ca Kanoe (parca asa il chema >__>) nu moare, el isi da seama ca nu sunt complet blestemati, si inca mai au o sansa de reusita...adica pot sa se schimbe.Nu e greu de vazut acest lucru: va trebuie doar un pic de imaginatie; vreti un sfarsit?..cam asa ar suna: copii spintecatori isi dau seama ca pentru ei exista si o cale de mijloc, se opresc din crime..si traiesc fericiti THE END :)
Oricum mie mi-a placut aceasta serie..nu e grozava...dar merge^__^!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Nov 18 2006, 06:34 PM
Post #25


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Dacă mă deranjează ceva la varianta A+, e expresia "copii spintecători". :) S-a īncercat traducerea "Blade children" deşi nu se impunea necesitatea ea. E gratuită şi conferă un sens complet aiurit.

Dacă vreţi neapărat să ştiţi mai multe aveţi două alternative: citiţi manga, pentru că e mai cuprinzătoare decīt ecranizarea şi explică mai pe larg. Sau citiţi descrierea de pe Wikipedia, care vă va explica totul repede, dar evident e un super-spoiler.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

edinaa
post Nov 26 2006, 11:44 AM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 26-September 06
Member No.: 3.043
Points: 106
Gender:



am vazut spiral de curand pe a+ si mi-a placut foarte mult. este un anime special, deosebit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mattebu
post Dec 16 2006, 02:59 PM
Post #27


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: 1-September 06
Member No.: 2.930
Points: 565
Gender:



Mi-a placut animeul asta..finalul nu prea imi place(as fi vrut ceva mai concret) dar este dragutz...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andreea_vcl
post Dec 26 2006, 12:33 AM
Post #28


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 25-December 06
Member No.: 3.497
Points: 37
Gender:



mmhhh..... spiral..... este super misto ca este mai misterios dar am auzit ca sunt mai mult de 27 de ep.... totusi daca nu te uiti la toate ep nu poti intelege nimic din el :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sweetkagome
post Dec 29 2006, 04:46 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 14-December 06
From: anywhere u look...........
Member No.: 3.444
Points: 72
Gender:



QUOTE(Ranma-kun @ Mar 4 2005, 10:07 AM)
E ciudat intr-adevar, dar aia il face si interesant, si original, eh nu e chiar asha de ciudat daca eshti obishnuit cu anime-uri de gen, de exemplu Detectiv Connan aka Case Closed, si mai sunt si altele, oricum cei interesati pot sa-l downloadeze aici: http://67.18.46.106/~exilemed/spiral/
*


si eu am vazut cateva ep pe a+ dar nu am mai avut timp sa vad pana la sf desi mi se pare interesant.am incercat sa intru pe adresa pe care o ai aici Ranma-kun dar nu merge alta adresa nu ai?daca ai pls zimi si mie.merci anticipat.... ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 3 2007, 07:42 PM
Post #30


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Spiral il poti downloada de pe http://www.anime-eden.com/index.php?site=e...es&anime=spiral . Insa trebuie sa te inregistrezi pe acel site inainte. Acolo mai gaseshti si zeci de alte serii faine.

P.S. people, incercati sa faceti posturile mai lungi de o propozitie, please :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DemiDemo
post Jan 14 2007, 08:11 PM
Post #31


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 14-January 07
Member No.: 3.609
Points: 5
Gender:



Sal. Eu ,una nu am inteles nimik din anime-ul acesta. lasa prea multe intrebari fara raspuns. Adica ,pt inceput CINE SUNT BLADE CHILDREN? de ce au puterile alea? ce legatura au cu fratele lui Ayumu? de ce sunt urmariti ?etc..
Prea multe mistere. Am fost foarte dezamagita cand am vazut ultimul ep.
Ok ...poate nu am fost eu foarte atenta ..asa ca va rog sa ma ajutati! poate cineva sa raspunda la intrebarile de mai sus? ...si la multe altele ...care vor urma
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akimoto Kumiko
post Jan 17 2007, 09:01 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 15-January 07
Member No.: 3.613
Points: 6
Gender:



Mie mi-a placut, mi s-a parut destul de interesat cat despre intrebarile tale DemiDemo
QUOTE
CINE SUNT BLADE CHILDREN? de ce au puterile alea?
pai sunt niste copii blestemati, asa le zic pt ca sunt vanati, iar puterile nu poti sa zici ca au niste puteri supranaturale, dupa parerea mea ei sunt asa de buni ( gandesc logic) din cauza faptului ca au fost vanati si au trebuit sa se acomodeze si sa evolueze. Cel putin asta e parerea mea. Cat despre fratele lui Ayumu nici eu nu sunt sigura, cred ca si el a incercat sa ii ajute dar nu a reusit.
QUOTE
de ce sunt urmariti ?
sunt urmariti din cauza ca le lipseste o costa, asta ii face copii blestemati, desi pare o idee stupida, sau mai bine spus pt ca au vrut sa se apere si au ucis alti oameni.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dana2006
post Mar 21 2007, 04:46 PM
Post #33


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: 17-September 06
From: Targoviste
Member No.: 3.002
Points: 553
Gender:



Spiral e un animeu bun, in ciuda faptului ca sfarsitul e frustrant, ma asteptam sa nu ne lase chiar asa in coada de peste!
Vroiam sa stiu pana la urma ce s-a intamplat cu fratele lui Ayumu,Kyotaka parca il chema? Sau nu m-am prins eu de ceva? :blink:
Totusi mi-a placut, Ayumu e un personaj adorabil!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaxor
post May 5 2007, 04:49 PM
Post #34


forever dreamer
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 27-December 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.503
Points: 405
Gender:



Spiral........actiune logica, grafica bine facuta si are momente cand te tine cu sufletul la gura...dar despre sfarsit mai bine nu spun nimic! Ok, nu mai moare nimeni si o ia fiecare pe drumul sau infruntandu-si destinul, dar ma enerveaza personajul fantoma Kyotaka. Ce-i cu el la urma-urmei?? Unde a disparut? De ce nu se intoarce nici dupa ce totul s-a terminat? Si am inteles eu gresit, sau a plecat si Madoka la sfarsit? Astia de la A+ nu au tradus ultimele minute din serie, dar parca era vorba de un gen de promisiune pe care o facea Madoka lui Ayumu... Oricum, finalul e putin prea "deschis". :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Raziel
post Jul 1 2007, 03:03 PM
Post #35


Redeemer@Destroyer
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 1-July 07
Member No.: 4.601
Points: 74
Gender:



am vazut toate ep si actiuneae intr-adevar boring dar si putin mai realista,cand l-am vazut pe Ayumu folosindu-si logica mi-am dat seama ca asa ceva in realitate e de-a dreptul incredibil,un frate mai mic cu dorinta de a-l intrece pe fratele sau mai mare devine un geniu si ii calca pe urma la cantatul la pian.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Jul 1 2007, 04:23 PM
Post #36


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



QUOTE(DemiDemo @ Jan 14 2007, 09:11 PM)
Sal. Eu ,una nu am inteles nimik din anime-ul acesta. lasa prea multe intrebari fara raspuns. Adica ,pt inceput CINE SUNT BLADE CHILDREN? de ce au puterile alea? ce legatura au cu fratele lui Ayumu? de ce sunt urmariti ?etc..
Prea multe mistere. Am fost foarte dezamagita cand am vazut ultimul ep.
Ok ...poate nu am fost eu foarte atenta ..asa ca va rog sa ma ajutati! poate cineva sa raspunda la intrebarile de mai sus? ...si la multe altele ...care vor urma
*



Read manga...careva care a citit manga mi-a spus ca blestemul este doar la figurat, ca ei ar fi clone sau asa ceva...nu am verificat informatia inca, da daca vrei mai multe detalii, fa bine si citeste manga. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Jul 1 2007, 08:53 PM
Post #37


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Am vazut Spiral cu ceva timp in urma. A fost mai mult un anime psihologic care era amestecat cu aventura. Nu a fost cine stie ce, dar pentru cei carora le place genul...e numai bun.
A avut un final mai...cas XD...dar merge. Mi se pare totusi ca fata care era cu Ayumu (nu-i mai tin minte numele) era cam in plus. Intr-adevar il ajuta pe Ayumu si in unele episoade este in centrul atentiei, dar pe mine m-a cam deranjat. Ayumu era un baiat destept, ce-i drept si nu puteai sa prevezi ce urma sa faca. A avut si momente interesante anime-ul, dar sincer nu a fost pe gustul meu. Repet: pentru cei carora le place genul, e ceva ce merita vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

minamino_sayuri1990
post Jul 6 2007, 05:15 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 27-June 07
From: Bucuresti,Romania
Member No.: 4.567
Points: 117
Gender:



spiral e un pic bizar,e un desen dragut,plin de logica dar putin cam plictisitor...personajele sunt destul de grozave,dar nu toate...cel putin hiyono mi se pare bagata degeaba...tot ce face este sa il urmareasca pe ayumu si sa il streseze...mia placut riyoko care a jurat sa nu omoare oameni chiar daca e un copil spintecator si de asemenea imi place si de eyes rutherford care chiar vrea sa isi schimbe destinul si sa scape de blestem...ca toti ceilalti...bine in afara de kanone,tradatorul...de asemenea nu ii inteleg rostul nici lui sayoko ...ca nu apare decat in 2 episoade si atat ,nu face nimic...mai ales ca si finalul e cam aiurea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kitten
post Jul 30 2008, 01:43 PM
Post #39


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 30-July 08
Member No.: 7.304
Points: 8
Gender:



pozte sa-mi explice si mie cineva pana la urma ce este un copil spintecator? ca nu am inteles nici din anime nici de pe forum:D sunt mai grea de cap:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jul 30 2008, 01:56 PM
Post #40


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Din ce am inteles si eu copiii spintecatori se deosebesc de restul oamenilor prin ochii de pisica, faptul ca le lipseste o coasta si printr-un simt criminal mult mai accentuat.
Spoiler:Stiu ca au fost creati de un geniu ca un fel de clone ale lui. A creat in jur de 80 si la fel ca el le lipsea o coasta si erau blestemati sa devina si ei genii dar mai tarziu sa fie dominati de aceiasi dorinta de a ucide ca si el. Cam despre asta e vorba in mare. Pentru mai multe detalii check out the manga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:57 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |