Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

16 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Elfen Lied


naruto2004
post Sep 6 2004, 10:22 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Elfen_Lied am reusit sa-mi fac timp sa vad primele 3 episoade si imi mentin convingerea, nu e nimic impresionant. Nu va luati dupa niste imagini publicate pe net. Animeul e departe de acele imagini. Animeul incepe perfect pentru un sf horror dar din pacate continua cam slabut, e previzibil. Deja exista clisee pentru acest gen de anime iar acesta nu se indeparteaza prea mult de matrita.
Din primele episoade am remarcat doar scenele ecchi si o oarecare umbra de umor, in rest pe mine unu m-a plictisit.
Posibil ca poveste sa capete ceva mai multa culoare in episoadele urmatoare, dar pe moment eu o rezum doar la atit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Sep 7 2004, 12:27 PM
Post #2


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Tot ce stiu momentan despre acest serial, sunt acele imagini vazute, care sincer mi-au placut, si pana nu vad serialul, nu pot zice mai multe despre el... sper doar ca nu voi pati ca si cu alte animerui care m-au dezamagit dupa ce le-am vazut.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Sep 7 2004, 11:50 PM
Post #3


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ideea asta am mai spus-o..Daca un anime e nou aparut..si lumea in general nu stie de el, ar fi bine sa lasam discutia la anime noi.
Acum daca tot s-a inceput topicul ...io il las..si vad cum evolueaza in 3-4 zile...Atunci decid daca ramane sau nu..!
Ultimele 2 posturi le-am sters io si ultimul l-am editat, fara suparare! Am luat la cunostinta de ce se mentiona in ele!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Sep 8 2004, 11:13 AM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



seby chiar asa de nou nu mai e au aparut deja mai bine de jumatate din episoade asa ca lumea poate sa-l scoata si sa-l vada.
De asemeni nu am vazut topicuri la alte serii noi care sunt pe terminate sau trecute bine de jumate. Shura no toki, Samurai7 , Samurai champloo, Shinobuden, Otogizoushi, Madlax, Bakuretsu_Tenshi, Sokyu_No_Fafner , HxH, Dears, Girls Bravo, Konjiki no Gash bell si altele. Ce facem asteptam 6 luni sa se termine dupa care inca 6 sa le scoata sau sa le primeasca toata lumea dupa care deschidem discutii?
Eu le scot le vad si le sterg, nu mai scriu decit ce-mi place.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Sep 8 2004, 07:26 PM
Post #5


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Nu man...De aia nu ti-am inchis topicul ...si tot din acelasi motiv ...o sa il inchid daca nu se posteaza nimic despre el!!!!
Am mai spus asta ....fara suparare....
Iar o sa am ceva posturi de sters... :P !!
Pe mine nu ma intereseaza ca e de acum un an sau cai de acum sau cai de acu 6 luni....nu se vorbeste ..si sunt numai posturi de 2-3 linii....nu mai stau pe ganduri! Il rad cu brio!! Si asa e o mare varza aici ...macar asa mai pot controla cat de cat evolutia threadului!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Guts
post Sep 17 2004, 11:33 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: --
Member No.: 369
Points: 1



Acum am terminat de vazut al 8-lea episod din serie si observ ca se vrea a fi inca la capitolul "Introducere".Dupa umila mea parere se pot intampla 2 lucruri de aici incolo:
1.Seria se va termina peste cateva episoade
2.Sau va "exploda", sa zic asa, intr-o serie buna de pastrat...
Dar sa mai vedem din ea si sa mai discutam dupa aceea..poate mai tarziu...cine stie - pe la ep 30-40.......oricum voi urmari cu siguranta urmatoarele episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 18 2004, 08:32 AM
Post #7


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Guts...oarecum zici bine dar seria are fix 13 ep...deci o sa se termine curand.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ecstasy_pill
post Sep 18 2004, 08:35 AM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 80
Joined: --
Member No.: 30
Points: 11
Gender:



o sa se intample amandoua probabil
oricum seria nu are decat 13 ep ... probabil o sa se intample ca si in PMK unde in ultimile 4 ep se macelaresc aia cat pentru tot serialu`
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 25 2004, 06:39 PM
Post #9


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am scos si eu primele 9 episoade,din care am vazut 3.Pana acum imi place seria cu unele momente de-a dreptul bolnave sau umor.

[spoiler:a4c7d77c24]What connection is there between my balls and saving the world?[/spoiler:a4c7d77c24][/quote]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 21 2004, 02:21 PM
Post #10


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu am vazut toata seria....ma terminat-o de vizionat aseara. Mi-a placut....desi se putea mai bine. Finalul l-a fi preferat ceva mai tragic....dar oarecum si asta isi are calitatile.

Pe langa scenele violente...care concureaza la litrii de sange varsati cu Baoh, Beserk sau Ninja Scroll.....si scene echii.....povestea este interesanta din momentul in care afli ca Nyuu/Lucy e responsabila pt moartea surori si tatalui lui Kouta......si mai mult....acesta o cunoscuse cand era mic.....dar i se blocase memoria cand a asistat la cele 2 omoruri....ironic...memoriile i sunt reactivate tot printr-o crima :twisted:

Oarecum preferam ca Lucy sa-si duca la bun sfarsit scopul......dar cliseu : love will win in the end....cunoaste o noua subscriere :? . Pana la urma era om.....si mai mult dubla personalitate isi spune cuvantul. Nyuu era super dragalasa....vesela...si cu dorintza sa invete.....orice :twisted: . Lucy stia ce vrea...ce scop are......dar bunatatea lui Kouta...si sentimentele ei pt el isi spun cuvantul.

Un prsonaj cu adevarat special este nr. 35 - Makiro......e super sadica copila.....are o satisfactie atunci cand omoara oameni.....dar si la ea partea umana isi arata fazta atunci cand apare Kurama....tatal ei biologic.

Desi povestea nu-i excelenta.....dar e dragutza.....dar anime-ul exceleaza prin sadism si violentza. M-a uimit scena cu baietii aia cand omoara cainele......expresia fetei era uluitoare pt cine la o astfel de varsta.

p.s: melodia de intro imi place mult :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ecstasy_pill
post Oct 21 2004, 08:19 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 80
Joined: --
Member No.: 30
Points: 11
Gender:



bah unii nau vazut tot serialu da iti multumim pentru spoiler :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 21 2004, 11:01 PM
Post #12


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eee....asta e.....viatza :D :D.....eu nu stau sa foilosesc tag-ul de spoiler....din moment ce am inceput postul cu "Am terminat de vazut seria" cel care citeste va alege daca vrea sa afle ceva din serie sau nu.......eu fac posturi numai pt cei care au vazut tot
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

redleaf
post Oct 22 2004, 01:30 AM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 174
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 390
Points: 2
Gender:



8) Eu nu am vazut inca toata seria... Mai am de vazut ep 12 si respectiv 13... pot sa spun ca cel mai mult imi place opening-ul.... Adica melodia LILIUM.... Este absolut superba.... Si imaginile din opening sunt realizate in stilul picturilor lui KLIMT... Pt cei care stiu de acest pictor.... In rest, subiectul, personajele... Hmmm... Nimic iesit din comun... :shock: Ce pot sa spun - o chestie pur subiectiva - este ca mi-ar fi placut poate mai mult de Lucy/Nyuu daca avea parul ROSHU (asa cum apare in opening) si nu ROZ....(si asta pt ca urasc culoarea roz)... una la mana.... si doi... nu-mi plac complicatiile astea gen verisoara care isi iubeste varul sau fratele care isi iubeste sora, pe care vad ca tot pun accentul these twisted japanese people.... 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 22 2004, 10:52 AM
Post #14


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Aha....lilium e super....si ipostazele in care sta lucy sunt misto.....chair ca seamana cu niste tablouri. Cu verisoara & co...... :twisted: :twisted: i like that very much..... :twisted: :twisted: .......japonezii astia au o viziune asupra relatiilor intime pe gustul meu :D :twisted:

oricum una din cele mai misto faze e cea cand Nyuu se joaca cu sanii lui Yuka /gg :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

redleaf
post Oct 22 2004, 11:01 AM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 174
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 390
Points: 2
Gender:



/^_^ LOL....Scorpio...LOL.... :D Io radeam de nu mai puteam la faza aia.... Da, intr-adevar uitasem de ea.... Mishto... Cea mai nostima... Thanks for mreminding me... 8) Da....a propos de faptul ca seamana cu tablouri.... Chiar sunt -ca sa zic asa- copii dupa cateva dintre tablourile lui KLIMT... Doar ca Nyuu/Lucy apare in locul personajelor feminine din tablouri.... Mie KLIMT imi place tare mult... Cel mai renumit tablou al lui este "Sarutul"... Ever heard of it? Intr-o vreme aparea pe coperta cartii "Ultima noapte de dragoste si prima noapte de razboi" a lui Camil Petrescu.... /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Griffith
post Oct 22 2004, 11:20 AM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 21
Joined: --
From: ....
Member No.: 340
Points: 2



Aseara am terminat toata seria si eu si sincer chiar mi-a placut. In special nivelul ridicat de violenta :twisted: :twisted: . O faza mi sa parut cam prea deplasata sio anume cand Lucy ii rupe mainile si picioarele Nanei si aia ramane un piece of meat acolo /omg . Si ca sa nu se opreasca mai sunt si fazele alea cand ii cad mainile artificiale. Au cam facut haz de chestia asta producatorii.
Si makiro....damn that was one sick kid.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Oct 22 2004, 11:34 AM
Post #17


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



kso!!deabia am luat seria...din cate am vazut e super violenta!!!sper sa ma incant cu cat mai multe cadavre!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 22 2004, 03:33 PM
Post #18


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ma n-am auzit de asta...dar uite c-o sa ma interesez...ca m-ai facut curios :D :D. SI daca tot eram la faze comice....mai sunt 2 :

- cea in care Kouta o schimba pe Nyuu si intra Yuka :D :D /gg

- cea in care Nyuu cade cu sanul pe mana lui Kouta si incepe sa se frece de ea /gg :twisted: :D ...si asta incepe sa-si miste si el mana..si iar apare Yuka :D

Griffih...faza aia imi place la nebunie.....e super sadica :twisted: :twisted: . Aia cu mainele artificiale ce-i drept e cam trasa de par....dar isi are gramul de umor :D :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 3 2004, 11:28 AM
Post #19


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hm...slabutz...story varzuca...caracterele conturate neuniform...facute in graba...violentza si singele nu prea se integreaza in tentativa dramatica care se incearca...mi s-a parut amuzant faptul ca la un moment dat aveam impresia ca o sa se mute toti in aceasi casa ca o famileie mare si fericita /smile ...Sunt citeva scene reusite prin serie...Lucy este cel mai reusit caracter din toate...mi-a placut personalitatea dura...cred ca e cea mai in ton cu seria...se integreaza perfect...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maximilian
post Nov 9 2004, 11:17 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 28
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 269
Points: 2



Am vazut tot serialul...unele faze au fost excesiv de brutale ....altele haioase din cale afara....dar au fost si faze cand efectiv cand stangeam din pumni si sa sparg tot prin camera ..nu imi venea sa cred ca ,chiar exista asa ceva in lumea asta (cand Mayu (12 ani) era abuzata sexual de tatal ei vitreg).A fost extrem de dezgustator.In rest serialul a fost decent ca sa zic asa.Un plus enorm al constituie Melodia de intro si de ending....acolo jos palaria.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

16 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:39 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |