Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

12 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Final Fantasy


final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



varianta de PSX sau de snes-FF3?

daca vrei varianta de snes o gasesti si pe net....sau de la cineva de pe forum...
dar cum nu stai in buc....this kinda sucks ca iti dadeam varianta snes si cred ca si Lother sar fi oferit sati dea varianta PSX....
ei bine intra pe www.planetemu.net(4 mb e max pt un joc de snes) si dl-deaza si FF-urile pana la 5 si mai gasesti pt snes Chrono Trriger(super), Secret Of Mana1&2 si mai sunt vreo 2 dar nu le mai stiu(acum).
++++ altele tot pe siteul ala .....da itzi tebe conexiune pt alteceva ca alfel platesti mult la tel!
Matth>de ce level ai terminat jocu Chrono triger? io lam terminat de level 74-75??!!
FF6 da intradevar are o super poveste si multe caractere cele mai multe dintre toate FF-urile pana la FFX pe care nu lam jucat si nu stiu cate are!
dar cel mai frumos .... care e capodopera e FF7!!!! care pt cine cunoaste nu mai trebuie spus nimic!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Mersi de adresa site-ului. Cum adica platesc mult la telefon? Am transfer de 5-6 kb pe sec. Nu dureaza mult sa downloadez un rom. :?

I hate French!
Care-i faza cu "Telecharger" ?
Asa le downloadezi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CountZero
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 84
Points: 5



Eu nu am jucat decat FFVIII (PC version) si sunt abia pe la CD-ul 2, dar am zis sa spun si eu cate ceva.

Ca "jucabilitate" jocul e super. Complexitatea lui e incredibila. Cineva spunea ca iti trebuie intre 100 de ore si tot restul vietii ca sa il intelegi complet. Nici eu nu sunt complet lamurit de cum functioneaza toate jonctiunile si combinatiile magice.

Ca grafica, portarea de pe Playstation pe PC s-a realizat prost. Grafica de pe PC e jalnica. Daca filmuletele arata incredibil de bine, grafica propriu-zisa a jocului e ingrozitoare. Aproape ca nu merita jucat pe PC, pentru ca se pierde mult din farmecul lui.

In rest, povestea e interesanta, dar nu se ridica la nivelul celei din alte jocuri (The Longest Journey, de exemplu). Dar in fine, abia sunt pe la CD-ul 2, si probabil mai sunt multe lucruri care urmeaza sa se intample.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



CountZero> TLJourney sukcs pe langa FF... cum poti sa compari un quest cu un RPG care are de de toate ???? uaaaaa pt TLJ!Traiasca Squaresoft!!!!
omule tu ai auzit de Sephiroth???L-ai vazut ? stii ce muzica si ce poveste si ce questuri bonus si secrete are FF7?chiar si FF8 are cateva!
stii? nu stiii!!!! si nu mai compara questurile cu rpgurile!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Final maniac, mersi pentru site-ul planetemu... Am luat toate FF-urile si sunt super. Curand fac rost de FF 4,5,6,7 pt playstation cu filme, cu tot plus FF Origins si FF tactics si Chrono Cross de asemenea.
Dupa ce voi primi FF:Unlimited o sa mai imi lipseasca doar FFX si FFX-2 si voi avea tot ce tine de Final Fantasy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Chuppy, Final Fantasy Unlimited nu mi s-a parut chiar asa de mishto cum sunt jocurile sau cum a este filmul Final Fantasy - The spirits within

Este destul de draguta grafica dar ca poveste lasa de dorit. Nu ti-l recomand sa iti pierzi timpul cu el dar ca fan de Final Fantasy ce esti trebuie sa il vezi :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



:lol: Meh da Final Fantasy e chiar o.k. :lol: ::: filmul de pe HBO are super grafica si cool story, jocul ... am jucat un demo shi tot asa super grafica.
:mrgreen: Cat despre Final FAntasy Unlimited nu e tocmai ce ma astepta dar e o.k.

:roll: TOTUSI am shi yo o intrebare toate astea au vreo legatura intre ele (in joc e un tip; in filmul de pe HBO o tipa ; si in FFU ...).?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



In general nu au legatura unul cu celalalt. Nu stiu cu seriile mai vechi dar de la FF7 incoace singurele care au legatura sunt FF10 cu FF12 (daca nu ma insel)

Filmul e o poveste separata ca si celelalte jocuri si animeuri

By the way, nu cred ca stiti dar exista si o mini serie Final Fantasy de vreo 4 episoade. Este draguta dar nu excelenta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CountZero
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 84
Points: 5



QUOTE(final maniac)
TLJourney sukcs pe langa FF... cum poti sa compari un quest cu un RPG care are de de toate ????


Eu am comparat povestea din Final Fantasy cu cea din TLJ, nu jocul propriu-zis. Si am facut comparatia pt ca IMHO in RPG-uri si in quest-uri conteaza in primul rand povestea si in al doilea rand restul. In fine, asta e discutabil si fiecare cu parerea lui.

QUOTE(final maniac)
omule tu ai auzit de Sephiroth???

Nu, n-am auzit de el. Si de fapt care e legatura? Eu n-am zis nimic rau de Squaresoft / RPG-uri sau mai stiu eu ce altceva. M-am referit strict la povestea jocului, care pana pe la CD-ul 2 nu mi s-a parut asa grozava, si la grafica, care in versiunea pt PC e jalnica. In rest, jocul e super din punct de vedere al complexitatii, bonus-urilor, secretelor etc. Nu inteleg ce te-a deranjat asa mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



CountZero>hmm....ce ma deranjat ? pai tu deabia erai pe cd2 de la FF8 si faci comparati intre jocuri total diferite ca gen!!!
Legatura zici ? pai numai cand apare Sephiroth si itzi baga muzica aia de ti se ridica paru in cap...e un super feeling... si intradevar cum zicea cineva e unul dintre cei mai cool villains .... asta era doar un exemplu marunt pt care FF oricare e cu mult superior TLJ. si daca tot te joci la FF8 sami spui si mie daca lai batut pe OMEGA si Ultima ....cand ajungi disc4-5, si nuti itzi trebuie 100 de ore si toata viatza pt a intelege jocu ....il intelegi din 'mers'
Apropo FF7 e mult superior FF8 la dificultate deci poate deaia nu ti sa parut asa grozav jocu' in rest povestea nici nu compara, in TLJ era vorba de altceva!

Kataracta> daca ai observat in film The spirits within CG ...groapa in care intra la sfrasitu filmului arata la fel ca groapa in care intrasera eroi din FF7, ultimu loc de decizie unde se despart ei sal bata pe Sephiroth. si mai poti compara tot cu FF7 cand opreste Holy Meteor... etc(deci io zic ca filmu e inspirat din FF7)... apropo despre ce ep vorbesti? FFunlimited?

Chuppy> da FF4-6 variantele noi merita jucate... io am FF6 pt PSX si pot sa spun ca Setzer refacut intrun film de introducere arata super frumos, ca de altfel si Edgar si Terra! vezi ca mai merita jucate Suikoden 1 & 2, XenoGears ...si mai sunt!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Am si eu o intrebare si o rugaminte la relativ la FF7:
aveti crack pentru a va rula jocul , ca eu nu am si imi spune sa INSERT CD :evil: ; daca aveti mi-l da si mie cineva ( eventual prin mail)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



CountZero , si io gandesc la fel ca si Final Maniac !

Man , io cred ca cine nu stie de Sephiroth nu stie inka ce inseamna RPG-ul de consola .... Man , Sephiroth is da coolest character ever !!!!! Este , in opinia mea , elementul de referintza al RPG-urilor japoneze ....
Am jukat si terminat si eu The Longest Journey , insa povestea nu mi s-a parut nici pe departe asa de misto cum a fost aia din Final Fantasy 8 , ca tot il comparai tu cu joku asta ..... Mie mi-a plakut foarte mult povestea din FF8 si te sfatuiesc sa il joci mai departe .... mai vb dupa ce il termini ....sunt convins ca nu vei mai gandi la fel :)
Si daca vrei un sfat sincer.....dupa ce il termini pe asta , apuka-te si joaka-te FF7 .... stiu ca are grafika cam veche si probabil ca o vi gasi aproape insuportabila ...... insa just keep playing si vei vedea ca dupa cateva ore singur vei voi sa joci mai departe ..... si asa vei afla si cine este Sephiroth :)
Well ..... Good luck , mate !!!

Blablabla : am io un patch de FF7 pentru NVIDIA , sper sa imi amintesc unde este .....ah gata , stiu ! Eh , pm me and we'll see what we can do !!!! Da , si fii sigur ca dupa ce vei baga crackul , o sa se vada naspa pt ca sigur nu are suport pentru ce placa ai tu , decat daca ai vreun Voodoo , ceea ce e putin probabil . Deci iti trebuie patch . Daca ai plaka de la ATI , nu stiu ce sa iti spun . Si crack-ul il are toata lumea , daca vrei ti-l dau tot io ...da' e si pe kazaa , stiu ca e :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Am o intrebare... Exista Final Fantasy 3 ??????
Eu nu am dat de el.....
In rest am:
FF1, 2 pe Nes
FF 4,5, 6 pe Snes
FF 4, 5, 6, 7, 9 pe psx
FF Origins pe psx
FF Tactics pe psx
FF 8 pe PC si FF The Spirits Within (filmul)......
Mai traba FFX si X-2 plus FF Unlimited si am totul..... :D :D :D

Mai am Chrono Trigger, Chrono Cross, Secret of Mana, Seiken Densetsu 3
si Tales of Phantasia.... Toate is super !!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Final Maniac : Omule , respect pentru pasiunea pentru FF-uri ..... si io sunt obsedat :) Sa stii ca similitudinile alea dintre FF7 si film le-am observat si io , se vede ca amandoi suntem obsedati :) Ultima W. din FF8 am batut-o din prima ( must've been luck , da' chiar ca nu mi s-a parut greu ) iar Omega W. din castelu' Altemisei am batut-o pentru ca am folosit Hero pe Squall si m-a facut invincibil ..... iti dai seama ca pe ceilalti doi i-a facut muci imediat si nici macar nu m-am sinchisit sa dau revive pe ei ......am avut noroc ca atunci cand am dat Hero , mai aveam 3 la viatza si asa ca imi venea Limit Break intruna ...... asa ca am castigat si batalia asta . Lupta cu Altemisa ( sau Ultimecia cum se numeste in varianta americana ) a fost banala : mi-am pus autopotion si mi-am lut 99 de elixiruri ..... ea ma lovea , imi facea viatza 1 , io dadeam limit break pe ea si dupa aia intra autopotionul care imi facea viatza 9999 . Alte faze nu mai avea decat Tornado si Holy , da' mi-am bagat io rezistenta maxima la astea doua si atunci cand dadea cu ele in mine imi facea si mai multa viatza :)

Chuppy : nu stiu ce sa iti zik , lojik ar fi sa existe ....io nu am jukat nici unu' sub FF6 , de care m-am lasat repede ca avea emulatoru' prea multe buguri si nici io n-aveam timp ..... oricum avea un intro belea :)
Chuppy , tie ce iti trebe se cheama XENOGEARS !!!

Apropo , Final Maniac , unde ejti la Xenogears ?

Ah , si CountZero , nu uita de ce ti-am spus mai devreme !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Stiu ca-mi trebe Xenogears....
Intrebarea e: DE UNDE ??????????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



lol , cred ca esti constient de ceea ce am sa iti raspund : de la mine ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CountZero
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 84
Points: 5



QUOTE(final maniac)
hmm....ce ma deranjat ? pai tu deabia erai pe cd2 de la FF8 si faci comparati intre jocuri total diferite ca gen!!!

Dupa cum am spus, eu am comparat povestea, nu jocul. Si am recunoscut de la inceput faptul ca parerea despre FF8 se bazeaza doar pe cat am jucat pana acum si ca ar putea fi gresita.

Cu Sephiroth tot nu vad legatura - nu am zis nimic de Final Fantasy 7 pentru ca nu l-am jucat. Nu am facut nici-o referire la toata seria Final Fantasy, ci doar la Final Fantasy 8. Poate ca povestea din FF7 e mult superioara celei din TLJ - n-am de unde sa stiu. Jocurile nu le-as compara pt ca sunt diferite ca gen.

Chestia cu cele 100 de ore era preluata dintr-un articol despre FF8; evident ca asta se realizeaza pe parcurs. Dar poti sa treci repede prin joc, fara sa intelegi exact de ce anumite jonctiuni functioneaza mai bine sau cum sa combini diverse elemente, sau poti sa stai si sa experimentezi si sa incerci sa intelegi de ce se intampla anumite lucruri. Si asta poate dura mai mult sau mai putin, in functie si de cat de repede intelegi despre ce e vorba.

QUOTE(final maniac)
Apropo FF7 e mult superior FF8 la dificultate deci poate deaia nu ti sa parut asa grozav jocu'

Nu am jucat FF7. Si eu m-am referit la povestea din FF8 - chiar am spus ca jucabilitatea, complexitatea lui este remarcabila.

QUOTE(Fate)
Am jukat si terminat si eu The Longest Journey , insa povestea nu mi s-a parut nici pe departe asa de misto cum a fost aia din Final Fantasy 8 , ca tot il comparai tu cu joku asta .....

Asta e o problema de gusturi, pana la urma.

QUOTE(Fate)
Mie mi-a plakut foarte mult povestea din FF8 si te sfatuiesc sa il joci mai departe .... mai vb dupa ce il termini ....sunt convins ca nu vei mai gandi la fel

Posibil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Hey Fate.... Shi yo as vreau Xenogears... De fapt yo stau pe aceasi strada cu Chuppy.. deci am Vrea Xenogears... 2 cd-uri... alte rpg-uri beton ce mai ai...

Ai cumva FFX sau FFX-2 ???? poate chiar FFXI .. ca o aparut... shi cupa numa 4,6 gb
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Cum sa apara FF XI ???????
De unde ai auzit ???
Cine-l are ???

Oricum nu prea cred...... Poate in Japonia........

Ati auzit careva de Magna Carta ?????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Iti garantez ca o aparut.... am shi vazut de cumparat pe nu mai stiu ce site... instalat ocupa 4,67 gb shi mere shi pe PC ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 09:49 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |