Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> One Piece


Ayumi
post Sep 30 2005, 12:49 PM
Post #21


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



Imi place foarte mult One Piece :D am vazut toate ep ce au fost date la nemtzi...in clasa a 9a era anime-ul meu preferat :D pacat ca mi-au scos rtl2 :( ce sa faci asta e.....eu chiar as vrea sa il vad iara ii super funny :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Oct 16 2006, 11:26 PM
Post #22


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



Am vazut OP cand il dadeau pe RTL2, nush cam pana la episodul 170 sau asa ceva. Are lupte destul de misto. Imi place ideea cu devils fruits. Personaje preferate : Ace, Ruffy si Zorro.
M-am chinuit sa-l iau si eu sa-l am acasa si n-am reusit decat ep 150 ca nu mai gasesc torrente sanatoase. Sper sa il vad odata pana la sfarsit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Mar 22 2007, 12:45 PM
Post #23


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



Wohoo...ce mult a progresat povestea...devine tot mai interesant si au ajuns numa la 300 de episoade pana acuma...o sa bata recordul seria asta la cat mau au de facut din poveste...din pacate ultimul film a fost cam dezamagitor...hmm still animatiile au fost super facute..:P
Din pacate probabil vor incepe cateva fillere ca deja animul ajunge din urma manga..:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Memnoch
post Mar 22 2007, 01:41 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: 9-November 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.942
Points: 85
Gender:



301 acuma :P SI sa stiti ca o sa mai fie inca pe atatea episoade. Din ce am citit pe forumuri autorul manga-ului a spus ca povestea a ajuns abia la jumatate in Water 7 arc...deci inca vreo 6 ani de acum inainte o sa ne putem delecta cu one piece :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animeniac
post Mar 22 2007, 02:02 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 7-December 05
Member No.: 1.960
Points: 11
Gender:



Eu citesc One Piece manga si zic ca totusi inca mai este pana sa fie ajuns de anime. Oricum tactica cea mai obisnuita e sa dea fillere mici de doar cateva episoade. Abia astept sa traduca careva Movie8 :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Mar 22 2007, 09:49 PM
Post #26


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



One Piece e unul dintre cele mai tari anime-uri pe care le-am vazut! Are tot ce-i trebuie, de la comedie (multa) la actiune si drama. Initial pare cam copilaresc datorita modului in care sunt desenate personajele dar nu este deloc asa. Tocmai contrastul dintre grafica simplista si usor caricaturala si seriozitatea unor scene m-a impresionat cel mai mult la acest anime.
Iar stilul de lupta al lui Zoro...de departe cel mai original pe care l-am vazut intr-un anime! Sa lupti cu o sabie in gura...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shobo
post Mar 30 2007, 06:07 PM
Post #27


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 14-December 06
Member No.: 3.439
Points: 330
Gender:



e printre preferatele mele animeuri ,am pierdut doar un singur episod din tot,pacat ca au cam slackat adc-ul dar acuma iau de pe vegapunk,eu astept inca meetingul de piratii unde se intalenesc cei mai tari piratii oricum animeul face senzatie mare in japonia din ce am citit,acuma trag episodu 302 se pare ca urmeaza batalia cea mare,si nu numai ruffy e in rolu principal ,adik cel putin acuma toti au contat in bataile cu Guvernu,o sa vedeti cand ajunge la batalia cu cp9
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sweet_ayu28
post Apr 5 2007, 05:39 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 30-December 06
From: Oradea
Member No.: 3.521
Points: 135
Gender:



Si mie imi place foarte mult one piece si cred ca am pierdut cateva episoade doar pana acum....seria e difuzata in continuare pe rtl2 dar nu stiu exact la ce episod au ajuns :P...personajul preferat e luffy pt ca e mereu fericit si glumeste indiferent de situatie dar imi place mult si zorro :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mouto kazuki
post Apr 5 2007, 07:56 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members
Posts: 22
Joined: 16-February 07
From: in my closet afraid of the dark, it's so cold, ... brrrrr ................. i wish mom were here
Member No.: 3.803
Points: 55
Gender:



pai prima data am vazut one piece anu trecut, l-am luat de la unu de pe odc, de atunci am vazut toate episoadele pana la episodul 300, nush daca a mai aparut unul, in ultimul timp nu prea am avut timp sa vad, dar daca apare il scot din strainatate, asa le-am vazut pe aproape toate, nu am vazut niciodata pe rtl2, ultimul anime pe kre l-am vazut pe rtl2 a fost dbz shi nici ala complet, numa pana la bataia cu freezer
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post May 1 2007, 10:17 PM
Post #30


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



One Piece e un serial care m-a impresionat. M-am uitat la el la insistentele unui prieten si am ramas placut surprins!
Daca la primul episod am am avut impresia ca o sa fie un fel de Dragonball pe masura ce am urmarit mai multe episoade am observat ca poate fi si destul de serios si nu e chiar o comedie!
Se pare insa ca multi au fost asemeni mie indusi in eroare de grafica aceea care...Hmm, sa zicem doar ca numai la un anime serios nu te duce cu gandul :P
Eu ma declar fan al acestui serial si ii salut pe toti piratii de pe acest forum care au plecat in cautarea One Piece :))
Baka man over ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mon
post Jun 24 2007, 07:16 PM
Post #31


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 24-June 07
Member No.: 4.544
Points: 8
Gender:



hmmm ce pot sa zic. One piece este my alltime favorite anime :D
il urmaresc cam din clasa a 8-a ( cand a fost dat prima oara pe rtl2 daca nu ma insel) si ... dupa ce mi-au scos rtl2.. am fac o pauza lunga ..... pana vara trecuta cand l-eam descoperit pe torrent. De atunci ma uit la ele si am ajuns la ep 314. 315 a fost scos astazi si cam pe miercuri joi asa o sa apara si titrat ....

din nefericire eu dau bacul atunci ... soooo va trebui sa mai astept pana il vad :D

in general .. serialul este superb ... daca apucati sa va uitati macar pana dupa Arlong Arc , va garantez ca deveniti dependenti .....

de aici le puteti descarca ....
kaizoku-fansubs pt ep de la 1-224 , gerusama ep 209-258 , ADC Elites ep 249-294 si in final vegapunk ep 294-315(ne titrat)

in rest .. bafta multa si sa va uitati la ele ca merita :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shobo
post Jun 25 2007, 02:45 AM
Post #32


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 14-December 06
Member No.: 3.439
Points: 330
Gender:



pacat ca nu sunt asha de multi fani OP,multi au ramas cu ce a fost pe RTL 2 dar acuma se gasesc toate episoadele(God bless the internet),eu sunt cu ele la zi si sunt tare curios sa vad cum o sa arate noua nava a lor si daca va intra si franky in echipa,in 2-3 saptamani cred ca vom afla .poate intru in manga putin sa vad cand e meetingul de pirati.oricum animeul e o frumusete cu o lume foarte vasta si foarte diversificata
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wee
post Jun 25 2007, 09:53 AM
Post #33


Wii?
***

Group: Members+
Posts: 116
Joined: 8-March 07
From: Constanta
Member No.: 3.911
Points: 296
Gender:



sunt destui fani OP, chiar daca nu posteaza aici. eu sunt la zi cu manga, a avut cateva chaptere mai plictisitoare, dar acum incepe un nou macel. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

super
post Jun 25 2007, 12:57 PM
Post #34


vanguard moogle
***

Group: Members+
Posts: 101
Joined: 30-April 07
From: Resita/Timisoara
Member No.: 4.224
Points: 362
Gender:



Prima data cand am vazut One Piece a fost ,go figure..., pe Rtl2 si evident ca mi-a atras atentia si fascinatia inca de la inceput,desi cred ca am prins de la episodul 6-7 in colo.Oricum story-ul este foarte atractiv ,pirati , comori , aventura, insa ceea ce fascineaza sunt personajele si stilul lor de lupta:Zorro cu 3 sabii???, Luffy este foarte 'elastic' :P ,Ussop (sper sa nu ii pocesc numele) mai mult incurca lumea , un bucatar care loveste numai cu piciorul ,ca sa nu mai spun de inamici fiecare cu o putere foarte dubioasa dar fascinanta si originala.Cand au intrerupt postul Rtl 2 (demult de tot) am vrut sa ii strang de gat pe cei de la cablu , dar ce sa ii faci ...
De atunci nu am mai vazut nici un episod si o sa trebuiasaca sa il iau de pe net de pe undeva , dar va trebui sa astepte pana imi iau restul de anime-uri pe care mi le trebuie :rolleyes: .Oricum este un Anime foarte fain si il recomand cu placere oricui :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shobo
post Jun 25 2007, 03:09 PM
Post #35


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 14-December 06
Member No.: 3.439
Points: 330
Gender:



wee mai e mult pana la meetingul de piratii dupa ce se termina lupta cu CP9 si o salveaza pe Robin?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wee
post Jun 25 2007, 04:45 PM
Post #36


Wii?
***

Group: Members+
Posts: 116
Joined: 8-March 07
From: Constanta
Member No.: 3.911
Points: 296
Gender:



nop, e imediat dupa plecarea din Water 7 (cu toate ca or sa fie ceva mai multe intalniri si noi dezvaluri), dar probabil ca in anime o sa urmez fillere
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Jun 25 2007, 05:17 PM
Post #37


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



probabil nu ţi-ai dat seama, dar shobo s-a referit la întâlnirea dintre toţi piraţii nu dintre Shanks şi Whitebeard, sau a lui Ace cu Blackbeard. deci nu avea cum să fi avut loc întâlnirea pentru că identitatea a DOI dintre cei PATRU piraţi (dacă ai citit manga ştii despre ce vorbesc) este încă necunoscută!

ps: uită-te la episodul în care Ace îi dă lui Luffy un bilet (pe care şi-l coase de pălărie) şi îi spune (prin episoadele din saga'ul cu arabasta): "Vei avea nevoie de el pentru la întâlnire" (sau ceva de genul ăsta), pentru a vedea despre ce întâlnire este vorba. oricum încă nu se ştie în ce constă această întâlnire...
app întâlnirea nu o să aibă loc prea curând pentru că povestea este abia la jumătate...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wee
post Jun 25 2007, 05:31 PM
Post #38


Wii?
***

Group: Members+
Posts: 116
Joined: 8-March 07
From: Constanta
Member No.: 3.911
Points: 296
Gender:



da, ai dreptate, m'am gandit la intalnirea dintre Shanks si WB, cele doua tabere reprezentand pana in momentul de fata o putere impresionanta, am si uitat de intalnirea aceea, s'au intamplat prea multe de atunci, am nevoie de niste recapitulari
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shobo
post Jun 25 2007, 11:21 PM
Post #39


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 14-December 06
Member No.: 3.439
Points: 330
Gender:



imi aduc aminte de intalnirea dintre Ace si Luffy,au aratat doar 3 piratii din cei 4 in anime dar erau necolorati ,bine ca nu il stiu decat pe WB asta de cand l-am vazut pe la inceput cred ca era pe la 60-80 peacolo,in urmatoru episod e intalnirea dintre Shanks si WB(huge dude),poate ma insel dar e si Blackbeard in poza si unu e anonim nu l-am recunoscut,ma mai uit inca odata la episod :),sper sa nu bage fillere la greu ca innebunesc ma apuc de manga :),daca incepe cu fillere

ma pun sa caut ceva date despre episoade si daca vor fi ceva fillere
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mon
post Jun 25 2007, 11:29 PM
Post #40


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 24-June 07
Member No.: 4.544
Points: 8
Gender:



dap si eu astept intalnirea respectiva , dar cel mai mult astept o posibila intalnire : tata-bunic-fiu :) anyhow ....... op este si va fii unul dintre cele mai aparte animeuri pe care am avut placerea sa le vad :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 04:27 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |