Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> N.g.e. Girlfriend Of Steel, Dateing Simulator


Ranma-kun
post Sep 23 2006, 10:53 AM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



(IMG:http://blood.birt.at/episodes/evagame.jpg)

Girlfriend of Steel sau Iron Maiden este un joc bazat pe seria anime/manga Neon Genesis Evangelion produsa de Gainax. Unii fani il mai considera un episoa aditionl seriei pentru ca este interactiv la un anumit grat, iar actiunea este asemanatoare cu cea dintr-un episod din serie, integrandu-se in serie fix in partea dinainte ca povestea sa devina mai intunecata, insa inainte ca al 11-lea inger Iruel sa-si faca aparitia, pentru ca "simulation bodies" sunt aratate in folosinta inca de la inceputul jocului, si nu ar fi putut fi folosite daca rau infectate de Iruel.

Jocul il puteti downloada de aici: http://forum.anime-club.ro/main.php?m=download&cid=34
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Sep 23 2006, 01:52 PM
Post #2


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Ah, grozav. Este prima oara cand mi-e simplu sa-l descarc si sa il incerc.

Multumesc, Ranma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 23 2006, 03:22 PM
Post #3


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ma bucura ca ii e de folos cuiva. Daca il incerci sa scri si un mic review, ca eu nu l-am incercat ca sa fiu sincer, no time for games.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Sep 23 2006, 11:26 PM
Post #4


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Ranma, voi incerca. Am incercat sa-i fac la pranz un download, nu trecea de 36 KB/s. Nici acum nu merge mai bine, asa ca presupun ca peering-ul cu Romtelecom nu este stralucit.

EDIT: Acum ajunge pe la 55 KB/s.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Dec 17 2006, 10:14 AM
Post #5


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



Am downladat ieri d p forum jocul Evangelion- prietena de fier , dar imi cere CD-ul :( ssi nu vrea sa-l instaleze! L-am extras din format .rar , dar nu stiu dc imi cere CD :blink: ???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Dec 17 2006, 02:44 PM
Post #6


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Ia un program gen Demon Tools si load imaginea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Dec 19 2006, 08:46 PM
Post #7


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



QUOTE(shinigami @ Dec 17 2006, 03:44 PM)
Ia un program gen Demon Tools si load imaginea.
*



Bine am luat Deamon-toolsul. Acuma , ce fak??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Dec 19 2006, 08:51 PM
Post #8


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Instaleaza-l.
Creeaza un "Virtual DVD-Rom".
"Mount image".
Play.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Dec 19 2006, 10:08 PM
Post #9


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



QUOTE(shinigami @ Dec 19 2006, 09:51 PM)
Instaleaza-l.
Creeaza un "Virtual DVD-Rom".
"Mount image".
Play.
*



Slowly boy, I knw some computers, but note so much. Ok, l-am instalat!! Ma duc in Manage Virtual Devices presupun si pe urma...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Dec 19 2006, 11:15 PM
Post #10


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



daca l-ai instalat , jos in bara langa ceas trebuie sa fie o icoana rosie cu un fel de fulger pe el :lol: ... ala ii Daemon Tool's ... right click - virtual cd / dvd-rom - device - mount image - selectezi imaginea jocului - okay ... si normal ar trebui sa mearga.
In cazul in care cere cd (nu stiu daca-i cazul,ca nu l-am downl) ... dai explore la imaginea incarcata (my computer - right click pe device'ul cu imaginea incarcata - explore - dupa care cauti crack - copiezi (in cazul in care il are) si dai paste peste cel original din locul in care l-ai instalat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Dec 20 2006, 09:23 PM
Post #11


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



QUOTE(Zalmoxis @ Dec 20 2006, 12:15 AM)
daca l-ai instalat , jos in bara langa ceas trebuie sa fie o icoana rosie cu un fel de fulger pe el :lol: ... ala ii Daemon Tool's ... right click - virtual cd / dvd-rom - device - mount image - selectezi imaginea jocului - okay ... si normal ar trebui sa mearga.
In cazul in care cere cd (nu stiu daca-i cazul,ca nu l-am downl) ... dai explore la imaginea incarcata (my computer - right click pe device'ul cu imaginea incarcata - explore - dupa care cauti crack - copiezi (in cazul in care il are) si dai paste peste cel original din locul in care l-ai instalat.
*



Am dat right-click pe iconita cu fulgerul, numai ca nu gasesc CD/DVD DEvices, doar Privacy Policy, unistal DAemon tools, license agrement, learn... si visit...!!! :(
je SUIS CONFUZZZZZZ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Dec 20 2006, 10:22 PM
Post #12


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Incepem cu inceputul, dai click dreapta pe icon-ul rosu cu un fulger in mijloc si trebuie sa iti apara asta : (IMG:http://img106.imageshack.us/img106/6419/01kj6.jpg) dupa care duci mouseul in partea de sus pe textul care scrie virtual cd/dvd si ar trebui sa arate asa: (IMG:http://img258.imageshack.us/img258/2293/02qj3.jpg). Nu e obligatoriu ca H: sa fie vritual drive o sa ii dea urmatoare litera din alfabet, in functie de cate partitii ai si ce alte unitati ai. Daca nu iti apare nici un vitual drive trebuie sa te duci cu mouseul pe "Set number of devices..." si dai click pe "1 drive" ca in imagine (IMG:http://img185.imageshack.us/img185/5962/03sq1.jpg) si astepti sa iti activeze driveul. Bun acuma teroretic ar trebuii sa ai un virtual drive. Acuma sa dai mount la imagine (care, probabil, are o extensie gen .iso .bin. cue. mds. .nrg... in fine sunt multe). te duci cu mouseul in partea de sus ca in a doua imagine si te duci cu mouseul pe "Device 0:..." ca in imagine (IMG:http://img127.imageshack.us/img127/2169/04lr4.jpg) si dupa care dai click pe "Mount image" si iti apare o fereastra de browse dupa care te duci in folderul in care ai salvata imaginea jocului si o selectezi dupa care faci click pe butonul de "Open". Daca ai urmat pasii astia inseamna ca "imaginea" jocului e in drive. Daca tot iti cere Cd-ul faci din nou click pe iconul de Daemon Tools si te duci cu mouseul pe Emulation si acolo dai click pe "All options ON". Si incerci din nou sa rulezi jocul. Vezi ca daca are crack sa il crackuiesti cum a spus mai sus Zalmoxis. Daca nu iti merge nici pana acum gaseste pe cineva care stie sa foloseasca Daemon Tools si punel sa vina la tine acasa sa te ajute.

Later edit: Am tras si eu jocul. Dupa ce il dezarhivezi ii dai mount in daemon tools si il instalezi. Executabilul de la joc il gasesti in unul din folderele jocului si ai frija ca mai are si un exec de instalare acolo. Nu trebuie crack e deja crackuit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Dec 31 2006, 08:11 PM
Post #13


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



QUOTE(Lumpy @ Dec 20 2006, 11:22 PM)
Incepem cu inceputul, dai click dreapta pe icon-ul rosu cu un fulger in mijloc si trebuie sa iti apara asta : (IMG:http://img106.imageshack.us/img106/6419/01kj6.jpg) dupa care duci mouseul in partea de sus pe textul care scrie virtual cd/dvd si ar trebui sa arate asa: (IMG:http://img258.imageshack.us/img258/2293/02qj3.jpg). Nu e obligatoriu ca H: sa fie vritual drive o sa ii dea urmatoare litera din alfabet, in functie de cate partitii ai si ce alte unitati ai. Daca nu iti apare nici un vitual drive trebuie sa te duci cu mouseul pe "Set number of devices..." si dai click pe "1 drive" ca in imagine (IMG:http://img185.imageshack.us/img185/5962/03sq1.jpg) si astepti sa iti activeze driveul. Bun acuma teroretic ar trebuii sa ai un virtual drive. Acuma sa dai mount la imagine (care, probabil, are o extensie gen .iso .bin. cue. mds. .nrg... in fine sunt multe). te duci cu mouseul in partea de sus ca in a doua imagine si te duci cu mouseul pe "Device 0:..."  ca in imagine (IMG:http://img127.imageshack.us/img127/2169/04lr4.jpg) si dupa care dai click pe "Mount image" si iti apare o fereastra de browse dupa care te duci in folderul in care ai salvata imaginea jocului si o selectezi dupa care faci click pe butonul de "Open". Daca ai urmat pasii astia inseamna ca "imaginea" jocului e in drive. Daca tot iti cere Cd-ul faci din nou click pe iconul de Daemon Tools si te duci cu mouseul pe Emulation si acolo dai click pe "All options ON". Si incerci din nou sa rulezi jocul. Vezi ca daca are crack sa il crackuiesti cum a spus mai sus Zalmoxis. Daca nu iti merge nici pana acum gaseste pe cineva care stie sa foloseasca Daemon Tools si punel sa vina la tine acasa sa te ajute.

Later edit: Am tras si eu jocul. Dupa ce il dezarhivezi ii dai mount in daemon tools si il instalezi. Executabilul de la joc il gasesti in unul din folderele jocului si ai frija ca mai are si un exec de instalare acolo. Nu trebuie crack e deja crackuit.
*



Ya, am reusit sa-l instalez ascum ceva timp, ms mult ptr. ajutor lumpy- iti raman dator!!!
Nu prea am avut timp sa scriu in acest post-gome- caci sunt si sarbatorile, am avut ktv probleme de autentificare s.a.
Oricum,habar n-aveam de virtual device, thank you tuturor celor care mau ajutat!!
Va salut pe toti si va urez un AN NOU kt mai bun!!!
Happy New Year! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 03:53 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |